Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Powiat, dodano: 24 czerwca 2017

Sukces czy porażka? Oto jest pytanie...

Zarząd Powiatu Gostyńskiego otrzymał absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok. Ta informacja raczej nie zaskakuje, ponieważ koalicja SKW-PSL ma większość w powiatowej radzie. Niemałe zdziwienie mogły za to wywołać wzajemne oskarżenia starosty Roberta Marcinkowskiego i radnego Zbigniewa Kulaka o... kłamstwa. Poszło o zadłużenie powiatu gostyńskiego.

Najważniejsze punkty czwartkowej sesji dotyczyły zatwierdzenia sprawozdania finansowego za wykonanie zeszłorocznego budżetu oraz udzielenia Zarządowi Powiatu absolutorium. Sprawozdanie z wykonania budżetu osobiście przedstawił starosta gostyński. Przekonywał, że 2016 rok był wyjątkowy dla samorządu. - Bez cienia przesady, biorąc pod uwagę konkretne argumenty. (...) Ten budżet charakteryzował się płynnością finansową, rosnącą efektywnością inwestycji, która była determinowana pozyskiwaniem środków zewnętrznych, a także racjonalnym wydatkowaniem środków publicznych. Nasze dochody w stosunku do roku 2015 wzrosły o 9 mln zł. (...) Wzrosły też wydatki na inwestycje o 8 mln zł - zachwalał starosta Robert Marcinkowski.

Rok 2016 zamknięto dochodami na poziomie ponad 80,4 mln złotych przy wydatkach 79,5 mln złotych. Powiat planował początkowo zakończyć rok 2016 deficytem, ostatecznie zakończył nadwyżką w kwocie blisko 1 mln złotych. - (...) Dzisiaj nie mamy problemów z żadnymi wskaźnikami, spełniamy je w sposób wystarczający. Potwierdzają to nasze służby finansowe, potwierdza również Regionalna Izba Obrachunkowa. (...) Stan finansowy powiatu jest bardzo stabilny - zapewniał starosta Marcinkowski, prezentując slajd przedstawiający potencjał budżetu powiatu gostyńskiego. Zadłużenie powiatu, jak zapewniał, jest na bezpiecznym poziomie.

W ubiegłym roku powiat przeznaczył na inwestycje ponad 17,6 mln złotych. Dla porównania w roku 2013 na inwestycje wydatkowano nieco ponad 4 mln złotych. Najwięcej pieniędzy przeznaczono na drogi, a wyremontowano ich w sumie około 24 km. - To jest wartość, do której powinniśmy dążyć. Gdybyśmy co roku remontowali tyle co w ubiegłym roku, to w skali kilku lat możemy poprawić jakość naszych dróg, która, trzeba powiedzieć otwarcie, nie jest zadowalająca i musimy pracować, żeby ten problem rozwiązać - mówił starosta gostyński. Wśród najważniejszych zeszłorocznych inwestycji drogowych wymienił m.in. przebudowę drogi Krobia - Pudliszki, drogi od ul. Poznańskiej w Gostyniu przez Daleszyn aż do granicy z powiatem kościańskim, pierwszy etap budowy ścieżki Siedlec - Pępowo czy przebudowę ul. Sienkiewicza i ul. Dworcowej w Piaskach. - Te wszystkie inwestycje stworzyły bardzo solidną podstawę do budowy dobrych perspektyw w roku 2017 i latach kolejnych. Wiele wskazuje na to, że choć zaczynaliśmy z niższego poziomu, to rok 2017 będzie jeszcze lepszy - podsumował Marcinkowski.

Z kolei Alfred Siama, przewodniczący Rady Powiatu Gostyńskiego, podzielił się pewnym spostrzeżeniem. - Nie wiem, czy państwo widzieli, ale podczas prezentacji na czole pana starosty wyświetlały się cyfry. To jest bardzo dobry znak. Oznacza, że starosta intensywnie myśli o finansach powiatu gostyńskiego - mówił przewodniczący Alfred Siama, a następnie przedstawił stanowisko Regionalnej Izby Obrachunkowej. Opinie na ten temat złożyli też przedstawiciele komisji branżowych - wszystkie były pozytywne.

O wyjątkowości zeszłorocznego budżetu mówił także Zenon Norman, członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego. Jak zaznaczył, głos zabrał w imieniu koalicji SKW-PSL. I w jego wypowiedzi słowo "wyjątkowy" powtórzyło się kilkukrotnie. Jak wyliczył rajca, prawie co czwarta złotówka wydawana z budżetu powiatu w 2016 roku przeznaczana była na inwestycje. - Na drogi wydaliśmy 14 mln złotych, czym wpisaliśmy się w oczekiwania mieszkańców, bo to właśnie na ich stan najczęściej zwracają uwagę - mówił członek Zarządu Powiatu. Zachwalał sumę środków zewnętrznych, jaką udało się pozyskać i spadek zadłużenia. - Choć nie był on znaczny - zauważył radny Zenon Norman. - Zadłużenie na 31 grudnia 2016 roku stanowi niespełna 36% zrealizowanych dochodów - zaznaczył członek Zarządu Powiatu Gostyńskiego.

Nieco inne spojrzenie na sytuację powiatu miał opozycyjny radny Zbigniew Kulak. - Najpierw wysłuchaliśmy pyszałkowatego wystąpienia pana starosty, a potem jeszcze w propagandzie sukcesu poparł go pan radny Norman, który mówił w imieniu klubów, które tworzą koalicję w naszej radzie - mówił radny Zbigniew Kulak i wytknął staroście oraz radnemu Normanowi, że ci nie podali dokładnej kwoty zadłużenia samorządu powiatowego. Radny wyliczył, o ile dokładnie spadło zadłużenie powiatu gostyńskiego w 2016 roku w stosunku do roku 2015. Była to kwota nieco ponad 12 tys. złotych. Powiat co prawda spłacił 5,6 mln zł kredytu, jednocześnie zaciągając kolejną pożyczkę o nieco ponad 12 tys. zł niższą od spłaconego długu. - Mówmy o konkretach. Dług powiatu wynosi 28 870 158,20 zł, a w ciągu 2016 roku powiat spłacił nieco ponad 12 tys. zł - wyliczał radny Kulak. - Proszę państwa, w budżecie rodzinnym tego typu proporcja to jest tyle co na sól, a w takim komediowym podejściu to jest tyle co na waciki - 12 tys. zł spłacone, prawie 29 mln zł długu pozostaje - skwitował radny opozycji.

Starosta Marcinkowski w wystąpieniu radnego Kulaka dopatrzył się jedynie politycznej manipulacji. - Skłamał pan, że tej kwoty (wysokości zadłużenia powiatu gostyńskiego – przyp. red.) nie wypowiedziałem, to po pierwsze. Po drugie chce przypomnieć panu radnemu, że 31 marca 2016 roku tu na tej sali to pan radny był jednym z tych, co poparli zaciągnięcie kredytu przez powiat gostyński, aby zrealizować bardzo ważną inwestycję dla mieszkańców powiatu gostyńskiego - wypomniał radnemu starosta Marcinkowski. - Dzisiaj to są Himalaje politycznej hipokryzji. Powiedzieć o panu Kulaku totalna opozycja byłoby czystym eufemizmem. Pana przeczy samemu sobie. Pan robi coś innego niż mówi - stwierdził starosta gostyński.

Radny Kulak odparł krótko. - Pan starosta kłamie! - i tłumaczył dalej. - Pan nie wymienił kwoty 28 870 158,20 zł. Taka liczba nie padła. I nie wymienił pan liczby 12 844 zł. Mówił pan o zaokrągleniach, przybliżeniach, o przymiotnikach - odpowiadał Kulak. Potwierdza to nagranie, na którym wyraźnie słychać, że starosta podaje jedynie sumę zbliżoną do 28 mln zł.

