Dzisiaj jest 28 Lipca 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Na temat, dodano: 23 grudnia 2016

To się naprawdę udało!

Na tę informację czekali z bijącym sercem. Kilka dni temu ostatni wynik trepanobiopsji potwierdził, że szpik chłopca jest czysty. Pozytywna wiadomość o kolejnej, zwycięskiej bitwie, którą w długiej i wyczerpującej wojnie ze złośliwym nowotworem stoczył dzielny Oskar Zaremba z Daleszyna, nadeszła z Wiednia. Ale walka o jego zdrowie wciąż trwa. 

Na tę informację czekali z bijącym sercem. Kilka dni temu ostatni wynik trepanobiopsji potwierdził, że szpik chłopca jest czysty. Pozytywna wiadomość o kolejnej, zwycięskiej bitwie, którą w długiej i wyczerpującej wojnie ze złośliwym nowotworem stoczył dzielny Oskar Zaremba z Daleszyna, nadeszła z Wiednia.  Ale walka o jego zdrowie wciąż trwa. 

O dzielnej walce Oskara Zaremby z Daleszyna informujemy od kilku miesięcy. Chłopiec nie miał jeszcze sześciu lat, gdy jego organizm zaatakował złośliwy nowotwór - nerwiak płodowy, nerwiak zarodkowy, zwojak zarodkowy współczulny, za sprawą którego jego beztroskie dzieciństwo przeniosło się głównie do szpitalnych sal. A jednak Oskar dzielnie stawia czoła większemu i silniejszemu od siebie przeciwnikowi. W lipcu przeszedł zabieg przeszczepienia szpiku kostnego w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu. - Przeszczep był potrzebny, ponieważ pod wpływem tego silnego leczenia zostaje całkowicie zniszczony szpik chorego, także zdrowe komórki. Podanie komórek macierzystych szpiku od dawcy pozwala na jego odrodzenie się w organizmie biorcy - tłumaczyła wtedy Elżbieta Zaremba, mama Oskara, która przez cały czas była obecna przy synku. - To były bardzo ciężkie dni - przyznała po zabiegu. W tych trudnych momentach Oskara wspierała rzesza modlących się za niego ludzi. I choć były momenty krytyczne, wszystko zakończyło się dobrze i po 42 dobach spędzonych po przeszczepie w szpitalu, Oskar mógł wrócić do domu. Ale walka trwała dalej...

Armia dobrych serc
Od kilku miesięcy Oskara Zarembę w walce z chorobą wspiera „Armia Małego Oskara” - sztab ludzi o dobrych sercach, którego trzon stanowią Aldona, Ania, Dominika, Beata, Aleksa i Jarek, a który na przestrzeni ostatnich miesięcy zasiliło i wciąż zasila wielu ludzi prywatnych, przedstawicieli instytucji publicznych, firm, organizacji. - Działamy jako grupa wsparcia. Dlatego nazwa "Armia”. Jeśli przysięgliśmy rodzicom chłopca, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby uratować życie chłopca, to słowa musimy dotrzymać - wyjaśnia Aleksa Naskrent. Nie sposób wymienić wszystkich małych i większych gestów wsparcia okazanych chłopcu na przestrzeni ostatnich miesięcy. Cały czas trwają aukcje, z których dochód przeznaczany jest na leczenie chłopca. Odbywają się też liczne imprezy charytatywne, podczas których zbierane są pieniądze. Taką zbiórkę przeprowadzono również podczas tegorocznej 12 Gali Sportów Walki, która w listopadzie odbyła się w Gostyniu. Wtedy też do życzeń powrotu Oskara do zdrowia przyłączyła się polska rodzina bokserska, a wśród niej między innymi Ewa Piątkowska, Paweł Nastula, Krzysztof Włodarczyk. Wśród darów przekazanych dotychczas na aukcje znalazła się także przesyłka z Milówki od braci Pawła i Łukasza Golec, założycieli grupy muzycznej Golec uOrkiestra. Podarowali oni płytę, na której zapisany jest ponad dwugodzinny zestaw najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, nagranych w wyjątkowym dla Polaków miejscu - w Bazylice na Jasnej Górze. Za serce chwyciła wszystkich Oliwia Majchrzak z Gostynia, 6-letnia dziewczynka o wielkim sercu, która podarowała Oskarowi wszystko, co miała w swojej skarbonce. Ta sama dziewczynka niedawno po raz kolejny postanowiła wesprzeć chłopca, organizując zbiórkę pieniędzy podczas swoich urodzin. - Każda okazja jest dobra do zabawy, ale i też każda okazja jest dobra do zrobienia czegoś, co płynie prosto z serca. Dziecięcą pocztą pantoflową poszła informacja, że jej kolega Oskar „zbiera kasę” na bardzo drogi lek. Tak sobie to dzieci wytłumaczyły i solenizantka zarządziła, w końcu to jej święto i to ona w tym dniu rządzi, że na jej imprezie będzie zbierana „kasa”. Nie chciała prezentów! I to nie wyszło od rodziców dziewczynki, tylko od niej samej. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że w puszce znalazło się 258,99 zł , a swoją drogą mała dama otrzymała mnóstwo fajnych prezentów – wspomina Aleksa Naskrent. Postawa Oliwki najbardziej wzruszyła mamę Oskara. - Oliwka szczególnie chwyciła nas za serce. To jest przecież małe dziecko, a poruszyło mnie chyba najbardziej. Dziękuję wszystkim! – ze wzruszeniem wyraża wdzięczność Elżbieta Zaremba. O tym, jak wielu ludziom na sercu leżą losy Oskara, każdego dnia przekonują się prowadzący na Facebooku tablicę chłopca. - Na skrzynkę „Armii Małego Oskara” dziennie przychodzi około 10-15 wiadomości z zapytaniem, jak się czuje chłopiec i czy można mu jakoś pomóc. Wystarczy wejść na fanpage Armii i zobaczyć, co się tam dzieje – mówi Aldona Majchrzak.

