Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Piaski , dodano: 20 kwietnia 2017

Ten zawód ma we krwi

Leśnictwo jest dla niego nie tylko zawodem, ale też pasją i kontynuacją rodzinnych tradycji. Mowa o Tomaszu Kwiecińskim, nowym nadleśniczym Nadleśnictwa Piaski, który do tej pory pełnił funkcję zastępcy w tej instytucji. I choć jego obowiązki zmieniły się, to nie zamierza być jedynie urzędnikiem.

Nadleśniczy Tomasz Kwieciński jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu (przyp.red. obecnie Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu), gdzie ukończył kierunek Leśnictwo, a w 2016 roku kierunek Zarządzanie ze specjalizacją zarządzanie przedsiębiorstwem. W Lasach Państwowych pracuje od blisko 15 lat. Pierwszą prace podjął w Nadleśnictwie Konin. Rok później przeprowadził sie do Piasków i podjął pracę w miejscowym Nadleśnictwie, gdzie oddelegował go Dyrektor Generalny Lasów Państowych. Początkowo zajmował się edukacją przyrodniczo-leśną, przez kilka lat był specjalistą ds. sprzedaży i marketingu, a w 2009 roku awansował na stanowisko zastępcy. 
12 kwietnia 2017 roku Regionalny Dyrekotr Lasów Państowych w Poznaniu Tomasz Markiewicz powowłał Tomasza Kwiecińskiego na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Piaski. - Byłem bardzo zadowolony, kiedy otrzymałem informacje o awansie – mówi nadleśniczy Tomasz Kwieciński. - Całe życie człowiek do czegoś dąży. Na pewno jest to jakiś etap w życiu, który jest efektem wielu działań - kolejnych etapów edukacji czy kariery zawodowej. Zostałem doceniony przez dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych - kontynuuje. - Tym bardziej, że mój ojciec i dziadek byli nadleśniczymi, mój brat też jest leśnikiem. Póki co tylko siostra „wyłamała się“ z tego grona, ale jeszcze nic straconego - dodaje nasz rozmówca.
Powołanie Tomasza Kwiecińskego na stanowisko nadleśniczego miało wyjątkowo uroczysty charakter. Nominację otrzymał z rąk Dyrektora generalnego Lasów Państwowych w Warszawie. -  Najczęściej to Dyrektor regionalny powołuje i odwołuje nadleśniczych - mówi nadleśniczy Kwieciński. - Wracając z aktu powołania odwiedziłem moich rodziców. Od ojca otrzymałem „Instrukcję służbową dla nadleśniczych Lasów Państwowych z dna 29 listopada 1919 roku”, która była użytkowana przez niego, a wcześniej mojego dziadka. Widnieje na niej dedykacja, abym ją używał w codziennej pracy, a obowiązki sprawował zgodnie z wytyczonymi zasadami i sumieniem - mówi nadleśniczy Tomasz Kwieciński.
Jak zapowiada nadleśniczy Kwieciński rewolucji nie zamierza przeprowadzać. - Mimo wielu lat pracy w tym Nadleśnictwie nie znam go od podszewki, na to potrzeba co najmniej kilkunastu lat. Jestem pewien dobrej pracy ze współpracownikami i osobami związanymi z Nadleśnictwem i na pewno łatwiej będzie mi tworzyć zespół, który będzie dążył do jednego celu, jakim jest dobro naszych lasów. – mówi nadleśniczy Kwieciński. – Chcę realizować postawione mi cele zgodnie z moim sumieniem i dobrą etyką – podkreśla Kwieciński dodając, że w Nadleśnictwie Piaski chce przede wszystkim aktywnie brać udział w sporządzeniu tzw. Planu Urządzenia Lasu na lata 2019-2028. – Plan umożliwi nam efektywne wykonywanie zadań gospodarczych i wszystkich innych prac przez następne 10 lat. Oprócz tego mamy do wykonania inne prace inwestycyjno-remontowe – budowy dróg, leśniczówek – wymienia nadleśniczy Kwieciński. – Na pewno wiele spraw jest dla mnie nowością. Jako zastępca dużą część czasu spędzałem w lesie na różnego rodzaju lustracjach, przejazdach, analizach, a od kiedy jestem nadleśniczym jeszcze nie miałem na to czasu. Nie chcę być tylko urzędnikiem w biurze, ale też spędzać czas w terenie – podsumowuje nowy nadleśniczy Nadleśnictwa Piaski.
Poza praca Tomasz Kwieciński jest szczęsliwym męzem i ojcem trójki dzieci. To własnie rodzinie poświęca każda wolną chwilę. Zamierza też zaangażowac się w działanośc drużyny siatkarskiej działajacej prężnie przy Naldesnictwie Piaski i zajmującej coraz wyższe pozycje. 
Nowym zastępcą nadleśniczego Nadleśnictwa Piaski został Ryszard Szymankiewicz, dotychczasowy inżynier nadzoru. - Jest osobą  niekonfliktową, zawsze znajdującą rozwiązanie w każdej sytuacji. Pracujemy wspólnie od 2005 roku. Jest osobą w pełni zaufaną, której mogę powierzyć każde zadanie do realizacji, zawsze rzetelny - mówi o swoim zastępcy nadleśniczy Tomasz Kwieciński.

