Dzisiaj jest 28 Lipca 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Piaski , dodano: 04 stycznia 2017

To wciąż towar deficytowy

Nie do wiary? A jednak. Dla niektórych rodzin w gminie Piaski woda to wciąż produkt deficytowy. Mieszkańcy korzystają ze studni i "minihydroforni", ale wody zaczyna brakować. Jak zapewniają urzędnicy są plany, które mają rozwiązać problem.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia doprowadzono kolektor wodny do budynku po byłej leśniczówce w Józefowie, gdzie zamieszkują trzy rodziny, w tym rodziny wielodzietne. Do tej pory mieszkańcy korzystali ze studni, w których w ostatnim czasie zaczęło brakować wody. Gmina wybudowała tam sieć wodociągową o długości 830 metrów za kwotę 110 tys. złotych.

Podobna sytuacja jest jeszcze w dwóch innych miejscowościach w gminie Piaski - Rębowie oraz Łodzi. Jeszcze w tym roku sieć wodociągowa zostanie doprowadzona do budynku w Rębowie. - W najbliższych dniach wyślemy zapytania ofertowe na wykonanie tego zadania. Zgodnie z planem ma tam powstać sieć wodociągowa o długości 430 metrów - mówi Witold Furmaniak, inspektor ds. budownictwa i zamówień publicznych w Urzędzie Gminy Piaski. W budżecie na ten cel zabezpieczono 50 tys. złotych.

Cały czas pod dużym znakiem zapytania pozostaje budowa sieci wodociągowej Bodzewo – Łódź - Bodzewko. Projekt już jest, wykonał go Zakład Usług Komunalnych w Piaskach, ale realizacja wymaga sporych nakładów finansowych. - Według projektu konieczne jest tam wybudowanie sieci o długości ponad 3 kilometrów, a to wiąże się z większymi kosztami. Będziemy starać się o środki zewnętrzne - zapewnia inspektor Witold Furmaniak.

MiS

Czytaj również

Komentarze (4)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez bezdna, w dniu 2017-01-04 19:19:50

Mniej z kieszeni mieszkańców na wodę więcej w kieszeni Żychlewianki

Dodane przez darek, w dniu 2017-01-04 20:50:52

Zapytajcie, jakie inwestycje w tym roku zrobi Związek w Strzelcach Wielkich na terenie gmin Krobia, Pogorzela, Pępowo i Kobylin. To dopiero inwestycje!

Dodane przez żychlewiuna, w dniu 2017-01-04 22:44:48

żłapać kranówe

Dodane przez H2o, w dniu 2017-01-05 07:04:40

Gmina zaczyna dbać o tych "małych".

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE ZX
189 PLN 279 PLN
Paski męskie skórzane
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
Parapety
Oprawa damska
Oprawa damska
Torebka damska