Dzisiaj jest 29 Kwietnia 2017, Sobota, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 20 kwietnia 2017

Zapłacą grzywnę i odkupią drzewka

Dwóch mieszkańców gminy Pępowo odpowie za dewastację drzewek na Krótkiej w Pępowie. Sprawcy mają po 21 i 22 lata. Wpadli dzięki monitoringowi. Poddali się dobrowolnie karze przed sądem. Zapłacą grzywnę i zostali zobowiązani do naprawia wszystkich szkód. Policja wciąż szuka natomiast sprawców kradzieży drzewek ze Skoraszewic.

Do dewastacji doszło w marcu br. Sprawcy połamali posadzone niewiele wcześniej młode drzewka rosnące na pasie pomiędzy ulicą a chodnikiem. Do dewastacji doszło na tyle blisko obiektów szkolnych, że młodzi mężczyźnie zostali zarejestrowani przez system monitoringu. Pod koniec marca wiceszef policji w Gostyniu osobiście zapewniał radnych Pępowa, że ustalenie sprawców to kwestia kilku dni.

Kiedy 20 kwietnia przed południem pytaliśmy oficera prasowego gostyńskiej policji o postępy śledztwa, otrzymaliśmy informację, że sprawców nie udało się do tej pory ustalić. Okazuje się jednak, że winni dewastacji w Pępowie są nie tylko ujawnieni, ale także ukarani i to prawomocnie. Za połamanie drzewek odpowiadają dwaj mieszkańcy gminy Pępowo. Mają 21 i 22 lata. Zarzuty usłyszeli na początku miesiąca i obaj dobrowolnie poddali się karze przed sądem. Grzywna dla każdego z nich wyniosła po 800 złotych. Obaj mają także naprawić szkody. Połamanie 10 drzewek naraziło gminę na starty w kwocie ponad tysiąca złotych.

Skąd policyjna pomyłka w przekazie informacji? Okazuje się, że niemal w tym samym czasie policjanci prowadzili jeszcze jedno postępowanie związane z drzewkami na terenie gminy Pępowo. - Udzielając odpowiedzi redakcji, doszło do nieporozumienia między mną a szefem posterunku w Krobi. Prowadzimy także sprawę kradzież 15 drzewek ozdobnych z cmentarza w Skoraszewicach. Złodzieje na początku marca zabrali tam 15 drzewek szmaragdowej tui. Ta sprawa wciąż jest w toku i mimo pewnych wskazań nie mamy jeszcze ustalonych sprawców. Nasi policjanci jednak wciąż pracują przy tym postępowaniu - zapewnił nas aspirant sztabowy Sebastian Myszkiewicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu.

(m)

Czytaj również

Komentarze (2)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez jan, w dniu 2017-04-20 14:38:10

Co im przeszkadzały drzewka ! nie rozumiem tego.

Dodane przez leleżer, w dniu 2017-04-20 17:24:57

Wstyd!

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Obuwie męskie Adidas
259 PLN 319 PLN
UNDER ARMOUR SZORTY HEATGEAR COMPRESSION
65zł PLN
NEW BALLANCE MĘSKIE
299 PLN 349 PLN
OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
175 PLN 229 PLN
Kurta damska Nike
89 PLN 159 PLN