Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 25 kwietnia 2017

Wybiegali sobie awanse

Emil Manuszak, uczeń ZSOiZ w Pogorzeli, został mistrzem powiatu gostyńskiego szkół ponadgimnazjalnych w biegu przełajowym. Świetnie wypadła także żeńska drużyna biegaczek z pogorzelskiej placówki. Wszyscy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Żerkowie.

Imprezę zorganizował Szkolny Związek Sportowy w Gostyniu. W czasie gostyńskich zmagań drużynowych w terenie bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z Pogorzeli.

- Wcześniej były to indywidualne zmagania. Teraz są to drużynowe zawody, ale w ich trakcie rozgrywane są także konkurencje indywidualne. Nasza szkoła wystawiła sześć dziewcząt i ośmiu chłopaków. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa Emila Manuszaka. Z sukcesem również wróciła z Gostynia damska drużyna reprezentująca szkołę. Dziewczęta w składzie: Małgorzata Dymarska, Anna Zielińska, Gabriela Winiecka, Julita Matuszczak, Beata Lewandowicz i Zuzanna Gendera wygrały rywalizację w swojej grupie - wyjaśnia Wojciech Nowak, nauczyciel ZSOiZ w Pogorzeli.

Trzech najlepszych zawodników indywidualnych  z gostyńskich zawodów wyjedzie teraz do Żerkowa na finał wojewódzki. Podobnie rzecz ma się z drużynami, gdzie awans gwarantowały sobie najlepsze z ekip. Dla uczniów z Pogorzeli to dopiero początek aktywnego sezonu biegowego. - Przygotowują się już do lekkoatletycznych mistrzostw Wielkopolski, które nie odbyły się jesienią. Planują też start w powiatowej spartakiadzie w Borku – dodaje Wojciech Nowak.

(m)

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez x, w dniu 2017-04-25 10:32:32

Biegnijcie biegnijcie !!!!!!!!!

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Torebka damska
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
TERMOGENIKI - SPALACZE TŁUSZCZU
Oprawa damska