Napiętą atmosferę na sali obrad próbował złagodzić radny Damian Walczak. - Można sobie z kwoty 12 tys. zł żartować. Sam fakt, że nie zwiększyliśmy zadłużenia był naprawdę dużym osiągnięciem. (...) Często radny Kulak mówi o zadłużeniu. To bardzo ważny czynnik oceniający działalność powiatu, ale prosiłbym, aby pan zwrócił uwagę, że od roku 2013 zadłużenie powiatu spadło o 5 mln złotych. Była taka kadencja - II kadencja Rady Powiatu - kiedy SKW nie miało większości. Wówczas zadłużenie wzrosło o 10 mln złotych. Ja nie krytykuję tego, bo być może były ku temu ważne powody. (...) Powinniśmy brać to wszystko pod uwagę, nie krytykować bezpodstawnie. Możemy się cieszyć i szczycić, że wyniki ekonomiczne w 2016 roku były takie dobre - przedstawił swój punkt widzenia radny Damian Walczak.

Podczas głosowania nad zatwierdzeniem sprawozdania finansowego i absolutorium dla Zarządu Powiatu Gostyńskiego przeciwny był radny Zbigniew Kulak, kolejnych trzech radnych wstrzymało się od głosu, "za" przyjęciem uchwał głosowała koalicja SKW-PSL. O krótkie podsumowanie pokusił się przewodniczący Alfred Siama. - Uważam, że ten budżet był realizowany dobrze, prawidłowo. Miał charakter rozwojowy, a dzięki podejmowanym przez państwa decyzjom wykonanych zostało wiele ważnych inwestycji. Mam nadzieję, że te słowa nie zostaną zinterpretowane jako wazeliniarstwo, bo nie taka był intencja. Mówię szczerze, co myślę - podsumował przewodniczący Siama.

MiS

Czytaj również

Komentarze (62)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Bareja się kłania , w dniu 2017-06-24 08:03:28

Podczas prezentacji na czole Pana Starosty wyświetlały się cyfry ? Chyba Pan Radny Siama przesadził z wazeliną. Mozna było jeszcze tylko dodać ze zza cyfr przebijał zarys budżetu z 2015. Komedia to mały pikuś przy uniżonych obserwacjach Pana Radnego.

Dodane przez śmiech na sali , w dniu 2017-06-24 08:15:34

Skąd w Kulaku tyle nienawiści? Ten człowiek ośmiesza się coraz bardziej głosując za czymś a później to krytykując.

Dodane przez Inka, w dniu 2017-06-24 08:21:22

I jak tak zadłużony powiat może ratować tonący szpital? Wszystko razem to kompromitacja SKW i PSL ze starostą Marcinkowskim na czele.

Dodane przez mieszkaniec Gostynia, w dniu 2017-06-24 08:27:35

Marcinkowski do dymisji. Powiat zadłuzony szpital zadłuzony a ten snuje wizje niczym napoleon. Wymienić tę cała ekipę post Woźniakowska i będzie porządek a nie propaganda sukcesu. Patrz gmina Gostyń

Dodane przez Konkrety, w dniu 2017-06-24 08:30:39

Fakty są takie: jak w powiecie rządził SLD, z którego Kulak pochodzi, dług wzrósł o 10 milionów. Starosta Marcinkowski obniża zadłużenie o 5 milionów i widać jeszcze jak dużo inwestycji powstaje.

Dodane przez taka sytuacja , w dniu 2017-06-24 08:40:32

Absolutorium dla władz powiatu było z najlepszym wynikiem w historii. Tego w tytule już nie ma, bo portal chętniej atakuje Marcinkowskiego a wychwala swojego pupilka Kulaka.