Dobre wieści z Wiednia
Pod koniec października Oskar przeszedł we Wrocławiu badanie trepanobiopsji szpiku kostnego, polegające na ocenie komórek szpikowych. Wszystkie próbki pojechały w cztery różne miejsca. - Takie badanie wykonuje się w tej chorobie po to, by stwierdzić, czy nie ma nacieków neuroblastomy – mówi Elżbieta Zaremba, mama Oskara. Wyniki z trzech miejsc potwierdziły, że szpik jest czysty. Wszyscy z niepokojem, ale i ogromną nadzieją oczekiwali na wynik ostatniej próby. - Nie dopuszczamy do siebie myśli, że coś może pójść nie tak , za dużo ludzi nas wspiera – mówi Aleksa Naskrent z Armii Małego Oskara. Wyniki czwartej próby, które właśnie nadeszły z Wiednia, okazały się najlepszym prezentem gwiazdkowym – w szpiku Oskara nie dzieje się nic złego, jest czysty. Nie oznacza to jednak końca walki z podstępną chorobą. Teraz przed chłopcem 14-dniowa radioterapia, po której prawdopodobnie konieczne będzie kolejne badanie potwierdzające wycofanie się choroby. W dalszym etapie chłopca czeka kosztowna terapia przeciwciałami anty Gd-2, dlatego cały czas trwa zbiórka pieniędzy dla Oskara. - Nie wiadomo jeszcze, czy nastąpi to w Polsce, czy za granicą. Wiadomo natomiast, że czeka nas jeszcze spory kawał drogi do pełnego zdrowia Oskara i długo jeszcze nie będziemy mogli odetchnąć z ulgą. Przez długi okres bardzo często będzie musiał jeździć na badania obrazowe i wiele innych, ważnych badań. W końcu to jest choroba nowotworowa, z którą tak naprawdę nigdy nic nie wiadomo – przyznaje mama Oskara. Dlatego Armia Oskara nie składa broni. - Ogromne podziękowania dla cudownych ludzi Dominiki Hoszowskiej, Aldony Majchrzak, Beaty Kruk, Anny Szymańskiej i Jarka Pecolt . Będziemy działać dalej dopóki nie usłyszymy od mamy Eli, że to koniec leczenia – zapowiada Aleksa Naskrent. Tętnić życiem i działaniem nie przestaje tablica Oskara na Facebooku, na której śledzić można aktualne akcje charytatywne organizowane na rzecz chłopca. Bo walka o zdrowie Oskara wciąż trwa.

Przypominamy, że dzielnego siedmiolatka w walce z nowotworem można wesprzeć również za pośrednictwem Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu PKO.S.A.IV Oddział Poznań, dokonując wpłat na konto 72 1240 3220 1111 0000 3528 6598 z dopiskiem Oskar Zaremba.

Honorata Jankowiak

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Masterblester, w dniu 2016-12-23 21:03:26

Wspaniale! Moim zdaniem to dobry czas i sytuacja aby osoby które na początku zajęły się tym tematem pomyslaly o założeniu fundacji Armia małego Oskara i w tym przedziale czasowym rok w rok organizować zbiórki pieniężne. Jest więcej takich dzieci i rodzin którzy dzięki wsparciu i pomocy Armii małego Oskara mogą wygrać walkę z nieuczciwym przeciwnikiem.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Wózek paletowy PHW 2506 UNICRAFT 2,5t
1188,00 PLN
Oprawa damska
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN
Oprawy męskie
Koszulki Under Armour
169 PLN
Skrzynka narzędziowa TITAN PLUS NTP20C
29,00 PLN