Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Gostyń, dodano: 18 maja 2017

Udało się, ale nadal jest sporo do zrobienia

Kolejna podgostyńska miejscowość zostanie skanalizowana. Dzięki dofinansowaniu planuje się wybudowanie kanalizacji sanitarnej i nowej sieci wodociągowej. Zadanie ma kosztować grubo ponad 3,5 mln złotych. Inwestycja ma zakończyć się w połowie przyszłego roku.

Wniosek przygotowany przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. znalazł się na 45 miejscu listy rankingowej. Łącznie dofinansowanie uzyskały 53 inwestycje. Tym samym inwestcyja pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Kosowo. Przebudowa sieci wodociągowej w miejscowości Kosowo. Zakup urządzeń technicznych dla budynku stacji uzdatniania wody w miejscowości Kosowo" otrzymała dofinansowanie w kwocie 1,8 mln złotych. - Całość inwestycji ma kosztować 3,6 mln złotych, kwota dofinansowania wyniesie 1,8 mln złotych - mówi Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia. - To nie do końca jest pięćdziesiąt procent kosztów, bo koszty kwalifikowane wynoszą blisko 3 mln złotych, dofinansowanie to 63% tych kosztów - wyjaśniał Kulak. Tym samym Kosowo będzie 16 wsią na 21 sołectw w gminie Gostyń, które zostaną skanalizowane. 
W ramach zadania na odcinku blisko 2 km wybudowana zostanie sieć grawitacyjna, a na ponad 3,7 km rurociąg tłoczony. Powstaną także 2 przepompownie ścieków, a także przebudowana zostanie część sieci wodociągowej. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku i zakończyć w czerwcu przyszłego roku. - To będzie inwestycja dwuletnia, ale zasady dofinansowania unijnego na to pozwalają - zaznacza Kulak. - Myślimy już o kolejnych miejscowociach - dodał burmistrz.

Wniosek przygotowany przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. znalazł się na 45 miejscu listy rankingowej. Łącznie dofinansowanie uzyskały 53 inwestycje. Tym samym zadanie pn. "Budowa sieci kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Kosowo. Przebudowa sieci wodociągowej w miejscowości Kosowo. Zakup urządzeń technicznych dla budynku stacji uzdatniania wody w miejscowości Kosowo" otrzymało dofinansowanie w kwocie 1,8 mln złotych. - Całość inwestycji ma kosztować 3,6 mln złotych, kwota dofinansowania wyniesie 1,8 mln złotych - mówił Jerzy Kulak, burmistrz Gostynia. - To nie do końca jest pięćdziesiąt procent kosztów, bo koszty kwalifikowane wynoszą blisko 3 mln złotych, dofinansowanie to 63% tych kosztów - wyjaśniał Kulak. Tym samym Kosowo będzie 16 wsią na 21 sołectw w gminie Gostyń, które zostaną skanalizowane. Na budowę kanalizacji nadal czeka m.in. Siemowo czy Sikorzyn.

W ramach zadania na odcinku blisko 2 km wybudowana zostanie sieć grawitacyjna, a na ponad 3,7 km rurociąg tłoczony. Powstaną także 2 przepompownie ścieków, a także przebudowana zostanie część sieci wodociągowej. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku i zakończyć w czerwcu przyszłego roku. - To będzie inwestycja dwuletnia, ale zasady dofinansowania unijnego na to pozwalają - zaznacza Kulak. - Myślimy już o kolejnych miejscowościach - dodał burmistrz.

MiS, fot. UM Gostyń

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Torebka damska
TRAMPKI MĘSKIE
169 PLN 219 PLN
ADIDAS DAMSKIE
135 PLN 219 PLN
OBUWIE DAMSKIE REEBOK
199 PLN 259 PLN
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN