Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Gostyń, dodano: 13 kwietnia 2017

Uniknął zwolnienia z pracy?

Nie wszyscy gostyńscy radni murem stanęli za jednym z kolegów, wyrażając swoją opinię dotyczącą zmiany warunków umowy lub ewentualnego zwolnienia z pracy nauczyciela matematyki w gostyńskim liceum. Taki zamiar zgłosił pracodawca - dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu Danuta Niedźwiedzińska. Powód? Uczniów z roku na rok jest coraz mniej. 

Zgodnie z procedurą radni mogą zostać zwolnieni z pracy, o ile nie sprzeciwi się temu dana rada. Chodzi o pewną ochronę wykonywania mandatu samorządowego. Rada może nie zająć stanowiska w danej sprawie albo wyrazić zgodę. Wówczas pracodawca ma wolną rękę. Możne również się sprzeciwić, wówczas radny nie może zostać zwolniony z pracy. Wniosek o rozwiązanie stosunku pracy lub ograniczenie obowiązkowego wymiaru zatrudnienia radnemu Rady Miejskiej w Gostyniu Mateuszowi Matysiakowi złożyła dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Powód? Niż demogrfaiczny wkraczajaćy do szkół powiatu gostyńskiego. - Przyczyną wypowiedzenia są zmiany organizacyjne szkoły na rok szkolny 2017/2018 powodujące zmniejszenie liczy oddziałów, przez co uniemożliwiają dalsze zatrudnienie nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć. Spośród czterech pracowników zatrudnionych na stanowisku nauczyciela matematyki, Pan Mateusz Matysiak posiada najkrótszy staż pracy. - uzasadniała we wniosku skierowanym do Rady Miejskiej Gostynia, Danuta Niedźwiedzińska dyrekotr ZSO w Gostyniu.
Zanim uchwała trafiła na obrady sesji swoje stanowisko przedstawił radny Mateusz Matysiak. Opinię podczas obrad sesji nadzwyczajnej odczytał przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Żywicki. Wynika z niej, żę radny Mateusz Matysiak jest nauczycielem matematyki i informatyki z piętnastoletnim stażem pracy, wielokrotnie nagradzanym przez dyrekcję szkoły za wkład w rozwój placówki. Posiada stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. W bieżącym roku otrzymał ocenę pracy zawodowej, na którą złożyło się m.in. zaangażowanie w pracę z młodzieżą, życie szkoły oraz działalność pozaszkolną. Jaki ma to związek ze sprawowaniem mandatu radnego? Radny Mateusz Matysiak uzasadniał, że praca na stanowisku nauczyciela w gostyńskim liceum stanowi doskonałą okazję do podtrzymywania kontaktów z mieszkańcami gminy Gostyń, co umożliwia rzetelne i z pełnym zaangażowaniem sprawowanie obowiązków radnego. Zaznaczył również, że planowane zmiany organizacjne szkoły nei owinny wpłynąć na jegi zatrudnienie, gdyż przedmiot jakiego naucza  szkoły jest obowiązkowym na egzaminie maturalnym.       
Radni wyrazili negatywną opinię. Głosowali wszyscy obecni na sali obrad. Od głosu wstrzymał sie jedynie radny Mateusz Matysia i radny Maciej Czajka, który dopytywał czy w związku z decyzją Rady Miejskiej pracę stracą inni nauczyciele. - Trudno mi odpowiedzieć. Myślę, ze to pytania do pani dyrekotr trzeba skierować. Nie do mnie. - mówił przewodniczący Mirosław Żywicki. Radny, którego dotyczyła uchwała sprawy komentowac nie chciał. Jest ednka wdzięczny kolegom i koleżnce, którzy stanęłi za nim murem...
        
Wedłu nieoficjaknych na razie informacji w szkołach ponadgimnazjanych podległych Powiatowi w przyszłym roku szkolnym zostanie otwartych maksymalnie 17 oddziałów (około 510 uczniów)  2 w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, 3 w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu, 5 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi oraz 7 w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. W porównaniu do roku skzolnego 2016/2017 to pięć oddziałów klasowych mniej. Sytuacja ma się poprawić w 2024 roku. Nadzieję daje też rok szkolny 2019-2020 wówczas do szkół średnich wkrocza dwa roczniki – absolwenci klas ósmych i ostatniego rocznika gimnazjów. 

Zgodnie z procedurą radni mogą zostać zwolnieni z pracy, o ile nie sprzeciwi się temu Rada, w której zasiadają. Chodzi o ochronę wykonywania mandatu samorządowego. Rada może nie zająć stanowiska w danej sprawie albo wyrazić zgodę. Wówczas pracodawca ma wolną rękę. Może również się sprzeciwić, wtedy radny ma szansę nie być zwolniony z pracy.

Wniosek o rozwiązanie stosunku pracy lub ograniczenie obowiązkowego wymiaru zatrudnienia radnemu Rady Miejskiej w Gostyniu Mateuszowi Matysiakowi złożyła dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu. Powód? Niż demograficzny wkraczający do szkół powiatu gostyńskiego. - Przyczyną wypowiedzenia są zmiany organizacyjne szkoły na rok szkolny 2017/2018 powodujące zmniejszenie liczy oddziałów, przez co uniemożliwiają dalsze zatrudnienie nauczyciela w pełnym wymiarze zajęć. Spośród czterech pracowników zatrudnionych na stanowisku nauczyciela matematyki pan Mateusz Matysiak posiada najkrótszy staż pracy - uzasadniała we wniosku skierowanym do Rady Miejskiej Gostynia Danuta Niedźwiedzińska, dyrektor ZSO w Gostyniu.

Zanim uchwała trafiła na obrady sesji swoje stanowisko przedstawił radny Mateusz Matysiak. Opinię podczas obrad sesji nadzwyczajnej odczytał przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Żywicki. Wynika z niej, że radny Mateusz Matysiak jest nauczycielem matematyki i informatyki z piętnastoletnim stażem pracy, wielokrotnie nagradzanym przez dyrekcję szkoły za wkład w rozwój placówki. Jest też nauczycielem dyplomowanym. W bieżącym roku otrzymał pozytywną ocenę pracy zawodowej, na którą złożyło się m.in. zaangażowanie w pracę z młodzieżą, życie szkoły oraz działalność pozaszkolną. Jaki ma to związek ze sprawowaniem mandatu radnego? Radny Mateusz Matysiak uzasadniał, że praca na stanowisku nauczyciela w gostyńskim liceum stanowi doskonałą okazję do podtrzymywania kontaktów z mieszkańcami gminy Gostyń, co umożliwia rzetelne i z pełnym zaangażowaniem sprawowanie obowiązków radnego. Zaznaczył również, że planowane zmiany organizacyjne szkoły nie powinny wpłynąć na jego zatrudnienie, gdyż przedmiot, jakiego naucza, jest obowiązkowy na egzaminie maturalnym.

Wobec powyższego radni wyrazili negatywną opinię propozycji dyrektor Niedźwiedzińskiej. Od głosu wstrzymał się jedynie radny Mateusz Matysiak i radny Maciej Czajka, który dopytywał, czy w związku z decyzją Rady Miejskiej pracę stracą inni nauczyciele. - Trudno mi odpowiedzieć. Myślę, że to pytania do pani dyrektor trzeba skierować. Nie do mnie - mówił przewodniczący Mirosław Żywicki. Radny, którego dotyczyła uchwała, sprawy komentować nie chciał. Jest jednak wdzięczny kolegom i koleżance, którzy stanęli za nim murem...

Z naszych informacji wynika, że w szkołach ponadgimnazjalnych podległych powiatowi w przyszłym roku szkolnym ma zostać otwartych 17 oddziałów (około 510 uczniów). Dwa w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu, 3 w Zespole Szkół Rolniczych w Grabonogu, 5 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi oraz 7 w Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu. W porównaniu do roku szkolnego 2016/2017 jest to o pięć oddziałów klasowych mniej. Sytuacja ma się poprawić dopiero w 2024 roku. Nadzieję daje też rok szkolny 2019-2020. Wówczas do szkół średnich wkroczą dwa roczniki – absolwentów klas ósmych i ostatniego rocznika gimnazjów.

MiS

Czytaj również

Komentarze (113)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez chory system, w dniu 2017-04-13 13:23:57

Ten cały system ochrony radnych jest po prostu chory. Tylko dlatego, że ktoś jest radnym będzie chroniony, a tysiące innych nie-radnych już nie. W ten sposób pewnie inny nauczyciel straci pracę i będzie mógł koledze za to podziękować. Brawo radny Czajka - jedyny, który pomyślał o innych.

Dodane przez dobra zmiana, w dniu 2017-04-13 13:34:17

Najpierw powinni radni zorientować się co się dzieje w tej szkole pod nowymi rządami. Nadeszła "dobra zmiana", wyróżniający się nauczyciele, którzy potrafią z młodzieżą współpracować, posiadają autorytet otrzymują zwolnienia. Niestety są i tacy, którzy nie posiadają wiedzy albo nie potrafią jej przekazać i mają ful godzin. Pan Matysiak należy z pewnością do tych pierwszych.

