Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 20 kwietnia 2017

Zabezpieczą spadający tynk

Dwa tysiące złotych kosztować ma zabezpieczenie muru budynku Miejskiego-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Część tynku spadająca na chodnik przy parku stanowiła zagrożenie dla przechodniów. Mimo trudnej sytuacji własnościowej obiektu gmina postanowiła wykonać remont.

Na problem kruszącego się tynku spadającego płatami na trakt spacerowy przy parku Jana Pawła II zwróciła uwagę przed świętami radna Paulina Wajnert. Jej zdaniem taki stan może zagrażać bezpieczeństwu przechodniów. Samorząd podkreślał, że kompleksowa modernizacja ściany budynku MGOPS jest na razie niemożliwa, bo nieruchomość nie jest wyłączną własnością samorządu. W budynku mieszkają lokatorzy, a sprawy własnościowe w kolejnej jego części wciąż nie są uregulowane ze spadkobiercami. Gmina uznała jednak, że musi zareagować na zagrożenie i podjęła decyzję o wykonaniu najpilniejszych prac.
 
- Gmina zleciła skucie tynku z elewacji na powierzchni około 70 metrów kwadratowych, głównie od strony parku. Firma wykonująca to zadanie uzupełni także ubytki tynku na pozostałej części budynku. Zadanie winno zostać zrealizowane do końca przyszłego tygodnia – mówi Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

Całkowity koszt robót powinien być znany po ich finalizacji. Wstępnie urząd zakłada, że skucie i zabezpieczenie muru pochłonie około dwóch tysięcy złotych. Remont całego budynku to sprawa pilna od kilku lat. Bez uregulowania kwestii własnościowych samorząd nie może się jednak podjąć tych prac.

(m)

Czytaj również

Komentarze (7)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez znudzony, w dniu 2017-04-20 13:58:36

Po co Kopernik? Po co nam kamienica na rynku? Po co nam pałac w Pudliszkach? Po co nam świetlice na wsi? Weźcie się za robotę. Żłobki, przedszkola, tereny zielone, parki, a nie pierdoły. Jak słucham burmistrza i jego pomysłów to ręce opadają. A reszta urzędników podobna. Nie macie zdania? Nie możecie zaproponować czegoś od siebie? Przecież też tu mieszkacie, korzystacie z tego co "DAJE" nam gmina. A jak słyszę o pomysłach jakiś muzeów. To pozostawię bez komentarza. Burmistrz skończy kadencję, będzie się starał o stanowisko w Starostwie i tyle. Pieniądze źle wydane na pseudo-inwestycje i pasuje. Gdzie jesteście rolnicy, co krzyczeliście o kopalni? Teraz Wam pasuje? Macie świetlice, chodniki, drogi i cisza. Teraz Wam dobrze. A tak chcieliście zmian. Gdzie jesteście mieszkańcy Pudliszek? Krobi? Podoba Wam się to co tutaj się wyprawia? Na co idą nasze pieniądze? I na koniec ta rewitalizacja i te pomysły na remont rynku itp. Po co? Po co ten rynek zmieniać? Wymienić chodniki i nawierzchnię i wszystko. Resztę zostawić. Taką mamy bogatą gminę, że od takich rzeczy się zaczyna. Piękna gospodarność pieniędzmi gminy.

Dodane przez Zięba , w dniu 2017-04-20 15:50:58

Popieram!!!!!!!!!!!! Aż chciałoby się te fanaberie wizjonerskie rozszerzyć. A może wystarczy zapytać, gdzie jest rada miejska, czy w ogóle jeszcze istnieje?