Dodane przez obciach na sesji, w dniu 2017-06-24 09:18:52

Pan Kulak były senator i zachowuje się tak bezczelnie. Na sesji został totalnie wypunktowany. Jak ktoś głosuje za uchwałą a po roku jest przeciw to tak jakby ukraść w sklepie masło i krzyczeć łapać złodzieja. Po prostu wstyd.

Dodane przez Sądowy, w dniu 2017-06-24 09:55:26

Mają 28 mln zł kredytów a chwalą się że jest 12tyś mniej. Propaganda nie wyszła , trochę wstyd panowie Robert Zenek i Damian. Jak zwykle porządna dawka komentarzy pod artykułem , obrzucania błotem Kułaka bo ma odwagę wam prawdę powiedzieć (tak po katolicku jak zwykle - obłuda). Powiat gostynski powoli staje się bankrutem (ze szpitalem kredytami i zachwyconą samymi sobą władzą. Pewnie wydane za grube pieniądze fakty powiatowe pominą kilka ważnych liczb nie pominą za to 10 zdjęć naszego orzełka.

Dodane przez Ewa, w dniu 2017-06-24 10:00:36

Przedstawieniami radnego Kulaka jestem zniesmaczona, sadziłam, że były senator ma więcej klasy.

Dodane przez Urzędnik?, w dniu 2017-06-24 10:01:32

Panie Walczak mówi pan kadencji drugiej , niech pan spojrzy na kadencje trzecią kiedy pana kumple z SKW zasłużyli powiat prawie do granic możliwości . Jak może pan udawać ze tego nie wie i dawać się tak wykorzystywać politycznie przez ludzi cynicznych. Wstyd . Jak tak można ?

Dodane przez Elka, w dniu 2017-06-24 10:06:52

Jak zwykle 5 komentarzy ze słowami "senator", "nienawiść" i "atak". Wszystkie napisane przez jedną osobę, dobrze znaną oczywiście. Możnaby powiedzieć powyborcze szaleństwo trwa nadal. Mydlenie rzeczywistości , obrażanie bo ktoś powiedział prawdę prosto w oczu. Obrzydliwe i małostkowe, jakby to podsumować TAKIE POWIATOWE

Dodane przez głos rozsądku , w dniu 2017-06-24 10:32:13

Wyremontowane drogi np. Dusina - Stankowo, nowe boiska dla młodzieży, zaraz nowa szkoła w Brzeziu to głównie działania pana Marcinkowskiego. 17 milionów na inwestycje pewnie że sukces tylko portal mydli ludziom oczy promując obłudę pana Kulaka. Zamiast znowu obrażać Staroste może wreszcie zrobi pan coś pożytecznego.

Dodane przez pielgrzym, w dniu 2017-06-24 10:56:57

odjebcie sie od tego portalu. Udowodnili, że pan starosta dużo mówi a jak przychodzi co do czego to w sądzie dostaje baty. Takie pierd... chociaz wszystko jest napisane o inwestycjach i innych. Węcej osób wypowiada się ze strony SKW niż z przeciwnej. Tylko idiota tego nie zauwazy albo ktoś celowo podkręca tę spiralę nienawiści ze strachu przed kolejna porazką. Modle się za was chociaż i tak pójdziecie do piekła hipokryci :)

Dodane przez myszka agresorka, w dniu 2017-06-24 11:11:01

"Hipokryci z SKW" - jakże celne to stwierdzenie, co do sądu - pan Starosta obnażony, przegrany, płaczliwy. Propagandą będą to pudrować, ale tylko naiwny jeszcze wierzy w te "powiatowe sukcesy". Zmniejszenie zadłużenia o 12 tyś to śmiech - tyle opowiadali, tyle bajali ,a im Kulak kwotę wyliczył i znowu obnażył naszą lokalną myszkę agresorkę.

