Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Borek Wlkp., dodano: 03 kwietnia 2017

Tradycyjnie, smacznie i tanecznie - film

Pokazy tańca ludowego i przyśpiewki w wykonaniu przedszkolaków, prezentacje kuchni regionalnej oraz stoiska rękodzielników. W Borku Wlkp. odbyło się niezwykłe widowisko – "Festiwal tańca, maku i tradycji, czyli pysznie roztańczony Borek Wlkp. Bis!" Biesiada zgromadziła tłumy mieszkańców ciekawych artystycznych i kulinarnych wrażeń.

Cztery lata temu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. z wielkim rozmachem przygotowano widowisko artystyczno-kulturalne „Pysznie roztańczony Borek Wlkp.“ W niedzielne popołudnie odbyła się impreza nawiązująca do tej sprzed lat i cieszyła się równie dużym zainteresowaniem borkowian. - Niesamowicie cieszy, kiedy sala MGOK  pęka w szwach. Pewnie złożyło się na to wiele czynników - wiosenna pogoda, ale przede wszystkim bardzo bogaty program. - mówiła Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku Wlkp.   
Imprezę zainicjowało widowisko  "Na ludową nutę" w wykonaniu przedszkolaków – grupy Żabki oraz grupy Kółka Tanecznego z Przedszkola Samorządowego „Pod Dębem“ w Karolewie. By pokazy tańców ludowych oraz przyspiewki folkowe. Młodzi adepci zachwycili borecką publiczność, która nagrodziła ich ciężką pracę gromkimi brawami. Mocno energetyczny i folklorowy okazł się Folk Dance Show w wykonaniu mieszkanek gminy Borek Wlkp. - Szerszej publiczności prezentujemy się od niedawna i za każdym razem podziwiam wszystkie członkinie zespołu, bo każdy występ wymaga od nich samodyscypliny i ogormnej odwagi. Cieszy każde tak miłe przyjęcie i brawa jak na wczorajszej imprezie. - mówiła dyrektor Justyna Chojnacka, która prowdzi grupę. 
Z kolei swoje kulinarne inspiracje zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Borku Wlkp., Trzecianowa, Clestynowa, Bruczkowa i Zalesia. Każdy chętny mógł spróbować specjałów, a przy odrobinie szczęścia dostać oryginalny przepis na danie czy ciasto. Natomiast na tych, którzy postanowili na chwilę odetchnąć od wszelakich pyszności, czekały stoiska rękodzielników z ZAZ Leonów oraz DPS Zimnowoda. - Wszystkie te rzeczy, które proponowali cieszyły się sporym zainteresowaniem. - mówiła dyrektor Chojnacka. 
Sporym zainteresowaniem cieszył się spektakl teatealny Filharmonia Pomysłów „Drewniolice“ – rzecz o starych zabawach i zabawkach. - Przypomniał dorosłym o starych zabawach i zbawkach, a dzieci przekonały się, że do zabawy nie zawsze potrzeba baterii czy koniecznośc klikania klawisza „enter“. - mówiła Justyna Chojnacka, dyrekor MGOK w Borku Wlkp. 
W impreze doskonale wpisała się wystwa pokonkursowa wystawa tradycyjnych palm wielkanocnych. W tym roku do konkursy wpłynęło ich aż 71. Najniższa miała 60 centymetrów wysokosci, a największa ponad 3 metry! Poniżej publikujemy listę zwycięzców. 
KATEGORIA PRZEDSZKOLA
NAGRODA GRAND PRIX Oddział Przedszkolny „Krasnale” Szkoła Filialna Wycisłowo  – ZSP Borek Wlkp.
I miejsce – Antoni Kubiak – oddział przedszkolny – Zespół Szkół Zimnowoda
II miejsce – Maria Szadel – Gr. „Smerfy”, Przedszkole Samorządowe w Borku Wlkp. – ZSP Borek Wlkp.
III miejsce – Nikodem Ziarczyk – oddział przedszkolny „Tygryski”, Szkoła Filialna Zalesie – ZSP Borek Wlkp.
Wyróżnienie – Przedszkole Samorządowe „Pod Dębem”- Gr. „Jeżyki” 4-5 latki
Wyróżnienie – Julianna Matyszczak – Gr. „Smerfy” Przedszkole Samorządowe w Borku Wlkp. – ZSP Borek Wlkp.
Wyróżnienie – Zofia Borysiak – Przedszkole Samorządowe „Pod Dębem” w Karolewie
Wyróżnienie - Gr. „Smerfy”, Przedszkole Samorządowe w Borku Wlkp. – ZSP Borek Wlkp.
Wyróżnienie - Przedszkole Samorządowe „Pod Dębem”- Gr. ”Pszczółki”
Wyróżnienie – Amelia Szadel - Gr. „Smerfy” Przedszkole Samorządowe w Borku Wlkp. – ZSP Borek Wlkp.
KATEGORIA KL. I – III
I miejsce – Weronika Mazur , kl. II , Szkoła Filialna Wycisłowo  – ZSP Borek Wlkp.
II miejsce – Krystian Gluma kl. IIIc – ZSP Borek Wlkp.
III miejsce – Agata Gendera , kl. II, Szkoła Filialna Wycisłowo  – ZSP Borek Wlkp.
Wyróżnienie – Kamil Kordek , kl. II, Szkoła Filialna Wycisłowo  – ZSP Borek Wlkp.
Wyróżnienie – Daria Wajnert, kl. II, ZSP Borek Wlkp.
Wyróżnienie – Karolina Biernat , kl. IIIa, ZSP Borek Wlkp.
Wyróżnienie – Roksana Gluma , kl. IId, ZSP Borek Wlkp.
Wyróżnienie – Nikodem Szkudlarski, kl. III, Szkoła Filialna Wycisłowo  – ZSP Borek Wlkp.
KATEGORIA KL. IV – VI
I miejsce – Patrycja Wasik, k. VI, ZSP Borek Wlkp.
KATEGORIA OSOBY DOROSŁE 
I miejsce – Regina Dopierała
II miejsce – Maria Zimlińska
III miejsce – Genowefa Szymura

