Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Wiadomości, dodano: 17 marca 2017

Wójt nie chce zalewu. Są ważniejsze potrzeby

Gmina Piaski nie opracowała dotąd miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu, gdzie od lat planowana jest budowa zbiornika Piaski- Gostyń. Zdaniem włodarzy Gostynia sąsiadom zza miedzy nie bardzo zależy na tej inwestycji. Z czego to może wynikać? Odpowiedzi wójta Piasków mogą być zaskakujące.  

Temat budowy zbiornika retencyjno-rekreacyjnego na terenie gmin Gostyń i Piaski powrócił podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej Gostynia. Radny Jarosław Juskowiak zwrócił się do Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rejonowego Oddziału  w Lesznie, z zapytaniem na jakim etapie zatrzymała się sprawa jego budowy.
W 2015 roku dla planowanej inwestycji, w oparciu o opracowany w 2014 roku raport o oddziaływaniu inwestycji na środowisko, wydana zostaał decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na budowe zbiornika. Od tego momentu sprawa „utknęła“…Wiele zależy  od gminy Piaski, a konkretnie od tego kiedy samorząd zatwierdzi miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i pozyska grunty pod zbiornik. - Przedmiotowy plan jest potrzebny do rozmów z Agencją Nieruchomosci Rolnych przejęcia gruntów pod zbiornik oraz na zamianę gruntów rolnych dla rolników indywidualnych, którzy zwarunkuj,a odstapienie swoich gruntów w drodze zmiany. - czytał radny Jarosław Juskowiak. Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rejonowy Oddział w Lesznie wielokrotnie miał monitować w Gminie Piaski o opracowanie planu. Bezskutecznie. - Do czasu opracowania planu zagospodarowania przestzrennego wszystkie dalsze prace zostały wstrzymane. - mówił radny Jarosław Juskowiak.
Burmistrz Jerzy Kulak stwierdził, że nie ma pojęcia, skąd po stronie gminy Piaski taki brak zainteresowania, dlaczego gmina zwleka. - Są środki finansowe na wybudowanie tego zalewu. Mówimy tutaj o milionach złotych. Zostały opracowane odpowiednie dokumenty, łącznie z decyzją  środowiskową. Całą sprawę blokuje przyjęcie miejscowego planu zagospodarownaia przestrzennego, mimo że nasi sąsiedzi przyjęli stosowną uchwałę już w 2009 roku. - mówił burmisrz Jerzy Kulak. - My chcieliśmy nawet współfinansować realizację tego planu - 10 tys. złotych. Rzadko zdarza się, ze samorząd chce płacić za przygotowanie planu zagospodarowania  przesztrzennego na terenie innej gminy. - kontynuował włodarz gminy Gostyń. - Nie znam argumentu, ale moze taki usłyszymy. Nie wiem czemu ten plan nie powstaje. Pewnie mieszakńćy Gostyani i Piasków chcieliby usłyszeć, dlaczego? - podsumował burmistrz Jerzy Kulak.
Wójt Wiesław Glapka bardzo niechętnie odpowiadał na nasze pytania. Wręcz dopytywał, dlaczego akurat teraz zaczęliśmy inweresować się tym tematem. Po krótkiej wymianie zdań w końcu usłyszeliśmy jak na budowę zbiornika zapatruje się gmina Piaski. - Na dziś w budżecie gminy nie mamy środków na opacowanie miejscowego planu zagospodarowania pod budowe zbiornika. - potwierdził wójt Wiesłąw Glapka dodając, że samorząd ma ważniejsze zadania do wykonania, jak chociażby opracowanie meisjcowego planu zagospodarowania dla strefy przemysłoswe, miejscowości Smogorzewo czy pod tereny, gdzie w przyszłosći planowane są budowy siłowni wiatrowych. - A każdy taki plan kosztuje nawet kilkadziesiat tysiecy złotych. - podkreślał wójt Wiesław Glapka. O ile ten argumnet wydawał się być racjonalny, to kolejny był niemałym zaskoczeniem. - Zastanawiam się mocno nad budowania w tej chwili takiego zbiornika w kontekście ewentualnej budowy kopalni na terenie gminy Krobia. Powszechnie wiadomo, że gdyby kopalnia powstała, to takie zbiorniki momentalnie zostaną osuszone, więc po co wydawać  kilka czy kilkadziesiąt milionów złotych na zbiornik, który za kilka lat może wyschnąć, to wyrzucanie pieniędzy. - podsumował wójt Wiesław Glapka. 

Temat budowy zbiornika retencyjno-rekreacyjnego na terenie gmin Gostyń i Piaski powrócił podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej Gostynia. Radny Jarosław Juskowiak zwrócił się do Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rejonowego Oddziału w Lesznie, z zapytaniem, na jakim etapie zatrzymała się sprawa jego budowy.

