Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 09 stycznia 2017

Zuzia jest już po operacji oka

Operacja lewego oka Zuzi Nawrockiej-Boguszyńskiej została wykonana już w piątek. Dziewczynka jest po zabiegu i czuje się dobrze. Do domu ma wrócić jeszcze w tym tygodniu. Zabieg nie kończy jej leczenia, ale ma być przełomem umożliwiającym dalsze działania lekarzom już w Polsce.

Zuzia wraz z tatą wyleciała do Londynu w ubiegłym tygodniu. Przyjęcie do szpitala planowano jeszcze przed weekendem i zaraz po nim czterolatka z Ponieca została skierowana na operację.  - Jesteśmy w kontakcie SMS-owym z bliskimi Zuzi. Od taty wiemy, że Zuzia przeszła operację lewego oka. Czuje się dobrze. Wracają z Londynu 12 stycznia. Wiemy, że wszystko przebiega zgodnie z planem i jesteśmy bardzo szczęśliwi - przyznaje Maciej Malczyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Poniecu.

To właśnie między innymi kierowana przez niego placówka ruszyła w grudniu na pomoc dziecku, które od urodzenia zmaga się z jaskrą i zaćmą, tracąc wzrok. Dzięki pomocy poznańskiej lekarki wskazano klinikę w Londynie, która jest prekursorem w operacji tego typu wad wzroku. Potrzeba było jednak 30 tysięcy funtów. Kwotę uzbierano błyskawicznie. Połowa pochodziła ze zbiórek w Poniecu, reszta z darowizn, wpłat na konto i specjalnej akcji na Facebooku. - Dużą rolę odegrało przedszkole ponieckie, gdzie chodzi Zuzia. Pani Agnieszka Frąckowiak, przedszkolanka z grupy Zuzi ruszyła tę machinę i to ona wyszła z inicjatywą całej akcji. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, że nasi mieszkańcy tak wiele serca okazali, by pomóc dziecku – mówi Maciej Malczyk. Zuzię po powrocie do domu czeka dalsze leczenie. Zabieg w Londynie umożliwia jednak dalsze działania medyczne, które będą prawdopodobnie prowadzone w Poznaniu.

(m)

 

Czytaj również

Komentarze (5)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez mm, w dniu 2017-01-09 11:14:17

Super!!! Trzymaj się Zuziu!

Dodane przez whizy, w dniu 2017-01-09 11:17:58

Jesteśmy sercem z Tobą Aniołku. Zdrówka Ci życzymy.

Dodane przez gostynianka, w dniu 2017-01-09 12:09:42

Trzyma się Zuziu i życzę zdrówka ❤❤❤

Dodane przez kasia, w dniu 2017-01-09 12:40:24

powodzenia aniołku ;)

Dodane przez maga , w dniu 2017-01-09 19:23:49

zdrowia Zuzka

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

HALÓWKA NIKE
120 PLN 179 PLN
Polerka kątowa CELMA PRAs125ES
666,00 PLN
Oprawa damska
TRAMPKI JUNIOR
139 PLN 189 PLN