Cztery lata temu w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wlkp. z wielkim rozmachem przygotowano widowisko artystyczno-kulturalne "Pysznie roztańczony Borek Wlkp." W niedzielne popołudnie odbyła się impreza nawiązująca do tej sprzed lat i cieszyła się równie dużym zainteresowaniem borkowian. - Niesamowicie cieszy, kiedy sala MGOK pęka w szwach. Pewnie złożyło się na to wiele czynników - wiosenna pogoda, ale przede wszystkim bardzo bogaty program - mówiła Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku Wlkp.   

Imprezę zainicjowało widowisko "Na ludową nutę" w wykonaniu przedszkolaków – grupy Żabki oraz grupy Kółka Tanecznego z Przedszkola Samorządowego "Pod Dębem" w Karolewie. By pokazy tańców ludowych oraz przyśpiewki folkowe. Młodzi adepci zachwycili borecką publiczność, która nagrodziła ich ciężką pracę gromkimi brawami. Mocno energetyczny i pełen folkloru okazał się Folk Dance Show w wykonaniu mieszkanek gminy Borek Wlkp. - Szerszej publiczności prezentujemy się od niedawna i za każdym razem podziwiam wszystkie członkinie zespołu, bo każdy występ wymaga od nich samodyscypliny i ogromnej odwagi. Cieszy każde tak miłe przyjęcie i brawa jak na niedzielnej imprezie - mówiła dyrektor Justyna Chojnacka, która prowadzi grupę. 

