Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Plebiscyt, dodano: 15 maja 2017

Zmiana lidera. Zobacz, kto stracił najwięcej

W Plebiscycie na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim zaczynają wyłaniać się pierwsi liderzy. Niemal w każdej gminie jedna osoba wyraźnie nadaje rytm pozostałym. Od ubiegłego tygodnia zaszły też duże zmiany na szczycie tabeli. Cały czas rośnie liczba głosów oddawanych na kandydatów, ale do końca głosowania droga jeszcze daleka. 

Od ubiegłego tygodnia sytuacja niewiele się zmieniła. Ci, którzy ostro wystartowali, w niektórych przypadkach powiększyli nawet swoją przewagę nad rywalami. Na innych cały czas nie oddano żadnego głosu. Wszystko to może się jeszcze zmienić, wystarczy przekonać znajomych, sąsiadów, by oddali choć jeden głos, a istnieje duża szansa na zdobycie dobrego miejsca.

Plebiscyt na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim to nie tylko prestiż dla zwycięzcy, ale też cenne nagrody. Jego organizatorem po raz trzeci jest portal gostyn24.pl i „Gazeta Gostyńska”. -
Od samego początku Plebiscyt cieszy się dużym zainteresowaniem naszych czytelników. Artykuły z nim powiązane mają oglądalność na poziomie kilku tysięcy wyświetleń. To bardzo dużo, zważywszy, że temat dotyczy głównie mieszkańców wiosek - mówi Jarosław Jędrkowiak, wydawca i redaktor naczelny portalu.

- Na początku głosowania zawsze wyłaniają się liderzy, potem wszystko się zmienia. Następuje walka o utrzymanie pozycji, a na końcu wielki finał, któremu towarzyszą spore emocje. W tym roku zasady są nieco inne. Nie wybieramy wyłącznie trzech najlepszych sołtysów w powiecie gostyńskim, a jednego. Otrzyma on nagrodę główną dla siebie i co ważne, otrzyma też nagrodę dla wsi, którą reprezentuje. Jak na razie schemat głosowania podobny jest do lat ubiegłych. Na niektórych już dawno oddano głosy, inni jeszcze czekają na swoją szansę. Jestem pewien, że już wkrótce do rywalizacji przystąpią inni, którzy też będą się liczyć w walce o tytuł najlepszego sołtysa w powiecie gostyńskim 2017 – dodaje Jarosław Jędrkowiak,

Przypominamy, że w Plebiscycie na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim głosować można na dwa sposoby – za pomocą wiadomości tekstowych, wysyłając SMS pod numer 71160 o treści SOLTYSI.X - w miejsce X wpisując numer swojego faworyta (koszt 1,23 zł z VAT). Lista nazwisk dostępna jest on-line w portalu Gostyn24 przez całą dobę, a ilość oddanych głosów sumowana i przekazywana w czasie rzeczywistym. Głosować można również za pomocą specjalnych kuponów zamieszczanych w „Gazecie Gostyńskiej”, które następnie należy oddać w zamkniętej kopercie do placówki, w której kupiono gazetę lub naszej redakcji przy ul. św. Floriana 3 w Gostyniu. Wszystkie głosy z gazety zostaną doliczone do głosów wysłanych drogą elektroniczną. Każdy SMS i każdy kupon to jeden głos.

Od ubiegłego tygodnia w Plebiscycie zaszły duże zmiany. Jedni stracili, inni zyskali poparcie. W poniedziałek 15 maja godz. 15:00 najlepszym w rankingu był sołtys Elżbietkowa Mirosław Wilczyński, którego popiera aż 77% naszych czytelników z gminy Pogorzela. To rewelacyjny wynik jak na drugi tydzień głosowania. Równie wysokie poparcie utrzymuje ubiegłotygodniowy lider rankingu Bernard Dorsz z Szelejewa II, na którego cały czas stawia aż 70% naszych czytelników z gminy Piaski. Trzecie miejsce w wynikiem 70% poparcia uzyskuje Roman Olejniczak, sołtys Starej Krobi.

