Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Powiat, dodano: 06 maja 2017

Zawiłe prawo czy niepewni prawnicy?

Powiatowi radni musieli powtórzyć głosowanie nad uchwałą w sprawie regulaminu Rady Społecznej przy SPZOZ w Gostyniu. Zdaniem wojewody wielkopolskiego popełniono błąd. Mimo odmiennego zdania radcy prawni powiatu dla świętego spokoju zgodzili się z sugestią departamentu prawnego wojewody. Gdyby tak się nie stało, uchwała mogłaby zostać unieważniona.

Zaledwie kilka tygodni temu radni powiatu gostyńskiego przegłosowali uchwałę w sprawie zatwierdzenia regulaminu Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Gostyniu. Szybko okazło się, że muszą po raz kolejny pochylić się nad jej treścią. Na czwartek 4 maja zwołano nadzwyczaja sesje Rasdy Powiau Gostyńskiego. - W związku z sugestią departamentu prawnego wojewody wielkopolskiego, należy zmienić w przedmiotowej uchwale paragraf 4 (przy.red. Paragraf mówiący o publikacji uchwały w Dzienniku Urzędowym Wojewóztwa Wielkopolskiego). Brak zmiany brzmienia cytowanego paragrafu może doprowadzić do uchylenia uchwały w drodze rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody. - tłumaczył radnym Alfred Siama, przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego dodając, że z podobne problemy miały już miejsce. - W ubiegłej kadencji Statut Powiatu został unieważniony, ponieważ został opublikownay w Dzienniku Urzędowym. - przypominał zebranym przewodniczący Siama, a wszystko jak podkreślał przez niejasność przepisów. - (...) Na przykład musieliśmy opublikować statut SPZOZ-u i  na zasadzie pewnej analogii myśleliśmy, że także regulamin Rady Społecznej SPZOZ powinien być opublikowany. Zdaniem wojewody nie, dlatego musimy zmienć tą uchawałę wycofując ten punkt, który dotyczy publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego. - wyjaśniał dalej przewodniczący Siama. - Jednak wykładnia wojewody jest inna. - dodał. W podobnym tonie wypowiadał się naczelnik Marek Smektała z Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gostyniu. 
Spore wątplisowci co do kolejneg głosownaia nad uchwałą miaął radny Grzegorz Grzegorzewski, który ostatecznie "wstrzymał się" od popdniesienia ręki. - Raz przyjmujemy tak, a raz tak. Dzisiaj mam mętlik w głowie, dlatego "wsztrzymię się" od głosu - mówił radny Grzegorzewski. - Może gdyby radca prawny starostwa była na sali, przekonałaby mnie i zagłosowałbym inaczej. - dodał. 
Wtedy głos zabrał Leszek Maliński, sekretarz Powiatu Gostyńskiego. Satnął w obronie powiatowej radczyni. - Nasz radca jak i ja uważamy, że zarówno stataut SPZOZ jak i regulaman Rady Społecznej nie są przepiaami powszechnie obowiązujacymi w zwiakzu z czym nie powinny być pubklikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego. Prawnicy wojewody jak już państwo wiecie byli innego zdania. Nakazali publikację statutu SPZOZ w tym dzienniku i z uwagi na tą ostrożność pani radczyni, mimo iż jej zdanie jest odmienne zaakceptowała projekt publikacji tej uchwały. - wyjaśniał sekretarz Leszek Maliśńki. - My broniąc swojego stanowiska moglibyśmy udać się do Wojewódzkiego Sądu Administarcyjnego, ale uważamy, że szkoda czasu i nerwów, aby udowadniać sobie czy ten przepis jest przepisem powszechnie obowiązująym czy nie jest. - podsumował sekretarz Powiatu Gostyńskiego...I nadgrorliwośc bywa zgubna...

