Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 18 maja 2017

Zamkną plac z powodu zniszczeń?

Gmina zakończyła właśnie przegląd placów zabaw na swoim terenie. Okazuje się, że niestety po okresie zimowym na części urządzeń widać ślady zniszczeń. Tak jest między innym w krobskim Parku im. Jana Pawła II, ale także większości pozostałych miejsc w gminie. Samorządowcy nie wykluczają nawet czasowego zamknięcia placu w Krobi, by dokonać wszystkich niezbędnych remontów.

Sprawdzenie stanu placów zabaw w gminie odbywa się co roku na wiosnę i taki przegląd tegoroczny właśnie się zakończył. Urządzenia na placach są wykonane głównie z elementów drewnianych i część z nich pod wpływem warunków atmosferycznych ulega zniszczeniom. Tak jest chociażby w Parku im. Jana Pawła II w centrum Krobi. Na stan urządzeń skarżą się rodzice. - Jak długo można czekać na wymianę kilku desek? Czy musi stać się krzywda dziecku, żeby pojawiła się reakcja? - pyta jedna z czytelniczek.

Gmina przyznaje, że wie o zniszczeniach i już przygotowuje się do działań. - Z żalem stwierdzamy, że niektóre osoby nie potrafią korzystać z placów zabaw. Po ostatnim przeglądzie zanotowaliśmy zniszczenia, które muszą być możliwie szybko usunięte. W najbliższym czasie będzie zlecana naprawa tych urządzeń – mówi Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

W przypadku Krobi nie jest wykluczone czasowe zamknięcie placu dla dzieci ze względów bezpieczeństwa. - Taka decyzja jeszcze nie zapadła, ale zawsze należy mieć na względzie kwestie bezpieczeństwa korzystających – mówi Sarbinowski.

Stan placów zabaw we wsiach monitorować mają między innymi sołtysi i sami mieszkańcy. W Krobi w parku plac znajduje się w obszarze działania kamer, jednak system miejski nie działa w czasie rzeczywistym. Rejestruje obraz, który później może być sprawdzany. Przegląd kilku miesięcy zapisów z kamer, by znaleźć sprawców zniszczeń, jest niemożliwy. Poza tym ślady na drewnianych elementach nie wskazują jednoznacznie na dewastację, mogą być skutkiem "zmęczenia materiału".

W całej gminie Krobia działają 33 place zabaw. Najnowszy powstał w ubiegłym roku przy ul. Ponieckiej w Pudliszkach. W przypadku 27 z nich podjęto decyzję o pracach remontowych - od uzupełnienia brakującej zaślepki na elementach konstrukcyjnych, poprzez malowanie elementów placów zabaw, aż po wymianę uszkodzonych elementów konstrukcyjnych urządzeń.  

- Przy niektórych placach zamontowane zostaną również tablice z regulaminem korzystania z obiektów (tam, gdzie ich nie było), zaś w innych przypadkach uszkodzone tablice zostaną naprawione. Naprawy, w tym wymiana drewnianych elementów konstrukcyjnych, powinny się zakończyć do 31 maja, zaś malowanie elementów placów zabaw odbywać się będzie lipcu i sierpniu - dodaje Adam Sarbinowski.

(m)

Zdjęcia nadesłane przez czytelniczkę

 

Czytaj również

Komentarze (4)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez jaro, w dniu 2017-05-18 10:59:58

Dopiero w maju oceniali zniszczenia??????????? W maju powinno być już po remontach

Dodane przez Monia, w dniu 2017-05-18 12:31:51

oby szybko naprawili fajny ten plac zabaw. Moje dzieci lubią tam chodzić

Dodane przez Ona , w dniu 2017-05-18 20:00:41

Proponuję także zamknąć boisko w Gogolewie. Albo spowodować, by ktoś kompetentny /zamiast pesudosołtysa/ zaczął się nim opiekować lub choćby interesować.

Dodane przez Alkon, w dniu 2017-05-19 08:41:11

Rychu, Bogdan brać się do roboty!!!

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Blaty kuchenne
Etui na telefon do biegania
9,90 PLN
Oprawa damska
NEW BALLANCE MĘSKIE
299 PLN 349 PLN
OBUWIE ADIDAS MĘSKIE
219 PLN 249 PLN
Torebka damska
Wypożyczalnia narzędzi ogrodowych-wertykulator
80,00;/doba / 20,00;/godzina PLN