Nadleśniczy Tomasz Kwieciński jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - przyp.red.), gdzie ukończył kierunek leśnictwo, a w 2016 roku kierunek zarządzanie ze specjalizacją zarządzanie przedsiębiorstwem. W Lasach Państwowych pracuje od blisko 15 lat. Pierwszą pracę podjął w Nadleśnictwie Konin. Rok później przeprowadził się do Piasków i podjął pracę w miejscowym nadleśnictwie, gdzie oddelegował go dyrektor generalny Lasów Państwowych. Początkowo zajmował się edukacją przyrodniczo-leśną, przez kilka lat był specjalistą ds. sprzedaży i marketingu, a w 2009 roku awansował na stanowisko zastępcy. 

12 kwietnia 2017 roku regionalny dyrektor Lasów Państwowych w Poznaniu Tomasz Markiewicz powołał Tomasza Kwiecińskiego na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Piaski. - Byłem bardzo zadowolony, kiedy otrzymałem informację o awansie - mówi nadleśniczy Tomasz Kwieciński. - Całe życie człowiek do czegoś dąży. Na pewno jest to jakiś etap w życiu, który jest efektem wielu działań - kolejnych etapów edukacji czy kariery zawodowej. Zostałem doceniony przez dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych - kontynuuje. - Tym bardziej że mój ojciec i dziadek byli nadleśniczymi, mój brat też jest leśnikiem. Póki co tylko siostra "wyłamała się" z tego grona, ale jeszcze nic straconego - dodaje nasz rozmówca.

Powołanie Tomasza Kwiecińskiego miało wyjątkowo uroczysty charakter. Nominację otrzymał z rąk dyrektora generalnego Lasów Państwowych w Warszawie. - Najczęściej to dyrektor regionalny powołuje i odwołuje nadleśniczych - mówi nadleśniczy Kwieciński. - Natomiast wracając z aktu powołania, odwiedziłem moich rodziców. Od ojca otrzymałem „Instrukcję służbową dla nadleśniczych Lasów Państwowych z dna 29 listopada 1919 roku”, która była użytkowana przez niego, a wcześniej mojego dziadka. Widnieje na niej dedykacja, abym ją używał w codziennej pracy, a obowiązki sprawował zgodnie z wytyczonymi zasadami i sumieniem - mówi nadleśniczy Tomasz Kwieciński.