Zaledwie kilka tygodni temu radni powiatu gostyńskiego przegłosowali uchwałę w sprawie zatwierdzenia regulaminu Rady Społecznej przy Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Gostyniu. Szybko okazało się, że muszą po raz kolejny pochylić się nad jego treścią. Na czwartek 4 maja zwołano nadzwyczajną sesję Rady Powiatu Gostyńskiego. - W związku z sugestią departamentu prawnego wojewody wielkopolskiego należy zmienić w przedmiotowej uchwale paragraf 4 (paragraf mówiący o publikacji uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego – przy. red.). Brak zmiany brzmienia cytowanego paragrafu może doprowadzić do uchylenia uchwały w drodze rozstrzygnięcia nadzorczego wojewody - tłumaczył radnym Alfred Siama, przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego, dodając, że podobne problemy miały już miejsce. - W ubiegłej kadencji statut powiatu został unieważniony, ponieważ został opublikowany w Dzienniku Urzędowym - przypominał zebranym przewodniczący Siama, a wszystko, jak podkreślał, przez niejasność przepisów. - (...) Na przykład musieliśmy opublikować statut SPZOZ-u i na zasadzie pewnej analogii myśleliśmy, że także regulamin Rady Społecznej SPZOZ powinien być opublikowany. Zdaniem wojewody nie, dlatego musimy zmienić tę uchwałę, wycofując ten punkt, który dotyczy publikacji w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego - wyjaśniał dalej przewodniczący Siama. - Jednak wykładnia wojewody jest inna - dodał. W podobnym tonie wypowiadał się naczelnik Marek Smektała z Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

Spore wątpliwości co do kolejnego głosowania nad uchwałą miał radny Grzegorz Grzegorzewski, który ostatecznie "wstrzymał się" od podniesienia ręki. - Raz przyjmujemy tak, a raz tak. Dzisiaj mam mętlik w głowie, dlatego "wstrzymam się" od głosu - mówił radny Grzegorzewski. - Może gdyby radca prawny starostwa była na sali, przekonałaby mnie i zagłosowałbym inaczej - dodał.

Wtedy głos zabrał Leszek Maliński, sekretarz powiatu gostyńskiego. Stanął w obronie powiatowej radczyni. - Nasz radca, jak i ja uważamy, że zarówno statut SPZOZ, jak i regulamin Rady Społecznej nie są przepisami powszechnie obowiązującymi, w związku z czym nie powinny być publikowane w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego. Prawnicy wojewody, jak już państwo wiecie, byli innego zdania. Nakazali publikację statutu SPZOZ w tym dzienniku i z uwagi na tę ostrożność pani radczyni, mimo iż jej zdanie jest odmienne, zaakceptowała projekt publikacji tej uchwały - wyjaśniał sekretarz Leszek Maliński. - My, broniąc swojego stanowiska, moglibyśmy udać się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale uważamy, że szkoda czasu i nerwów, aby udowadniać sobie, czy ten przepis jest przepisem powszechnie obowiązującym czy nie jest - podsumował sekretarz powiatu gostyńskiego.

MiS

Czytaj również

Komentarze (9)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez 123, w dniu 2017-05-06 14:28:09

No właśnie i o to chodzi jak co ma być skąd wiedzieć i kto ma rację , ile samochód ma kół cztery czy pięć czy zapasowe też się liczy czy nie , kierownice ma na pewno jedną liczba silników jeden czy dwa . Ale dieta się należy i wynagrodzenie na sto procent . Mysle że Gostyń pokona miasta krajów zachodnich wkrótce . Zastanawia mnie tylko jedno i nie wiem tego skąd tak duża ilość ludzi ma tak ogromną wiedzę , ponieważ od 1945 r, był komunizm i wszystko było państwowe , i oczywiscie cały system zbankrutował bo był nieudolnie kierowany . No i gdzie i kiedy doświadczenie jak od 1945 r, był komunizm a prawa niektóre są jeszcze sprzed wojny no i czy można polegać na ludziach którzy rzeczywiście są ze zbankrutowanego socjalizmu , czy nie jest to naciąganie ponowne do kolejnego bankructwa . Bo co jak co ale doświadczenie z państwowego im zostało i tylko to potrafią , przecież nie jeden poniósł ogromne straty zawierzając w przepisach postkomuchą i czy nie istnieje ogromne zagrożenie bezpieczeństwa dla obywateli zdając się na tak nieudolnych i niedouczonych i mocno doswiadczonych komuchów , którzy rajcują lepiej jak za Gierka i odnajdują się w każdej sytuacji po łatwe wynagrodzenie .

Dodane przez 123, w dniu 2017-05-06 14:59:06

Na tym to polega że prawo jest interpretowane na różne sposoby , mentalność postkomuchów jest wredna są jak aktorzy ze spalonego teatru . Cholera wie od czego się tak im robi ale podobno każdy to wie stanowisko to stanowisko . Teraz jest wystawa w Poznaniu zwierząt hodowlanych są barany świnie i krowy zajęły stanowiska i można za kase za bilet je oglądać .

Dodane przez 343, w dniu 2017-05-06 15:13:27

Jak tak patrzę to wcale by mi nie przeszkadzało żeby było coś ponownego jak zajęcie kolejne i przyłaczenie do zachodu z ich rządami , tam wszystko wiedzą drogi już dawno wybudowali a wynagrodzenie jest 1500 euro i nie czekają żeby ktoś przyjechał do nich i zbudował supermarket czy stacje lub montownie . Wszystko mają ludzie pracują , a w radach podobno są starsze osoby które rzeczywiście prowadziły prywatne firmy i s na emeryturach . Wszystko jest prywatne i jest konkurencja ale stać ich na warunki socjalne i wynagrodzenia . Nie gdybają jak stado żydów co i jak wykombinować . Kiołbasy nie importują z równika . Jak się nawet własnego prawa nie rozumie to o czym dalej .

Dodane przez Emeryt, w dniu 2017-05-06 16:20:53

Oj 123 napisales tak brzydko to o czym wszyscy cicho mysla.Tylko czasami stojac na swoich stanowiskach domagaja sie swoich praw do godnego życia.No i co z tego skoro zmieniaja sie ustroje a ludzka polska mentalnosc i buta że ja wiem wszystko i tak ma byc jest takie samo.Nie komuchy nie wyksztalciuchy nie spolecznicy itd winni tylko nasza świetnie zorganizowana spolecznosc. Mialem nadzieje że jak wejdziemy do unii przemieszamy sie i jakos zmieni sie polska mentalność.No i co sie zmienilo?

Dodane przez Łukasz, w dniu 2017-05-06 21:18:30

Pani radczyni prawna starostwa - to temat na osobny artykuł.

Dodane przez 123, w dniu 2017-05-06 23:44:46

Do oświecimia na obchody i tam ładowac kase na upamietnienie holokaustu zydów przez żydów , bo niemcy i polacy ? nie maja z tym nic . Po zakończeniu sporu w 1945 r to heniek nie polacy ? i niemcy na tym terenie obsiedli stanowiska tylko żydzi isą na krwawo przyrosnięci . I gdzie im do zachodu oni żyją z prowokacji tylko pracują w tych urzędach i za 50 zł zrobia wszystko jak romka pod nadzorem policji która przecież jest dobra

Dodane przez wikta, w dniu 2017-05-07 08:02:18

Dlaczego radczyni winna, a w ogóle tytuł artykułu

Dodane przez Gosia, w dniu 2017-05-07 08:03:30

do kom Łukasz a ty kim jesteś z wykształcenia,że tak się wypowiadasz.

Dodane przez 123, w dniu 2017-05-07 10:13:34

No właśnie i to wykształcenie obrzydliwe słowo , nigdzie się nie liczy , z poprzedniej kadencji radny ?????? znał doskonale rachunkowośc zdał mature miał zadanie 10- 4 a potem jeszcze -2 i wyszło mu 34 ale w matematyce istnieje różnica i zdał .

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN
Organizer dla kosmetyczki
18 PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 289 PLN
TRAMPKI DAMSKIE PUMA
129 PLN 159 PLN
Okulary ochronne z korekcją
140 PLN
Magiczna kula do prania
13 PLN
Oprawa damska