Dzisiaj jest 26 Kwietnia 2017, Środa, imieniny obchodzą:

Na temat, dodano: 22 grudnia 2016

Wśród najlepszych w Polsce

Urząd Skarbowy w Gostyniu znalazł się w gronie najlepszych urzędów skarbowych w kraju. W prestiżowym Rankingu organizowanym przez "Dziennik Gazeta Prawna" zajął drugą lokatę w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii. Jak podkreśla naczelnik gostyńskiej skarbówki, to zasługa wszystkich pracowników, którzy ciężko pracowali na ten sukces.

15 grudnia 2016 r. w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca XIII Ranking Urzędów Skarbowych, zorganizowana przez redakcję "Dziennika Gazety Prawnej" wraz z międzynarodowym koncernem EY, zajmującym się audytem i doradztwem podatkowym. Nad wydarzeniem oceniającym pracę wszystkich urzędów skarbowych w kraju patronat objęło Ministerstwo Finansów. Podczas tej wyjątkowej uroczystości obecny był również naczelnik Urzędu Skarbowego w Gostyniu Arkadiusz Maćkowiak. Nie bez powodu – odbierał nagrodę i wyróżnienie przyznane gostyńskiej skarbówce.

Ten prestiżowy ranking tworzony jest na podstawie wyników 400 urzędów skarbowych w kraju. Są one oceniane w kategoriach zależnych od wielkości jednostki: duże (zatrudniające powyżej 130 osób), średnie (61-130), małe (do 60 osób) i wyspecjalizowane urzędy skarbowe (obsługujące większych podatników) oraz pod względem wykonywanych zadań. Tutaj brana jest pod uwagę oddzielnie efektywność (czyli pracowitość urzędników, szybkość działania i podejmowania decyzji) oraz skuteczność (nieomylność, merytoryczna prawidłowość wydawanych decyzji podatkowych). Punkty z obu kategorii są sumowane, co decyduje o ostatecznej lokacie w klasyfikacji generalnej. - Jest to rzetelna i obiektywna analiza, bo dokonywana na podstawie danych pobieranych z Ministerstwa Finansów przez organizację niezależną. Nie można na nie wpłynąć w żaden sposób niż właściwą, dobrej jakości i sprawną pracą urzędu w ciągu całego roku – zauważa Arkadiusz Maćkowiak, naczelnik Urzędu Skarbowego w Gostyniu.

Gostyński Urząd Skarbowy w swojej kategorii urzędów średnich znalazł się w ścisłej czołówce klasyfikacji generalnej, zajmując drugie miejsce oraz otrzymał wyróżnienie dla najbardziej efektywnego urzędu. - To dla nas ogromne wyróżnienie, a dla mnie osobiście miłe doświadczenie móc wystąpić na tak znamienitej gali i reprezentować nasz urząd – mówi naczelnik US w Gostyniu Arkadiusz Maćkowiak, który podkreśla, że jest tylko przedstawicielem gostyńskiej placówki, a ta w pełni zasłużyła na zdobyte w rankingu tytuły. - Nie ma wyników bez profesjonalizmu pracowników, ich ciężkiej pracy, zaangażowania i poświęcenia – mówi Arkadiusz Maćkowiak. - Te dwa wyróżnienia dedykuję więc wszystkim pracownikom Urzędu Skarbowego w Gostyniu i bardzo serdecznie im dziękuję za oddanie w pracy – nadmienia, zapowiadając spotkanie z całą kadrą i osobiste podziękowania.

Naczelnik gostyńskiej skarbówki zauważa również, że nagrody są nie tylko powodem do dumy i radości, ale też sporym zobowiązaniem podnoszącym wysoko poprzeczkę. - Będziemy się na pewno zastanawiali, jak jeszcze polepszyć ten wynik w przyszłości, bo wisienką na torcie byłoby osiągnięcie 1. miejsca w klasyfikacji generalnej w naszej kategorii. Jest to duże wyzwanie, trzeba będzie ciężko pracować, mocno się zaangażować i polepszyć działanie w niektórych obszarach – zapowiada. Zdobyte tytuły to nagroda prestiżowa i uznaniowa niewiążąca się z korzyściami materialnymi. Arkadiusz Maćkowiak liczy jednak, że zostanie to zauważone przez Izbę Administracji Skarbowej w Poznaniu i docenione gratyfikacją finansową dla gostyńskich urzędników. - Bo przecież do pracy nie przychodzi się tylko dla idei, ale przede wszystkim, by otrzymać za nią wynagrodzenie. Przy uzyskaniu takich wyników taka gratyfikacja jest wskazana – podsumowuje.

Redakcja portalu Gostyn24 i "Gazety Gostyńskiej" gratuluje całej załodze Urzędu Skarbowego w Gostyniu i życzy dalszych sukcesów.

AS

Czytaj również

Komentarze (11)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Steve , w dniu 2016-12-22 12:37:56

Brawo Arek i pracownicy gratuluje i super ze wbrew krytykom macie prestizowy sukces Pozdrowionka swiateczne dla Was na swieta przesylam

Dodane przez jozef, w dniu 2016-12-22 16:53:37

Ale to sukces tez pana poprzednika proszę zauważyć panie Parku!!!!

Dodane przez ola, w dniu 2016-12-22 17:05:42

Chyba raczej to zasługa poprzednika

Dodane przez ja, w dniu 2016-12-22 18:24:48

Zlodzieje jak to nasze panstwo

Dodane przez Karola, w dniu 2016-12-22 19:54:53

Proszę popracować nad jakością obsługi w dziale księgowości, tam strach dzwonić się o coś zapytać bo zaraz krzyk i niemiłe odzywki..

Dodane przez gg, w dniu 2016-12-22 21:34:28

ale najlepszy to znaczy,że co .......

Dodane przez ona tańczy dla mnie, w dniu 2016-12-23 21:29:48

Jedna pani z działu księgowości STANOWCZO do wymiany.Ten brak elementarnej ogłady i trampki na rzepy.Moje NIE dla takiego obuwia.

Dodane przez Gość, w dniu 2016-12-23 23:49:40

A na sali operacyjnej trzeba wiedzieć do kogo się zgłosić bo nie każdy tam wie wszystko

Dodane przez rrrr, w dniu 2016-12-25 11:36:23

Niech pożyczy glany od koleżanki

Dodane przez XXX, w dniu 2016-12-25 22:52:01

Kto inny na to pracował a kto inny zbiera laury - niezasłużenie

Dodane przez Maria, w dniu 2017-01-02 23:17:38

Gratuluję Naczelnikowi i pracownikom :)

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa męska z nakładką
HALÓWKA NIKE
120 PLN 179 PLN
AIR MAX JUNIOR
339 PLN 379 PLN
Wypożyczalnia narzędzi ogrodowych-wertykulator
80,00;/doba / 20,00;/godzina PLN
Blaty kuchenne
OBUWIE NIKE JUNIOR
198 PLN 239 PLN