Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 10 stycznia 2017

Zespół przejął zespół

Powołany do życia od stycznia Gminny Zespół Oświaty w Pogorzeli przejął wraz z nowym rokiem administrację Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Tym samym gminny zespół sprawuje już nadzór administracyjny nad wszystkimi placówkami oświatowymi w gminie.

Gminny Zespół Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej Oświaty w Pogorzeli musiał zostać przekształcony w związku ze zmianą zapisów ustawowych. - Ustawa o systemie oświaty zlikwidowała artykuł, na podstawie którego powołano Gminny Zespół Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej Oświaty. Teraz działamy w oparciu o skróconą nazwę i jesteśmy powołani na podstawie innych zapisów prawa samorządowego i finansów publicznych. W nowym kształcie działamy od początku stycznia- mówi Jolanta Banaszek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Pogorzeli.

Zmiana nazwy to jednak nie jedyna nowość związana z przekształceniem. Do końca 2016 roku zespół administracyjny sprawował nadzór kadrowy i księgowy nad gimnazjum, szkołą podstawową i przedszkolami. Teraz nadzoruje również Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Kadrowo nie oznacza to żadnych zwolnień. - Nikt nie został zwolniony. Osoba, która pracowała w szkole, przeszła już wcześniej do GZO na miejsce innego pracownika, który odszedł do innego zakładu pracy. Księgowa została z kolei zatrudniona od stycznia w urzędzie - tłumaczy Jolanta Banaszek.

W praktyce oznacza to, że od stycznia w żadnej placówce oświatowej w gminie nie ma już pracowników administracji: księgowych ani kadrowych. Samorząd zatrudnia nauczycieli, dyrektorów i pracowników obsługi technicznej oraz sekretarki. Całość rozliczeń i kadr prowadzi właśnie GZO.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE REEBOK
122 PLN 179 PLN
Oprawy męskie
Oprawa damska
ECONOMIC, wąż ogrodowy 3/4
37,00 PLN
Pieczeń rzymska
12,50 PLN
DOLCE & GABBANA
NOWOŚC! PLN