Dodane przez na wesoło , w dniu 2017-06-24 11:33:24

Dajcie spokój. Starosta zadowolony,wyrazy wdzięczności z ust koalicji padły gromadnie ,cyfry na czole starosty odczytane i właściwie zinterpretowane , tylko wredny Kulak wyliczył 12 tys sukcesu. No bezczelność wyjątkowa i tego wybaczyć nie wolno -nigdy! Przecież pozostali starostowie chyba coś robili ,bo z wypowiedzi klakierów w komentarzach wynika ,iż Palkowa z Pospieszynskim nie tylko nic nie robili ale pewnie złośliwie i dla jaj powiat zadłużali ? Ludzie....trochę dystansu .Interpretacja Alfreda Siamy dla potomnych o tych cyfrach na czole ,Bogu dzięki ze zer nie było w tych wyświetlaniach . Daj pan spokój panie Siama z tymi przemyśleniami ,bo tylko pan ośmieszasz człowieka.

Dodane przez kredyty SLD, w dniu 2017-06-24 12:00:39

Jak pan Kulak śmie wytykać panu staroście, że spłaca kredyty, gdy ekipa SLD każdego roku powiat zadłużała. Starosta robi wiele dla powiatu, pan Kulak robi wiele ale zamieszania. Szkoda słów...

Dodane przez obserwator, w dniu 2017-06-24 12:04:47

Jezu po co nam ten cały powiat? Zjedzą więcej niż produkują. Jak słucham wypowiedzi starosty to mam wrażenie że zyję w niebiosach ale jak potem doczytam do końca to widzę jaki to samochwała. Przerost formy nad treścią aż się chce zwracac. Chłopie ty na Białoruś jedż kariere robić bo tutaj sie marnujesz

Dodane przez pstryk, w dniu 2017-06-24 12:08:52

Jesli sld zadłużyło to skw zarżnęło powiat do końca. Gdyby było inaczej to by sie Pospieszyński do dymisji nie podał. Tutaj fakty nie sa powiatowe. Tu ludzie pisza prawde i żaden trol propagandzista tego nie zmieni swoimi wpisami. Narobiliście szabma to się w topcie. Po wyborach jak was ludzie wyj... na zbity pysk to trzeba sprawdzic wszystkie dokumenty i pokazac ludziom prawe o rządach skw

Dodane przez M, w dniu 2017-06-24 12:21:27

28 mln kredytów pokazuje całą prawdę o SKW. Do tego dodajcie ponad 18 mln długów szpitala powiatowego (również w parabankach) i prawdy nikt nie zakrzyczy (Joasia jedna, Joasia druga czy inny etatowiec). Ale pan Damian z panem Robertem będą Palkową atakować. Obłudę i manipulacje czuć tu na kilometry. I już planują kolejne zobowiązania do spłacania po wyborach przez 10 lat nazwane PPP - Piep...my Przyszłość Powiatu - tak można by to nazwać. Całe SKW - po rozgonieniu tej ekipy długie lata będzie trwała reanimacja powiatu gostyńskiego

Dodane przez m, w dniu 2017-06-24 12:39:50

Postawa pana Z.Kulaka godna pożałowania. Gratulacje dla Starosty za tyle inwestycji, co każdy normalny człowiek dostrzega.

Dodane przez Żenua, w dniu 2017-06-24 13:20:57

Propagandziści powiatowi dalej walczą. Obrażać manipulować kłamać . Na etaciku za nasze podatki.

Dodane przez Tytus, w dniu 2017-06-24 14:07:07

Dyrektor szpitala i starosta do jednego wora.w szpitalu tylko ketonal pylargina i kroplowka nic wiecej nie ma.lekarze ,pielegniarki zostawie bez komentarza bo nic dobrego nie moge napisac.Starosta ,dyrektor szpitala i czesc personelu do wymiany,moze inni bardziejzadbaja ochorych niz o wlasna kieszen.Brac dyzury i nic nie robic.Panie Kulak pilnowac,pilnowac .Ja o dyrektorze nie napisze ani jednego dobrego slowa.Na moje uznanie zasluguje doktor Mikstacka i dr Sleti .reszta nie potrzebna

Dodane przez gos1tyniak, w dniu 2017-06-24 14:36:05

A powiedzcie moi mili kto ich wybrał? Teraz narzekacie no ale ten Samochwałek mami synuś przerósł już wszystkich. Jedyna szansa to odciąć od koryta i basta.