Jak zapowiada nadleśniczy Kwieciński, rewolucji nie zamierza przeprowadzać. - Mimo wielu lat pracy w tym nadleśnictwie, nie znam go od podszewki, na to potrzeba co najmniej kilkunastu lat. Jestem pewien dobrej pracy ze współpracownikami i osobami związanymi z nadleśnictwem, i na pewno łatwiej będzie mi tworzyć zespół, który będzie dążył do jednego celu, jakim jest dobro naszych lasów - mówi nadleśniczy Kwieciński. - Chcę realizować postawione mi cele zgodnie z moim sumieniem i dobrą etyką - podkreśla Kwieciński dodając, że w Nadleśnictwie Piaski chce przede wszystkim aktywnie brać udział w sporządzeniu tzw. Planu Urządzenia Lasu na lata 2019-2028. - Plan umożliwi nam efektywne wykonywanie zadań gospodarczych i wszystkich innych prac przez następne 10 lat. Oprócz tego mamy do wykonania inne prace inwestycyjno-remontowe – budowy dróg, leśniczówek - wymienia nadleśniczy Kwieciński. - Na pewno wiele spraw jest dla mnie nowością. Jako zastępca dużą część czasu spędzałem w lesie na różnego rodzaju lustracjach, przejazdach, analizach, a od kiedy jestem nadleśniczym jeszcze nie miałem na to czasu. Nie chcę być tylko urzędnikiem w biurze, zamierzam też spędzać czas w terenie – podsumowuje nowy nadleśniczy Nadleśnictwa Piaski.

Poza pracą Tomasz Kwieciński jest szczęśliwym mężem i ojcem trójki dzieci. To właśnie rodzinie poświęca każdą wolną chwilę. Zamierza też zaangażować się w działalność drużyny siatkarskiej działającej prężnie przy Nadleśnictwie Piaski.

To nie koniec zmian kadrowych w Nadleśnictwie Piaski. Nowym zastępcą nadleśniczego został Ryszard Szymankiewicz, dotychczasowy inżynier nadzoru. - Jest osobą  niekonfliktową, zawsze znajdującą rozwiązanie w każdej sytuacji. Pracujemy wspólnie od 2005 roku. Jest osobą w pełni zaufaną, której mogę powierzyć każde zadanie do realizacji, zawsze rzetelny - powiedział o swoim zastępcy nadleśniczy Tomasz Kwieciński.

MiS

Czytaj również

Komentarze (12)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez mania, w dniu 2017-04-20 15:19:47

zniewalający uśmiech brawo!!!!!!!!!!!!!!!

Dodane przez xxx , w dniu 2017-04-20 17:31:48

pozwalniac tych łazikow co nic nierobiom

Dodane przez zenek, w dniu 2017-04-20 18:16:21

Rządy PiS.

Dodane przez Dąb i lipa, w dniu 2017-04-20 19:10:54

Dobra zmiana?

Dodane przez Dobra zmaina, w dniu 2017-04-20 19:31:36

Gratulacje! Trzeba stawiać na młodych! Powodzenia!

Dodane przez Tomysław, w dniu 2017-04-20 19:50:34

Twierdzę że kierowała Tobą zazdrość o moje piękne długie włosy podczas gdy Twoje trzy zawsze dziwnie rozczochrane kłaczki nie prezentowały się nawet na dostateczny ---

Dodane przez joziu, w dniu 2017-04-20 21:37:13

Ci panowie to tragedia

Dodane przez do Jozia, w dniu 2017-04-20 21:59:34

Chyba Ty Joziu

Dodane przez x, w dniu 2017-04-20 23:19:51

Piękny uśmiech.

Dodane przez Brygida, w dniu 2017-04-20 23:20:35

Bardzo ładny człowiek.

Dodane przez Zygmunt F, w dniu 2017-04-20 23:22:58

Miła osoba no i cudowna osobowość ;)

Dodane przez Mietek Bartlewski., w dniu 2017-04-21 10:20:13

Gratuluję awansu. Zawsze biorę Pana Kwiecińskiego jako wzór do naśladowania .Życzę samych sukcesów w pracy zawodowej i życiu osobistym . Serdecznie pozdrawiam.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 259 PLN
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN
Oprawa męska z nakładką