Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Na sygnale, dodano: 17 czerwca 2017

Uderzył w drzewo. Jego stan jest ciężki

Młody kierowca został ciężko ranny w wypadku na trasie Czarkowo - Drzewce. Samochód, którym kierował, uderzył w drzewo. Zakleszczonego w aucie mężczyznę wydostali strażacy i przekazali zespołom ratownictwa medycznego i przewieziony do szpitala w Poznaniu, gdzie przeszedł operację. Przyczyny i okoliczności wypadku ustalają policjanci.

Do wypadku doszło w sobotę 17 czerwca około godz. 14:30 na trasie Czarkowo - Drzewce. Samochód osobowy, którym kierował 21-letni mieszkaniec gminy Gostyń, na łuku drogi uderzył w drzewo. - Nie wiemy dokładnie, co się wydarzyło. Nie było bezpośrednich świadków tego wypadku. Jeden z kierowców, który tędy przejeżdżał, poinformował służby ratunkowe o zdarzeniu. Podjął też akcję ratunkową, był instruowany telefonicznie przez dyspozytora pogotowia i czekał na przybycie karetki - mówiła na miejscu zdarzenia Agnieszka Pawlicka z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Gostyniu.

Poszkodowanego z wraku auta wyciągnęli dopiero strażacy. Akcja nie była jednak łatwa. Samochód w każdej chwili mógł runąć do rowu, dlatego konieczne było użycie specjalistycznego sprzętu. Poważnie ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala w Poznaniu, gdzie przeszedł operację. - 21-latek doznał bardzo ciężkich, rozległych obrażeń wewnętrznych, obrażenia miednicy, które zagrażają jego zdrowiu i życiu - mówił Sebastian Myszkiewicz, rzecznik KPP w Gostyniu.

Śledztwo w sprawie wypadku prowadzą gostyńscy policjanci, którzy ustalają przyczyny i okoliczności zdarzenia. Na miejscu wypadku czynności nadzorował zastępca komendanta Krzysztof Wróblewski. - W niewyjaśnionych na razie okolicznościach kierowca wjechał na prawe pobocze drogi, gdzie uderzył lewą stroną pojazdu w przydrożne drzewo - mówił Sebastian Myszkiewicz, rzecznik gostyńskiej policji. - Co było przyczyną wypadku, w jakich okolicznościach do niego doszło, ma wyjaśnić prowadzone postępowanie - podsumował rzecznik KPP Gostyń.

MiS

Czytaj również

  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 259 PLN
HALÓWKA NIKE
120 PLN 179 PLN
Szkło hartowane na kazdy telefon
10 PLN
Frezarka do paznokci/manicure
79 PLN
VOUCHERY O WARTOŚCI 20, 50 I 100 ZŁ
Oprawa damska
Obuwie damskie Reebok
219 PLN