Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Pod patronatem Gostyn24, dodano: 19 maja 2017

Takiego GOSTKONU jeszcze nie było!

To będzie wyjątkowo bogata i najbardziej kolorowa edycja GOSTKONU. Tegoroczna edycja festiwalu nie ograniczy się jedynie do murów Hutnika, ale "wyjdzie" na gostyńskie ulice. Na miłośników fantastyki czekają spotkania z pisarzami, gry terenowe, warsztaty plenerowe, na których będzie można stworzyć własny strój cosplay, podyskutować i pobawić się z innymi fanami. Zapowiada się fantastyczna zabawa pełna niespodzianek!

Zbliża sieę wydarzenie, na które czekają wszycy miłośnicy fantastyki, czyli GOSTKON 2017, który chyba już na stałe wpisał sie na konwentową mapę Polski. Czwarta edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem "Twoje spojrzenie na świat wyobraźni" w dniach 24-25 czerwca (sobota-niedziela), a nie jak do tej pory na początku roku. - Pierwszy tydzień lutego był terminem bardz ryzykownym, tym bardziej że ogrniczay dzaąłnbai plenerowe i cosplay'erskie. W lutym byliśmy zkładnikami pogody. Ryzykowaliśmy, ze moze padac deszcz czy śnieg i sosplay'erzy nie będą mogli pokazać się miastu poza Hutnikiem. - mówił Przemysław Pawlak, główny organizator festiwalu. - Uznaliśmy, że warto zorganziować festiwal w okresie, kiedy jest ciepło i rozbudować go. - dodał. 
Progrma festiwlau omówili podczas konferencji prasowej organizatorzy GOSTKON 2017. Każdy dzień to moc atrakcji. W program imprezy jest bardzo bogaty. W programie znajdzie się blok pupularno-naukowy, gdzie bez komercyjnego chaosu będzie można porozmawiać z pisarzami. - Najważniejszymi prelelegentami będa Michał Cetnarowski (krytyk i redaktor Nowej Fantastyki) oraz Łukasz Orbitowski ( Laureat Paszportu Polityki, dwukrotnie nominowany do Nike). - zapowiadał Tomasz Teodorczyk, odpowiedzialny za blok popularno-naukowy GOSTKONU. 
Gostyński rynke zmainei się w olbrzymia arenę, gdzie odbęda się pokazy walk templariuszy, wikingów, postapo, dalekowschodnich sztuk walki. Silny naciks organizatorzy kładą na sztukę cosplay. Podobnie jak przed rokiem odbędzie się Ogólnopolski Konurs Cosplay, wktórym nagridą główną jest czek an 1000 złotych! Czym jest cosplay?To sztuka polegająca na tworzeniu strojów, charakteryzacji, kreowaniu superbohaterów i innych ulubionych postaci z różnych światów fantastyki. Zabawa polega nie tylko na przebieraniu się z dbałością o szczegóły, jest przede wszystkim odgrywaniem ról z zgodnie z osobowością fikcyjnej postaci. Kolorowa parada cosplay'erów przjedzie ulicami miasta 25 czerwca (niedziela). Udział w imprezie zapowiedziały znane grupy cosplayerskie  Szczecińska Liga Superbohaterów, Imperium Mocy, Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen.
Nie zbaraknie też gier terenowych "Jugger" oraz LARP. -  Planujemy zorganizować grę "Jagged" inspirowaną filmem "Krew bohaterów", uczestników podizleimy na dwa zespoły, a aich zdaniem będzie umieszczenie piłeczki w bazie przecwinika. Każdy z graczy będzie wyposażony z pewna broń – łańcuch, tarczę, ale wsyztsko będzie bezpieczne. - zapowiada Karolina Wojciechowska.  
Do Gostynia zawita także obwoźna czytelnia komiksów, które specjalnie na czas festiwalu udostępniła Biblioteka Uniwersytecka UAM. Podobnie jak w roku ubiegłym, na fanów fantastyki czekać będzie kilkaset tytułów gier planszowych, karcianych, strategicznych i bitewnych, sesje RPG, szereg ciekawych prelekcji i dyskusji oraz liczne niespodzianki. - W tym roku po raz pierwszy odbęda się trzy turnieje eleminiacyjne do Mistrzostwa Polski. - zapowiada Mikołaj Rogala
Festiwal będzie idelany dla rodzin z dziećmi. - Przygotowane zostaną zajęcia plastyczne, dzieći będ  amogły stworzyć własny strój cosplay. Do Gostynia przyjedzie BajOla, która w bardoz atrkacyjny spsosób, przy akompaniamencie muzyki, uraaczy najmłodszych fanatastycznymi opowieściami. - zapowiadąła Anna Teodorczyk. Ponadto dla dzieci dostępna bezie sala LEGO oraz gry ruchowe XXL. 
Dwufdniowa impreza zakończy sie pokazem Fireshow na gostyńśkim rynku.
Organizatorami festiwalu jest Klub Fantastyki "Kopuła Zapomnienia" działający przy GOK "Hutnik". Partnerem GOSTKON-u są Gmina Gostyń, Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, Imperium Mocy, PYRKON. Jednym z patronów medialnych imprezy jest Gostyn24. Udział w festiwalu jest bezpłatny. Aby zobaczyć szczegółowy program festiwalu kliknij TUTAJ oraz na Facebooku. 

Zbliża się wydarzenie, na które czekają wszyscy miłośnicy fantastyki, czyli GOSTKON 2017, który chyba już na stałe wpisał się w konwentową mapę Polski. Czwarta edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem "Twoje spojrzenie na świat wyobraźni" w dniach 24-25 czerwca (sobota i niedziela), a nie jak do tej pory na początku roku. - Pierwszy tydzień lutego był terminem bardzo ryzykownym, tym bardziej że ograniczał działania plenerowe i cosplayerskie. W lutym byliśmy zakładnikami pogody. Ryzykowaliśmy, że może padać deszcz czy śnieg i cosplayerzy nie będą mogli pokazać się miastu poza Hutnikiem - mówi Przemysław Pawlak, główny organizator festiwalu. - Uznaliśmy, że warto zorganizować festiwal w okresie, kiedy jest ciepło i rozbudować go - dodaje. 

Program festiwalu omówili podczas konferencji prasowej organizatorzy GOSTKON 2017. Każdy dzień to moc atrakcji. W programie znajdzie się blok popularnonaukowy, gdzie bez komercyjnego chaosu będzie można porozmawiać z pisarzami. - Najważniejszymi prelegentami będą Michał Cetnarowski (krytyk i redaktor Nowej Fantastyki) oraz Łukasz Orbitowski (Laureat Paszportu Polityki, dwukrotnie nominowany do Nike) - zapowiada Tomasz Teodorczyk, odpowiedzialny za blok popularnonaukowy GOSTKONU. 

Gostyński rynek zmieni się w olbrzymią arenę, gdzie odbędą się pokazy walk templariuszy, wikingów, postapo, dalekowschodnich sztuk walki. Silny nacisk organizatorzy kładą na sztukę cosplay. Podobnie jak przed rokiem odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Cosplay, w którym nagrodą główną jest czek na 1000 złotych! Czym jest cosplay? To sztuka polegająca na tworzeniu strojów, charakteryzacji, kreowaniu superbohaterów i innych ulubionych postaci z różnych światów fantastyki. Zabawa polega nie tylko na przebieraniu się z dbałością o szczegóły, jest przede wszystkim odgrywaniem ról z zgodnie z osobowością fikcyjnej postaci. Kolorowa parada cosplayerów przejdzie ulicami miasta 25 czerwca (niedziela). Udział w imprezie zapowiedziały znane grupy cosplayerskie - Szczecińska Liga Superbohaterów, Imperium Mocy, Wrocławski Fanklub Gwiezdnych Wojen.

Nie zabraknie też gier terenowych - "Jugger" oraz LARP. - Planujemy zorganizować grę inspirowaną filmem "Krew bohaterów". Uczestników podzielimy na dwa zespoły, a ich zadaniem będzie umieszczenie piłeczki w bazie przeciwnika. Każdy z graczy będzie wyposażony z pewną broń – łańcuch, tarczę, ale wszystko będzie bezpieczne - zapowiada Karolina Wojciechowska.  

Do Gostynia zawita także obwoźna czytelnia komiksów, które specjalnie na czas festiwalu udostępniła Biblioteka Uniwersytecka UAM. Podobnie jak w roku ubiegłym na fanów fantastyki czekać będzie kilkaset tytułów gier planszowych, karcianych, strategicznych i bitewnych, sesje RPG, szereg ciekawych prelekcji i dyskusji oraz liczne niespodzianki. - W tym roku po raz pierwszy odbędą się trzy turnieje eliminacyjne do mistrzostwa Polski - zapowiada Mikołaj Rogala.

Festiwal będzie idealny dla rodzin z dziećmi. - Przygotowane zostaną zajęcia plastyczne, dzieci będą mogły stworzyć własny strój cosplay. Do Gostynia przyjedzie BajOla, która w bardzo atrakcyjny sposób, przy akompaniamencie muzyki, uraczy najmłodszych fantastycznymi opowieściami - zapowiada Anna Teodorczyk. Ponadto dla dzieci dostępna bezie sala LEGO oraz gry ruchowe XXL. 

Dwudniowa impreza zakończy się pokazem Fireshow na gostyńskim rynku.

Organizatorem festiwalu jest Klub Fantastyki "Kopuła Zapomnienia" działający przy GOK "Hutnik". Partnerem GOSTKONU są gmina Gostyń, Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu, Imperium Mocy, PYRKON. Jednym z patronów medialnych imprezy jest Gostyń24. Udział w festiwalu jest bezpłatny. Aby zobaczyć szczegółowy program festiwalu, kliknij TUTAJ oraz na Facebooku.

MiS 

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 289 PLN
Torebka damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
PLUS, wąż ogrodowy 1/2
46,00 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
180 PLN 249 PLN
OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
175 PLN 229 PLN