Dodane przez stefan, w dniu 2017-04-13 13:36:54

Nauczyciele mają się za ludzi świetnie wykształconych (przynajmniej tak o sobie mówią). Ciekawe jak by się znaleźli na rynku pracy? Taki matematyk np. mógłby liczyć pieniądze w sklepowej kasie.

Dodane przez absolwent, w dniu 2017-04-13 13:47:35

To jest kpina żeby Liceum Ogólnokształcące miało tylko 2 oddziały a taka Krobia 5? Czy pan Starosta naprawdę tak kocha tę Krobię. Kiedys było to nie do pomyślenia. Kiedyś Liceum to była najlepsza szkoła a inne były daleko za nią. Co się dzieje w szkolnictwie ponadgimazjalnym że dochodzi do takich rzeczy? Dlaczego Liceum ma taka marną ofertę dla gostyńskiej młodzieży? Autobusami będziecie wywozić tych młodych ludzi do Krobi czy Grabonoga. Wstyd. I oczywiście ZSZ w której pracuje żona i siostra - wszystko jak należy. 7 oddziałów mówi samo za siebie.

Dodane przez obserwator, w dniu 2017-04-13 13:49:43

Jakoś Liceum w Gostyniu nie moze ostatnio dochować się dobrego dyrektora . ZSZ Gostyń jakoś ma inaczej i tu ukłony w stronę dyrekcji i nauczycieli

Dodane przez Xx, w dniu 2017-04-13 13:53:24

Nie rozumiem logiki zwolnień w gostyńskim liceum. Zwalniani zostają nauczyciele, którzy w pełni zasługują na posadę nauczyciela. Młodzi, pełni energii, kreatywni, a co najważniejsze chętni do podtrzymania przyjaznej atmosfery z uczniem. Pan Matysiak zdecydowanie jest osobą, która nie zasługuje na zwolnienie, wielu może brać z niego przykład.

Dodane przez taka prawda, w dniu 2017-04-13 14:03:18

Liceum może mieć nawet 10 oddziałów, ale problemy są dwa: brak dzieci (niż demograficzny) i niestety kiepskie opinie o szkole i nauczycielach. Przez to właśnie nie chcą was wybierać.Posłuchajcie opinii innych, a nowej Pani Dyrektor proszę dać czas do działania, może wreszcie coś zmieni.

Dodane przez nsksj, w dniu 2017-04-13 14:09:22

Nie rozumiem komentarzy, w których ludzie mają pretensje do władz liceum, że zwalnia się młodych nauczycieli. Zrozumcie, że zwalnia się najpierw tych z najkrótszym stażem pracy, co jest nienormalne, ale cóż... A poziomu nauczania bohatera artykułu, jego kultuty osobistej i zachowania w stosunku do uczniów nie skomentuję, bo jak dla mnie to ktoś taki nie powinien być nauczycielem....

Dodane przez Grhaud, w dniu 2017-04-13 14:11:58

Nie podoba mi się sytuacja w tej szkole. Jest coraz gorzej. Wprowadzone zmiany nie są dobre dla nas.

Dodane przez obeznany, w dniu 2017-04-13 14:27:09

To co się dzieje teraz w LO zakrawa o kpinę. Najlepsza nauczycielka angielskiego już nie pracuje, bo nie miałaby przedłużonej umowy. Najlepsza polonistka (z wzorową oceną pracy) także dostała wypowiedzenie. A nauczyciele, którzy nie powinni nawet się tytułować profesorami ('tradycja' każe uczniom tak się do nich zwracać) - mam na myśli choćby pewnego anglistę, znanego każdemu uczniowi tego przybytku, uczą i mają się dobrze. Sposób w jaki Pani Dyrektor traktuje niektórych nauczycieli podchodzi pod mobbing

Dodane przez Ewa, w dniu 2017-04-13 14:37:10

Czyżby w panu Czajce obudziły się jakieś dawne animozje w stosunku do byłego sąsiada? Pan Matysiak bardzo sumiennie podchodzi do powierzonych Mu obowiązków i jest lubiany przez młodzież. Z obserwacji wielu mieszkańców wynika, że wypowiedzi pana Cz. na sesjach to nic innego, jak wkładanie kija w mrowisko. Jeśli chodzi o Liceum w Gostyniu to fakt, że ostatnio brakuje tam odpowiedzialnego dyrektora, a szkoła traci renomę. Szkoda, że młodzież nie może zdobywać wiedzy na wybranych profilach(jak było kiedyś). Widać, że dla dyrekcji bardziej liczy się dobór SWOICH ludzi, aniżeli dobro uczniów. Może powinny powyższym problemem zainteresować się władze powiatu

Dodane przez podatnik, w dniu 2017-04-13 14:45:39

Czyli jak do liceum nie przyjdą uczniowie (wszyscy wiedzą, że jest spadek demograficzny) to pan nauczyciel i tak może siedzieć w pustej klasie za co dostanie pensję, bo kumple z rady się nie zgodzili i kolegę uchronili. Ludzie, taki system to jakaś patologia. Dieta radnego i jeszcze pensja nauczyciela (nawet jak nie będzie kogo uczyć), czyli wszystko z naszych podatków.

Dodane przez Obrońca , w dniu 2017-04-13 14:47:19

Idiotyzm to obrona radnych. Pani Niedzwiedzińska może otworzyć jedynie 2 klasy, więc po co jej tylu nauczycieli? Teraz dzięki radzie nikt nie będzie miał całego etatu pewnie. Tak jest z każdym z przedmiotów, bo jeszcze niedawno klas było od A do F a teraz będzie A i B. Coś trzeba z nimi zrobić? Jedyną słuszna decyzją jest usunięcie tych co mają najkrótszy staż.

Dodane przez brawo radni!, w dniu 2017-04-13 14:57:34

Gostyń ma mieć tylko 2 oddziały,a Krobia 5! To zlikwidujcie to LO. Nauczyciela matematyki z 15 letnim stażem zwolnić , a czy przypadkiem dla innego nauczyciela matematyki nie stworzono specjalnego stanowiska ? Brawo radni ,a w glosowaniach radnego Czajki już mnie nic nie zdziwi...A ilu jest katechetów na etatach w LO ?

Dodane przez bezradny, w dniu 2017-04-13 15:09:48

Radny Czajka przynajmniej pomyślał o innych nauczycielach. Pani dyrektor będzie teraz musiała zwolnić kogoś, kto nie ma politycznych kumpli.Nie od tego jest rada. Czy o tym radni pomyśleli?

Dodane przez anty, w dniu 2017-04-13 15:12:57

Z gostyńskim liceum jest coraz gorzej, działania nowej dyrektorki spowodują jego zamknięcie. Szkoda...

Dodane przez smutny, w dniu 2017-04-13 15:16:43

Nauczyciele nie są zwalniani przez niż demograficzny. Od nowego roku zamiast 12 będzie 10 klas. 2 klasy mniej, a pracę ma stracić kilku nauczycieli? Absurd.

Dodane przez uczeń, w dniu 2017-04-13 15:23:52

To liceum stacza się coraz bardziej, w samej szkole chodzą pogłoski o tym jakie nowa Pani dyrektor zamierza wprowadzić ograniczenia odnośnie ubioru, rozmawiano z rodzicami na temat mundurków to jest jakaś kpina, z takim podejściem niech sie nikt nie zdziwi ze szkoła w Krobi będzie miała więcej uczniów a wyrzucanie nauczycieli którzy byli młodzi i byli lubiani przez uczniów też nie wygląda dobrze i słyszę coraz więcej opinii o tym ze lepiej tam nie iść do szkoły

Dodane przez dziadek, w dniu 2017-04-13 15:25:34

radny powinien nie brac wynagrodzenia sa oni zbedni wystarczy zwolac soltysow wiedza wiecej i mniwej sa wynagradzani

Dodane przez miki, w dniu 2017-04-13 15:28:17

czeba radnych zmienić w nastepnych wyborach

Dodane przez lodno, w dniu 2017-04-13 15:33:15

Już w tym roku były niezłe jaja, chociażby ze studniówką, gdzie odpowiedzią na propozycje uczniów było straszenie policją i krzyki na wychowawczych.

Dodane przez Elżbieta , w dniu 2017-04-13 15:42:31

Zgodnie z art. 25 ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym: „Rozwiązanie z radnym stosunku pracy wymaga uprzedniej zgody rady gminy, której jest członkiem. Rada gminy odmówi zgody na rozwiązanie stosunku pracy z radnym, jeżeli podstawą rozwiązania tego stosunku są zdarzenia związane z wykonywaniem przez radnego mandatu”.-gdzie w tym przypadku są w/w zdarzenia ?

Dodane przez Wlkp, w dniu 2017-04-13 15:46:52

Ale sie usmialam z tych komentarzy. Liceum nie od dzis ma taka opinie. Niestety stoczylo sie juz dawno temu i moze faktycznie najlepsza rzecza dla niego bedzie jego zamkniecie. A i tak pewnie komentarze będą ze to niby przez nową panią Dyrektor.

Dodane przez Licealistka lat 70, w dniu 2017-04-13 15:48:30

Jezeli pani dyrek.zwalnia dobrych nauczycieli a zostawia zlych to latwiej wymienic dyrektora cos pecha ma to liceum ogólnokształcące

Dodane przez Krobianin, w dniu 2017-04-13 15:51:10

popieram nsksj odnośnie wiedzy mery torycznej p.M.Ten pan uczył moje dzieci i nie potrafił wytłumaczyć prostych zadań i odsyłał na prywatne korepetycje.O jego bezczelnych zachowaniach niech powiedzą uczniowie.A dlaczego wylecial z Krobianki jako trener-wiecie(ci którzy go bronicie)?

Dodane przez gostyn, w dniu 2017-04-13 15:52:08

Większość nauczycieli to niedojdy. Nie odnajdą się w żadnej innej pracy, a zwłaszcza w prywatnej firmie gdzie trzeba miec konkretne kompetencje.

Dodane przez UczeńLO, w dniu 2017-04-13 15:53:48

Drodzy Państwo, nie wypowiadajcie się na temat liceum w Gostyniu bez odpowiedniej wiedzy. Polonistka, które prawdopodobnie będzie zwolniona, jak mówiła pewna osoba w komentarzach u góry, nie jest najlepszą polonistką. Wręcz przeciwnie. Tak samo matematyk wspominany w tym artykule. Pan Matysiak naucza chamstwem, brakiem szacunku i strachem, nie wykazując się wyjątkową wiedzą matematyczną i umiejętnością tłumaczenia. Pani Dyrektor nie ma dużego wpływu na ilość klas w liceum, wystarczy o tym poczytać. "Jaja ze studniówką" byly jak najbardziej uzasadnione ze strony szkoly. Mundurki w liceum to świetny pomysł, ograniczający wręcz karygodny ubiór "dziewczynek" i ich makijaże. Niestety, to, jak rodzice wychowują swoje dzieci, sprawia, że szkoła musi przywrócić niektóre "stare" zasady. I jeszcze jedno, zachowywanie w szkole nauczycieli, którzy wyróżniają się tym, że są lubiani, to czysta kpina drodzy Państwo.

Dodane przez Uczeń , w dniu 2017-04-13 15:54:51

Komuś zależy na tym żeby LO w Gostyniu przestało istnieć. Ciekawe komu? No w sumie to katolickiej szkoły ponadgimnazjalnej w powiecie gostyńskim jeszcze nie ma. I tu odpowiedź nasuwa się sama.

Dodane przez nieutulony w bólu kibic, w dniu 2017-04-13 16:04:06

Ciekawe jak zachowają się radni w sprawie zwolnienia z ;pracy radnego-wybitnego trenera Kani Gostyń?

Dodane przez haha, w dniu 2017-04-13 16:05:13

@UczeńLO uśmiałem się jak to czytałem, chyba jesteś jedynym, który tak uważa ;)

Dodane przez Wlkp, w dniu 2017-04-13 16:09:53

Uwierz mi ze nie jest jedynym. Wielu tak uważa tylko o tym nie mowi bo i tak takich jak ty nikt nie przekona wiec po co?

Dodane przez N, w dniu 2017-04-13 16:29:49

Dziwna sprawa z tym LO. Bardzo dobre wyniki matury w zeszłym roku - praktycznie ze wszystkich przedmiotów (słabiej biologia)- znacznie powyżej średniej krajowej, niekiedy lepsze od I i Ii LO w Lesznie (można je zobaczyć na stronie szkoły). Szkoła nagrodzona Brązową Tarczą. Co roku do szkoły przychodzi ponad 100 dzieci i to się nie zmienia od lat. A tu propozycja 2 klas?. Dziwne. Prawda.

Dodane przez absolwent, w dniu 2017-04-13 17:45:07

Jako absolwent, mogę spokojnie odpowiedzieć bez żadnych emocji, że jest kilku nauczycieli do zwolnienia, jednak ich chroni ta idiotyczna Karta Nauczyciela. Dyrektor nie zwalnia tak sobie, jeśli ktoś ma problem ze zrozumieniem prawa oświatowego, to proszę najpierw poczytać ze zrozumieniem , a potem wypisywać brednie w komentarzach. Sorry, taki klimat mamy. Nigdy nie powinna pewna osoba wykładać biologii, doskonałą wiedzę posiada nt. Chorwacji, a reszta ujdzie w tłumie. Pracownia chemiczna za 30 tysięcy, a pani chemik jak gwiazda snuje się po korytarzach , a o doświadczeniach zapomnij.Bardzo cieszę się, że jest p. Niedżwiedzińska, ponieważ widać efekty - nauczyciele rozpoczynają punktualnie lekcje. Musi sprzątać cały ten bałagan po Piotrusiu i Lucynie.

Dodane przez MP G, w dniu 2017-04-13 18:00:03

To co się dzieje w ZSO to jakaś kpina, nauczyciele z wyróżniającą oceną pracy, zaangażowani w akcje i wydarzenia odbywajace się w szkole zostają zwalniani z powodu mniejszej ilości uczniów ? Po pierwsze, na drzwiach otwartych rodzice wyszli z propozycją utworzenia trzech klas w szkole, uczniowie byli chętni, była zgoda powiatu, zatem dlaczego tego nie zrobiono? Po drugie niech zaczną zwalniać nauczycieli, którzy nie potrafią się wysłowić, a nie najlepsze grono pedagogiczne... To co się wyprawia w tej szkole jest nie do wyobrażenia. Jeżeli uczniowie odczuwają jak zle się dzieje w relacjach dyrektora z nauczycielami, to naprawdę nie jest dobrze.. Od przyszłego roku połowa nauczycieli zostanie zwolniona.. zastanawiam się, czy chęć stworzenia zespołu bez własnego zdania, ulegającemu Pani dyrektor jest tego warta? Może warto skupić się na uczniach ? O tym co oni myślą ? Śmieszne jest to, ze najlepsza polonistka i angllistka zostają zwolnione, podczas kiedy "profesor" o niezliczonych talentach i miłości do każdego przedmiotu, który nie potrafi kompletnie nic, dostaje maksymalne ilości godzin w szkole i wyróżniające oceny

Dodane przez Olek, w dniu 2017-04-13 18:07:53

Dzieci odchodzą do Leszna !!!! a pieniądze idą za uczniem czyli do Leszna!! Trzeba zastanowić się nad profilami które zachęcą uczniów do LO. Dlaczego 5 oddziałów w Krobi to kpina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Dodane przez uczennica, w dniu 2017-04-13 18:08:22

Po drugie niech zaczną zwalniać nauczycieli, którzy nie potrafią się wysłowić, a nie najlepsze grono pedagogiczne... To co się wyprawia w tej szkole jest nie do wyobrażenia. Jeżeli uczniowie odczuwają jak zle się dzieje w relacjach dyrektora z nauczycielami, to naprawdę nie jest dobrze.. Od przyszłego roku połowa nauczycieli zostanie zwolniona.. zastanawiam się, czy chęć stworzenia zespołu bez własnego zdania, ulegającemu Pani dyrektoco w końcu sie liczy w tej szkole ? Wiedza czy staż? A może brak własnego zdania i uległość pani dyrektor? Po trzecie nauczyciele, którzy zostali zwolnieni jako nieliczni organizowali coś w szkole.. gazetka, chór, fimilki promujące szkołę.. z tego słynęła nasza szkoła, co teraz będzie ? Ehhh.. Ale nasza szkoła ma się nie zajmować głupotami, tylko nauką:) W końcu to ma być "elitarna szkoła"

Dodane przez ZaPD, w dniu 2017-04-13 18:09:43

Nowa Pani Dyrektor w końcu robi porządki i "ostro" się bierze, za to, co już dawno powinno się w tej szkole zmienić. Przy poprzednich dyrektorach był totalny luz i można było wszystko, a nie o to chodzi w szkole, prawda? Zwłaszcza w liceum. Teraz na stanowisku jest w końcu ktoś, kto nie da sobie wejść na głowę i postawił jasno zasady, których należy przestrzegać. Nauczyciele się buntują bo nagle się muszą pilnować i zacząć przykładać do pracy, bo w końcu ktoś ich pilnuje. I tak, uważam, że teraz w gostyńskim liceum na najwyższym stołku jest odpowiednia osoba. Więc nie wypisujcie tu głupot, bo większość naprawdę nie ma racji. Pozdrawiam i wesołych świąt życzę. :)

Dodane przez xyz, w dniu 2017-04-13 18:14:13

Dyrektor Niedzwiedzinska jawnie dąży do unicestwienia LO. Próbuje wyrzucić najlepszych nauczycieli, którzy pracują z pasją i dają to co najważniejsze w tej pracy - siebię. Niestety podziały są bardzo widoczne i ludzie, którzy nie powinni w ogóle pracować w szkole nie narzekają na brak godzin w LO ze względu na "znajomości". Zmiana dyrektora ZSO zdecydowanie na wielki minus.

Dodane przez mieszkaniec, w dniu 2017-04-13 18:20:21

gazetka, chór, filmiki - to przyszłość absolwenta w dorosłym życiu? puknij się w czoło, i to konkretnie. Czytając te wypociny tych biednych nauczycieli, którzy muszą wreszcie pracować zapraszam do siebie na taśmę do filtronu. Daję Wam tydzień. Co, ciężko Wam, oj jacy biedni jesteście, a przy okazji żałośni. Do roboty !!!

