Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 21 kwietnia 2017

Wehikuł czasu na ulicach

Historyczną grę miejską dla mieszkańców przygotowuje Gminny Ośrodek Kultury w Poniecu. Do zabawy chce zaprosić całe grupy mieszkańców, którzy na ten jeden dzień będą mieli okazję przenieść się w czasie do dawnego, mieszczańskiego Ponieca i dobrze się bawić. Zapisy trwają jeszcze tydzień.

Gra miejska w Poniecu nie będzie nowością. W 2008 roku pierwszą taką zabawę zorganizowano z okazji 90. rocznicy powstania wielkopolskiego. Do udziału zaproszono wtedy uczniów ponieckich szkół, a termin nieco zdeterminował przebieg gry. - Powstanie wybuchło zimą, a chcąc być wiernymi zapisom historycznym, z powodu mrozu i śniegu mieliśmy wówczas mocno ograniczone możliwości. Teraz więc postawiliśmy na termin majowy – mówi Maciej Malczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Poniecu.

Majowa gra pod nazwą "Wehikuł Czasu" nie będzie związana z żadną konkretną historyczną datą. Ma być raczej "spacerem"' przez całą historię miasteczka. - To naprawdę doskonały pomysł, który przez zabawę uczy historii. Będziemy przenosić się w czasie do różnych epok. Zaaranżujemy spotkania z postaciami z dawnych czasów. Dla uczestników planujemy masę nagród i atrakcyjnych wyzwań – dodaje Malczyk.

Organizatorzy gry miejskiej zapewniają, że na tym etapie nie limitują ilości uczestników. Wciąż trwają zapisy, które zostaną zamknięte 28 kwietnia. - Zgłaszać mogą się całe grupy, od kolegów z pracy, grup znajomych, przez firmy i szkolne klasy. Każda z drużyn musi liczyć od 4 do 7 osób – dodaje Maciej Malczyk.

Poniecka gra miejska odbędzie się 14 maja o potrwa około 3 godzin. Jej podsumowanie planowane jest w czasie pikniku historycznego organizowanego tego samego dnia po południu.

(m)   

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Koszulka Fitness Reebok Damska
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
180 PLN 249 PLN
Oprawa damska
HALÓWKA NIKE
120 PLN 179 PLN
Wypożyczalnia narzędzi ogrodowych-glebogryzarka
80,00;/doba / 20,00;/godzina PLN
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN