Dzisiaj jest 21 Lutego 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 10 stycznia 2017

Zespół przejął zespół

Powołany do życia od stycznia Gminny Zespół Oświaty w Pogorzeli przejął wraz z nowym rokiem administrację Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Tym samym gminny zespół sprawuje już nadzór administracyjny nad wszystkimi placówkami oświatowymi w gminie.

Gminny Zespół Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej Oświaty w Pogorzeli musiał zostać przekształcony w związku ze zmianą zapisów ustawowych. - Ustawa o systemie oświaty zlikwidowała artykuł, na podstawie którego powołano Gminny Zespół Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej Oświaty. Teraz działamy w oparciu o skróconą nazwę i jesteśmy powołani na podstawie innych zapisów prawa samorządowego i finansów publicznych. W nowym kształcie działamy od początku stycznia- mówi Jolanta Banaszek, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty w Pogorzeli.

Zmiana nazwy to jednak nie jedyna nowość związana z przekształceniem. Do końca 2016 roku zespół administracyjny sprawował nadzór kadrowy i księgowy nad gimnazjum, szkołą podstawową i przedszkolami. Teraz nadzoruje również Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych. Kadrowo nie oznacza to żadnych zwolnień. - Nikt nie został zwolniony. Osoba, która pracowała w szkole, przeszła już wcześniej do GZO na miejsce innego pracownika, który odszedł do innego zakładu pracy. Księgowa została z kolei zatrudniona od stycznia w urzędzie - tłumaczy Jolanta Banaszek.

W praktyce oznacza to, że od stycznia w żadnej placówce oświatowej w gminie nie ma już pracowników administracji: księgowych ani kadrowych. Samorząd zatrudnia nauczycieli, dyrektorów i pracowników obsługi technicznej oraz sekretarki. Całość rozliczeń i kadr prowadzi właśnie GZO.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Centrum Gwiazdkowe
SUPER CENY! PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
299 PLN 349 PLN
Okulary korekcyjne do pływania
300 PLN
Torebka damska
Czapka Full Cap
Wyłaz dachowy FAKRO WGT 46-55
217,99zł brutto/szt PLN