Dodane przez wsmkgg, w dniu 2017-04-13 18:30:40

Szkoda gadać co dzieje się z tą szkołą... Chodząc po korytarzu czuje się niemiłą atmosferę panującą w placówce. Szkoda, że na zachodzących zmianach cierpią nauczyciele naprawdę kompetentni i przyjaźni, a zostają tacy, którzy ani nie potrafią zainteresować lekcją ani porządnie nauczyć. Oczywiście nie tyczy się to wszystkich. Nachodzą słuchy o dziwnych propozycjach zmian, które powoli sprawiają, że szkoła zamieni się w kościół. Uczniowie mają prawo głosu, jednak nie jest to brane pod uwagę. Robi się sztuczna demokracja, która niestety jest odczuwalna (np przy studniówkowej sprawie). Uważam, że gdyby chcieć coś faktycznie zmienić na lepsze, trzeba wysłuchać głosu KAŻDEGO - nauczyciela, rodzica, ucznia, kandydata przychodzącego do szkoły. Z porządków zrobił się chaos. Przyszłość nie zapowiada się dobrze.

Dodane przez mieszkaniec Gostynia, w dniu 2017-04-13 18:48:26

Rodzi się pytanie ?Dlaczego Koledzy musieli stanąć murem ?za kolegą ? Dziwi mnie też fakt dlaczego Radny Matysiak nie chciał komentować tej sprawy ?

Dodane przez danutazwroclawskiej, w dniu 2017-04-13 18:55:43

Pani Dyrektor Niedźwiedzińska, może zwolnić Pana Matysiaka, gdyż zwolnienie nie będzie związane z pełnieniem funkcji radnego. Proszę wystąpić do WOKISS o opinię prawną w tej kwesti (http://wokiss.pl/dyzury.html) , a swoją drogą UczeńLO i Wlkp. ujawniają rąbka tajemnicy dotyczącej tego nauczyciela.

Dodane przez hmm, w dniu 2017-04-13 19:23:53

LO w Gostyniu to żart.Kiedyś szkoła z renomą dziś z pustymi korytarzami."Batorego" z tego nie zrobicie wprowadzając mundurki.Uczniowie z bardzo dobrymi wynikami uciekają do Leszna lub Poznania,dobrzy do Krobi bo lepiej dojezdzac .Moje dziecko kilka lat temu uparło się na LO w Lesznie.Nie byłam z tego zadowolona , już po kilku miesiącach zmieniłam zdanie.Tam nauczyciele są dla ucznia, wychowawca nie mówi że pani x czy y jest jego koleżanką tylko gdy zachowuje się źle idzie z nią porozmawiać lub młodzież zgłasza dyrekcji.Dyrekcja zawsze ma czas dla ucznia gdy się coś złego dzieje.Myślę że nigdy nie będzie się tak działo w gostynskich szkołach.No i w tamtej szkole zdawalność matur jest 100% mimo że oddziałow jest 7.

Dodane przez absolwentka, w dniu 2017-04-13 19:27:28

Z takimi opiniami to ten Pan powinien się zwolnić sam,

Dodane przez ktoś, w dniu 2017-04-13 19:57:15

Dobra zmiana w LO powinna zacząć się od pedagoga. Brak profesjonalizmu, który momentami dało się zauważyć, delikatnie rzecz ujmując budził zdziwienie. Ktoś powyżej napisał, że szkoła nie ma szczęścia do dyrektorów i że obecna zmiana to minus. Muszę się z tym zgodzić. Wiele o naszym LO można pisać i mówić, ale takiej szopki to jeszcze nie było.

Dodane przez obrzydliwe!, w dniu 2017-04-13 20:06:41

Elżbieta czyli danutazwroclawskiej czyli absolwentka - Ja masz coś osobistego do Mateusza Matysiaka to podpisz się własnym nazwiskiem i przestań się kompromitować . To że wpiszesz kilka szkalujących komentarzy to lepiej się poczujesz w Wielkim Tygodniu?

Dodane przez Agag, w dniu 2017-04-13 20:50:02

Dwa oddziały to wymysł dyrektorki która usilnie dąży do redukcji ilości nauczycieli i zostawia tylko tych, ktorych lubi. Wczoraj odszedł ze szkoły świetny anglista.Na drzwi otwarte przyszli rodzice dzieci z gotową listą nazwisk które utworzyłyby dodatkową-trzecia klasę w roku 2017/2018. Dyrektorka zasłania sie tym, ze ma zgode 'tylko na dwie klasy", gowno prawda, zorientowalismy sie w sytuacji i klas zostanie otworzonych tyle, na ile wystarczy uczniow. W liceum nie ma dobrego nauczyciela matematyki, co jeden to gorszy, ale Matysiak jest chociaż kreatywny i stara sie iść na rękę uczniom (chyba, że kogoś nie lubi, to udupia:)))

Dodane przez Piąty oddział krobski, w dniu 2017-04-13 22:00:47

Czyli kto w końcu podjął decyzje aby były tylko dwie klasy skoro nawet są chętni uczniowie? Nauczyciele myśleli ze dyrektorka , dyrektorka mówi ze starosta. A starosta jak zwykle siedzi cicho schowany udając ze nie czyta tych komentarzy. Dowiemy się prawdy czy udajemy dalej ze nic się nie dzieje?

Dodane przez loloxxxxxxxxx, w dniu 2017-04-13 22:23:00

Do grona najlepszych to Pan Matysiak z pewnością nie należy. Gdzie te czasy, kiedy matematyki nauczali Pan Plewa i (jego uczeń) Pan Wojtkowiak? Reszta "matematyków" z LO może wrócić na studia przerobić materiał od nowa. Inny temat to angliści. Kolejny biolodzy, chemicy... Cóż, wychodzi na to, że mamy kryzys prawdziwych nauczycieli. W korporacji byłoby tak, że wraz ze zmianami koniunktury najsłabsi odpadają. Jednak w tej "branży" nie ma co liczyć na takie posunięcia... A szkoda!

Dodane przez Rodzic , w dniu 2017-04-13 22:26:36

Niektórzy sieją chyba specjalnie zamęt w komentarzach. Klas będzie więcej jak będą uczniowie. Nie wiadomo tylko jak się ułoży ze względu na niż demograficzny. Dodatkowo możliwe będzie utworzenie klasy z dodatkiem sportowym również jak będą uczniowie. Możecie sprawdzić u Starosty, bo rodzice się z nim spotkali. Nie piszcie więc tu żadnych głupot i pamiętajcie, że najważniejsze jest dobro dziecka, nie nauczyciela.

Dodane przez Do loloxxxxxxxxxxxx, w dniu 2017-04-13 22:28:48

Pan Plewa uczył chemii a nie matematyki specjalisto od oceniania. Nie odróżniasz tych przedmiotów czy wg ciebie to wszystko jedno?

Dodane przez zatroskana, w dniu 2017-04-13 22:38:22

Już cały Gostyń śmieje się, że LO ma teraz być szkołą "elitarną". Ciekawe kto wymyślił to określenie i czemu ono ma służyć?Jako rodzice prosimy, aby władze powiatu bliżej przyjrzały się tej sprawie.Liczymy na zrozumienie.

Dodane przez oburzona, w dniu 2017-04-13 22:43:23

to LO było do niczego już za Piotrusia R. i dzieci już dawno uciekały do Leszna, Poznania i Krobi. Znajomi przestrzegali mnie, żeby nie dawać dziecka do LO w Gostyniu na "zmarnowanie" i mieli rację. Nie wiem jakim dyrektorem jest pani Niedźwiedzińska, ale o panu M. niestety parę niezbyt pochlebnych rzeczy już słyszałam. A to, że nie można zwolnić radnego, tylko dlatego, że jest radnym,to czysty skandal. A gdzie jest równość wobec prawa?

Dodane przez 476, w dniu 2017-04-13 23:08:17

Jak tam poziom urus, zmalau?

Dodane przez Natalia, w dniu 2017-04-13 23:10:09

Bardzo dziwią mnie pozytywne komentarze na temat bohatera artykułu. Miałam " przyjemność " mieć z Panem Matysiakiem matematykę w tzw " klasie O"( jest zlikwidowana) i jedyne co kojarzy mi się z tych lekcji to chamskie komentarze, brak szacunku, jakiegokolwiek wytłumaczenia zadań.. Pan Mateusz miał w klasie swoje pupilki i " gwiazdy" które miały większy problem z tym przedmiotem. Poziom czlowieka żenada. Po roku z tym że gwiazdorem LO przeniosłam się do innej placówki, bo nie wyobrażałam sobie żeby ten Pan przygotowywał mnie do matury ..

Dodane przez kobieta, w dniu 2017-04-13 23:23:02

Jeśli jesteś bez winy rzuć pierwszy kamień...... Tych niewinnych jak widać powyżej mamy dużo. Cóż tak to już jest z nami Polakami. Radosnych Świąt życzę.