Dodane przez ddd, w dniu 2017-04-21 10:08:12

Drogi znudzony. Twoje myślenie na pierwszy rzut oka może sprawiać wrażenie racjonalnego, ale jest obdarzone podstawowym błędem. W gminie rządzi burmistrz, który ma zdecydowaną większość radnych, a oni wszyscy należą do lokalnej organizacji politycznej SKW. Organizacja ta działa jak typowa partia polityczna, a przynajmniej ma wszystkie negatywne cechy partii. Tu nie liczy się jakieś abstrakcyjne "dobro mieszkańców", ale tylko i wyłącznie dobro "partii". Dlatego pieniądze wydaje się tam, gdzie jakiś interes (polityczny i finansowy) mają szefowie, członkowie czy sponsorzy. I tak na przykład interes polityczny szefostwa, które opanowało instytucje powiatowe, musi finansować gmina pozbawiając się tym samym środków na swoje zadania typu przedszkole, szkoła itp. Polityczne ambicje i partyjny tok myślenia są też źródłem inwestycji w różne sceny na fosie, koperniki, rewitalizacje itp. To są projekty na które są dotacje, projekty o których się pisze, projekty za które można dostać jakąś nagrodę, medal, wyróżnienie itp. Na pielęgnowanie zieleni czy utrzymywanie w dobrym stanie budynków czy dróg nie ma dotacji, nagród i zainteresowania medialnego. Dlatego nikt tego nie robi. Nie opłaca się to partii. Nikt nie myśli, czy to dobre, czy się przyda, kto to później będzie utrzymywał itp. Ważne są rankingi.

Dodane przez Kotka , w dniu 2017-04-21 11:00:19

Komentarz ddd potwierdza dogłębnie rolę,a właściwie brak roli rady miejskiej. Zatem najwyższy czas na zmianę!!!!!!!!!!!!!!!! Ale niestety musimy jeszcze te 1,5 5oku wytrzymać. Chyba,że .........

Dodane przez kuk, w dniu 2017-04-21 18:42:18

Do znudzonego. Nie wiem czy Pan wie, ale wygłosił Pan hymn pochwalny dla obecnego burmistrza i radnych. Parki, przedszkola, szkoły czy żłobki. Proszę sprawdzić co było lat 10 temu. Jak wyglądały szkoły. Dziś wszystkie wyremontowane i rozbudowane w Krobia Starej Krobi i Pudliszkach. Przedszkola wyremontowane. Więcej oddziałów(choć wciąż za mało) w Krobia. Więcej w Pudliszkach i kilka oddziałów na wioskach. Placówki są wyremontowane z przyzwoitymi łazienkami wszędzie. A co było 10 lat temu? Żłobek - jest dzienny opiekun więc jeśli jest ktoś zainteresowany to proszę bardzo. Parki. Jak wyglądał park w Krobia czy planty. Strach sobie przypomnieć. A jak wygląda dzisiaj - nie ma czego się wstydzić. Podobnie w Pudliszkach. Oświetlony zadbany z porzadnymi obiektami sportowymi. A właśnie- place zabaw praktycznie wszędzie, zadbane boiska i tereny przy świetlicach. Świetlice są ważne dla mieszkańców wsi więc trzeba je robić choć Pan znudzony uważa inaczej bo być może nie lubi tych ze wsi. Szkoda. Nowe wyremontowane drogi ścieżki. Wiele do zrobienia jeszcze ale naprawdę obecny burmistrz i radni nie muszą się wstydzic

Dodane przez rex, w dniu 2017-04-21 21:31:40

kuk: propagandysto urzędniczy. zakłamywanie rzeczywistości to wasza specjalność w tej gminie (i powiecie). do końca nawet tego nie doczytałem bo wymiotować od takiej ilości fałszywej propagandy się chce. wystarczy spojrzeć na zdjęcie dołączone do artykułu. jeden obraz - tysiąc słów. wtedy widać jak jest naprawdę.

Dodane przez Anonim, w dniu 2017-04-22 15:36:45

Do rexa. Dlaczego Pana tak ponosza emocje. Nie pasuje Panu ze komentarz kuka byl prawdziwy. Jest Pan z tych, co wyznaja zasade: im gorzej tym lepiej. Dlatego nie pasuja Panu te fakty. Szkoda. Zaluje tez ze taki niezdrowy hejt przez Pana przemawia. Zycze wiecej zyczliwosci i radosci z zycia.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Suplementy diety dla sportowców
Nakładka słoneczna - polaryzacja i filtr UV
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 259 PLN
Oprawa UNISEX
Oprawa damska