Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 08 maja 2017

Zmagało się 160 strażaków

Czternaście drużyn rywalizowało w Poniecu w trakcie gminnych zawodów sportowo-pożarniczych jednostek OSP. Wśród męskich drużyn najlepsi okazali się ochotnicy z Łęki Wielkiej. Wśród młodzieżówek żeńskich najlepiej poradziła sobie załoga z Dzięczyny, a z męskich młodzież ze Śmiłowa.

Zawody przeprowadzono w niedzielę 7 maja po południu na murawie boiska w Poniecu. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 160 ochotników i ochotniczek podzielonych w sumie na czternaście drużyn zróżnicowanych ze względu na wiek i płeć. Grupę "A" tworzyli więc seniorzy, a w jej ramach startowało 10 drużyn. Pierwszą młodzieżową drużynę pożarniczą tworzyły dziewczęta w wieku 12 – 16 lat i ich rówieśnicy. Zawody składały się z dwóch konkurencji - sztafety pożarniczej oraz ćwiczeń bojowych.

- W grupie "A" pierwsze miejsce zdobyła OSP Łęka Wielka, drugie OSP Śmiłowo, a trzecia lokata przypadła OSP Dzięczyna. W grupie I MDP żeńska pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Dzięczyna. Natomiast w grupie I MDP męska pierwszą lokatę zdobyła drużyna OSP Śmiłowo, drugą OSP Żytowiecko, a trzecią OSP Szurkowo – mówił, ogłaszając wyniki, sędzia główny zawodów, starszy kapitan Jacek Sowiński z PSP w Gostyniu.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w grupie "A" otrzymali bony finansowe na zakup sprzętu, natomiast wszystkie startujące drużyny MDP drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Poniecu. Nagrody i pamiątkowe dyplomy każdej z załóg wręczył burmistrz Jacek Widyński, komendant PSP w Gostyniu starszy brygadier Tomasz Banaszak, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu Andrzej Małecki, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Poniecu Ryszard Giera oraz komendant gminny OSP Jerzy Wendzonka.

(m), zdjęcia: gmina Poniec

Czytaj również

Komentarze (2)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Czarna Lukrecja, w dniu 2017-05-08 12:06:05

O ludzie.... Jerzy Wendzonka najlepszy komendant gminny OSP !!!! Brawo !!!!

Dodane przez na medal, w dniu 2017-05-08 13:14:10

Pan Wendzonka to człowiek, który szanuje to że jest komendantem. On szanuje tą funkcję. To jest podstawa WSZYSTKIEGO.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Obuwie męskie Adidas
259 PLN 319 PLN
Oprawy Vogue
Promocyjna cena PLN
Oprawa męska z nakładką
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
219 PLN 279 PLN
Szafa warsztatowa z pojemnikami SSB-104.48.70
3399,00 PLN
NAPÓJ IZOTONICZNY ISO PLUS