Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 03 stycznia 2017

Z OSiR do urzędu

Izabela Świtalska będzie nowym urzędnikiem do spraw rozwoju lokalnego, promocji gminy oraz kultury i sztuki. We wtorek 3 stycznia jej kandydaturę na to stanowisko zaakceptował burmistrz. Nowa urzędniczka zwalnia tym samym etat w Ośrodku Sportu i Rekreacji, gdzie pracowała do tej pory.

Nabór na stanowisko urzędnicze do spraw promocji i rozwoju lokalnego  był kadrowym "hitem rekrutacyjnym" w ponieckim urzędzie. Oferta obsady tego stanowiska cieszyła się niezwykle dużym zainteresowaniem. Swoje aplikacje w trwającym od października naborze złożyło 13 osób. Dla porównania na dwa inne nieobsadzone do dziś stanowiska urzędowe chętnych było czterokrotnie mniej. Wczoraj komisja konkursowa zakończyła postępowanie i rekomendowała kandydatkę, którą dziś oficjalnie burmistrz zaprosił do współpracy.

Nową osobą na samodzielnym stanowisku do spraw rozwoju lokalnego, promocji gminy oraz kultury i sztuki będzie od teraz Izabela Świtalska. - Oferta pracy przedłożona przez panią Izabelę Świtalską spełnia wszystkie wymagania formalne określone w naborze. Kandydatka uzyskała najwyższą ocenę według ustalonych kryteriów wyboru. Przeprowadzona rozmowa kwalifikacyjna wykazała, że spełniła wymagania będące przedmiotem oceny oraz wykazała się niezbędną wiedzą do właściwego wykonywania pracy na tym stanowisku. Pani Izabela Świtalska ma 27 lat, mieszka w Poniecu. Jest absolwentką Dolnośląskiej Szkoły Wyższej na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna oraz Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu na kierunku Zarządzanie – wyjaśnia Marcin Pazdaj, sekretarz Urzędu Gminy w Poniecu (na zdjęciu).

Do obowiązków nowej urzędniczki należeć będą między innymi: opracowywanie projektów, współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego, instytucjami kultury oraz organizacjami pozarządowymi,organizacja imprez o charakterze profilaktycznym dla mieszkańców gminy, prowadzenie spraw związanych z przyznawaniem stypendiów szkolnych i przyznawaniem przez gminę nagród. Izabela Świtalska zajmować ma się też hospitacjami imprez dofinansowanych przez gminę. Będzie też pełnić funkcję pełnomocnika burmistrza do spraw przeciwdziałania alkoholizmowi.

Nowa poniecka urzędniczka była wcześniej związana z samorządem. Od roku pracowała w Ośrodku Sportu i Rekreacji. Placówka, w której zwalnia teraz etat, na razie nie podjęła jeszcze decyzji, czy ogłosi nabór na to stanowisko, czy też rozdzieli obowiązki między pozostałych pracowników.

(m)

 

Czytaj również

Komentarze (8)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez PAWEL, w dniu 2017-01-03 14:53:55

KUMOTERSTWO I NEPOTYZM

Dodane przez sss, w dniu 2017-01-03 15:54:08

W wcześniejszym artykule jest że na tym stanowisku pracowała już osoba to dlaczego osoba z doświadczeniem konkursu nie wygrała tylko ktoś kto się na tym nie zna. Ale zawsze tak to jest jak się trzyma rękę głęboko .....

Dodane przez Mieszkaniec, w dniu 2017-01-03 16:09:06

Juz czas zeby ktos sie zabrał za burmistrza!

Dodane przez Rozgoryczony, w dniu 2017-01-03 16:54:38

Chyba się z tej gminy wyprowadzę bo dostanę zawału i nie doczekam emerytury a całe życie wprowadzałem do jej kasy nie małe pieniądze a dzisiaj wchodząc do ratusza czuję się jak bym był intruzem.Burmistrzu czas na urzędników, żeby nauczyli się kultury.Proponuję zatrudnić odpowiednią osobę która ich nauczy jak powinni się zachowywać w stosunku do petenta.Jak zostanie ogłoszony nabór przystąpię do niego a kto się nie nauczy wyleci z ciepłego krzesełka z wielkim hukiem na zasiłek.Nie pozdrawiam bo niema kogo.

Dodane przez Wyższy, w dniu 2017-01-03 20:23:12

Swoich trzeba do koryta brać

Dodane przez Brak słów, w dniu 2017-01-04 10:47:01

W grudniu był nabór w OPS w Poniecu i kto się dostał? pracownica zatrudniona na zlecenie! Teraz w Urzędzie był nabór i kto się dostał ??? pracownica OSIRu, Tak samo było z naborem do Wydziały Ochrony Środowiska i do Obsługi Rady Gminy. Szału można dostać jak się widzi ten nepotyzm w Poniecu. Nikt z zewnątrz nie ma szans dostać pracę w Poniecu. Tylko jeleni robią z tych, którzy składają CV i przychodzą na rozmowy kwalifkacyjne! Bynajmiej ja się tak czułam. Brak słów!

Dodane przez mieszkaniec, w dniu 2017-01-04 16:26:09

bo większość boi się Pana Burmistrza który rządzi już wszystkim w Poniecu....

Dodane przez robert, w dniu 2017-01-07 22:56:23

patrząc na Widyńskiego można dojść do wniosku że urzędnik powinien pełnić swoją funkcję tylko jedną kadencję, w większości druga kadencja sprawia że ktoś taki jak Widyński czuje się bezkarny i nie ogląda się na nic... ktoś wcześniej pisał o nepotyzmie i ustawionych konkursach, w tak małej mieścinie jak Poniec widać to jak na dłoni.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
DOLCE & GABBANA
NOWOŚC! PLN
Nakładka słoneczna - polaryzacja i filtr UV
Frezarka do paznokci/manicure
79 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Parapety