W 2015 roku dla planowanej inwestycji w oparciu o opracowany w 2014 roku raport o oddziaływaniu inwestycji na środowisko została wydana decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na budowę zbiornika. Od tego momentu sprawa utknęła w martwym punkcie. Wszystko zależy tak naprawdę od gminy Piaski, a konkretnie od tego, kiedy samorząd zatwierdzi miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i pozyska grunty pod zbiornik. - Przedmiotowy plan jest potrzebny do rozmów z Agencją Nieruchomości Rolnych o przejęciu gruntów pod zbiornik oraz na zamianę gruntów rolnych dla rolników indywidualnych, którzy warunkują odstąpienie swoich gruntów w drodze zamiany - czytał radny Jarosław Juskowiak.

Wielkopolski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - Rejonowy Oddział w Lesznie wielokrotnie miał monitować w gminie Piaski o opracowanie planu. Bezskutecznie. - Do czasu opracowania planu zagospodarowania przestrzennego wszystkie dalsze prace zostały wstrzymane - mówił radny Jarosław Juskowiak.

Burmistrz Jerzy Kulak stwierdził, że nie ma pojęcia, skąd po stronie gminy Piaski taki brak zainteresowania, dlaczego gmina zwleka. - Są środki finansowe na wybudowanie tego zalewu. Mówimy tutaj o milionach złotych. Zostały opracowane odpowiednie dokumenty, łącznie z decyzją środowiskową. Całą sprawę blokuje przyjęcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, mimo że nasi sąsiedzi przyjęli stosowną uchwałę już w 2009 roku - mówił burmistrz Jerzy Kulak. - My chcieliśmy nawet współfinansować realizację tego planu w kwocie 10 tys. złotych. Rzadko zdarza się, że samorząd chce płacić za przygotowanie planu zagospodarowania przestrzennego na terenie innej gminy - kontynuował włodarz gminy Gostyń. - Nie znam argumentu, ale może taki usłyszymy. Nie wiem, czemu ten plan nie powstaje. Pewnie mieszkańcy Gostynia i Piasków chcieliby usłyszeć, dlaczego? - podsumował burmistrz Jerzy Kulak.

O ewentualne przygotowania do budowy zalewu zapytaliśmy wójta Wiesława Glapkę, który niechętnie odpowiadał na pytania. Wręcz dopytywał, dlaczego akurat teraz zaczęliśmy interesować się tym tematem. W końcu stwierdził, że gmina nie ma pieniędzy, a jeśli będzie miała, to są ważniejsze potrzeby. - Na dziś w budżecie gminy nie mamy środków na opracowanie miejscowego planu zagospodarowania pod budowę zbiornika - potwierdził wójt Wiesław Glapka, dodając, że samorząd ma ważniejsze zadania do wykonania, jak chociażby opracowanie miejscowego planu zagospodarowania dla strefy przemysłowej, miejscowości Smogorzewo czy pod tereny, gdzie w przyszłości planowane są budowy siłowni wiatrowych. - Każdy taki plan kosztuje nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych - przekonywał wójt Glapka.

O ile argument ważniejszych potrzeb można uznać za racjonalny, to kolejny powód stanowić może zaskoczenie. - Zastanawiam się mocno nad budowaniem w tej chwili takiego zbiornika w kontekście ewentualnej budowy kopalni na terenie gminy Krobia. Powszechnie wiadomo, że gdyby kopalnia powstała, to takie zbiorniki momentalnie zostaną osuszone, więc po co wydawać kilka czy kilkadziesiąt milionów złotych na zbiornik, który za kilka lat może wyschnąć. To wyrzucanie pieniędzy - podsumował wójt Wiesław Glapka.

Po takiej odpowiedzi trzeba się zastanawiać, czy wójt Piasków wierzy w sukces i starania polityków oraz lokalnych samorządowców, zdeterminowanych w walce o zablokowanie kopalni? Tego typu wypowiedzi mogą być źle odebrane przez przeciwników kopalni. Dlaczego? Każda inwestycja, na którą wydano publiczne pieniądze, a taką z pewnością byłby zbiornik retencyjny Gostyń - Piaski, to dodatkowy argument przeciwko odkrywce. Czyżby wójt o tym nie wiedział? A może włodarz ma jeszcze inne powody, dla których gmina Piaski nie chce przyłączyć się do powstania zbiornika?

Sprawa może wydawać się dziwna, bo już w 2013 r., a więc za czasów, gdy Wiesław Glapka był sekretarzem gminy Piaski, jego były szef Zenon Norman przekonywał, iż plan zagospodarowania przestrzennego dla zbiornika w Podrzeczu jest gotowy. - My mamy opracowany plan zagospodarowania terenu jako gmina na dwa zbiorniki – jeden w Godurowie, drugi w Podrzeczu. Nie chcę się wypowiadać, który będzie budowany pierwszy, ponieważ nie jestem inwestorem - mówił w maju 2013 roku były wójt Piasków Zenon Norman. Chyba, że wówczas chodziło o inny zbiornik? 

MiS

Przeczytaj również : Zbiornik retencyjny już w przyszłym roku? 

Czytaj również

Komentarze (83)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Tak tak, w dniu 2017-03-17 16:41:24

I słusznie! Psu na budę to potrzebne! Wywalanie pieniędzy w błoto!

