Dzisiaj jest 28 Maja 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Na temat, dodano: 23 grudnia 2016

To się naprawdę udało!

Na tę informację czekali z bijącym sercem. Kilka dni temu ostatni wynik trepanobiopsji potwierdził, że szpik chłopca jest czysty. Pozytywna wiadomość o kolejnej, zwycięskiej bitwie, którą w długiej i wyczerpującej wojnie ze złośliwym nowotworem stoczył dzielny Oskar Zaremba z Daleszyna, nadeszła z Wiednia. Ale walka o jego zdrowie wciąż trwa. 

Na tę informację czekali z bijącym sercem. Kilka dni temu ostatni wynik trepanobiopsji potwierdził, że szpik chłopca jest czysty. Pozytywna wiadomość o kolejnej, zwycięskiej bitwie, którą w długiej i wyczerpującej wojnie ze złośliwym nowotworem stoczył dzielny Oskar Zaremba z Daleszyna, nadeszła z Wiednia.  Ale walka o jego zdrowie wciąż trwa. 

O dzielnej walce Oskara Zaremby z Daleszyna informujemy od kilku miesięcy. Chłopiec nie miał jeszcze sześciu lat, gdy jego organizm zaatakował złośliwy nowotwór - nerwiak płodowy, nerwiak zarodkowy, zwojak zarodkowy współczulny, za sprawą którego jego beztroskie dzieciństwo przeniosło się głównie do szpitalnych sal. A jednak Oskar dzielnie stawia czoła większemu i silniejszemu od siebie przeciwnikowi. W lipcu przeszedł zabieg przeszczepienia szpiku kostnego w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej "Przylądek Nadziei" we Wrocławiu. - Przeszczep był potrzebny, ponieważ pod wpływem tego silnego leczenia zostaje całkowicie zniszczony szpik chorego, także zdrowe komórki. Podanie komórek macierzystych szpiku od dawcy pozwala na jego odrodzenie się w organizmie biorcy - tłumaczyła wtedy Elżbieta Zaremba, mama Oskara, która przez cały czas była obecna przy synku. - To były bardzo ciężkie dni - przyznała po zabiegu. W tych trudnych momentach Oskara wspierała rzesza modlących się za niego ludzi. I choć były momenty krytyczne, wszystko zakończyło się dobrze i po 42 dobach spędzonych po przeszczepie w szpitalu, Oskar mógł wrócić do domu. Ale walka trwała dalej...

Armia dobrych serc
Od kilku miesięcy Oskara Zarembę w walce z chorobą wspiera „Armia Małego Oskara” - sztab ludzi o dobrych sercach, którego trzon stanowią Aldona, Ania, Dominika, Beata, Aleksa i Jarek, a który na przestrzeni ostatnich miesięcy zasiliło i wciąż zasila wielu ludzi prywatnych, przedstawicieli instytucji publicznych, firm, organizacji. - Działamy jako grupa wsparcia. Dlatego nazwa "Armia”. Jeśli przysięgliśmy rodzicom chłopca, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby uratować życie chłopca, to słowa musimy dotrzymać - wyjaśnia Aleksa Naskrent. Nie sposób wymienić wszystkich małych i większych gestów wsparcia okazanych chłopcu na przestrzeni ostatnich miesięcy. Cały czas trwają aukcje, z których dochód przeznaczany jest na leczenie chłopca. Odbywają się też liczne imprezy charytatywne, podczas których zbierane są pieniądze. Taką zbiórkę przeprowadzono również podczas tegorocznej 12 Gali Sportów Walki, która w listopadzie odbyła się w Gostyniu. Wtedy też do życzeń powrotu Oskara do zdrowia przyłączyła się polska rodzina bokserska, a wśród niej między innymi Ewa Piątkowska, Paweł Nastula, Krzysztof Włodarczyk. Wśród darów przekazanych dotychczas na aukcje znalazła się także przesyłka z Milówki od braci Pawła i Łukasza Golec, założycieli grupy muzycznej Golec uOrkiestra. Podarowali oni płytę, na której zapisany jest ponad dwugodzinny zestaw najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek, nagranych w wyjątkowym dla Polaków miejscu - w Bazylice na Jasnej Górze. Za serce chwyciła wszystkich Oliwia Majchrzak z Gostynia, 6-letnia dziewczynka o wielkim sercu, która podarowała Oskarowi wszystko, co miała w swojej skarbonce. Ta sama dziewczynka niedawno po raz kolejny postanowiła wesprzeć chłopca, organizując zbiórkę pieniędzy podczas swoich urodzin. - Każda okazja jest dobra do zabawy, ale i też każda okazja jest dobra do zrobienia czegoś, co płynie prosto z serca. Dziecięcą pocztą pantoflową poszła informacja, że jej kolega Oskar „zbiera kasę” na bardzo drogi lek. Tak sobie to dzieci wytłumaczyły i solenizantka zarządziła, w końcu to jej święto i to ona w tym dniu rządzi, że na jej imprezie będzie zbierana „kasa”. Nie chciała prezentów! I to nie wyszło od rodziców dziewczynki, tylko od niej samej. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że w puszce znalazło się 258,99 zł , a swoją drogą mała dama otrzymała mnóstwo fajnych prezentów – wspomina Aleksa Naskrent. Postawa Oliwki najbardziej wzruszyła mamę Oskara. - Oliwka szczególnie chwyciła nas za serce. To jest przecież małe dziecko, a poruszyło mnie chyba najbardziej. Dziękuję wszystkim! – ze wzruszeniem wyraża wdzięczność Elżbieta Zaremba. O tym, jak wielu ludziom na sercu leżą losy Oskara, każdego dnia przekonują się prowadzący na Facebooku tablicę chłopca. - Na skrzynkę „Armii Małego Oskara” dziennie przychodzi około 10-15 wiadomości z zapytaniem, jak się czuje chłopiec i czy można mu jakoś pomóc. Wystarczy wejść na fanpage Armii i zobaczyć, co się tam dzieje – mówi Aldona Majchrzak.