Dodane przez ekonomia i wyniki , w dniu 2017-06-24 14:41:14

Z artykułu wynika, że w ciągu 3 lat rządów Starosty wydatki na inwestycje wzrosły aż 4 razy i to w dodatku przy obniżeniu zadłużenia. W normalnej firmie za takie dobre zarządzanie są przynajmniej pochwały. Pan Kulak taką bezpodstawną krytyką i obrażaniem wypada znowu żałośnie.

Dodane przez rada na weekend, w dniu 2017-06-24 14:59:59

Ludzie czy wy musicie mieć w sobie tyle jadu i złośliwości??? Ja panu Marcinkowskiemu dziękuję za piękną drogę przez Dusinę i Daleszyn. Żaden burmistrz ani wcześniejsi starości nie zrobili tyle co obecny starosta. Konkretny człowiek, który działa i dotrzymuje złożonych obietnic. Idzie niedziela, odpocznijcie trochę od bycia zawistnymi.

Dodane przez Leszek, w dniu 2017-06-24 15:06:51

Do powiatowych wazeliniarzy. Czy w budżecie domowym też robicie inwestycje mając wielki garb zadłużenia? I jeszcze planujecie nowe, zadłużając się na 10 lat do przodu (pomysł PPP)? Przecież na ew. oddłużenie szpitala powiat jako organ założycielski nie ma pieniędzy, bo by musiał brać nowe kredyty na kilkanaście milionów! To się kwalifikuje jako........ Jedyny radny, który to prawie co sesję ujawnia - jest traktowany przez starostę + radnego Normana poniżej wszelkich standardów przyzwoitości i taktu.

Dodane przez Lena, w dniu 2017-06-24 15:10:20

Pan KULAK zawsze i wszedzie wypada z klasa o czym nie mozna powiedziec o tobie i staroscie.Po tylu porazkach i przegranych w sadzie powinien siedziec w mysiej norze ale brak godnosci widac na kazdym kroku byle tylko przy korycie . Wielki szacunekdla redaktora Gostyn24 dzieki ktoremu wiemy co wyprawiaja ci przy korycie.p.Kulak do dziela a kto wie moze wszystko sie zmieni juz nie dlugo.wytrwalosci

Dodane przez do Leny, w dniu 2017-06-24 15:23:04

Klasę ma pan Starosta, który jest kulturalnym człowiek i dużo dobrego zrobił dla powiatu. Widać przecież ścieżki rowerowe, drogi albo obiekty dla młodzieży szkolnej. Niestety pan Kulak wypada bez klasy. Jego najważniejsze działania polegają na obrażaniu albo szukaniu słynnych już w całym powiecie kropek i przecinków. Czasami odnoszę wrażenie, że zamiast pracować na rzecz powiatu załatwia swoje prywatne porachunki. Bardzo nieładnie i ludzie już to bardzo dobrze widzą.

Dodane przez nanana, w dniu 2017-06-24 15:37:01

Dwa artykuły obok siebie na temat absolutorium. Widać kto potrafi zarzadzać a kto nie ma o tym pojęcia. Brawo panie burmistrzu. Kiedyś w gminie były krzyki i awantury, bo były burmistrz się nie sprawdzał. Teraz to samo dzieje sie w powiecie który chyba idzie na dno jak szpital

Dodane przez Lena, w dniu 2017-06-24 15:38:15

Przez do Leny.jezeli juz powstaly jakies obiekty to za nasza kase a nie prywatna starosty ktoremu siedzisz tak gleboko ze bardziej nie mozna.ja natomiast dobrze wiem jakim czlowiekiem jest p.Kulak

Dodane przez Xxc, w dniu 2017-06-24 15:42:42

Do nanana.szpital idzie na dno jak Titanic,lekow nie ma ,na badania nie ma personel pozostawia wiele do zyczenia a dyrektor i starosta na powierzchi ale materialnej.najpierw swoja kieszen a z resztek na szpital

Dodane przez Do nanana , w dniu 2017-06-24 15:44:49

Dwa artykuły obok siebie ale liczy się polityka portalu. Z lewicy redaktorzy będą ratusz pudrować, chociaż powiat się rozwija i tak będą krytykować. Ten portal jest stronniczy i tyle.

