Dzisiaj jest 27 Marca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Piaski , dodano: 04 stycznia 2017

To wciąż towar deficytowy

Nie do wiary? A jednak. Dla niektórych rodzin w gminie Piaski woda to wciąż produkt deficytowy. Mieszkańcy korzystają ze studni i "minihydroforni", ale wody zaczyna brakować. Jak zapewniają urzędnicy są plany, które mają rozwiązać problem.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia doprowadzono kolektor wodny do budynku po byłej leśniczówce w Józefowie, gdzie zamieszkują trzy rodziny, w tym rodziny wielodzietne. Do tej pory mieszkańcy korzystali ze studni, w których w ostatnim czasie zaczęło brakować wody. Gmina wybudowała tam sieć wodociągową o długości 830 metrów za kwotę 110 tys. złotych.

Podobna sytuacja jest jeszcze w dwóch innych miejscowościach w gminie Piaski - Rębowie oraz Łodzi. Jeszcze w tym roku sieć wodociągowa zostanie doprowadzona do budynku w Rębowie. - W najbliższych dniach wyślemy zapytania ofertowe na wykonanie tego zadania. Zgodnie z planem ma tam powstać sieć wodociągowa o długości 430 metrów - mówi Witold Furmaniak, inspektor ds. budownictwa i zamówień publicznych w Urzędzie Gminy Piaski. W budżecie na ten cel zabezpieczono 50 tys. złotych.

Cały czas pod dużym znakiem zapytania pozostaje budowa sieci wodociągowej Bodzewo – Łódź - Bodzewko. Projekt już jest, wykonał go Zakład Usług Komunalnych w Piaskach, ale realizacja wymaga sporych nakładów finansowych. - Według projektu konieczne jest tam wybudowanie sieci o długości ponad 3 kilometrów, a to wiąże się z większymi kosztami. Będziemy starać się o środki zewnętrzne - zapewnia inspektor Witold Furmaniak.

MiS

Czytaj również

Komentarze (4)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez bezdna, w dniu 2017-01-04 19:19:50

Mniej z kieszeni mieszkańców na wodę więcej w kieszeni Żychlewianki

Dodane przez darek, w dniu 2017-01-04 20:50:52

Zapytajcie, jakie inwestycje w tym roku zrobi Związek w Strzelcach Wielkich na terenie gmin Krobia, Pogorzela, Pępowo i Kobylin. To dopiero inwestycje!

Dodane przez żychlewiuna, w dniu 2017-01-04 22:44:48

żłapać kranówe

Dodane przez H2o, w dniu 2017-01-05 07:04:40

Gmina zaczyna dbać o tych "małych".

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

HALÓWKA NIKE
120 PLN 179 PLN
Buty dziecięce
139,99 PLN 179,99 PLN
TRAMPKI JUNIOR
139 PLN 189 PLN
Suplementy diety dla sportowców
BLUZA TERMOAKTYWNA KOMPRESYJNA MĘSKA COLDGEAR ARMOUR MOCK UNDER ARMOUR
170zł PLN
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN