Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Gostyń, dodano: 17 maja 2017

Wskazali drogi do remontu

Fundusz remontowy gostyńskiego samorządu obejmie w tym roku głównie drogi, a w przyszłym skupi się na chodnikach. Milion z tegorocznej puli zostanie wydany między innymi na ul. Wiśniową i Zieloną oraz drogi w Kunowie czy Bogusławkach. Pojawiła się też szansa modernizacji ul.  Mostowej. Tę inwestycję musi jednak zatwierdzić powiat.

Kilka tygodni temu samorząd Gostynia podjął decyzję o tym, że kulejący budżet obywatelski zostanie zastąpiony czymś na kształt funduszu remontowego dróg i chodników, ale mieszkańcy zachowają prawo głosu w sprawie wyboru inwestycji. – Portal, który będzie platformą wymiany tych informacji z mieszkańcami, jest już praktycznie gotowy. Za chwilę będzie upubliczniany i przedstawimy go mieszkańcom. My tymczasem już wskazaliśmy listę inwestycji do realizacji jeszcze w tym roku w ramach miliona, który chcemy corocznie przeznaczać na ten cel – mówi burmistrz Gostynia Jerzy Kulak.

Zdaniem władz miasta najoszczędniej będzie zrealizować inwestycje tegoroczne według klucza zakładającego priorytet napraw drogowych przed chodnikami. - Wynika to głównie z faktu, że mamy bardzo korzystną umowę na bieżące remonty dróg asfaltowych. Stawki są na tyle niskie, że możemy wykonać po prostu więcej prac niż pierwotnie planowaliśmy – wyjaśnia Kulak.

Na liście "pewniaków" znalazła się między innymi budowa nowej nawierzchni na ul. Wiśniowej. Będzie ona utwardzona kostką brukową. – Trylinka nie spełniła naszych wymagań i zniknie jeszcze w tym roku – dodaje włodarz.  Remont drogi planowany jest też na ul. Zielonej, placu Karola Marcinkowskiego (wraz z chodnikami), na Lipowej w Kunowie i w Bogusławkach. Gmina chce też utwardzić odcinek drogi w Ostrowie. Nie oznacza to, że 2017 rok będzie zupełnie pomijał remonty chodników. – Zaplanowaliśmy między innymi modernizacje chodników na Polnej, Przy Dworcu, Emilii Plater, zejścia na Konopnickiej i Krętej oraz chodnik na Młynarskiej – dodaje włodarz. W przyszłorocznym planie ujęta jest już do remontu ul. Górna i Morelowa, choć w części. – Jeśli się to uda w tym tempie, to za trzy lata będziemy mieli wyremontowane wszystkie drogi i chodniki w naszej gminie. To pierwsza taka sytuacja w historii samorządu Gostynia – uważa Kulak.

Kolejną dobrą wiadomością drogową jest to, że gmina porozumiała się wstępnie z powiatem w sprawie  modernizacji ulicy Mostowej. - Nie ma jeszcze decyzji, ale jest wola ze strony powiatu, a to już bardzo dużo. Starosta zapowiedział nam, że zwróci się w czerwcu do zarządu i liczę na to, że zapadną już odpowiednie decyzje. Nasz wkład w postaci 275 tysięcy złotych przekażemy na czerwcowej sesji – zapewnia burmistrz Gostynia. Droga miałaby być modernizowana jednoetapowo i kompleksowo wraz z chodnikami.    

(m)

Czytaj również

Komentarze (4)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Anonim, w dniu 2017-05-17 22:08:13

To zapraszam na ul Cukrownicza bo większego koszmaru jak ta nawierzchnia nie znajdziecie nigdzie .

Dodane przez poł, w dniu 2017-05-18 01:00:00

jesteście ślepi czy co Wrocławska jest w stanie krytycznym i nadaje się do generalnego remontu

Dodane przez jerry, w dniu 2017-05-18 06:59:54

Do poł ul. Wrocławska jest droga wojewódzka zgłoś problem do nich.

Dodane przez mieszkaniec, w dniu 2017-05-19 15:09:03

Halo halo a co z ul. Polna w piaskach

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawy dziecięce
Torebka dasmksa
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Powerbank
35 PLN
Oprawy męskie
Kurta damska Nike
89 PLN 159 PLN
OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
229 PLN 259 PLN