Dobre wieści z Wiednia
Pod koniec października Oskar przeszedł we Wrocławiu badanie trepanobiopsji szpiku kostnego, polegające na ocenie komórek szpikowych. Wszystkie próbki pojechały w cztery różne miejsca. - Takie badanie wykonuje się w tej chorobie po to, by stwierdzić, czy nie ma nacieków neuroblastomy – mówi Elżbieta Zaremba, mama Oskara. Wyniki z trzech miejsc potwierdziły, że szpik jest czysty. Wszyscy z niepokojem, ale i ogromną nadzieją oczekiwali na wynik ostatniej próby. - Nie dopuszczamy do siebie myśli, że coś może pójść nie tak , za dużo ludzi nas wspiera – mówi Aleksa Naskrent z Armii Małego Oskara. Wyniki czwartej próby, które właśnie nadeszły z Wiednia, okazały się najlepszym prezentem gwiazdkowym – w szpiku Oskara nie dzieje się nic złego, jest czysty. Nie oznacza to jednak końca walki z podstępną chorobą. Teraz przed chłopcem 14-dniowa radioterapia, po której prawdopodobnie konieczne będzie kolejne badanie potwierdzające wycofanie się choroby. W dalszym etapie chłopca czeka kosztowna terapia przeciwciałami anty Gd-2, dlatego cały czas trwa zbiórka pieniędzy dla Oskara. - Nie wiadomo jeszcze, czy nastąpi to w Polsce, czy za granicą. Wiadomo natomiast, że czeka nas jeszcze spory kawał drogi do pełnego zdrowia Oskara i długo jeszcze nie będziemy mogli odetchnąć z ulgą. Przez długi okres bardzo często będzie musiał jeździć na badania obrazowe i wiele innych, ważnych badań. W końcu to jest choroba nowotworowa, z którą tak naprawdę nigdy nic nie wiadomo – przyznaje mama Oskara. Dlatego Armia Oskara nie składa broni. - Ogromne podziękowania dla cudownych ludzi Dominiki Hoszowskiej, Aldony Majchrzak, Beaty Kruk, Anny Szymańskiej i Jarka Pecolt . Będziemy działać dalej dopóki nie usłyszymy od mamy Eli, że to koniec leczenia – zapowiada Aleksa Naskrent. Tętnić życiem i działaniem nie przestaje tablica Oskara na Facebooku, na której śledzić można aktualne akcje charytatywne organizowane na rzecz chłopca. Bo walka o zdrowie Oskara wciąż trwa.

Przypominamy, że dzielnego siedmiolatka w walce z nowotworem można wesprzeć również za pośrednictwem Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu PKO.S.A.IV Oddział Poznań, dokonując wpłat na konto 72 1240 3220 1111 0000 3528 6598 z dopiskiem Oskar Zaremba.

Honorata Jankowiak

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Masterblester, w dniu 2016-12-23 21:03:26

Wspaniale! Moim zdaniem to dobry czas i sytuacja aby osoby które na początku zajęły się tym tematem pomyslaly o założeniu fundacji Armia małego Oskara i w tym przedziale czasowym rok w rok organizować zbiórki pieniężne. Jest więcej takich dzieci i rodzin którzy dzięki wsparciu i pomocy Armii małego Oskara mogą wygrać walkę z nieuczciwym przeciwnikiem.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Wypożyczalnia elektronarzędzi
nowa,szersza oferta-przyjdź i sprawdź PLN
Okulary korekcyjne do pływania
300 PLN
HITACHI MŁOTOWIERTARKA DH24PH
549,00 PLN
Oprawa UNISEX
Oprawy dziecięce
Frezarka do paznokci/manicure
79 PLN