Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 18 maja 2017

Zamkną plac z powodu zniszczeń?

Gmina zakończyła właśnie przegląd placów zabaw na swoim terenie. Okazuje się, że niestety po okresie zimowym na części urządzeń widać ślady zniszczeń. Tak jest między innym w krobskim Parku im. Jana Pawła II, ale także większości pozostałych miejsc w gminie. Samorządowcy nie wykluczają nawet czasowego zamknięcia placu w Krobi, by dokonać wszystkich niezbędnych remontów.

Sprawdzenie stanu placów zabaw w gminie odbywa się co roku na wiosnę i taki przegląd tegoroczny właśnie się zakończył. Urządzenia na placach są wykonane głównie z elementów drewnianych i część z nich pod wpływem warunków atmosferycznych ulega zniszczeniom. Tak jest chociażby w Parku im. Jana Pawła II w centrum Krobi. Na stan urządzeń skarżą się rodzice. - Jak długo można czekać na wymianę kilku desek? Czy musi stać się krzywda dziecku, żeby pojawiła się reakcja? - pyta jedna z czytelniczek.

Gmina przyznaje, że wie o zniszczeniach i już przygotowuje się do działań. - Z żalem stwierdzamy, że niektóre osoby nie potrafią korzystać z placów zabaw. Po ostatnim przeglądzie zanotowaliśmy zniszczenia, które muszą być możliwie szybko usunięte. W najbliższym czasie będzie zlecana naprawa tych urządzeń – mówi Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

W przypadku Krobi nie jest wykluczone czasowe zamknięcie placu dla dzieci ze względów bezpieczeństwa. - Taka decyzja jeszcze nie zapadła, ale zawsze należy mieć na względzie kwestie bezpieczeństwa korzystających – mówi Sarbinowski.

Stan placów zabaw we wsiach monitorować mają między innymi sołtysi i sami mieszkańcy. W Krobi w parku plac znajduje się w obszarze działania kamer, jednak system miejski nie działa w czasie rzeczywistym. Rejestruje obraz, który później może być sprawdzany. Przegląd kilku miesięcy zapisów z kamer, by znaleźć sprawców zniszczeń, jest niemożliwy. Poza tym ślady na drewnianych elementach nie wskazują jednoznacznie na dewastację, mogą być skutkiem "zmęczenia materiału".

W całej gminie Krobia działają 33 place zabaw. Najnowszy powstał w ubiegłym roku przy ul. Ponieckiej w Pudliszkach. W przypadku 27 z nich podjęto decyzję o pracach remontowych - od uzupełnienia brakującej zaślepki na elementach konstrukcyjnych, poprzez malowanie elementów placów zabaw, aż po wymianę uszkodzonych elementów konstrukcyjnych urządzeń.  

- Przy niektórych placach zamontowane zostaną również tablice z regulaminem korzystania z obiektów (tam, gdzie ich nie było), zaś w innych przypadkach uszkodzone tablice zostaną naprawione. Naprawy, w tym wymiana drewnianych elementów konstrukcyjnych, powinny się zakończyć do 31 maja, zaś malowanie elementów placów zabaw odbywać się będzie lipcu i sierpniu - dodaje Adam Sarbinowski.

(m)

Zdjęcia nadesłane przez czytelniczkę

 

Czytaj również

Komentarze (4)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez jaro, w dniu 2017-05-18 10:59:58

Dopiero w maju oceniali zniszczenia??????????? W maju powinno być już po remontach

Dodane przez Monia, w dniu 2017-05-18 12:31:51

oby szybko naprawili fajny ten plac zabaw. Moje dzieci lubią tam chodzić

Dodane przez Ona , w dniu 2017-05-18 20:00:41

Proponuję także zamknąć boisko w Gogolewie. Albo spowodować, by ktoś kompetentny /zamiast pesudosołtysa/ zaczął się nim opiekować lub choćby interesować.

Dodane przez Alkon, w dniu 2017-05-19 08:41:11

Rychu, Bogdan brać się do roboty!!!

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
DOLCE & GABBANA
NOWOŚC! PLN
Eva Minge
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
OBUWIE NIKE JUNIOR
198 PLN 239 PLN
Torebka damska