Dodane przez NIj, w dniu 2017-03-17 16:44:20

Tak, tak ma rację! Najlepiej wszędzie wylać beton i nie będzie wilgoci hehehe

Dodane przez zalew nie, w dniu 2017-03-17 16:59:00

popieram tak tak . pieniadze wyrzucone w bloto na ten sztuczny zalew.

Dodane przez kk, w dniu 2017-03-17 17:01:19

no szkoda bo byłoby miejsce dla lansowania się gostyńskich koksów i twardzieli ze sportów walki czy jak tam

Dodane przez egon, w dniu 2017-03-17 17:19:51

Ale gdzie te plany Normana czyżby kłamał opinie publiczną po nim to chyba tak!!! jego cel był jeden koryto pełne fruktów!!! Jakich jeszcze ich będzie !!!!! wszyscy aby do koryta kogo interesuje szarak!!!!

Dodane przez Trener, w dniu 2017-03-17 17:21:34

W spoltach falki to akurat żadnych twardzieli nie ma.

Dodane przez rew, w dniu 2017-03-17 17:37:04

a czy włodarz nie wie że przy nowej ustawie wiatrakowej (odłegłośc równa dziesięciokrotności wysokości wiatraka) gminy w zasadzie zrezygnowały z uchwalania planów pod elektrownie wiatrowe, no chyba że w gminie Piaski jest inaczej

Dodane przez klepka, w dniu 2017-03-17 17:55:43

To sie ociera o sabotaż. Chyba, że zalew miał powstac jak w Gostyniu burmistrzem byłby Marcinowski. Tak sie nie stao więc czekają na sukces swojego.Ręka rękę myje. Całe SKW

Dodane przez człowiek, w dniu 2017-03-17 18:29:05

Żal ta polityka ! Tak do informacji ! Kulak kryje się do Glapki pod każdym względem !!! Więc nie wysilajcie się !!!!!!!!!!!!!

Dodane przez Banda i granda , w dniu 2017-03-17 18:29:27

W takim razie wystarczy pogonić towarzystwo SKW i zalew powstanie. Po co oni to blokują? 10 mln zł środków unijnych czeka - gmina nie wyda na budowę ani złotówki. Na dodatek Gostyń chce zapłacić za plan zagospodarowania przestrzennego. Nad czym wy się zastanawiacie? To nie sabotaż to głupota ludzi z SKW. Lider tej zgrai jak zwykle siedzi cicho i udaje ze nie ma problemu? Dla mnie to działania na szkodę mieszkańców Piasków, Gostynia i całego powiatu. Wstyd!

Dodane przez gg, w dniu 2017-03-17 18:38:01

jeb*ć zalew Gostyń nie ma innych potrzeb ?

Dodane przez Byle nie wyszło , w dniu 2017-03-17 19:00:19

Piaski nigdy nie miały szczęścia do wójta, co tu więcej dodać.. Skoro na budowę nie muszą wydawać pieniędzy (województwo zapłaci 100% kosztów) , na plany chce dać Gostyń (tak naprawdę grosze) to jakie jeszcze argumenty pozostały? Nie bo nie ? Po następnym wyborach będzie już za późno, pozostanie żal po niewykorzystanej szansie. Jak zwykle w Piaskach.

Dodane przez dziadek, w dniu 2017-03-17 19:10:35

tylko teraz jakby ktos posiadal te zalane laki zmienilby zdanie

Dodane przez zenek blus, w dniu 2017-03-17 19:11:09

Pan Wójt nie jest mieszkańcem Piasków więc nie zależy mu na rozwoju gminy, a skoro pan szanowny wójt twierdzi że, "Zastanawiam się mocno nad budowaniem w tej chwili takiego zbiornika w kontekście ewentualnej budowy kopalni na terenie gminy Krobia. Powszechnie wiadomo, że gdyby kopalnia powstała, to takie zbiorniki momentalnie zostaną osuszone, więc po co wydawać kilka czy kilkadziesiąt milionów złotych na zbiornik, który za kilka lat może wyschnąć. To wyrzucanie pieniędzy - podsumował wójt Wiesław Glapka". Na pustyni mieszkają grzechotniki a nie ludzie.

Dodane przez Sęp, w dniu 2017-03-17 19:16:40

No tak chlop żywemu nie odpusci! I zbiornika nie bedzie bo ktos twierdzi ze nie warto.Glupota i tyle.Niech ten pan nie mysli na zapas "bo kiedys bedzie kopalnia" Kiedys bedzie koniec swiata wiec co z pana za urzędnik? Najlepiej odrazu sobie kupić trumne połozyc sie w czarnym garniturze i czekac na śmierć bo NIE WARTO. Ludzie kogo my wybieramy!!!

Dodane przez Mieszkaniec Powiatu, w dniu 2017-03-17 19:24:49

Ale dla mnie dziwi jedna rzecz bo wiadomo jeżeli powstał by taki zbiornik wodny za miliony złotych które nie wydadzą nasze władze. Ale to też jest bardzo dobry argument przeciwko kopalni. Widać że Wójt chce by w naszym rejonie powstała kopalnia węgla.