Dodane przez Mogasik, w dniu 2017-04-14 00:10:53

Niedźwiadek to inaczej misiu, Niedźwiedzińska = Misiewicz. Nieporozumienie w tym liceum, skoro potęgę nauczania buduje się na bananowym gigancie, który nikomu w oczy prosto nie spogląda to życzę powodzenia

Dodane przez 2137, w dniu 2017-04-14 00:38:44

Witam, chciałbym pozdrowić pewne osobistości z tych komentarzy, np. @Chemik. Niestety poziom w tej szkole zmalau, i nie urośnie przez bardzo długi czas. Zwalnianie topowych anglistów tej szkoły jak i również polonistki, a zostawianie pewnego łysego PROFESORA od pewnego przedmiotu jakim jest انگریزی. Bardzo współczuję klasom, które będą miały zmiany nauczycieli na gorszych. Klasa sportowa, 2 klasy, które mają utworzyć. ELITARNA szkoła hihi

Dodane przez heimerdinger easy 1vs2, w dniu 2017-04-14 00:41:59

jazda z takimi

Dodane przez Antypolskie liceum, w dniu 2017-04-14 00:42:11

Deus Vult i na pohybel dyrektorce.

Dodane przez JanuszZab, w dniu 2017-04-14 00:47:36

Zapraszam serdecznie witam

Dodane przez BdoS, w dniu 2017-04-14 00:48:33

Gibon, ja chętnie skoczę, ale na pall malla

Dodane przez Wilku WDZ, w dniu 2017-04-14 00:53:16

Niezły proceder. "I tak wszystkich nie uda ci się skreślić"

Dodane przez GOSTYNIANKA, w dniu 2017-04-14 08:34:12

Liceum miało i ma nadal wysokie wyniki matur,więc poziom chyba nie jest taki niski. Dane są dostępne. A nauczyciele...?No cóż, jak w każdej szkole- są świetni, dobrzy, przeciętni i słabi. Każdy zakład ma takich pracowników. Dziwi mnie argument o nauczycielu nieradzącym sobie na rynku pracy czy przy taśmie w filtronie. Ciekawe jak poradziłby sobie pracownik produkcji w klasie z 34 uczniami albo rzeźnik w laboratorium analitycznym czy księgowy obsługujący koparkę ... Ważniejszą według mnie kwestią jest sposób zarządzania szkołą. W innych placówkach powiatu stabilna sytuacja - dyrektorzy ci sami od lat. A w LO zmiana za zmianą i wszystkie w bardzo dziwnych okolicznościach. .. Opinia o szkole niestety może podcinać skrzydła tym,którzy dla niej (nie tylko w niej!) pracują ,a wielu nauczycielom zależy na liceum i jego uczniach.Może o to właśnie chodzi... Naturalne wygaszanie. Budynek piękny,przestronny, blisko starostwa. A ludzie- uczniowie, rodzice,nauczyciele... Czy to ważne? Po nas choćby potop. A przecież gmach liceum wybudowali mieszkańcy Gostynia i okolic dla swych dzieci,dla tego miasta! Nowa pani dyrektor to tylko narzędzie. Poziom żenujący. To nie jest lider,który potrafi jednoczyć zespół dla wspólnego celu. Nie współpracuje z uczniami,nauczycielami ani rodzicami. Rodzice przyszli z gotowà propozycjà trzeciej klasy. NIE MA TAKIEJ MOŻLIWOŚCI. Nie tak gospodarz rozmawia z mile widzianymi gośćmi.DN ma zadanie do wykonania,a potem- emerytura! Bardzo smutne.

Dodane przez Anka, w dniu 2017-04-14 08:43:39

Ta rada to tragedia. Zero dyskusji. Tylko rączki podnoszą jak trzeba w pozytywnej dla nich sprawie. To jest smutne ale prawdziwe.

Dodane przez anonimus, w dniu 2017-04-14 09:00:45

Gostyńscy radni to Misiewicze naszych czasów :) nie do ruszenia i już bo radny :) to co że niż demograficzny , że dyrektor musi obcinać etaty bo z pięciu dzieciaków klasy nie zrobi , może być nawet 100 powodów a i tak nic nie może zrobić bo RADNY!!! o tempora o mores!!!

Dodane przez ?, w dniu 2017-04-14 09:12:27

Super ze zachowa stanowisko ale trochę to dla mnie dziwne bo jak komuś innemu dadzą wymówienie np w sklepie czy w jakieś innej firmie to nic nie może zrobić musi się z tym pogodzić, że stracił prace i musi szukać nowej, a tu, że radny to od razu na radzie poruszany jest ten temat nie maja innych tematów niech zajmą się innymi rzeczami ja rozumiem ze szkoły podlegają pod oświatę ale kto pomorze innym osobą które dostają wypowiedzenie

Dodane przez pracownik, w dniu 2017-04-14 09:20:48

"Jaki ma to związek ze sprawowaniem mandatu radnego? Radny Mateusz Matysiak uzasadniał, że praca na stanowisku nauczyciela w gostyńskim liceum stanowi doskonałą okazję do podtrzymywania kontaktów z mieszkańcami gminy Gostyń, co umożliwia rzetelne i z pełnym zaangażowaniem sprawowanie obowiązków radnego." Ten fragment jest po prostu hitem. Pracownika na taśmie, sprzedawcę w sklepie też nie można zwolnić, bo ma okazję do podtrzymywania kontaktów z mieszkańcami??? Skandal w tej radzie to mało powiedziane.

Dodane przez Liceum, w dniu 2017-04-14 10:01:08

Podobno starosta już się wycofuje ze swojego pomysłu dwóch klas bo zrobiło się zamieszanie i się wystraszył - wybory za rok. Rodzice nie odpuszczajcie bo będą wasze dzieci do Krobi i Grabonoga wozić . Od początku była to sprawa dziwna że jest młodziez która chce się uczyć w LO a oni na siłę próbują tworzyć klasy w innych szkołach (poza Gostyniem). Po co to całe zamieszanie tego nie wie nikt, po co zwolniania najlepszych nauczycieli (odpowiedzi w komentarzach powyżej). Pachnie to wszystko nie najlepiej, ale czy ktoś spodziewał się czegoś dobrego po tych ludziach? Przesiąknięci polityką i knuciem - tak to wygląda. W takim świetle decyzja radnych jak najbardziej zasadna.

Dodane przez Prorok, w dniu 2017-04-14 10:25:13

Jedyna osoba która nadaje sie do zwolnienia to Pani dyrektor.

Dodane przez do Liceum, w dniu 2017-04-14 10:44:03

Widać, że polityką i knuciem jesteś przesiąknięty właśnie ty. Nie wprowadzaj ludzi w błąd, chyba że to celowe działanie. Klas będzie tyle, ilu uczniów przyjdzie do danej szkoły. Było tak od lat i nic się w tym temacie nie zmienia. W liceum mogą stworzyć 5 albo 6, ale pod warunkiem, że będą chętni. Zrozumcie jedno - idzie niż demograficzny i najzwyczajniej w świecie nie ma tylu uczniów. Radni zachowują się tak, jakby tego nie widzieli.Sprawa jest prosta - pracę raczej straci inny, być może lepszy matematyk, bo do tego doprowadzi decyzja radnych. Zgadzam się z opiniami, że innych się zwalnia bez problemów a radnego niesłusznie chronią jakieś procedury. Inną sprawą są opinie, być może niesłuszne, o nauczycielach, co niestety krąży po Gostyniu. I może właśnie dlatego liceum na tym traci.

Dodane przez Szkola, w dniu 2017-04-14 11:13:44

Nie mam pojecia, dlaczego uczy w liceum. Spsób prowadzenia zajeć i chamskie wrecz bezczelne komentarze rzucane w strone uczniów, którzy mają problemy z tym przedmiotem. Mi np. mówił że nigdy nie zdam matury. Organizuje on zajecia dodatkowe na które przychodzi 20 minut spozniony albo wcale. Mlodziez czeka przed klasa. Wspolczuje aktualnym klasom... Obyscie nie przesiakli chamstwem.

Dodane przez Uczennica ZSO, w dniu 2017-04-14 11:18:34

Jestem tegoroczną maturzystką ZSO w Gostyniu. Plotki i pomówienia osób nie związanych ze szkołą są nie na miejscu, bo skąd możecie wiedzieć co się tutaj dzieje. Po pierwsze, dobre wyniki matur to tylko i wyłączenie zasługa uczniów, wiem na własnym przykładzie, że z większości lekcji nic się nie wyniesie. Chodzenie do tej szkoły to strata czasu, więcej nauczę się w tym czasie w domu. Po drugie, napięta atmosfera w szkole i rygor są nie do zniesienia, milion problemów z panią dyrektor, która ma problem ze wszystkim, nawet z wigiliami klasowymi czy studniówką (w obu przypadkach kompletna porażka). Najsmutniejszy jest widok dobrych nauczycieli PŁACZĄCYCH W CZASIE PRZERWY, PO "DYWANIKU" U PANI DYREKTOR. A co do tytułowego nauczyciela... lekcja z nim, to najmniej przyjemne 45 minut w ciągu dnia, pominę już chamskie teksty, które niejednokrotnie doprowadziły niektórych do łez, ale też brak wiedzy. Ponad 90% mojej klasy chodzi na korepetycje (nie tylko z matematyki). A niby takie "renomowane" liceum, świetna placówka, przyjazna dla ucznia z wykwalifikowanymi nauczycielami, to jakaś bujda. Niech to wszystko zamkną, bo to pieniądze wyrzucone w błoto. Cieszę się, że już kończę, bo następnego roku już bym nie wytrzymała. Pozdrawiam.

Dodane przez dość, w dniu 2017-04-14 11:18:48

Przecież nawet tu ludzie piszą że są chetni na kolejne klasy. Zresztą nawet naboru jeszcze nie ogłosili lecz internetowi "fachowcy" ze starostwa już wiedzą że chętnych będzie tylko na 2 klasy. Ani się to kupy ani ... nie trzyma. Chodziło pewnie o etaty dla swoich z ZSZ (ktoś juz pisał o rodzince) lub zaprzyjaźnionej Krobii. Inaczej nie można wytłuaczyć odgórnego zmniejszania ilości klas w LO. Pachnie to nieładnie panie starosto , więc zamiast komentarzy lepiej utworzyć tyle klas ile będzie chętnych. Wywożenie ludzi na siłe do Krobi to jakiś bezsens.

Dodane przez student, w dniu 2017-04-14 11:20:29

Dzieci .. jak pójdzecie na studia to wam się oczka otworzą. Będzie płakać z tesknoty za takim matematykiem. Czas dorosnąć.

Dodane przez uczen lo, w dniu 2017-04-14 11:39:41

W LICEUM sa ciagle zmiany. Plan w ciagu roku zmienil nam sie szesc razy! Odeszla najlepsza polonistka w tej szkole i anglistka, z ktorymi mialam zajecia. Skandal. Dlaczego jednak wciaz zostaja nauczyciele niekompetentni, bez wiedzy? Tutaj wciaz sie boisz, co sie wydarzy. Nic nie jest stale i panuje jeden wielki chaos. A Pan z artykulu... z tego co mi wiadomo, tylko wspolczuc tym co maja zajecia.

Dodane przez życzliwa mama ucznnicy, w dniu 2017-04-14 11:46:17

Panie mgr M!Chyba już pora,by po przerwie światecznej podjąć decyzję-jedyną w pana sytuacji słuszną-zwolnić się z pracy w LO lub zmienić zawód!

Dodane przez Maja, w dniu 2017-04-14 12:00:20

Też jestem z LO. Nie widziałam nauczycieli płaczących po rozmowie z panią dyrektor. Za to widziałam ich łzy i łzy uczniów przy pożegnaniu i na wieść o dobrej zmianie

Dodane przez uczennica, w dniu 2017-04-14 12:04:26

Apeluje do każdego z osobna mającego złe zdanie o panu Matysiaku! Każdy posiada własną opinię na jego temat, często bezpodstawną. Zanim cokolwiek tutaj napiszecie zadajcie sobie jedno, bardzo ważne pytanie. Problem z tym nauczycielem i przedmiotem wynika z jego niewiedzy? Czy z waszego lenistwa i wrogiego nastawienia? Czy przypadkiem niechęć do pana Matysiaka nie wynika po prostu z brakiem chęci do nauki? Są święta a wy piszecie tu rzeczy, które po pierwsze są jedną wielką bujda a po drugie zdecydowanie mogą zepsuć atmosferę w domu, przy stole bohatera artykułu. Pan Matysiak jest najlepszym nauczycielem matematyki jakiego miałam przyjemność mieć. Buziaki :)

Dodane przez uczeń, w dniu 2017-04-14 12:07:46

Korki są w każdej szkole w całym kraju. Jedni na nie chodzą, bo chcą, inni bo muszą albo lubią,albo bo mama każe. Ja lubię moje liceum, lubię nauczycieli, uczę się bez korków. Jest nieźle. Nie lubię tej chorej zmiany,która niszczy to,co dobre.

Dodane przez ciekawy, w dniu 2017-04-14 12:32:06

Grabonóg-3 klasy, ZSZ-7, Krobia-5, LO-2 !!!! Ciekawe o co lub kogo tu chodzi!

Dodane przez Uczennica ZSO, w dniu 2017-04-14 13:25:33

Wychodzi na to, że osoby, które kompletnie nie mają styczności ze szkołą wypowiadają się, przykre, ale to jest właśnie wada naszego narodu. Dziękuje też "uczennicy" za zwątpienie w moje matematyczne umiejętności.

Dodane przez uczen, w dniu 2017-04-14 13:44:22

Uczniowie płakali przy pożegnaniu najlepszej anglistki. Co ich teraz czeka?

Dodane przez klepecka, w dniu 2017-04-14 14:00:54

Wcześniej sami oczerniali teraz placzą a ich fałsz granic nie ma. Wszystkich klepek życzę.

Dodane przez watpiacy, w dniu 2017-04-14 14:17:45

Czy daje się pogodzić funkcję radnego i bycie nauczycielem bez uszczerbku dla ucznia?

Dodane przez Syn, w dniu 2017-04-14 16:53:50

Mój stary to fanatyk wędkarstwa. Pół mieszkania zaj***ne wędkami najgorsze. Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w leżący na ziemi haczyk czy kotwicę i trzeba wyciągać w szpitalu bo mają zadziory na końcu. W swoim 22 letnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu. Tydzień temu poszedłem na jakieś losowe badania to baba z recepcji jak mnie tylko zobaczyła to kazała buta ściągać xD bo myślała, że znowu hak w nodze. Druga połowa mieszkania zaj***na Wędkarzem Polskim, Światem Wędkarza, Super Karpiem xD itp. Co tydzień ojciec robi objazd po wszystkich kioskach w mieście, żeby skompletować wszystkie wędkarskie tygodniki. Byłem na tyle głupi, że nauczyłem go into internety bo myślałem, że trochę pieniędzy zaoszczędzimy na tych gazetkach ale teraz nie dosyć, że je kupuje to jeszcze siedzi na jakichś forach dla wędkarzy i kręci gównoburze z innymi wędkarzami o najlepsze zanęty itp. Potrafi drzeć mordę do monitora albo wypie**olić klawiaturę za okno. Kiedyś ojciec mnie wk***ił to założyłem tam konto i go trolowałem pisząc w jego tematach jakieś losowe głupoty typu karasie jedzo guwno. Matka nie nadążała z gotowaniem bigosu na uspokojenie. Aha, ma już na forum rangę SUM, za naj***nie 10k postów." "Jak jest ciepło to co weekend zapie**ala na ryby. Od jakichś 5 lat w każdą niedzielę jem rybę na obiad a ojciec pie**oli o zaletach jedzenia tego wodnego gówna. Jak się dostałem na studia to stary przez tydzień pie**olił że to dzięki temu, że jem dużo ryb bo zawierają fosfor i mózg mi lepiej pracuje. Co sobotę budzi ze swoim znajomym mirkiem całą rodzinę o 4 w nocy bo hałasują pakując wędki, robiąc kanapki itd. Przy jedzeniu zawsze pie**oli o rybach i za każdym razem temat schodzi w końcu na Polski Związek Wędkarski, ojciec sam się nakręca i dostaje strasznego bólu dupy durr niedostatecznie zarybiajo tylko kradno hurr, robi się przy tym cały czerwony i odchodzi od stołu klnąc i idzie czytać Wielką Encyklopedię Ryb Rzecznych żeby się uspokoić. W tym roku sam sobie kupił na święta ponton. Oczywiście do wigilii nie wytrzymał tylko już wczoraj go rozpakował i nadmuchał w dużym pokoju. Ubrał się w ten swój cały strój wędkarski i siedział cały dzień w tym pontonie na środku mieszkania. Obiad (karp) też w nim zjadł [cool][cześć] Gdybym mnie na długość ręki dopuścili do wszystkich ryb w polsce to bym wziął i zapie**olił. Jak któregoś razu, jeszcze w podbazie czy gimbazie, miałem urodziny to stary jako prezent wziął mnie ze sobą na ryby w drodze wyjątku. Super prezent k***o. Pojechaliśmy gdzieś wp*zdu za miasto, dochodzimy nad jezioro a ojcu już się oczy świecą i oblizuje wargi podniecony. Rozłożył cały sprzęt i siedzimy nad woda i patrzymy na spławiki. Po pięciu minutach mi się znudziło więc włączyłem discmana to mnie ojciec pie**olną wędką po głowie, że ryby słyszą muzykę z moich słuchawek i się płoszą. Jak się chciałem podrapać po dupie to zaraz 'krzyczał szeptem', żebym się nie wiercił bo szeleszczę i ryby z wody widzą jak się ruszam i uciekają. 6 godzin musiałem siedzieć w bezruchu i patrzeć na wodę jak w jakimś j***nym Guantanamo. Urodziny mam w listopadzie więc jeszcze do tego było zimno jak sam sk***ysyn. W pewnym momencie ojciec odszedł kilkanaście metrów w las i się sp***ział. Wytłumaczył mi, że trzeba w lesie pierdzieć bo inaczej ryby słyszą i czują. Wspomniałem, że ojciec ma kolegę mirka, z którym jeździ na ryby. Kiedyś towarzyszem wypraw rybnych był hehe Zbyszek. Człowiek o kształcie piłki z wąsem i 365 dni w roku w kamizelce BOMBER. Byli z moim ojcem prawie jak bracia, przychodził z żoną Bożeną na wigilie do nas itd. Raz ojciec miał imieniny zbysio przyszedł na hehe kielicha. Najebali się i oczywiście cały czas gadali o wędkowaniu i rybach. Ja siedziałem u siebie w pokoju. W pewnym momencie zaczeli drzeć na siebie mordę, czy generalnie lepsze są szczupaki czy sumy. >WEŹ MNIE NIE Wk***IAJ ZBYCHU, WIDZIAŁEŚ TY KIEDYŚ JAKIE SZCZUPAK MA ZĘBY? CHAPS I RĘKA Uj***nA! >k***A TADEK SUMY W POLSCE PO 80 KILO WAŻĄ, TWÓJ SZCZUPAK TO IM MOŻE NASKOCZYĆ >CO TY MI O SUMACH pie**olISZ JAK LEDWO UKLEJĘ POTRAFISZ Z WODY WYCIĄGNĄĆ. SZCZUPAK TO JEST KRÓL WODY JAK LEW JEST KRÓL DŻUNGLI No i aż się zaczeli nak***iać zapasy na dywanie w dużym pokoju a ja z matką musieliśmy ich rodzielać. Od tego czasu zupełnie zerwali kontakt. W zeszłym roku zadzwoniła żona zbysia, że zbysio spadł z rowerka i zaprasza na pogrzeb. Odebrała akurat matka, złożyła kondolencje, odkłada słuchawkę i mówi o tym ojcu, a ojciec >I bardzo k***a dobrze Tak go za tego suma znienawidził. Wspominałem też o arcywrogu mojego starego czyli Polskim Związku Wędkarskim. Stał się on kompletną obsesją ojca i jak np. w telewizji mówią, że gdzieś był trzęsienie ziemi to stary zawsze mamrocze pod nosem, że powinni w końcu coś o tych sk***ysynach z PZW powiedzieć. Gazety niewędkarskie też przestał czytać bo miał ból dupy, że o wędkarstwie polskim ani aferach w PZW nic się nie pisze. Szefem koła PZW w mojej okolicy jest niejaki pan Adam. Jest on dla starego uosobieniem całego zła wyrządzonego polskim akwenom przez Związek i ojciec przez wiele lat toczył z nim wojnę. Raz poszedł na jakieś zebranie wędkarskie gdzie występował Adam i stary wrócił do domu z podartą koszulą bo siłą go usuwali z sali takie tam inby odpie**alał. Po klęsce w starciu fizycznym ze zbrojnym ramieniem PZW ojciec rozpoczął partyzantkę internetową polegającą na szkalowaniu PZW i Adama na forach lokalnych gazet. Napie**alał na niego jakieś głupoty typu, że Adam był tajnym współpracownikiem UB albo, że go widział na ulicy jak komuś gwoździem samochód rysował itd. Nie nauczyłem ojca into TOR więc skończyło się bagietami za szkalowanie i stary musiał zapłacić Adamowi 2000zł. Jak płacił to przez tydzień w domu się nie dało żyć, ojciec k***ił na przekupne sądy, PZW, Adama i w ogóle cały świat. Z jego pie**olenia wynikało, że PZW jak jacyś masoni rządzi całym krajem, pociąga za szurki i ma wszędzie układy. Przeliczał też te 2000 na wędki, haczyki czy łódki i dostawał strasznego bólu dupy, ile on by mógł np. zanęty waniliowej za te 2k kupić (kilkaset kilo). Stary jakoś w zeszłym roku stwierdził, że koniecznie musi mieć łódkę do połowów bo niby wypożyczanie za drogo wychodzi i wszyscy go chcą oszukać >synek na wodzie to się prawdziwe okazy łapie! tam jest żywioł! ale nie było go stać ani nie miał jej gdzie trzymać a hehe frajerem to on nie jest żeby komuś płacić za przechowywanie więc zgadał się z jakimiś wędkarzami okolicy, że kupią łódkę na spółkę, ona będzie stała u jakiegoś janusza, który ma dom a nie mieszkanie w bloku jak my, na podjeździe na przyczepie, którą ten janusz ma i się będą tą łódką dzielili albo będą jeździć łowić razem. Na początku ta kooperatywa szła nawet nieźle ale w któryś weekend ojciec się rozchorował i nie mógł z nimi jechać i miał o to olbrzymi ból dupy. Jeszcze ci jego koledzy dzwonili, że ryby biorą jak poj***ne więc mój ojciec tylko leżał czerwony ze złości na kanapie i sapał z wk***ienia. Sytuację jeszcze pogarszało to, że nie miał na kogo zwalić winy co zawsze robi. W końcu doszedł do wniosku, że to niesprawiedliwe, że oni łowią bez niego bo przecież po równo się zrzucali na łódkę i w niedzielę wieczorem, jak te janusze już wróciły z wyprawy, wyszedł nagle z domu. Po godzinie wraca i mówi do mnie, że muszę mu pomóc z czymś przed domem. Wychodzę na zewnątrz a tam nasz samochód z przyczepą i łódką xD Pytam skąd on ją wziął a on mówi, że januszowi zaj***ł z podjazdu przed domem bo oni go oszukali i żeby łapał z nim łódkę i wnosimy do mieszkania XD Na nic się zdało tłumaczenie, że zajmie cały duży pokój. Na szczęście łódka nie zmieściła się w drzwiach do klatki więc stary stwierdził, że on ją przed domem zostawi. Za pomocą jakichś łańcuchów co były na łódce i mojej kłódki od roweru przypiął ją do latarni i zadowolony chce iść wracać do mieszkania a tu nagle przyjeżdżają 2 samochody z januszami współwłaścicielami, którzy domyślili się gdzie ich własność może się znajdować xD Zaczęła się nieziemska inba bo janusze drą mordy dlaczego łódkę ukradł i że ma oddawać a ojciec się drze, że oni go oszukali i on 500zł się składał a nie pływał w ten weekend. Ja starałem się załagodzić sytuację żeby ojciec od nich nie dostał wpie**olu bo było blisko. Po kilkunastu minutach sytuacja wyglądała tak: -Mój ojciec leży na ziemi, kurczowo trzyma się przyczepy i krzyczy, że nie odda -Janusze krzyczą, że ma oddawać -Jeden janusz ma rozj***ny nos bo próbował leżącego ojca odciągnąć od łódki za nogę i dostał drugą nogą z kopa -Dwóch policjantów ciągnie ojca za nogi i mówi, że jedzie z nimi na komisariat bo pobił człowieka -We wszystkich oknach dookoła stoją sąsiedzi -Moja stara płacze i błaga ojca żeby zostawił łódkę a policjantów żeby go nie aresztowali -Ja smutnazaba.psd W końcu policjanci oderwali starego od łodzi. Ja podałem januszom kod do kłódki rowerowej i zabrali łódkę, rzucając wcześniej staremu 500zł i mówiąc, że nie ma już do łódki żadnego prawa i lepiej dla niego, żeby się nigdy na rybach nie spotkali. Matka ubłagała policjantów, żeby nie aresztowali ojca. Janusz co dostał w mordę butem powiedział, że on się nie będzie pie**olił z łażeniem po komisariatach i ma to w dupie tylko ojca nie chce więcej widzieć. Stary do tej pory robi z januszami gównoburzę na forach dla wędkarzy bo założyli tam specjalny temat, gdzie przestrzegali przed robieniem jakichkolwiek interesów z moim ojcem. Obserwowałem ten temat i widziałem jak mój ojciec nieudolnie porobił trollkonta >Szczepan54 >Liczba postów: 1 >Ten temat założyli jacyś idioci! Znam użytkownika stary_anona od dawna i to bardzo porządny człowiek i wspaniały wędkarz! Chcą go oczernić bo zazdroszczą złowionych okazów! Potem jeszcze używał tych trollkont do prześladowania niedawnych kolegów od łódki. Jak któryś z nich zakładał jakiś temat to ojciec się tam wpie**alał na trollkoncie i np. pisał, ze ch*jowe ryby łapie i widać, że nie umie łowić xD Z tych samych trollkont udzielał się w swoich tematach i jak na przykład wrzucał zdjęcia złapanych przez siebie ryb to sam sobie pisał >Noooo gratuluję okazu! Widać, że doświadczony łowca! a potem się z tego cieszył i kazał oglądać mi i starej jak go chwalą na forum.

Dodane przez Uczeń LO, w dniu 2017-04-14 18:26:02

Uważajcie, szanowna pani Dyrektor lubi dopadać ludzi także w Internecie.

Dodane przez absolwentka, w dniu 2017-04-14 20:10:08

W tej szkole do zwolnienia oprócz pedagog są inni i p.dyrektor o tym dobrze wie.

Dodane przez khf, w dniu 2017-04-14 21:08:25

Powinni się zająć na początku PANEM PROFESOREM BANASZAKIEM (dziwię się że nikt nie napisał tego nazwiska) - fakt że on uczy jest kpiną. A co jest najzabawniejsze? Ten nauczyciel jest święcie przekonany o swoich umiejętnościach nauczania, gdy ostatnio uczniowie mu wprost powiedzieli, że wszyscy z klas, które on uczy, chodzą na korepetycje żeby chociaż zdać maturę z angielskiego, on odparł "ale z korepetycji nie ma matury". Dopóki taki geniusz pałęta się po tej 'placówce oświatowej' dobrze nie będzie

Dodane przez hak, w dniu 2017-04-14 21:31:10

Synu! ty masz geny po matce !

