Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 09 stycznia 2017

Zabrakło miejsc na koncercie

Takiego debiutu chyba się nie spodziewali. Podczas Koncertu Noworocznego w wykonaniu ponieckiej Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej sala widowiskowa wypełniła się po brzegi. Ponad dwie godziny muzycy raczyli słuchaczy klasyką, kolędami i repertuarem typowo rozrywkowym.

Taki koncert w wykonaniu pracującego w Poniecu od 1,5 roku kapelmistrza Wiktor Bąka był debiutem przed miejscową publicznością zarówno dla niego, jak i dla większości muzyków. - Bardzo się cieszę, że orkiestra jest w rękach takiej osoby i Wiktor kontynuuje te tradycje – przyznał były kapelmistrz ponieckiej orkiestry Piotr Budzianowski.

Młodzież pod batutą Wiktora Bąka wypełniła 8 stycznia salę widowiskową po brzegi. Miejsc siedzących nie było. - Był to faktycznie koncertowy debiut pod moją batutą. Oczywiście występowaliśmy już wcześniej na przykład 11 listopada czy 3 maja. Gramy zawsze, gdy jesteśmy potrzebni, ale koncert noworoczny był dla nas czymś nowym – mówił Wiktor Bąk.
Na scenie wystąpił 37-osobowy skład. Zdecydowana większość to wychowankowie ponieckiej orkiestry, którzy właśnie w niej pierwszy raz zetknęli się z instrumentem. - Tylko dwie osoby nie zaczynały u nas w orkiestrze. Wszyscy pozostali to nasi muzyczni wychowankowie. Jestem z tego dumny – przyznał Wiktor Bąk.

Koncert, nie licząc przerwy, w czasie której serwowano kawę i wypieki przygotowane przez rodziców młodych muzyków, trwał ponad dwie godziny. Część pierwsza składała się z klasyki nawiązującej do noworocznych koncertów wiedeńskich oraz kilku kolęd. Druga była typowo rozrywkowa. Orkiestra czerpała z różnych stylistyk, wplatając w występy zabawne inscenizacje, jak choćby grę na kowadle kowalskim.

Dla Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej koncert inauguruje tegoroczny kalendarz występów. - Będzie to pracowity czas. Już 22 stycznia gramy w Czarkowie, tydzień później w Komornikach. Wykonamy tam hymn szkolny, który właśnie powstaje – zapowiedział Wiktor Bąk.

(m)

Czytaj również

Komentarze (12)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez WIELKI, w dniu 2017-01-09 10:42:53

JA WIDZE DUZO MIEJSC PUSTYCH A PISZA ZE PEŁNA HALA

Dodane przez Widz z Gostynia, w dniu 2017-01-09 10:44:02

Brawo! Brawo! Brawo! Wspaniały koncert w wykonaniu Dziecięco-Młodzieżowej Orkiestry Dętej pod batutą Pana Wiktora Bąka. Wykonanie utworów na wysokim poziomie , a wplecione zabawne inscenizacje - gra na kowadle kowalskim dodały koncertowi blasku. Brawo Panie Tadeuszu. Nie mniej atrakcyjny był występ pary tanecznej. Gratulacje dla kapelmistrza, instruktorów i wspaniałych muzyków za ten koncert.

Dodane przez Kasia, w dniu 2017-01-09 10:53:05

Kto nie był, niech żałuje. CUDOWNY KONCERT!

Dodane przez Do wielki, w dniu 2017-01-09 12:04:10

Były też osoby stojące. Miejsca wolne pojedyncze. W sumie na pewno widzów nie mniej, niż krzeseł. Byłam, widziałam, pozdrawiam wszystkich jak zwykle szukających dziury w całym ;-)

Dodane przez Ewela, w dniu 2017-01-09 14:57:20

Było przepięknie gratulacje dla orkiestry

Dodane przez mieszkanka Gostynia, w dniu 2017-01-09 17:19:25

Gratulacje dla Ponieca. Uważam, że to miasteczko bardzo prężnie działające. Pozdrawiam Wszystkich działających dla społeczeństwa i osiągania zamierzonych celów.

Dodane przez Gostyń - Górna, w dniu 2017-01-09 20:58:34

Brawo, brawo brawo. Pan Tadeusz to " filar " muzyki. Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Dodane przez Muzyk, w dniu 2017-01-09 23:44:53

Oj jeszcze jest dużo do zrobienia pod względem muzycznym przede wszystkim. Cała oprawa i zaklinanie rzeczywistości poprzez oprawę, konferansiere i inne nie zwiedzie wytrwałego słuchacza! Nie oczekiwałem wiele, jestem pozytywnie zaskoczony organizacją, ale obiektywnie, pod względem muzycznym tak se ... !!! Kapelmistrz musisz bardziej zgrać się z orkiestrą bo Ty machałeś swoją wizję a orkiestra grała swoje. Pozdrawiam

Dodane przez Wiktor Bąk, w dniu 2017-01-10 12:20:43

Dziękuję za wszystkie komentarze, także ten od Muzyk. Oczywiście jesteśmy świadomi ile pracy przed nami i tego, w jakim miejscu muzycznie jesteśmy. Proszę też zwrócić uwagę, że na 37 muzyków grających, tylko dwóch nie zaczynało przygody w orkiestrze. Nie było nikogo doangazowanego specjalnie na koncert. Jestem dumny ze swoich podopiecznych, za wykonaną pracę, zaangażowanie i chęci. I to im należą się te gratulacje. Jesteśmy amatorską, dziecięco-mlodzieżową orkiestrą. Dziękuję wszystkim słuchaczom. Dziękuję też Panu za uwagi. Jeśli tylko ma Pan jakieś sugestie, to chętnie je przyjmę. Zapraszam do kontaktu np przez nasz funpage na Facebooku lub osobiście. Pozdrawiam serdecznie. Zrobimy wszystko by kolejny koncert wypadł lepiej ;-)

Dodane przez nieobecny z powodu braku miejcs, w dniu 2017-01-10 21:36:40

Więcej krzeseł trzeba kupić

Dodane przez Pap, w dniu 2017-01-11 21:07:26

Pierwsza przy stole z ciastem to po co biegać? ??

Dodane przez Obecny zaspany, w dniu 2017-01-13 22:49:36

Do dziś mam w uszach ten fałszujący puzon ...

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Oprawa damska
Wiertarka udarowa CELMA PRCm13/IEO
266,00 PLN
Suplementy diety dla sportowców
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 289 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Koszulki Under Armour
169 PLN