Dodane przez Andrzej i Jan, w dniu 2017-03-17 19:43:39

zbiornik jest potrzebny ale tego ,jak widać "zaskroncy" nie wiedzą.To juz minęły dziesiatkilat kiedy padł taki pomysł a tu nic sie nie dzieje.Teraz zbiorniki takie posiada Borek,Poniec a u nas w Gostyniu nic.To że wymyslili TO za tzw. komuny nie powinno byc przeszkodą.Pytam gdzie nasze dzieci maja sie nauczyć pływać,baraszkować dla zdrowia w wodzie?Lata ciepłe będą sie zdarzać coraz częsciej.Kto tego nie rozumie ten....i tak dalej,dalej.Myślenie u tych ludzi co piszą inaczej,że to wyrzucenie pieniędzy to żle???!!!.Pa KOCHANI.

Dodane przez MMA, w dniu 2017-03-17 19:45:23

Do "Dodane przez człowiek" Najpierw naucz się pisać ze zrozumieniem, a potem to rób. Po co Wójtowi plan na strefie, jak tam sobie dobrze radzą sami. Mogła Gmina o tym pomyśleć, jak tworzyli strefę.

Dodane przez lew, w dniu 2017-03-17 20:36:38

wojt ma racjelew

Dodane przez mondi, w dniu 2017-03-17 20:46:10

TU CHODZI O MONDI GMINA Z NIMI WSPOLPRACUJE A ONI TERAZ TE WODY BEDA ZANIECZYSZCZAC WIEC JAK BYL BY ZBIORNIK TO BY IM TO TYLKO PRZESZDADZALO.

Dodane przez potok, w dniu 2017-03-17 20:53:52

tak jest jak mało kompetentni ludzie piastują decyzyjne stanowiska, w studniach sucho, a oni nie widzą potrzeby gromadzenia wody. może jak im zabraknie wody w kranie to zmienia zdanie, co do zasadności budowy takiego zbiornika

Dodane przez WięMacc, w dniu 2017-03-17 21:31:07

....brak słów...wiocha i tyle...-po 1 - autobusy miejskie jeżdżą do cmentarza w Gostyniu ( 50 m) dalej jest ulica Gostyńska w Piaskach......-po 2 - ścieżka rowerowa w Gostyniu prima -sort ...od płotu Klasztoru ...Białoruś..,klepisko las pagórki o latarniach jak na Gole mogą piaskole pomarzyć Uzbekistan....- po 3 wiocha...i tyle i wile innych.....

Dodane przez Tomek, w dniu 2017-03-18 01:00:07

Nie rozumiem podejścia tego człowieka (wójta przez małe W) jak można być tak ograniczonym. Nad czym tu się zastanawiać. Co da nam taki zalew a no to że: 1. Praktycznie inwestycja dla Piasków totalnie darmowa 2. Obok sezonowo powstają np punkty gastronomiczne co wiąże się z podatkami do gminy. 3. Napływ ludzi z innych miejscowości - dodatkowa atrakcja 4. W Gostyniu/Piaskach brakuje miejsca do aktywnego wypoczynku latem. najbliższy zbiornik to Żelazno(czytaj wiocha która nigdy się nie rozwinie) więc większość ludzi jedzie do Cichowa, Dębca lub Dolska. 5.Skorzystali by na tym amatorzy biegania, rowerów, rodziny z dziećmi, wędkarze, etc. (czyli podatnicy) - Najważniejszy jak dla mnie argument

Dodane przez Słoń, w dniu 2017-03-18 07:51:38

Brawo Tomek! Tylko takie sa juz u nas starocie .Nic nie zrobia dla ludzi ktorzy z dziecmi jezdza nad okoliczne jeziora.A ci co nie maja samochodu ???Nie rozumiem tylko tego że jeden czlowiek może blokować dobre inwestycje na zasadzie "nie bo nie"A reszta z Piasków to spi?

Dodane przez szarak, w dniu 2017-03-18 07:58:57

To wójt nie wierzy starosćie który zapewnia że kopalni nie bedzie? A może rzeczywście to wszystko ściema a niektórzy juz doprowadzili do bodowy kopelni tylko my zwykłe szaraczki nic jeszcze nie wiemy?

Dodane przez Wacek , w dniu 2017-03-18 09:25:36

A ja w obronie Wójta, Wójt ma rację. Racjonalnie myśląc po co nam zbiornik, który za chwile wyschnie. Nie ma co się oszukiwać.

Dodane przez Zdzislaw, w dniu 2017-03-18 10:06:12

Jeśli to tylko od WOjta zależy to go zmienimy.Zgadzacie sie?.Popieram całkowicie wypowiedż SEPA". MASZ RACJĘ W 100%.lUDZIE CHCIELIBY NALLEPIEJ DOSTAĆ DO Lapy te pieniądze.Nie mniej uważam,że to nie jest czysta sprawa a w głowie sie nie mieści,że WOJT-Ojciec Gminy jest przeciwkoo ludziom.WOjcie DROGI opanuj sie poki nie będzie już za pożno.

Dodane przez Rob, w dniu 2017-03-18 10:18:59

Skoro p Norman miał gotowa dokumentację a p wójt wtedy był sekretarzem to wiedział o tym na co są wydawane pieniądze , warto by sprawdzić ta sprawę.

