Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Na sygnale, dodano: 17 maja 2017

Wszystko niebawem się wyjaśni

Czterech chętnych złożyło swoje aplikacje na stanowisko dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Gostyń. Już wiadomo, że jedna z ofert została odrzucona. Pozostałe osoby zaprezentują się przed komisją. Zwycięzca już 1 czerwca zajmie dyrektorski fotel.

W terminie określonym w ogłoszeniu wpłynęły cztery wnioski na konkurs na stanowisko dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta Gminy w Gostyniu. Sprawdzone zostały pod względem formalnym. - Jedna oferta wpłynęła po terminie. - informuje Aldona-Grzeskowiak-Węglarz, naczelnik Wydziału Ośiwaty i Spraw Spoełćznych UM w Gostyniu. Pozostała trójka zaprezentuje się przed komisją konkursową. - II etap to rozmowy kwalifikacyjne z wyłonionymi kandydatami.Rozpatrzenie wniosków przez komisję konkursową nastąpi  w terminie do dnia 26 maja 2017roku. - informuje Aldona Grześkowiak-Węglarz, naczlenik Wydziału Oświaty  Spraw Społecznych UM w Gostyniu. Czy na liście kandydatów są nazwiska od dawna typowane do objęcia tej funkcji? Tego na razie nie wiadomo. Wydział nie zdradza informacji na ten temat.    
Nowy dyrektor rozpocznie prawdopodobnie pracę 1 czerwca 2017 roku. Do głównych obowiązków nowego szefa będzie należało m.in. zarządzanie biblioteką, realizacja umowy o warunkach organizacyjno-finansowych placówki, a także realizacja programu jej działania, pozyskiwanie środków finansowych oraz reprezentowanie biblioteki na zewnątrz.

W terminie określonym w ogłoszeniu wpłynęły cztery wnioski na konkurs na stanowisko dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta Gminy w Gostyniu. Sprawdzone zostały pod względem formalnym. - Jedna oferta wpłynęła po terminie - informuje Aldona-Grześkowiak-Węglarz, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych UM w Gostyniu. Pozostała trójka zaprezentuje się przed komisją konkursową. - II etap to rozmowy kwalifikacyjne z wyłonionymi kandydatami. Rozpatrzenie wniosków przez komisję konkursową nastąpi w terminie do 26 maja 2017 roku -dodaje Aldona Grześkowiak-Węglarz, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych UM w Gostyniu. Czy na liście kandydatów są nazwiska od dawna typowane do objęcia tej funkcji? Tego na razie nie wiadomo. Wydział nie zdradza informacji na ten temat.   

Nowy dyrektor rozpocznie prawdopodobnie pracę 1 czerwca 2017 roku. Do głównych obowiązków nowego szefa będzie należało m.in. zarządzanie biblioteką, realizacja umowy o warunkach organizacyjno-finansowych placówki, a także realizacja programu jej działania, pozyskiwanie środków finansowych oraz reprezentowanie biblioteki na zewnątrz.

MiS

Czytaj również

Komentarze (16)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Astrid, w dniu 2017-05-17 12:37:20

...a w regulaminie konkursu, zero słów o jakimkolwiek przygotowaniu bibliotecznym/kursie/czy studiach kierunkowych..Czyli można zostać dyrektorem biblioteki publicznej nie znając realiów i specyfiki pracy.. I promować czytelnictwo.. Ciekawe, ile książek ostatnio przeczytali kandydaci na to stanowisko? Moze takie pytanie w czasie rozmowy kwalifikacyjnej? Jeśli ubiega się ktoś o stanowisko dyrektora biblioteki, to "proszę omówić co najmniej 5 tytułów wartych polecenia z beletrystyki"? Wszak przykład idzie "z góry". Można byc dobrym menagerem.. ale i trzeba wiedzieć, GDZIE się pracuje..

Dodane przez czytelniczka, w dniu 2017-05-17 13:20:20

dzisiaj dyrektor jakiejkolwiek placówki musi być przede wszystkich dobrym menagerem a od polecania wartych przeczytania książek są pracownicy poszczególnych działów biblioteki

Dodane przez z, w dniu 2017-05-17 15:10:36

Przykro mi "czytelniczka", ale "Astrid" ma rację. Trochę nie fair w stosunku do ludzi o wykształceniu bibliotecznym. Każdy może zostać dyrektorem wszystkiego nagle?

