Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Gostyń, dodano: 21 kwietnia 2017

Ten dzień był wyjątkowy - film

Tradycją w Szkole Podstawowej nr 1 z oddziałami integracyjnymi im. Czarnego Legionu w Gostyniu są obchody dnia patrona. W tym roku miały one wyjątkowo uroczysty charakter. W ten szczególny dzień upamiętniający czarnolegionistów uhonorowano tych, którzy działają na rzecz gostyńskiego związku kombatantów.

Szkoła Podstawowa nr w Gostyniu nosi im. Czrnego Legionu od ponad 40 lat, co roku władze placówki, jak również uczniowie upamiętniają tych, którzy przelewali krew za wolność naszego kraju. Zanim uroczystości rozpoczęły się na dobre odznaczono medalami pięć osób, które w szczególony sposób wspierają działalność Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koła Miejskiego w Gostyniu. - Dzień dzisiejszy jest świętem szkoły, ponieważ jest to święto patrona "Czarnego Legionu", ale jest też świętem kombatantów, ponieważ ci czarnolegioniści, któzy przeżyli ten cięzki okres II wojny światowej byli naszymi kombatrantami. - wyjaśniał Jan Nowacki, wiceprezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koła Miejskiego w Gostyniu.
Medalami uhonorowano: Władysławę Giemza, Mariannę Szymańską, Jerzego Tucholka - aktywni członkowie gostyńskiego związku kombatantów, Adama Jankowskiego - dyrektora SP 1 w Gostyniu oraz Roberta Czuba dyrektora gostyńskiego muzeum. Odznaczenia wręczył Ryszard Torzyńśki - członek Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. - To wyraz olbrzymiego uznania za państwa dotychczasową dzialaność na rzecz Związku Kombatantów, an rzecz całęgo środowiska, któe przeżywło straszne czasy, ale to dzięki ich przeżyciom my dzisiaj możemy się spotykać, żyć i działać dalej. - zwrócił się do wyróżnionych Ryszard Torzyński.   
Sołecznośc szkoln przygotowała uroczysta akademię z okazji święta patrona. Na koniec pod tablicą pamiątkową znajdująca się na budynku Gimnazjum nr 1 w Gostyniu złożono kwiaty i zapalono znicze. 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyniu nosi im. Czarnego Legionu od ponad 40 lat. Co roku władze placówki, jak również uczniowie upamiętniają tych, którzy przelewali krew za wolność naszego kraju. Zanim uroczystości rozpoczęły się na dobre, odznaczono medalami pięć osób, które w szczególny sposób wspierają działalność Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koła Miejskiego w Gostyniu. - Dzień dzisiejszy jest świętem szkoły, ponieważ jest to święto patrona "Czarnego Legionu", ale jest też świętem kombatantów, ponieważ ci czarnolegioniści, którzy przeżyli ten ciężki okres II wojny światowej, byli naszymi kombatantami - wyjaśniał Jan Nowacki, wiceprezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koła Miejskiego w Gostyniu.

Medalami uhonorowano: Władysławę Giemzę, Mariannę Szymańską, Jerzego Tuchołkę - aktywnych członków gostyńskiego związku kombatantów, Adama Jankowskiego - dyrektora SP 1 w Gostyniu oraz Roberta Czuba dyrektora gostyńskiego muzeum. Odznaczenia wręczył Ryszard Torzyński - członek Wielkopolskiego Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. - To wyraz olbrzymiego uznania za Państwa dotychczasową działalność na rzecz Związku Kombatantów, na rzecz całego środowiska, które przeżywało straszne czasy, ale to dzięki ich przeżyciom my dzisiaj możemy się spotykać, żyć i działać dalej - zwrócił się do wyróżnionych Ryszard Torzyński.   

Społeczność szkolna przygotowała uroczysta akademię z okazji święta patrona. Na koniec pod tablicą pamiątkową znajdującą się na budynku Gimnazjum nr 1 w Gostyniu złożono kwiaty i zapalono znicze. 

MiS

Czytaj również

Komentarze (4)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Janusz , w dniu 2017-04-21 14:20:52

Ponad 30 lat temu uczył mnie P. Adam Jankowski przedmiotu praca technika jeszcze w starym budynku i pamietam jego zieloną Wierhowine którą parkował przy płocie

Dodane przez tezkobantant, w dniu 2017-04-21 20:51:03

Przepraszam ile lat ma Pan Jerzy Tuchołka?

Dodane przez Anonim, w dniu 2017-04-22 00:59:06

Leśne dziadki piorá mózgi gromadki. Kółeczko wzajemnej adoracji....

Dodane przez modry, w dniu 2017-04-22 13:53:20

Do tezkobantanta.Kombatanci dawno poumierali,a ponieważ związku nie zlikwidowano,w poczet kombatantów będą zaliczać ich dzieci.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Kominki
Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Wypożyczalnia elektronarzędzi
nowa,szersza oferta-przyjdź i sprawdź PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 259 PLN
Oprawy Vogue
Promocyjna cena PLN