Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Piaski , dodano: 05 kwietnia 2017

Taka wiadomość może cieszyć

Kolejna dobra informacja dotycząca dotacji finansowych napłynęła do piaskowskiego samorządu. Pieniądze zostaną przekazane na modernizację dwóch gminnych dróg. Póki co obie mają nawierzchnię gruntową i po długotrwałych opadach deszczu oraz wiosennych roztopach praktycznie nie można nimi przejechać.

Gmia Piaski pozyskała 116 250 złotych dofinansowania ze środków budżetu Województwa Wielkopolskiego na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Środki zostaną przekazane na przebudowę dwóch dróg. Znaczna część tej kwoty, ponad 100 tys.złoych zostanie rozdysponowana na budowę ul. Polnej w Piaskach, tak długo oczekiwanej przez mieszkańców. - Powstanie droga o długości 800 metrów z trylinki. Przetarg na jej budiwę ogosimy prawdopobnie już w przyszłym tygodniu. - mówił Witold Furmaniak, inspektor ds. budownictwa i amówień publicznych w Urzędzie Gminy Piaski. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom samorząd nie musiał wykupować gruntów pod budowę nowej drogi. - Część drogi będzie miała szerokość 5 metrów, na dalszym odcinku zwęży się do 4 metrów. - wyjaśniał urzędnik. Na przebudowę ul.Polenj smaorząd zabezpieczył w budżecie 700 tys. złotych.
Przebudowana zostanie takze droga dojazdowa do gruntów rolnych w Drogoszewie. Na odcinku 200 metrów powstanie tam nawierzchnia z kryuszywa łamanego co ułatwi dojazd mieszkańćó do zabudowań.

Gmina Piaski pozyskała 116 250 złotych dofinansowania ze środków budżetu województwa wielkopolskiego na budowę dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Środki zostaną przekazane na przebudowę dwóch dróg - ul. Polnej w Piaskach i drogi w Drogoszewie.

Znaczna część tej kwoty, bo ponad 100 tys. złotych, zostanie rozdysponowana na długo oczekiwaną przez mieszkańców budowę ul. Polnej w Piaskach. - Powstanie droga o długości 800 metrów z trylinki. Przetarg na jej budowę ogłosimy prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu - mówił Witold Furmaniak, inspektor ds. budownictwa i zamówień publicznych w Urzędzie Gminy Piaski. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom samorząd nie musiał wykupować gruntów pod budowę nowej drogi. - Część drogi będzie miała szerokość 5 metrów, na dalszym odcinku zwęzi się do 4 metrów - wyjaśniał urzędnik. Na przebudowę ul. Polnej samorząd zabezpieczył w budżecie 700 tys. złotych.

Droga dojazdowa do gruntów rolnych w Drogoszewie przebudowana zostanie na odcinku 200 metrów. Powstanie tam nawierzchnia z kruszywa łamanego, co ułatwi dojazd mieszkańców do zabudowań. 

MiS

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez grzymała sławek, w dniu 2017-04-06 00:47:57

cztery chałupy i 800 metrów trylinki, to jakieś chore, nie ma ważniejszych potrzeb i dróg do zrobienia ? No fakt, tam mieszka sołtys, ale blisko drogi głównej przecież. Ale przekręt !!!

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV