Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 25 kwietnia 2017

Wybiegali sobie awanse

Emil Manuszak, uczeń ZSOiZ w Pogorzeli, został mistrzem powiatu gostyńskiego szkół ponadgimnazjalnych w biegu przełajowym. Świetnie wypadła także żeńska drużyna biegaczek z pogorzelskiej placówki. Wszyscy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Żerkowie.

Imprezę zorganizował Szkolny Związek Sportowy w Gostyniu. W czasie gostyńskich zmagań drużynowych w terenie bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z Pogorzeli.

- Wcześniej były to indywidualne zmagania. Teraz są to drużynowe zawody, ale w ich trakcie rozgrywane są także konkurencje indywidualne. Nasza szkoła wystawiła sześć dziewcząt i ośmiu chłopaków. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa Emila Manuszaka. Z sukcesem również wróciła z Gostynia damska drużyna reprezentująca szkołę. Dziewczęta w składzie: Małgorzata Dymarska, Anna Zielińska, Gabriela Winiecka, Julita Matuszczak, Beata Lewandowicz i Zuzanna Gendera wygrały rywalizację w swojej grupie - wyjaśnia Wojciech Nowak, nauczyciel ZSOiZ w Pogorzeli.

Trzech najlepszych zawodników indywidualnych  z gostyńskich zawodów wyjedzie teraz do Żerkowa na finał wojewódzki. Podobnie rzecz ma się z drużynami, gdzie awans gwarantowały sobie najlepsze z ekip. Dla uczniów z Pogorzeli to dopiero początek aktywnego sezonu biegowego. - Przygotowują się już do lekkoatletycznych mistrzostw Wielkopolski, które nie odbyły się jesienią. Planują też start w powiatowej spartakiadzie w Borku – dodaje Wojciech Nowak.

(m)

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez x, w dniu 2017-04-25 10:32:32

Biegnijcie biegnijcie !!!!!!!!!

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

TRAMPKI DAMSKIE PUMA
129 PLN 159 PLN
Okulary korekcyjne do pływania
300 PLN
OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
229 PLN 259 PLN
Zestaw mebli technorattanowych
399 PLN
Wypożyczalnia narzędzi ogrodowych-wertykulator
80,00;/doba / 20,00;/godzina PLN
Oprawa UNISEX