Dodane przez gostek, w dniu 2017-03-18 10:45:49

Do Zdzisław . Ty to sobie zmień ale pampersa ! Skoro nie chce tego zbiornika to widocznie ma powód to nie jest człowiek z"pierwszej łapanki " . Ciekawe który wójt tyle zrobił w pierwszej kadencji co ten ? No który ??? Wiele osób zazdrości ! Nasz to co ? tylko telefon i gierki jak taki dzieciak ! No i najlepiej udawać podczas wielu spotkań konferencji że ktoś dzwoni i się ulotnić !!!!!!!! Zero inteligencji !

Dodane przez Sami, w dniu 2017-03-18 10:53:10

Tak jak w tytule ! Są ważniejsze sprawy !!! Masz racje Gostek wezmę przykład z burmistrza i pójdę sobie pograć. Pozdrowił bym Was ale ktoś dzwoni ha ha ha

Dodane przez Xx, w dniu 2017-03-18 11:02:30

Panie wojcie wygląda p na bardzo zmęczonego te imprezki z paniami z G........u i sekretarzem pana wykańcza proponuje zrezygnować z funkcji wójta i otworzyć biuro turystyczne wtedy będzie pan spełniony a gmina zyska i to bardzo dużo. Został pan niewolnikiem trzech Pan! Razem z p sekretarzem kompletnie nie nadajecie się by zarządzać gmina . Juz panowie myślicie kiedy następny wyjazd na imprezkę z noclegiem, nie spodziewałam się tego po Planach!

Dodane przez piasek, w dniu 2017-03-18 11:11:56

Co to za burmistrz co chce współfinansować inną gminę a u siebie w gminie dziura na dziurze w drogach co za rozrzutność skandal !!! chcecie zalew ? macie pieniądze ? to sobie zróbcie na swoim terenie i po problemie !!!! Już kupujcie OFF !!!!!!!!!!!!!!!! Ciekawe dlaczego tak bardzo Wam za leży na popsuciu opinii panu wójtowi Glapce ? Wcześnie ta kampania ruszyła .

Dodane przez ja z gostynia, w dniu 2017-03-18 11:12:25

o tym zalewie to już 30 lat słyszę że będzie ?????

Dodane przez Kara, w dniu 2017-03-18 11:15:15

Dla tych co posza: "czy Gostyn nie ma innych potrzeb?" przypomnijcie sobie jaki Gostyn byl marny i biedny zanim Pan Kulak objal wladze. Dzieki Panu Kulakowi nie wstydzę sie mieszkac w Gostyniu, wstydze sie tylko ludzi mieszkajacych tutaj. Zachlanni, lakomi,wredni,wysmiewni nie mozna z niczym dogodzic. A do tego slepi. Na ta chwile Gostyn jest naprawde super miastem a moze byc jeszcze lepiej wiec ja uwazam decyzje pana burmistrza za sluszne. Taki zalew to fajna rzecz. Bo w tej chwili zeby spedzic z rodzina weekend wakacyjny trzeba jechac gdzies dalej (wtedy nie zal wam kasy na paliwo i ze smrodzicie spalinami?)

Dodane przez Oli, w dniu 2017-03-18 11:23:10

Nie sztuka tylko zrobić jeszcze utrzymać przez wiele, wiele lat i jak będzie syf to co ? No przecież gmina Piaski !!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodane przez Man, w dniu 2017-03-18 11:29:33

Do Rob . Norman to Norman , Glapka to Glapka ( woda ,ogień) . Niech każdy odpowiada za siebie za swoje wypowiedzi i zapewnienia !!!!!!!!!!! Myślę że tak będzie ok . Pozdrawiam

Dodane przez żal mi, w dniu 2017-03-18 11:31:52

Jesli prawda to co pisza to panie wójcie czas zie zwijać na emeryturę. Politye uprawiał pan Norman. Myślałem że nowy wójt będzie lepszy a tu widze jedna klika, byle w gostyniu nie mieli sukcesu. Wsytd i żenada. A tę kopalnie to pewnie wszyscy chcieliście, bo to kasa dla samorządów i wtedy byście byli panami

Dodane przez znajoma , w dniu 2017-03-18 11:33:37

To som Piochy (inny świat) . Bez komentarza.

Dodane przez f , w dniu 2017-03-18 11:40:47

Kara już cię widzę nad tym zalewem.głeby by przyjeżdżały syf robić o moją kasę się nie martw nie ty mi ją dajesz.

Dodane przez wyborca, w dniu 2017-03-18 12:03:25

No to wyszło szydło z worka. od poczatki nie chcieli tylko mydlili oczy. Taka polityka SKW. Wy nie jesteście dla ludzie tylko dla siebie. Jak wam się to politycznie opłaca to robicie szum a jak nie to macie wszystko w d... To pana ostatnia kadencja panie wójcie. PIS z wami zrobi porządek

Dodane przez NIE DLA ZALEWU, w dniu 2017-03-18 12:14:44

Brawo Wójt Piaski. Szkoda wyrzucać pieniądze w błoto. Lepiej przeznaczyć na naprawę dróg. TYLKO NIE WYSYŁAJCIE DOJCZA Z ŁOPATĄ BO ROBI TO NIEUDOLNIE, TE KTÓRE ZAŁATAŁ W ZESZŁYM ROKU JUŻ SĄ NA NOWO.

