Dzisiaj jest 28 Lipca 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Na temat, dodano: 22 grudnia 2016

Wśród najlepszych w Polsce

Urząd Skarbowy w Gostyniu znalazł się w gronie najlepszych urzędów skarbowych w kraju. W prestiżowym Rankingu organizowanym przez "Dziennik Gazeta Prawna" zajął drugą lokatę w klasyfikacji generalnej w swojej kategorii. Jak podkreśla naczelnik gostyńskiej skarbówki, to zasługa wszystkich pracowników, którzy ciężko pracowali na ten sukces.

15 grudnia 2016 r. w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca XIII Ranking Urzędów Skarbowych, zorganizowana przez redakcję "Dziennika Gazety Prawnej" wraz z międzynarodowym koncernem EY, zajmującym się audytem i doradztwem podatkowym. Nad wydarzeniem oceniającym pracę wszystkich urzędów skarbowych w kraju patronat objęło Ministerstwo Finansów. Podczas tej wyjątkowej uroczystości obecny był również naczelnik Urzędu Skarbowego w Gostyniu Arkadiusz Maćkowiak. Nie bez powodu – odbierał nagrodę i wyróżnienie przyznane gostyńskiej skarbówce.

Ten prestiżowy ranking tworzony jest na podstawie wyników 400 urzędów skarbowych w kraju. Są one oceniane w kategoriach zależnych od wielkości jednostki: duże (zatrudniające powyżej 130 osób), średnie (61-130), małe (do 60 osób) i wyspecjalizowane urzędy skarbowe (obsługujące większych podatników) oraz pod względem wykonywanych zadań. Tutaj brana jest pod uwagę oddzielnie efektywność (czyli pracowitość urzędników, szybkość działania i podejmowania decyzji) oraz skuteczność (nieomylność, merytoryczna prawidłowość wydawanych decyzji podatkowych). Punkty z obu kategorii są sumowane, co decyduje o ostatecznej lokacie w klasyfikacji generalnej. - Jest to rzetelna i obiektywna analiza, bo dokonywana na podstawie danych pobieranych z Ministerstwa Finansów przez organizację niezależną. Nie można na nie wpłynąć w żaden sposób niż właściwą, dobrej jakości i sprawną pracą urzędu w ciągu całego roku – zauważa Arkadiusz Maćkowiak, naczelnik Urzędu Skarbowego w Gostyniu.

Gostyński Urząd Skarbowy w swojej kategorii urzędów średnich znalazł się w ścisłej czołówce klasyfikacji generalnej, zajmując drugie miejsce oraz otrzymał wyróżnienie dla najbardziej efektywnego urzędu. - To dla nas ogromne wyróżnienie, a dla mnie osobiście miłe doświadczenie móc wystąpić na tak znamienitej gali i reprezentować nasz urząd – mówi naczelnik US w Gostyniu Arkadiusz Maćkowiak, który podkreśla, że jest tylko przedstawicielem gostyńskiej placówki, a ta w pełni zasłużyła na zdobyte w rankingu tytuły. - Nie ma wyników bez profesjonalizmu pracowników, ich ciężkiej pracy, zaangażowania i poświęcenia – mówi Arkadiusz Maćkowiak. - Te dwa wyróżnienia dedykuję więc wszystkim pracownikom Urzędu Skarbowego w Gostyniu i bardzo serdecznie im dziękuję za oddanie w pracy – nadmienia, zapowiadając spotkanie z całą kadrą i osobiste podziękowania.

Naczelnik gostyńskiej skarbówki zauważa również, że nagrody są nie tylko powodem do dumy i radości, ale też sporym zobowiązaniem podnoszącym wysoko poprzeczkę. - Będziemy się na pewno zastanawiali, jak jeszcze polepszyć ten wynik w przyszłości, bo wisienką na torcie byłoby osiągnięcie 1. miejsca w klasyfikacji generalnej w naszej kategorii. Jest to duże wyzwanie, trzeba będzie ciężko pracować, mocno się zaangażować i polepszyć działanie w niektórych obszarach – zapowiada. Zdobyte tytuły to nagroda prestiżowa i uznaniowa niewiążąca się z korzyściami materialnymi. Arkadiusz Maćkowiak liczy jednak, że zostanie to zauważone przez Izbę Administracji Skarbowej w Poznaniu i docenione gratyfikacją finansową dla gostyńskich urzędników. - Bo przecież do pracy nie przychodzi się tylko dla idei, ale przede wszystkim, by otrzymać za nią wynagrodzenie. Przy uzyskaniu takich wyników taka gratyfikacja jest wskazana – podsumowuje.

Redakcja portalu Gostyn24 i "Gazety Gostyńskiej" gratuluje całej załodze Urzędu Skarbowego w Gostyniu i życzy dalszych sukcesów.

AS

Czytaj również

Komentarze (11)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Steve , w dniu 2016-12-22 12:37:56

Brawo Arek i pracownicy gratuluje i super ze wbrew krytykom macie prestizowy sukces Pozdrowionka swiateczne dla Was na swieta przesylam

Dodane przez jozef, w dniu 2016-12-22 16:53:37

Ale to sukces tez pana poprzednika proszę zauważyć panie Parku!!!!

Dodane przez ola, w dniu 2016-12-22 17:05:42

Chyba raczej to zasługa poprzednika

Dodane przez ja, w dniu 2016-12-22 18:24:48

Zlodzieje jak to nasze panstwo

Dodane przez Karola, w dniu 2016-12-22 19:54:53

Proszę popracować nad jakością obsługi w dziale księgowości, tam strach dzwonić się o coś zapytać bo zaraz krzyk i niemiłe odzywki..

Dodane przez gg, w dniu 2016-12-22 21:34:28

ale najlepszy to znaczy,że co .......

Dodane przez ona tańczy dla mnie, w dniu 2016-12-23 21:29:48

Jedna pani z działu księgowości STANOWCZO do wymiany.Ten brak elementarnej ogłady i trampki na rzepy.Moje NIE dla takiego obuwia.

Dodane przez Gość, w dniu 2016-12-23 23:49:40

A na sali operacyjnej trzeba wiedzieć do kogo się zgłosić bo nie każdy tam wie wszystko

Dodane przez rrrr, w dniu 2016-12-25 11:36:23

Niech pożyczy glany od koleżanki

Dodane przez XXX, w dniu 2016-12-25 22:52:01

Kto inny na to pracował a kto inny zbiera laury - niezasłużenie

Dodane przez Maria, w dniu 2017-01-02 23:17:38

Gratuluję Naczelnikowi i pracownikom :)

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

NAPÓJ IZOTONICZNY ISO PLUS
Oprawa damska
Suplementy diety dla sportowców
NEW BALLANCE MĘSKIE
299 PLN 349 PLN
Dres dziecięcy Puma
89 PLN 149 PLN
Czapka Full Cap
Kiełbasa senatorska
11,99 PLN