Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 06 kwietnia 2017

Szkolna za dwa miliony?

Zakończyły się wszystkie procedury związane z przygotowaniami dużej drogowej inwestycji  w Poniecu. Chodzi o kompleksową przebudowę ulicy Szkolnej. Samo przeprowadzenie modernizacji władze Ponieca odkładają jednak na przyszły rok. Chcą starać się o jej dofinansowanie, bo koszt będzie wysoki.

Przygotowania do realizacji tej przebudowy trwały od wielu miesięcy. Projekt techniczny wymagał wielu uzgodnień, między innymi energetycznych i gazowniczych. - Zakończyliśmy całą procedurę sporządzania dokumentacji technicznej na przebudowę tej ulicy – mówi burmistrz Ponieca, Jacek Widyński. Samorząd jednak nie spieszy się z rozpoczęciem prac. Budowa będzie kosztowna więc gmina myśli o pozyskaniu na ten cel środków zewnętrznych, a mają gotową dokumentację może się o nie starać.

Modernizacja zakłada całkowitą przebudowę Szkolnej od skrzyżowania ze Śliwińskiego aż do ulicy Polnej. Odcinek ten mierzy około 320 metrów. Projekt zakłada cały cykl prac, w tym między innymi wymianę kanalizacji deszczowej i gazowej, całego oświetlenia ulicznego, wykonanie nowych chodników i nawierzchni.Przy Szkolnej powstaną też  dodatkowe miejsca parkingowe i  zatoki autobusowe na potrzeby dowozu dzieci do szkół.

 - Planowany termin realizacji zakłada, że remont będzie sfinalizowany do końca 2018 roku. Orientacyjny koszt to nawet dwa miliony złotych – przyznaje wiceburmistrz Eugeniusz Nowak.


(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Okulary korekcyjne do pływania
300 PLN
OBUWIE NIKE JUNIOR
198 PLN 239 PLN
Oprawa damska
Czapka Full Cap
Okulary ochronne z korekcją
140 PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
180 PLN 249 PLN