Dodane przez Do zobaczenia , w dniu 2017-03-18 12:26:05

Konieczny wiem które komentarze są twoje . Wykonajcie wreszcie uchwale radnych i przygotujcie plan zagospodarowania. Po pierwsze to wasz obowiązek, a po drugie ludzie nie zapomną wam takiej zmarnowanej szansy. Przy najbliższej okazji usłyszysz co myślę o twoich wpisach. Wstyd .

Dodane przez żal ściska, w dniu 2017-03-18 12:31:32

Chociaż jeden Wójt który rozsądnie myśli. Pieniądze trzeba inwestować z głową. Gdy by słuchał tych z ptasimi mózgami z Piasków to już było by po budżecie. Jak czytam te żałosne wpisy piaskowian chcących zalew to chce mi się wyć i zastanawiam się ilu ułomków nie potrafiących myśleć tam mieszka.

Dodane przez Po piaskowsku, w dniu 2017-03-18 12:35:42

Wychodzi na to że Zenon delikatnie mówiąc mijał się z prawdą. To w 2013 mieli ten plan i teraz on zniknął ? Czy go nie mieli i opowiadali bajki? Wychodzi na to że przez wiele lat czyniono starania by na końcu jakiś pan stwierdził że zablokuje wszystkie prace bo za może 30 lat pod Rawiczem zostanie wykopana dziura. W 2013 roku jak władze Piasków mówiły ze plan jest to kopalnia nie była problemem? Normalny człowiek tego nie pojmie? Raczej wyglada to na działania z kategorii Nie Bo Nie. Niech sobie ludzie do Cichowa jeżdżą.

Dodane przez FSO, w dniu 2017-03-18 12:38:27

Przecież w SKW jest DOJCZ SIKORA i inni. Wszystkim którzy chcą zalewu proponuję zabrać łopaty i już zacząć kopać ten zalew bo mogą nie zdążyć do wyborów :-)) . Gdyby Dojcz zaczął już teraz kopać nie miałby czasu na takie durne negatywne wpisy. Trochę ruchu by mu się przydało bo przyrósł do fotela w Lublinku.:-))))))))

Dodane przez Po piaskowsku, w dniu 2017-03-18 12:41:07

Żal - to są pieniądze unijne oraz pieniądze marszałka województwa , ani złotówka na budowę nie będzie pochodzić z Piasków. Ale po co nam tereny rekreacyjne za 15 mln zł no nie ? Lepiej jak je wydadzą po Kaliszem czy innym Koninem. W urzędzie gminy będzie spokój , ludzie wyjadą do Cichowa to nie będą głowy zawracać. Urzędnicy będą mieli spokój całe lato.

Dodane przez stary, w dniu 2017-03-18 13:05:19

Niektórzy na ty forum nie potrafia czytać. Zalew przecież wybuduje melioracja i ani gostyn ini piaski nie wydadza na to więcej ni ż 20 tys. To sie nie opłaca? Jak ktos tak twerdzi jest czubkiem

Dodane przez kononowicz, w dniu 2017-03-18 13:15:33

Przekazać ziemie do gminy Gostyn i taki zalew powstanie. Dla mnie dziwna sprawa, gdzie sa pieniadze na inwestycje i sie jej nie robi. Dlaczego ? Taki zalew to atrakcja dla mieszkańców i przyjezdnych turystów.Ale lepiej- niech nie bedzie niczego.

Dodane przez steve, w dniu 2017-03-18 13:27:35

Myślalem że w gminie Piaski jest samorzad i rada ktora podejmuje uchwały a wojt je wykonuje Skoro jest inaczej to jest samowladza wojta inaczej dyktatura wojta a nie samorzadnosc

Dodane przez Sam wez lopate i kop moze do niej przyrosniesz! , w dniu 2017-03-18 14:08:30

Alutka Do FSO

Dodane przez jarema , w dniu 2017-03-18 14:41:19

Gospodarka wodna w Wielkopolsce leży, tak jak prace z tym zbiornikiem. Kiedy w kranach zabraknie wamwody, to wtedy będzie to dla was ludzie ważne, czy tez nie ? Są zarezerwowane srodki na zalew, sąsiedzi chcą dopomóc, ale jest człowiek, który to wszystko blokuje. Teren zalewu przenieśc do gminy Gostyń. Niech reszcie cos sie dzieje w tej sprawie. To, ze dzis pada deszcz, nie znaczy, ze tak bedzie zawsze.

Dodane przez modry, w dniu 2017-03-18 15:20:45

A tak naprawdę,to istnienie gminy Piaski jest ekonomicznie nieuzasadnione.Pół gminy włącżyć do gminy Gostyń a drugą część do gminy Borek

Dodane przez Pracownik, w dniu 2017-03-18 15:29:13

Jeśli pan Wójt jest od czegoś uzależniony to jedynie od pracy !!!!!!!!!!!!!!!!! i to grubo !!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodane przez Michał, w dniu 2017-03-18 18:12:11

Co tak nalatujecie na Wójta Piasków, bardzo rozsądny, doświadczony człowiek.