Z kolei swoje kulinarne inspiracje zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z Borku Wlkp., Trzecianowa, Celestynowa, Bruczkowa i Zalesia. Każdy chętny mógł spróbować specjałów, a przy odrobinie szczęścia dostać oryginalny przepis na danie czy ciasto. Natomiast na tych, którzy postanowili na chwilę odetchnąć od wszelakich pyszności, czekały stoiska rękodzielników z ZAZ Leonów oraz DPS Zimnowoda. - Wszystkie te rzeczy, które proponowali, cieszyły się sporym zainteresowaniem - mówiła dyrektor Chojnacka. 

Nie lada gratką był również spektakl teatralny Filharmonia Pomysłów "Drewniolice – rzecz o starych zabawach i zabawkach". - Przypomniał dorosłym o starych zabawach i zabawkach, a dzieci przekonały się, że do zabawy nie zawsze potrzeba baterii czy konieczności klikania klawisza "enter" - mówiła Justyna Chojnacka, dyrektor MGOK w Borku Wlkp. 
W imprezę doskonale wpisała się wystawa pokonkursowa tradycyjnych palm wielkanocnych. W tym roku do konkursu wpłynęło ich aż 71. Najmniejsza miała 60 centymetrów wysokości, a największa ponad 3 metry! Poniżej publikujemy listę zwycięzców. 

KATEGORIA PRZEDSZKOLA
NAGRODA GRAND PRIX Oddział Przedszkolny "Krasnale" Szkoła Filialna Wycisłowo  – ZSP Borek Wlkp.
I miejsce – Antoni Kubiak – oddział przedszkolny – Zespół Szkół Zimnowoda
II miejsce – Maria Szadel – Gr. "Smerfy", Przedszkole Samorządowe w Borku Wlkp. – ZSP Borek Wlkp.
III miejsce – Nikodem Ziarczyk – oddział przedszkolny „Tygryski”, Szkoła Filialna Zalesie – ZSP Borek Wlkp.

Wyróżnienia: Przedszkole Samorządowe „Pod Dębem”- Gr. „Jeżyki” 4-5 latki,  Julianna Matyszczak – Gr. „Smerfy” Przedszkole Samorządowe w Borku Wlkp. – ZSP Borek Wlkp., Zofia Borysiak – Przedszkole Samorządowe „Pod Dębem” w Karolewie, Gr. „Smerfy”, Przedszkole Samorządowe w Borku Wlkp. – ZSP Borek Wlkp., Przedszkole Samorządowe „Pod Dębem”- Gr. ”Pszczółki”, Amelia Szadel - Gr. „Smerfy” Przedszkole Samorządowe w Borku Wlkp. – ZSP Borek Wlkp.

KATEGORIA KL. I – III
I miejsce –Weronika Mazur, Szkoła Filialna Wycisłowo  – ZSP Borek Wlkp.
II miejsce – Krystian Gluma kl. IIIc – ZSP Borek Wlkp.
III miejsce – Agata Gendera , kl. II, Szkoła Filialna Wycisłowo  – ZSP Borek Wlkp.

Wyróżnienia: Kamil Kordek , kl. II, Szkoła Filialna Wycisłowo  – ZSP Borek Wlkp., Daria Wajnert, kl. II, ZSP Borek Wlkp., Karolina Biernat , kl. IIIa, ZSP Borek Wlkp., Roksana Gluma , kl. IId, ZSP Borek Wlkp., Nikodem Szkudlarski, kl. III, Szkoła Filialna Wycisłowo  – ZSP Borek Wlkp.

KATEGORIA KL. IV – VI
I miejsce – Patrycja Wasik, k. VI, ZSP Borek Wlkp.

KATEGORIA OSOBY DOROSŁE
I miejsce – Regina Dopierała
II miejsce – Maria Zimlińska
III miejsce – Genowefa Szymura

MiS

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez ja, w dniu 2017-04-06 00:45:53

Było smacznie i tanecznie!! Brawo Justyna!!

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Czapka Full Cap
Torba rowerowa na telefon
19 PLN
Oprawy dziecięce
Nakładka słoneczna - polaryzacja i filtr UV
Ramka HOME
15 PLN