Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Na sygnale, dodano: 17 maja 2017

Telewizor schował pod kurtką i wyszedł...

Telewizor schował pod kurtką, natomiast pilota, zasilacz i instrukcję obsługi w kieszeniach. Wcześniej odciął klipsy zabezpieczające i w ten oto sposób wyszedł niezauważony z marketu. W ręce policjantów wpadł już następnego dnia. W żaden sposób nie potrafił wytłumaczyć, dlaczego dokonał kradzieży.

21-latek nie zwrócił na siebie szczególnej uwagi załogi marketu. Tymczasem okazało się, że w bardzo sprytny sposób wyniósł ze sklepu...19-calowy telewizor o wartości 519 złotych. - Telewizor włożył pod kurtkę, natomiast przewód zasilajacy, pilota i kartę gwarancyjną wraz z instrukcją do kieszeni. Następnie przeszedł obok kas nie płacąc za telewizor. - mówił Sebastian Myszkiewicz, rzecznik KPP w Gostyniu. Pracownicy marketu niczego nie zauważyli, a system zabezpeczający przy wyjściu nie zadziałał ponieważ złodziej wcześniej pozbył się klipsa zabezpeczającego. 
Kradzież zauważno dopiero następnego dnia i powiadomili policję. - Praconwicy znaleźli w szatni klips i wtedy zorientowali się, że brakuje towaru. - mówi wrzecznik KPP Gostyń. Bardzo szybko  ustalono sprawcę kradzieży. Na podstawie nagrań monitoringu funkcjonariusze rozpoznali znanego im osobiście 21-letniego mieszkańca gminy Gostyń. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. - Nie potrafił wyjaśnić co nim pokierowało, dlaczego ukradł ten telewizor. Jak sam móił ma stała  pracę i zarbaia...Nie wiedział co go pokusiło... - podsumował rzecznik Sebastian Myszkiewicz. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem, bo tak został zakwalifikowany jego czyn grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

21-latek nie zwrócił na siebie szczególnej uwagi załogi marketu. Tymczasem okazało się, że w bardzo sprytny sposób wyniósł ze sklepu... 19-calowy telewizor o wartości 519 złotych. - Telewizor włożył pod kurtkę, natomiast przewód zasilający, pilota i kartę gwarancyjną wraz z instrukcją do kieszeni. Następnie przeszedł obok kas, nie płacąc za telewizor - mówił Sebastian Myszkiewicz, rzecznik KPP w Gostyniu. Pracownicy marketu niczego nie zauważyli, a system zabezpieczający przy wyjściu nie zadziałał, ponieważ złodziej wcześniej pozbył się klipsa. 

Kradzież zauważono dopiero następnego dnia i powiadomiono policję. - Pracownicy znaleźli w szatni klips i wtedy zorientowali się, że brakuje towaru - mówi rzecznik KPP Gostyń. Bardzo szybko ustalono sprawcę kradzieży. Na podstawie nagrań monitoringu funkcjonariusze rozpoznali znanego im osobiście 21-letniego mieszkańca gminy Gostyń, ponieważ był wcześniej karany. Mężczyzna usłyszał już zarzut i przyznał się do winy. - Nie potrafił wyjaśnić, co nim pokierowało, dlaczego ukradł ten telewizor. Jak sam mówił, ma stałą pracę i zarabia. Nie wiedział, co go pokusiło... - podsumował rzecznik Sebastian Myszkiewicz. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za kradzież z włamaniem, bo tak został zakwalifikowany jego czyn, grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

MiS

Czytaj również

Komentarze (11)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez g, w dniu 2017-05-17 12:46:52

Albo miał dużą kurtkę, albo sprzedawcy byli w tym czasie na kawie zamiast w sklepie

Dodane przez darian, w dniu 2017-05-17 13:11:38

boże ja bym potrzebował 65 cali najlepiej sony ktosie pisze płacę polowe :):)

Dodane przez rad, dwa, trzy, siedzieć bedziesz ty, w dniu 2017-05-17 13:24:58

komentarz dariana to podżeganie do przestępstwa, mam nadzieje że prokurator już działa w tej sprawie

Dodane przez Fred, w dniu 2017-05-17 13:31:47

diaboł go pokusił

Dodane przez I bec , w dniu 2017-05-17 14:24:57

Do raz dwa trzy

Dodane przez I bec , w dniu 2017-05-17 14:25:52

Nie filozofuj

Dodane przez Paweł., w dniu 2017-05-17 14:55:42

Gdyby nie monitoring to kradzież by była doskonała-nikt nic nie widział.... .Przecież to nie jest kradzież cukierka:-).Dziwne!Jeszcze musi zapłacić za te kilkanaście godzin oglądania TV-ja za niego nie zapłacę:-). W nowym zawsze kolory są wyraźniejsze hiiiii....a oni przyszli i mu go odebrali...ach te ludzie:-)

Dodane przez Czarna Lukrecja, w dniu 2017-05-17 19:53:53

O ludzie ludzie ....

Dodane przez Czarna Lukrecja, w dniu 2017-05-17 19:55:58

,,diabeł go pokusił'' ..... ciekawe wytłumaczenie ....

Dodane przez dol, w dniu 2017-05-17 19:56:24

Do Fred - padłem!

Dodane przez Ktos, w dniu 2017-05-18 06:07:38

Jak to jest w jednej z reklam marketu?...oszalała, telewizor wrzucasz? Kochanie nowe idzie. Hehe. Wziął sobie piernik do serca reklamę.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 259 PLN
Ramka HOME
15 PLN
Organizer do samochodu
25 PLN
ELEKTRODY RUTILEN 12
Oprawa damska