Dodane przez gostynianka , w dniu 2017-05-17 15:54:47

Może ktoś wie ilu pracowników (pracownic) ma gostynska biblioteka?

Dodane przez Jacek, w dniu 2017-05-17 21:20:42

Astrid ma rację. Jeśli Prezydent uważa i zatwierdza to podpisaniem ustawy, że apteka tylko dla aptekarzy, to i logicznie myśląc w bibliotece winien szefować ktoś z wykształceniem z zakresu bibliotekoznawstwa, upowszechniania i animacji kultury itp

Dodane przez Dziura , w dniu 2017-05-17 23:49:31

Czy dyrektor musi czytać książkę. ? Np.:sztukę kochania wisłodziej też Wood też .6

Dodane przez czytelniczka, w dniu 2017-05-18 07:41:04

przykro mi Jacku ale nie masz racji aptekę może mieć każdy, tylko musi zatrudnić pracownika z wyższym wykszałceniem farmaceutycznym a przecież dyrektorem szpitala nie koniecznie musi być lekarz, czy szkoły nauczyciel

Dodane przez Do Dziury, w dniu 2017-05-18 07:41:20

...jak już, to "Sztukę kochania" WISŁOCKIEJ

Dodane przez Jacek, w dniu 2017-05-18 10:15:36

Do CZYTELNICZKI...widać nie jesteś na bieżąco, albo Prezydent tak szybko podpisuje, że nie wiesz, że zmieniają się przepisy. Dla mnie szefem biblioteki może być nawet weterynarz, byleby panie w wypożyczalni były nadal takie kompetentne jakie są. Tylko należy im współczuć gdyby przyszło im pracować z jakimś "nieczytatym" bucem.

Dodane przez czytelniczka, w dniu 2017-05-18 12:29:16

Rozumiem drogi Jacku że jest Tobie żal Pań z biblioteki, chociaż może nowy dyrektor będzie ok ale nie musisz zaraz obrażać osób które aplikują nazywając je" nieczytatymi bucami" ja nie wiem kto się zgłosił do konkursu to tym bardziej nie wyrażam opinii na ich temat, widocznie Ty znasz ale czy to wystarczy do obrażania?

Dodane przez czytelniczka, w dniu 2017-05-18 12:34:32

Z gostyńskiej biblioteki korzystam od kilkunastu lat, cenię sobie pracę Pań bibliotekarek, są bardzo miłe i myślę, że zmiana Dyrektora nie zmieni ich podejścia do czytelników.

Dodane przez Ala, w dniu 2017-05-18 13:26:24

Nie oszukujcie sie i tak zostanie ta osoba, ktora juz pewnie od dawna jest szykowana. Gdzie wy żyjecie?

Dodane przez modry, w dniu 2017-05-18 14:26:13

Naczelnik Państwa już dawno oświadczył,że konkursy na stanowiska to wielka lipa.Minister,prezydent,burmistrz powinni sami dobierać sobie zespół kierowniczy spośród znanych i wiernych jemu osób.Mam pytanie do niektórych,uważających,że dyrektorem biblioteki powinien zostać wykształcony bibliotekarz.A czy dyrektorem gostyńskiego szpitala jest lekarz?

Dodane przez też czytelnik, w dniu 2017-05-19 08:25:42

Takie głupie ustawy te pisiory wymyślają, ze strach sie bac. Dudus podpisal ustawę o aptekach i teraz będa się żreć, no bo ukochany pupilek Maciarewicza nie bedzie mógł prowadzić Apteki, a taki on ładny amerykański. Ja pierdziu. Co do Dyrektora Biblioteki wszyscy wkoło wiedza kto będzie to jest tylko taka ściema.

Dodane przez ciekawska, w dniu 2017-05-19 12:14:52

Jak wiesz kto będzie to podaj inicjały tej osoby

Dodane przez g-ń, w dniu 2017-05-20 15:43:41

P. Aldona to nie jest godny człowiek na stanowisko naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych UM w Gostyniu.I duża wiekszość ludzi w Gostyniu to potwierdzi......

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
ELEKTRODY RUTILEN 12
Oprawy męskie
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
Torebka damska
Obuwie męskie Adidas
259 PLN 319 PLN
Ramka HOME
15 PLN