Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 13 lipca 2017

Szkoła na razie świetlicą?

Plan wynajmu długoterminowego obiektów po Szkole Podstawowej w Sarbinowie na razie nie został zrealizowany. Gmina ma jednak "plan B" do czasu znalezienia potencjalnego inwestora. Po wyprowadzce szkoły od września planuje tam uruchomienie świetlicy wiejskiej.

O likwidacji Szkoły Podstawowej w Sarbinowie informowaliśmy już wielokrotnie. Placówka miała coraz mniej podopiecznych i gmina podjęła wiosną decyzję o likwidacji. Uczniów przeniesiono do Ponieca, podobnie stało się z przedszkolakami. Od momentu decyzji likwidacyjnej otwarta pozostawała sprawa obiektu szkolnego. Gmina zaproponowała mieszkańcom wariant związany z długoterminowym wynajmem pod działalność opiekuńczą dla osób starszych. Pomysł spodobał się i na spotkaniu wiejskim większość uczestników zaaprobowała pomysł. Na razie jednak samorządowi nie udało się znaleźć partnera, który nie kupując nieruchomości, zainwestuje w remont i adaptację oraz podpisze wieloletnią umowę najmu.

- Nie wykonujemy żadnych nerwowych działań, bo nie mamy presji czasu w tym zakresie. Choć szkoła jest wygaszona, to formalnie jeszcze nie opuściła obiektu. Ma na to czas do końca sierpnia i do tego czasu nie chcemy ekspansywnie szukać inwestora, choć rozmowy na ten temat prowadzimy co pewien czas – przyznaje wiceburmistrz Ponieca Eugeniusz Nowak.

Obiekt ma zostać zwolniony przez szkołę od września. Większość sprzętów trafi do innych gminnych placówek, ale część wyposażenia zostanie w Sarbinowie. Po co? Otóż gmina ma swój „plan B” na wypadek nieznalezienia inwestora. Pozostawienie pustej nieruchomości nieogrzewanej i nieużytkowanej przez okres zimowy nie wpłynie korzystnie na jej stan. - Mamy pomysł alternatywny, by do czasu ewentualnego najmu na nową działalność w obiekcie działała świetlica wiejska, której w Sarbinowie nie ma. Dlatego pozostawimy tam część sprzętu i rozważamy zatrudnienie jednej osoby nadzorującej obiekt – przyznaje E. Nowak.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Blaty łazienkowe
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Szkło hartowane na kazdy telefon
10 PLN
TERMOGENIKI - SPALACZE TŁUSZCZU
Oprawa damska