Dodane przez bet@, w dniu 2017-06-24 15:59:30

Panie radny Kulak, żałuję oddanego na Pana głosu. Więcej nie popełnię tego błędu. Pana misją jest współdziałanie dla dobra Powiatu, a nie tylko knowania i zachwyt własną osobą

Dodane przez rys, w dniu 2017-06-24 16:17:17

marcinkowski powinien podac sie do dymisji

Dodane przez Mysia, w dniu 2017-06-24 16:31:57

Panie radny Kulak ja nie żaluje oddanego glosu napana ,bede z cala rodzina zawsze glosowac na pana i pana syna jestesmy z WAS dumni a gminie i powiatowi nie przynosicie wstydu tak kak inne osoby,afery sprawy sadowe to nie przystoi osobom publicznym.

Dodane przez new, w dniu 2017-06-24 16:32:22

Inwestycje bo powiat ciągle doi gminy, jak sam by miał to zrobić o to jeszcze większy dług. A chwali się tymi inwestycjami, wstyd.

Dodane przez doba, w dniu 2017-06-24 16:46:57

Narcyz i jego piaskowsko-krobska wazelina. Tak to można podsumować

Dodane przez DG, w dniu 2017-06-24 17:18:34

Robert działaj dalej, wiele dla powiatu zrobiłeś. Kulak się do tej rady nie nadaje więc się nim nie przejmuj. Gratulacje absolutorium i takich wyników finansów.

Dodane przez profesor rehabilitowany, w dniu 2017-06-24 17:51:50

Nie zapominajmy o wazelince pogorzelskiej.

Dodane przez mieszkaniec, w dniu 2017-06-24 18:27:04

Marcinkowski i cały POwska wiekszość do dymisji.Dobrze że nadchodzą wybory dadzą wam popalić.

Dodane przez wyborca, w dniu 2017-06-24 18:32:12

Kulak musi odejść. Wyborcy widzą, że zajmuje się głównie atakami na starostę zamiast rozwojem powiatu.

Dodane przez 28 mln, w dniu 2017-06-24 19:13:53

"Kulak musi odejść " zamarzył sobie pan Robciu hahahahaha

Dodane przez skw, w dniu 2017-06-24 19:16:55

Pan robciu siedzi i zawija sreberka jak ten świstak. Co mu pozostało. Gdzie nie spojrzeć tam kiszka, a on czuje sie niezastąpiony jak jego mentor jerzy W. Robciu skończysz jak on bo już nawet swoi przestali cie lubić.

Dodane przez Gostynianka, w dniu 2017-06-24 20:44:31

Panie Starosto nie przejmuj sie ludzkim biadoleniem jestes dobrym czlowiekiem robisz co mozesz I na co sa srodki a jk I zk niech sie nie mieszaja w nie swoje sprawy

Dodane przez Gostynianek, w dniu 2017-06-24 20:59:46

Gostynianka - zk został wybrany do rady powiatu aby demaskować manipulacje i propagandę. Z tego co pamietam miał tez 4 razy więcej głosów niż mężuś ?

Dodane przez wyborca, w dniu 2017-06-24 21:39:14

Kulak musi odejść. Wyborcy widzą, że zajmuje się głównie atakami na starostę zamiast rozwojem powiatu.