Dodane przez On, w dniu 2017-03-18 18:38:47

Do Michał Jakby był rozsądny to zlecił by wykonanie planu zagospodarowania przestrzennego by pozyskać z zewnątrz pieniądze na budowę zbiornika wodnego Gostyń-Piaski. Budowa tego zbiornika jest pokryta z środków zewnętrznych nie z budżetu gminy Piaski i Gostyń.

Dodane przez Fifarafa, w dniu 2017-03-18 18:49:30

To może irenka na wójta?

Dodane przez ktos, w dniu 2017-03-18 19:48:48

Ten artykuł dotyczy zalewu czy zbiornika wodnego przy Gostyniu,a niektorzy pieniacze wykorzystują ten temat aby atakować Wójta Piaskow,nie mogąc strawić porażki wyborczej cały czas ujadają jak burki szykując się do następnych wyborów,teraz przyłaczył się do nich jeszcze jeden powiatowy kundel!!!

Dodane przez posejdon, w dniu 2017-03-18 20:03:19

Każdy zalew powstaje na rzekach rzeczkach czy innych duzych ciekach wodnych,w Gostyniu taka sytuacja w tym miejscu nie wystepuje dlatego proponuje pieniadze wydać na zalew w Godurowie na rzece Dąbrowce,tam plany były już bardzo zaawansowane i wiele nie brakło aby ten zbiornik tam powstał.

Dodane przez skromny katolik, w dniu 2017-03-18 21:27:21

a ja myslalem ze chociaz w wielkim poscie powstrzymiecie sie od jadu i nienawisci no coz mylilem sie ale pewnie w wielkanoc pierwsi pobiegniecie do komuni swietej na SWIETEJ GoRZE aa za poltora roku bedziecie chodzili po domach i bedziecie zebra c glosy wyborcow

Dodane przez kara, w dniu 2017-03-18 22:12:50

Do f : nie martwie sie o twoja kase wedle mnie mozesz sobie nia nawet tylek podcierac! Chodzi mi o to ze sie plujecie ze szkoda kasy na to a mi np szkoda kasy na paliwo zeby pojechac gdzies dalej a chcialabym zeby moje dzieci spedzily czas nad woda. Po za tym wiekszosc kasy idzie z uni. A syf moze ty bedziesz robil. W Dolsku wyremontowali jeziorko, plaze jest pieknie i czysto wiec dlaczego z gory zakladasz ze u nas bedsie syf. Rynek mamy piekny , zadbany i syfu nie ma. Kwiatki co roku swiezo posadzone po jakis imprezach posprzatane. Gdy sie cos zniszczy jest naprawiane.

Dodane przez ABC, w dniu 2017-03-18 22:21:42

Kara puknij sie w czolo,rynek czysty i pusty bo tam'' psa z kulawa noga''nie ma,po prostu rynek NIE ZYJE!!!!!

Dodane przez Bill, w dniu 2017-03-18 23:14:40

Bez sensu po prostu. Skoro chcą budować zalew i są na to pieniądze z unii to nie wiem jaki jest sens aby to blokować. Nikt nie podał jednego mądrego argumentu żeby tego nie robić. ( No bo kopalnia za 30 lat to nie jest mądry argument). To raczej jakiś na siłę wymyślona argument. aby redaktor się odczepił. O tekstach poprzedniego wójta nawet nie chce pisać. Dzisiaj wychodzi ile w tym było prawdy.

Dodane przez marysia z piasków, w dniu 2017-03-18 23:15:48

Otwórz okno w łazience aby słońce weszło i pluskaj się w wanie jak masz

Dodane przez xy, w dniu 2017-03-19 08:44:17

Cała Gmina do selekcjiiii i tak nic nie będą robić. ..... rynek też już umarł zero parkingu i zero handlu

Dodane przez Zbieracze, w dniu 2017-03-19 09:25:13

Za to na Pioskach zawalony brudnymi samochodami , nawet ogródka wiedeńskiego nie mają. Muszą do Gostynia przyjechać swoją piękną błotnistą ścieżka rowerową i potem dygać pieszo spowrotem. Ale zalewu za 10 milionów nie będzie bo Pioski nie mają aby wyłożyć 10 tys zł. Osiem lat już zbierają ale ciagle nie uzbierali. Śmiać się czy płakać

Dodane przez Rynek, w dniu 2017-03-19 09:43:31

Na rynku zamiast kwiatków, na które wydaje się pieniądze, lepiej by drzewka posadzili. Był kiedyś przystanek a przy nim niewysokie drzewka. Komu przeszkadzały? Cień latem i mniej gorąco...przecież rynek w Piaskach to pustynia.

Dodane przez Kieł, w dniu 2017-03-19 11:57:39

No i macie Wy swoje a Wójt sobie.A on urzednik to teraz wygra i juz.A zbiornika nawet za darmo nie będzie i juz! Zabierzcie mu fotel bo już stary i niechce mu sie nic dzialać.Saly region zaczyna sie zamieniać w pustynie.Ole co tam po nas morze być potop.Panie Wojcie zacznijże mysleć

Dodane przez Ktoś, w dniu 2017-03-19 12:28:48

Do kieł.wojtowi chce się działać ale tylko w Grabonogu.gdzie fajne imprezki izabawic sie można.A co robilby nad zalewem?

