Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Borek Wlkp., dodano: 14 kwietnia 2017

Umiarkowany optymizm po rozstrzygnięciu przetargu

Dwa przetargi dotyczące budowy drogi oraz parkingu rozstrzygnął borecki magistrat. Obie inwestycje mają kosztować nieco ponad milion złotych, a więc mniej niż zakładano. Burmistrz Marek Rożek póki co z umiarkowanym optymizmem podchodzi do oszczędności. - Niespodzianki po drodze się zdarzają - mówi włodarz gminy Borek Wlkp.

 

To już pewne. Niebawem ekipy budowlane pojawią się na terenie przy hali sportowo-namiotowej, a drogowcy na łączniku ulic Dworcowej i Powstańców Wlkp. Borecki magistrat właśnie rozstrzygnął przetargi na te dwie ważne inwestycje. I tak, budowa parkingu na około 40 samochodów ma kosztować niespełna 208 tys. zł, natomist nowej drogi około 860 tys.zł. Po przetargu obie inwestycje mają kosztowac budzęt gminy nieco ponad milion złotych. To oznacza pewne oszczędności. Burmistrz Marek Rożek podchodzi jednak do nich z umiarkowanym optymizmem. 
-  Na parkingu nie zaoszczędziliśmy za dużo, a nigdy nie wiadomo czy w czasie prac nie będzie trzeba wykonać jakiś dodatkowych zadań. W przypadku łącznika sytuacja jest lepsza, ale niespodzianki bywają po dordze. - mówi Marek Rożek, burmistrz gminy Borek Wlkp. - Trudno więc mówić o oszczędnościach. Mżemy powiedzieć o nich po zakończeniu inwestycji. - twierdzi włodarz gminy Borek Wlkp. Pieniądze, które zostaną w gminnym budżecie długo miejsca "nie zagrzeją". Zostaną przekazane na inne inwestycje i będzie to najprawdopodobniej przebudowa ul. Mickiewicza w Borku Wlkp.

To już pewne. Niebawem ekipy budowlane pojawią się na terenie przy hali sportowo-namiotowej, a drogowcy na łączniku ulic Dworcowej i Powstańców Wlkp. Borecki magistrat właśnie rozstrzygnął przetargi na te dwie inwestycje. I tak, budowa parkingu na około 40 samochodów ma kosztować niespełna 208 tys. zł (w budżecie gminy zabezpieczono na ten cel 240 tys.zł), natomiast nowej drogi około 860 tys.zł (na ten cel w budżecie gminy zabezpieczono 1,1 mln zł). To oznacza oszczędności. Burmistrz Marek Rożek podchodzi jednak do nich z umiarkowanym optymizmem. 

- Na parkingu nie zaoszczędziliśmy za dużo, a nigdy nie wiadomo czy w czasie prac nie będzie trzeba wykonać jakiś dodatkowych zadań. W przypadku łącznika sytuacja jest lepsza, ale niespodzianki bywają po drodze - mówi Marek Rożek, burmistrz gminy Borek Wlkp. - Trudno więc mówić o oszczędnościach. Możemy powiedzieć o nich po zakończeniu inwestycji - twierdzi włodarz gminy Borek Wlkp. Pieniądze, które zostaną w gminnym budżecie długo miejsca "nie zagrzeją". Zostaną przekazane na inne inwestycje i będzie to najprawdopodobniej przebudowa ul. Mickiewicza w Borku Wlkp.

MiS

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

VOUCHERY O WARTOŚCI 20, 50 I 100 ZŁ
Oprawa damska
Oprawa damska
Kominki
Czapka Full Cap
Oprawa damska
Torebka damska