Dzisiaj jest 28 Lipca 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 04 stycznia 2017

Wzmocnią terapię uzależnień

Od przyszłego tygodnia w Pogorzeli ruszy specjalny punkt konsultacyjny oferujący terapię osobom uzależnionym. Nowością będzie zatrudnienie obok obecnie pracującego tam psychologa również drugiego terapeuty specjalizującego się w uzależnieniach. Docelowo ma on stworzyć grupy terapeutyczne pomagające całym rodzinom osób walczących z uzależnieniami.

Do tej pory działający w gminie punkt konsultacyjny zatrudniał jednego psychologa z uprawnianiami terapeutycznymi. Teraz gminna komisja zajmująca się uzależnieniami postanowiła nieco rozszerzyć formułę punktu. - Skontaktowała się z nami terapeutka uzależnień z Krotoszyna. Przesłała nam ofertę współpracy, którą gminna komisja przedstawiła do akceptacji burmistrzowi. Zdecydowaliśmy się więc na to, że punkt będzie oferował wsparcie dwóch terapeutów. Na razie będzie to pilotaż na okres na pół roku, jeśli uda nam się zrealizować założone cele, to oczywiście przedłużymy współpracę, bo mamy na to zagwarantowane pieniądze – mówi Renata Sierszulska kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pogorzeli.

Nowość polegać będzie jednak nie tyle na zwiększeniu obsady kadrowej w punkcie, ale na rozszerzeniu możliwości terapeutycznych. - Docelowo zależy nam na stworzeniu grup terapeutycznych wspierających nie tylko osoby uzależnione, ale także ich rodziny. Mamy nadzieję, że taka rozszerzona terapia spotka się zainteresowaniem mieszkańców – dodaje R. Sierszulska. Do udziału w terapii osoby potrzebujące wsparcia mogą się zgłaszać samodzielnie. Gmina będzie też jednak kierować na takie spotkania wytypowanych podopiecznych z problemami uzależnień.

Punkt konsultacyjny w nowej formie działać będzie od 9 stycznia w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Pogorzeli (pokój na I piętrze - wejście od strony biblioteki). Czynny będzie w poniedziałki w godzinach od 16:00 do 20:00. Dotychczasowe spotkania z psychologiem w punkcie konsultacyjnym odbywać się będą tak jak dotychczas - w każdy piątek w godzinach od 16:00 do 20:00.

(m)

Czytaj również

Komentarze (4)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez do pani RENATY Sierszulskiej, w dniu 2017-01-05 18:43:46

Prosimy stworzyć grupę uzależnienia od: nieuzasadnionej krytyki, upokarzania, ośmieszania, niejednoznacznych poleceń, rozpowszechniania złośliwych krzywdzących plotek, wrogich spojrzeń, oddziaływań wpływających na pogarszanie relacji społecznych, systematycznego krytykowania życia zawodowego, wyglądu zewnętrznego, szerzenia nieprawdziwych opinii, zatajanie informacji niezbędnych do poprawnego wykonywania obowiązków lub przekazywania danych poufnych osobom z grona znajomych.

Dodane przez fordzi, w dniu 2017-01-06 08:51:39

Gdyby członkowie IV Ligi mogli stosować agresję fizyczną np. bić pozostałych to by to robili a przewodnicząca kibicuje.Nad taką patalogią nie można być obojętnym

Dodane przez xxx, w dniu 2017-01-06 09:29:02

Czwarta Liga łamie prawa człowieka.Organy międzynarodowe, do których może zwrócić się obywatel każdego kraju europejskiego ze skargą gdy uzna, że odpowiednie urzędy w jego kraju wydały decyzje na jego niekorzyść i że te decyzje są według niego niezgodne z prawami człowieka.Rada Praw Człowieka ONZ z siedzibą w Genewie, Komitet Praw Człowieka ONZ z siedzibą w Genewie, Europejski Trybunał Praw Człowieka z siedzibą w Strasburgu. Pozarządowe organizacje do których można zwrócić się gdy łamane są prawa człowieka to Amnesty International, Helsińska Fundacja Praw Człowieka,Human Rights Watch, Międzynarodowy Ruch Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Nie musicie się ze strachu chować za lodówką.

Dodane przez karolina, w dniu 2017-01-06 11:45:21

Każdy smerf ten loczek zna .Każdy smerf wie, że loczek ten należy do Smerfetki. I nie namalujesz go, bo nie znajdziesz, aż tak zakręconej, żółtej kredki. Ten loczek blond jak słońca promyk .Loczek blond ciągle gdzieś goni .Loczek blond Ten loczek blond to nasz największy skarb. Ten loczek blond promyczek złoty zawsze jest skory do pomocy umiał też ten loczek blond nie raz pocieszyć nas. Tak, tak to prawda, że tam gdzie się zjawi złoty lok Tam widać tłum i ludzki tłok każdy ma sprawę do Smerfetki Zgrywus albo Śpioch Gdy smerfy zbroją coś naprawić umie błąd ten ktoś pod loczkiem blond. Bez niego dzień jak noc i szczęście traci moc bez niego by stanął czas i los nasz by stracił blask

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
180 PLN 249 PLN
Oprawa damska
ADIDAS DAMSKIE
135 PLN 219 PLN
Blaty łazienkowe
Torebka damska
Jaguar
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 289 PLN