Dodane przez Pppp, w dniu 2017-03-19 17:15:24

popieram komentarz WieMacc.Zadupie i tyle.Nic się nie robi

Dodane przez Mateusz, w dniu 2017-03-19 17:24:46

do modrego.Ja juz dawno,dawno o tym pisałEm.Gmine Piski trzeba podzielić tak jak piszesz część do Gostynia i kawałek do Borku.Będzie to ekonomicznie uzasadnione i ludzie też w wiekszości,duże większości popieraja.Tylko trzeba działać Szanowni Samorzadowcy.

Dodane przez kasia, w dniu 2017-03-19 17:33:26

polaczyc Piochy z Gostyniem i nie będzie tematu.Ta pseudo gmina jest zupelnie niepotrzebna.

Dodane przez Kasia Brawo , w dniu 2017-03-19 18:37:39

Dokładnie Kasia Brawo! ta pseudo gmina Gostyń nie jest potrzebna i przyłączyć do Piasków! I będziemy jednością!

Dodane przez zadluzenie w powiecie, w dniu 2017-03-19 19:28:35

piaski nie sa najmniej zadluzona gmina w calym powiecie?

Dodane przez yoko, w dniu 2017-03-19 19:58:53

Na Piaskach nigdy nic nie robili i robić nie będą.

Dodane przez kasia, w dniu 2017-03-19 19:59:17

Pisząc pseudo gmina miałam na myśli Piaski.

Dodane przez obcy, w dniu 2017-03-19 20:00:28

Niech się lepiej zajmą parkingami

Dodane przez $$$, w dniu 2017-03-19 20:54:00

Dojcz ty na takie imprezy nigdy nie zostaniesz zaproszony potrafisz tylko na policję donosić na wszystkich w koło a sam przepisy łamiesz, twój pracodawca powinien odebrać ci telefon na czas gdy dzieci wozisz.

Dodane przez zadluzenie w powiecie, w dniu 2017-03-20 11:36:38

Glapka kontra Kulak

Dodane przez Kara, w dniu 2017-03-24 20:18:27

Do ABC sam sie puknij w czolo. Przejezdzam kolo rynku nie raz i latrm tam jest masa ludzi, dzieci, sa fontanny do ktorych rodzinki z dziecmi chodza. Imprezki na rynku. Ogrodki piwne. Rynek zyje a Ty jestes jakis cofniety z rozumem. No kurcze wezcie ludzie sie opamietajcie. Czy gostyniakom w koncu bedzie mozna z czyms dogodzic. Jak tylko pamietam wciaz w tylkach zle. Imprezy w pedeku zle bo zespoly nie takie, rynek zly, zalew zly, drogi i chodniki robia zle bo za malo, wiele imprez, spektakli, w kinie filmy dobre czesto nawet w dniu premiery i tak wciaz zle i nie dobrze. Wezcie siedzcie w domu przed tv, albo jeszcze lepiej stac was to jedzcie gdzies dalej np do kina do Poznania, na basen do Wroclawia albo na rynek na lody do Leszna burzuazja, a w Gostyniu najepiej nic nie robic bo po co jak i tak nie zadowolenie wciaz jest. Obojetnie kto by nie byl przy wladzy i tak ludzie beda niezadowoleni bo ludzie a w szczegolnosci w Gostyniu juz tacy sa.

Dodane przez pypon, w dniu 2017-03-24 21:45:40

proponuję likwidację gminy piaski wtedy skończą się problemy z zalewem, obwodnicą, parkingami na św górze i tym podobne sprawy. wychodzi na to że piaski nie chcą rozwoju i rekreacji dla swoich mieszkańców po co nam taka mała zapyziała gmina która widzi tyko kase dla swoich urzędników

Dodane przez strary, w dniu 2017-03-26 11:33:37

Smutne panie wójcie niech pan skończy z Ireną i czerepakiem przecież masz pan jaja!!!

Dodane przez JA, w dniu 2017-04-06 12:24:54

PANIE WÓJCIE , BARDZO PROSZĘ O ZNALEZIENIE ŚRODKÓW FINANSOWYCH I NAPRAWIENIE ŚCIEŻKI ROWEROWEJ PRZY OGRODZIE ŚWIĘTEJ GÓRY , PANI SKARBNIK PROSZĘ O FINANSE NA TEN CEL. ZALEW NIECH SOBIE POCZEKA. BARDZO PROSZĄ O TO EMERYTKI , MŁODZIEŻ, DZIECI, PIESKI KTÓRE TAM CHODZĄ NA SPACER I JA.

Dodane przez ja, w dniu 2017-04-12 21:26:04

zalew. w gostyniu to dobra inwestycja budować

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE REEBOK
219 PLN 279 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Buty dziecięce
139,99 PLN 179,99 PLN
Torebka dasmksa
Wiertarka udarowa CELMA PRCz13/IEO
333,00 PLN
Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV