Dzisiaj jest 24 Maja 2017, Środa, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 08 maja 2017

Zmagało się 160 strażaków

Czternaście drużyn rywalizowało w Poniecu w trakcie gminnych zawodów sportowo-pożarniczych jednostek OSP. Wśród męskich drużyn najlepsi okazali się ochotnicy z Łęki Wielkiej. Wśród młodzieżówek żeńskich najlepiej poradziła sobie załoga z Dzięczyny, a z męskich młodzież ze Śmiłowa.

Zawody przeprowadzono w niedzielę 7 maja po południu na murawie boiska w Poniecu. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 160 ochotników i ochotniczek podzielonych w sumie na czternaście drużyn zróżnicowanych ze względu na wiek i płeć. Grupę "A" tworzyli więc seniorzy, a w jej ramach startowało 10 drużyn. Pierwszą młodzieżową drużynę pożarniczą tworzyły dziewczęta w wieku 12 – 16 lat i ich rówieśnicy. Zawody składały się z dwóch konkurencji - sztafety pożarniczej oraz ćwiczeń bojowych.

- W grupie "A" pierwsze miejsce zdobyła OSP Łęka Wielka, drugie OSP Śmiłowo, a trzecia lokata przypadła OSP Dzięczyna. W grupie I MDP żeńska pierwsze miejsce zajęła drużyna OSP Dzięczyna. Natomiast w grupie I MDP męska pierwszą lokatę zdobyła drużyna OSP Śmiłowo, drugą OSP Żytowiecko, a trzecią OSP Szurkowo – mówił, ogłaszając wyniki, sędzia główny zawodów, starszy kapitan Jacek Sowiński z PSP w Gostyniu.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w grupie "A" otrzymali bony finansowe na zakup sprzętu, natomiast wszystkie startujące drużyny MDP drobne nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Miejski w Poniecu. Nagrody i pamiątkowe dyplomy każdej z załóg wręczył burmistrz Jacek Widyński, komendant PSP w Gostyniu starszy brygadier Tomasz Banaszak, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gostyniu Andrzej Małecki, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Poniecu Ryszard Giera oraz komendant gminny OSP Jerzy Wendzonka.

(m), zdjęcia: gmina Poniec

Czytaj również

Komentarze (2)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Czarna Lukrecja, w dniu 2017-05-08 12:06:05

O ludzie.... Jerzy Wendzonka najlepszy komendant gminny OSP !!!! Brawo !!!!

Dodane przez na medal, w dniu 2017-05-08 13:14:10

Pan Wendzonka to człowiek, który szanuje to że jest komendantem. On szanuje tą funkcję. To jest podstawa WSZYSTKIEGO.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Słuchawka BT Samsung
49 PLN
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
Torebka dasmksa
Kurta damska Nike
89 PLN 159 PLN
Kiełbasa biesiadna
10,50 PLN
Magiczna kula do prania
13 PLN
Oprawa damska