Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 20 kwietnia 2017

Zapisy na samoobronę do dziś

Kolejna edycja warsztatów samoobrony dla kobiet ruszy w Pępowie już w najbliższą sobotę. Zapisy trwają jeszcze dziś do końca dnia. Dwóch instruktorów doradzi uczestniczkom, jak zachować się w przypadku ulicznego ataku. Szkolić będą się także dzieci. 

Poprzednie warsztaty organizowane w pępowskim Centrum Kultury  w lutym zgromadziły ponad 30 uczestniczek. Pod okiem  prowadzących na co dzień sekcję taekwondo panie miały okazję poznać podstawowe techniki obronne. Teraz GCK organizuje kolejną edycję kursu.

- Plakaty rozesłaliśmy do sołectw, promowaliśmy też akcję w internecie. Dziś jeszcze czekamy na zapisy. Każda z uczestniczek po zakończeniu szkolenia otrzyma specjalny certyfikat – mówi Leszek Żelazny z Gminnego Centrum Kultury.

Główne zadanie szkolenia to podniesienie świadomości i pewności siebie wśród pań. - Uczą się, jak reagować w przypadku zaczepki na ulicy czy próby rozboju. Głównym celem jest nie tyle walka z napastnikiem, co umiejętność oswobodzenia się i uniknięcia zagrożenia. Każde kolejne szkolenia to nowe umiejętności, dlatego zapewne wiele pań przyjdzie do nas po raz drugi – mówi L. Żelazny.

Kurs odbędzie się w sobotę i będzie podzielony na dwie grupy wiekowe. Od 16.00 instruktorzy będą szkolić dzieci i młodzież do 16 lat. Później, po 18.00 zaplanowane są zajęcia dla pań. Sobotnia edycja będzie prawdopodobnie ostatnią przed wakacjami.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Szlifierka kątowa CELMA PRAg230BR
633,00 PLN
Oprawa damska
VOUCHERY O WARTOŚCI 20, 50 I 100 ZŁ
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
299 PLN 349 PLN
Koszulka damska Adidas
74 PLN 99 PLN