Dodane przez n, w dniu 2017-04-14 22:29:07

do mieszkaniec. Piszesz, że nauczyciel tydzień w Filtronie nie wytrzyma? No to tobie daję jeden dzień w szkole i uczniowie na taczce cię wywiozą. Na łeb ci wiadro założą, a na plecach ci napiszą: ,,spiepszaj do Filtronu"

Dodane przez polonistka, w dniu 2017-04-14 22:56:17

Zapewniam,że pani dyrektor moich łez nie widziała i nie zobaczy. Uczniowie - pewnie tak:) Pozdrawiam wszystkich i życzę dobrych, spokojnych świąt.

Dodane przez ..., w dniu 2017-04-15 02:00:21

Och, czas na łzy, jak w filmie amerykańskim.

Dodane przez żal.pl, w dniu 2017-04-15 08:01:31

Uważam , że one się komunikują takim słownictwem jakie można przeczytać w komentarzach. Nie ośmieszajcie taj placówki.Słownictwo brukowe, patologiczne, przykre.

Dodane przez łamigłówka, w dniu 2017-04-15 08:02:35

kto jest autorem komentarza ''SYN'' ????

Dodane przez wielki brzydki grubas, w dniu 2017-04-15 08:33:47

kto się przezywa się tak nazywa.

Dodane przez Gostyniak, w dniu 2017-04-15 08:53:51

Skoro w ubiegłym roku 3/4 absolwentów gimnazjów wybrało technikum lub zawodówkę to nic dziwnego, że w LO może być co najwyżej dwie pierwsze klasy. Ci najlepsi idą do technikum bo szukają szkoły, która da im porządną perspektywę na przyszłość. Jeżeli ktoś jeszcze wybiera LO to albo nie ma pojęcia co z sobą zrobić i chce przeczekać, albo ucieka do Leszna. Rodzice mogą przynieść listę na trzecią klasę, ale gdzie są dwie pierwsze, bo jakoś ich nie widać?

Dodane przez Agag, w dniu 2017-04-15 10:46:20

Najlepsi idą do technikum? Ludzie, nie bądźcie śmieszni, litości. Jeśli ktoś wybiera lo to idzie też na studia (w większości przypadków) i jeśli jest ogarnięty i dostanie się na porządne, to nie ma problemu. Bezrobotnym można być zarówno po zawodowce, po liceum jak i tym "wspaniałym" technikum. Włączcie myślenie. Poza tym, jak to odnosi się to tematu artykułu? Biegnijcie do książek dzieciaczki.

Dodane przez sowa, w dniu 2017-04-15 19:33:10

-Agag aby mieć maturę trzeba zdać egzamin z matematyki uzyskać min 30% to się większości udaje bo rodzice opłacają "korki". A. Kasza już nie wróci, likwidują gimnazja to zobaczcie czy uda się ściągnąć Wojtkowiaka.Bohater tego artykułu nie jest znany z umiejętności przekazywania wiedzy uczniom ....z wozu koniom lżej.

Dodane przez Maciarewicz z Misiewiczem, w dniu 2017-04-15 20:57:50

Zastanawiam się co z dziećmi gdy mamy piszą chore nienawistne komentarze????

Dodane przez Maciarewicz z Misiewiczem, w dniu 2017-04-15 21:01:27

Są osoby odporne na wiedzę którym nawet korki nie pomogą.

Dodane przez M&M, w dniu 2017-04-15 21:04:14

Dwie mamy. Sądząc po słownictwie i intencjach wobec innych po uniwersytecie gdzień w rynsztoku. Wesołego Alleluja drogie damy.

Dodane przez niedostateczny, w dniu 2017-04-15 21:07:48

Nie tylko z myśleniem macie kłopot ale też z czytaniem ze zrozumieniem. Bohaterem artykułu jest Mateusz Matysiak nie pan Wojtkowiak.

Dodane przez krystianek, w dniu 2017-04-15 21:11:23

do pustego i salomon nie naleje

Dodane przez A.Korki, w dniu 2017-04-15 21:16:13

Krystianku z pustego z pustego

Dodane przez obserwatorek, w dniu 2017-04-15 21:48:08

Maciarewicz to może zwolnić ale tylko tych których on zatrudnił.

Dodane przez xxxxx, w dniu 2017-04-16 10:28:54

Istnieje jednak realna możliwość że za czasów Marcinkiewicza straci pracę Maciarewicz. Za skandsliczne opisywanie szefowej i jednocześnie sąsiadki z ulicy Górnej.

Dodane przez rodzic , w dniu 2017-04-16 17:26:58

są święta ale muszę napisać komentarz jeszcze raz bo przeglądam od kilku dni i poprzedni się niestety nie pojawił, moją córka chodziła do LO , jestem bardzo zadowolna i bardzo wdzięczna wszystkim nauczycielom , a Panu Matysiakowi życzę wielu, wielu lat owocnej pracy z mlodzieżą

Dodane przez mama i absolwentka, w dniu 2017-04-17 11:39:13

Najczęściej tak bywa,że komentarze wypisują ci, którzy lubią złośliwie krytykować,trochę pojątrzyć, może podleczyć własne kompleksy. Myślę, że jest wiele osób zadowolonych z liceum- jego poziomu,atmosfery i możliwości, które daje. Absolwenci tej szkoły bez problemu dostają się na studia- np.kierunki politechniczne właśnie dzięki rozszerzeniom z matematyki, fizyki, chemii i nie tylko się dostają, ale również je kończą. A to już nie jest takie proste. Technikum z pewnością pod tym względem nie dorównuje LO (mówią nawet o tym nauczyciele z Poznańskiej )Nie piszę tego absolutnie po to,by kogoś obrażać czy krytykować. Takie po prostu są fakty. To są różne szkoły i nie ma sensu ich porównywać. Zależy,czego się oczekuje i jakie się ma plany na przyszłość. Wystarczy porównać ilość godzin danego przedmiotu. Przykre jest to,że opinię dobrej szkoły niszczy się poprzez krytykę (może i sluszną) dwóch, trzech osób. W LO pracuje wielu innych,dobrych nauczycieli, którzy są kreatywni i oddani uczniom, a wrzuca się wszystkich do jednego worka. Wystarczy jakaś aferka w ZSZ ,Krobi czy Pogorzeli i z pewnością znajdzie się wielu gotowych komentować,jakie to straszne szkoły i beznadziejni nauczyciele. Znam co najmniej kilka przykładów, kiedy to uczniowie uciekali z Marcinka albo I czy II LO w Lesznie -właśnie do gostyńskiego ogólniaka i nie dlatego,że sobie tam nie radzili,tylko im się po prostu nie podobało (albo poziom,albo nauczyciele, albo sposób traktowania młodzieży )-jak w każdej szkole. Jeśli ktoś chce się uczyć,może to zrobić wszędzie. Szkoda tylko,że te ostatnie zmiany nie służą szkole. Nie można budować na chaosie i braku stabilności. Chyba dyrektorzy nie spełniają czyichś oczekiwań ...? Nowa pani dyrektor robi porządki czy czystki? Niż demograficzny nie jest wieczny , za dwa lata sytuacja będzie korzystniejsza dla szkół ponadgimnazjalnych. Nie trzeba zwalniać nauczycieli, można podzielić godziny. Tak robią dyrektorzy w innych szkołach. Ich niż nie dotyczy? Dobry szef nie powinien chcieć zwalniać dobrych pracowników,prawda? Chyba,że chce. Ktoś się pewnie cieszy z oszczędności.

Dodane przez klucha, w dniu 2017-04-19 16:53:42

zmieńcie dyrekcje to będzie ok-w niej tkwi cały problem

Dodane przez krok milowy, w dniu 2017-04-19 16:59:29

Oj, pani Danko, będzie pani tłumić bunt uczniów?

Dodane przez maturzysta, w dniu 2017-04-20 15:22:28

Tak zwany profesor Banaszak nie potrafi sie poprawnie wypowiedzieć po polsku a co dopiero po angielsku, za to kochana pani dyrektor zwolniła najlepsza nauczycielkę od języka angielskiego, bo jej po prostu nie lubi. Uczniowie nie moga nawet wyrazić swojego zdania, bo od razu straszeni są policją. Studniowka byłą najdroższa z okolicy a jedzenie bylo zimne, a woda w dzbankach z kranu. Więc panie kucharki za pieniądze uczniów miały wigilię zycia. Wszyscy sa ciekawi co stało się z pieniędzmi uczniów. Współczuję uczniom którzy teraz wybiorą te szkołę.

Dodane przez KOKO, w dniu 2017-07-02 12:09:34

OPODATKOWAĆ KOREPETYCJE !!!!!!

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Wypożyczalnia elektronarzędzi
nowa,szersza oferta-przyjdź i sprawdź PLN
Kiełbasa senatorska
11,99 PLN
Czapka Full Cap
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Torebka damska