Oprócz trójki liderów, którzy na dziś mieliby największe szanse na tytuł najlepszego sołtysa w powiecie gostyńskim, całkiem sporo głosów zgromadzili też: Łucja Markowska, sołtys Łęki Wielkiej w gminie Poniec - 47% głosów oraz Leszek Chałupniczak, sołtys Bruczkowa w gminie Borek Wlkp. również 47% głosów. Pozostałe miejsca zajmują Paweł Koncewicz, sołtys Krajewic w gminie Gostyń - 41% głosów i Stanisław Chudy, sołtys Czeluścina w gminie Pępowo - 23% głosów.

Na dzień dzisiejszy to oni mają największe szanse na zwycięstwo w Plebiscycie na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim. Przypomnijmy, że w tym roku oprócz nagrody głównej dla siebie, sołtysi walczą też o wysokiej klasy lodówkę dla wsi, która reprezentują. Są też nagrody dla najlepszych sołtysów w poszczególnych gminach - wysokiej klasy sprzęt AGD (odkurzacze lub roboty kuchenne).

Partnerami tegorocznego Plebiscytu są czołowe firmy działające w obszarze rolnictwa, których przedstawiciele będą czuwać także nad przebiegiem głosowania. Głównym partnerem jest Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, oferująca znane w całej Polsce produkty mleczne. Kolejny partner to firma Procam, oddział w Krobi, ul. Poniecka 3, oferująca najlepsze środki ochrony roślin, nasiona i nawozy, a także Alior Bank, placówka partnerska Gostyń, ul. św. Floriana 3, oferująca między innymi kredyt dla dwojga oraz firma ARIS Bartłomiej Smorowiński, Gostyń, ul. Powstańców Wlkp. 36, zajmująca się ubezpieczeniami i odszkodowaniami dla rolników.

Patronat nad Plebiscytem na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim objęła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gostyniu oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w Gostyniu. Honorowy patronat nad imprezą objął natomiast Jan Dziedziczak, poseł RP z okręgu kalisko-leszczyńskiego, wiceminister spraw zagranicznych.

MM

 


Czytaj również

Komentarze (9)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez janina z polnej, w dniu 2017-05-15 17:06:06

Soltys Jurek bida z glosami

Dodane przez Fred, w dniu 2017-05-15 23:02:01

Ludzie to mają tam gdzie słońce nie dochodzi.

Dodane przez dario, w dniu 2017-05-16 22:11:45

do admina: dlaczego nie ma sołtyski z Bodzewa?????

Dodane przez Odwiedzający, w dniu 2017-05-17 20:48:49

Mnie też to zastanawia jeśli chodzi o Bodzewo!!!!!!!!

Dodane przez stach, w dniu 2017-05-18 06:24:04

Najlepsze jest to że wygra nie ten najbardziej lubiany i ceniony tylko ten który znajdzie najwięcej JELENI we wiosce którzy na niego zagłosują... dokładnie tak samo jaz z plebiscytem na koło gospodyń wiejskich żal!!!!!

Dodane przez bodzewiak, w dniu 2017-05-18 07:15:56

Gdzie jest Bodzewo??? Dlaczego nie można na sołtyskę głosować???? Może wypowie się administrator i prowadzący konkurs!!!

Dodane przez Kurka , w dniu 2017-05-18 13:22:23

Jeleni! Hehe tak jak np. w starej krobi

Dodane przez wieśniak, w dniu 2017-05-19 08:16:05

Nie procenty tylko ilość sms niech podadzą .

Dodane przez STACHU, w dniu 2017-05-19 20:40:59

A GDZIE SOLTYS KUCZYNY

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Wózek warsztatowy WNRT-101.5
1999,00 PLN
Oprawa damska
Oprawa damska
Kiełbasa krakowska sucha
22,99 PLN
Jaguar
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Eva Minge