Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 20 kwietnia 2017

Zapłacą grzywnę i odkupią drzewka

Dwóch mieszkańców gminy Pępowo odpowie za dewastację drzewek na Krótkiej w Pępowie. Sprawcy mają po 21 i 22 lata. Wpadli dzięki monitoringowi. Poddali się dobrowolnie karze przed sądem. Zapłacą grzywnę i zostali zobowiązani do naprawia wszystkich szkód. Policja wciąż szuka natomiast sprawców kradzieży drzewek ze Skoraszewic.

Do dewastacji doszło w marcu br. Sprawcy połamali posadzone niewiele wcześniej młode drzewka rosnące na pasie pomiędzy ulicą a chodnikiem. Do dewastacji doszło na tyle blisko obiektów szkolnych, że młodzi mężczyźnie zostali zarejestrowani przez system monitoringu. Pod koniec marca wiceszef policji w Gostyniu osobiście zapewniał radnych Pępowa, że ustalenie sprawców to kwestia kilku dni.

Kiedy 20 kwietnia przed południem pytaliśmy oficera prasowego gostyńskiej policji o postępy śledztwa, otrzymaliśmy informację, że sprawców nie udało się do tej pory ustalić. Okazuje się jednak, że winni dewastacji w Pępowie są nie tylko ujawnieni, ale także ukarani i to prawomocnie. Za połamanie drzewek odpowiadają dwaj mieszkańcy gminy Pępowo. Mają 21 i 22 lata. Zarzuty usłyszeli na początku miesiąca i obaj dobrowolnie poddali się karze przed sądem. Grzywna dla każdego z nich wyniosła po 800 złotych. Obaj mają także naprawić szkody. Połamanie 10 drzewek naraziło gminę na starty w kwocie ponad tysiąca złotych.

Skąd policyjna pomyłka w przekazie informacji? Okazuje się, że niemal w tym samym czasie policjanci prowadzili jeszcze jedno postępowanie związane z drzewkami na terenie gminy Pępowo. - Udzielając odpowiedzi redakcji, doszło do nieporozumienia między mną a szefem posterunku w Krobi. Prowadzimy także sprawę kradzież 15 drzewek ozdobnych z cmentarza w Skoraszewicach. Złodzieje na początku marca zabrali tam 15 drzewek szmaragdowej tui. Ta sprawa wciąż jest w toku i mimo pewnych wskazań nie mamy jeszcze ustalonych sprawców. Nasi policjanci jednak wciąż pracują przy tym postępowaniu - zapewnił nas aspirant sztabowy Sebastian Myszkiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

(m)

Czytaj również

Komentarze (2)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez jan, w dniu 2017-04-20 14:38:10

Co im przeszkadzały drzewka ! nie rozumiem tego.

Dodane przez leleżer, w dniu 2017-04-20 17:24:57

Wstyd!

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Kurta damska Nike
89 PLN 159 PLN
DOLCE & GABBANA
NOWOŚC! PLN
OBUWIE DAMSKIE DRAGON
189 PLN 219 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Buty dziecięce
139,99 PLN 179,99 PLN
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
219 PLN 279 PLN
OBUWIE ADIDAS MĘSKIE
219 PLN 249 PLN