Dodane przez mieszkaniec Gostynia, w dniu 2017-06-25 09:20:26

Może wiecie: jakie wnioski do budżetu, ile, na jakie inwestycje złożył w 2016 roku Pan Kulak ? on tylko ...ach brak słów

Dodane przez porównanie, w dniu 2017-06-25 10:08:52

Panu Staroście można zawdzięczać ścieżki rowerowe, boiska sportowe, szkołę w Grabonogu wykupioną od spadkobierców, wyremontowane drogi i wiele innych tematów. Panu Kulakowi nie można zawdzięczać nic, no chyba, że bezpodstawne ataki na sesjach.

Dodane przez chrześcijanin, w dniu 2017-06-25 11:37:15

Z zegarkiem w reku można okreslic kiedy w niedziele budzą sie powiatowi rzędnicy od propagany :) Budziki se kupcie bedziecie wcześniej chwalić swego pana

Dodane przez GG, w dniu 2017-06-25 12:45:11

Powiatowy komentarz przedkościelny. Takie rzuceniem błotkiem w Kulaka przed komunią. Brawo ty.

Dodane przez Pacjentowi , w dniu 2017-06-25 13:31:16

Zakup niewiadomego pochodzenia termometrow do szpitala ktore w calym szpitalu wskazuja 36,6 aby personrl mial swiety spokoj to tez zasluga starosty

Dodane przez Renia, w dniu 2017-06-25 14:06:48

Jest to ogromna porażka

Dodane przez miłej niedzieli , w dniu 2017-06-25 14:14:24

Reniu, a gdzie konkrety? Starosta spłaca zadłużenie podczas gdy polityczni towarzysze radnego Kulaka zadłużenie powiększyli. W gostyńskich wioskach mamy wreszcie nową drogę. Daleszyn Dusina Stary Gostyń Stankowo Osowo czekały na to od lat. I to jest sukces, który pewnie niektorych boli.

Dodane przez Chwalipięta , w dniu 2017-06-25 14:43:17

Spłacił w tym roku realnie 12 tys. A jak był w SKW przez lata to kilkadziesiąt milionów napożyczali , bez opamiętania. Był przewodniczacyn rady powiatu z wielką comiesięczną dietą i co roku podnosił rączkę za ogromnymi kredytami. Stąd dzisiaj właśnie taka zapaść powiatu. Naprawdę przestańcie z ta propagandą bo się was słuchać nie da . Kłamczuchy niedzielne.

Dodane przez czytelnik, w dniu 2017-06-25 14:46:36

do miłej niedzieli: zadłużenie było 12 mln, a za czasów SKW wzrosło do 36 mln albo i więcej? wiedza powszechnie dostępna, boli co?

Dodane przez Marianek, w dniu 2017-06-25 17:39:10

Wiedza jest powszechnie dostępna. Jednak nie wszyscy potrafią z niej skorzystać. Nie przeskoczy się własnych ograniczeń.

Dodane przez remis, w dniu 2017-06-25 17:43:04

Porażką jest działanie Kulaka w tej radzie. Nic dobrego jeszcze nie zrobił.

Dodane przez do remis, w dniu 2017-06-25 19:24:20

A co dobrego ma robić Kulak skoro wszystkie decyzyjne stanowiska obsiedli kumple starosty? Jedyne co może to zwracać uwagę na czarne chmury gromadzące się nad świetnie działającym szpitalem i nie tylko szpitalem. . .Poczekamy -zobaczymy te sukcesy.

Dodane przez Ktos, w dniu 2017-06-25 19:44:16

Marcinkowski i dyrektor szpitala dwa bufony jeden drugiego wart.

Dodane przez bet@, w dniu 2017-06-26 12:35:57

Nie ma się nad kim zachwycać. Małostkowość, śmieszność i brak urody

Dodane przez nie dla hejtu, w dniu 2017-06-26 12:39:53

Zobaczcie obiektywnie ile Starosta ściągnął pieniędzy unijnych do powiatu np. na szkołę w Brzeziu i nie krytykujcie anonimowi hejterzy. Wstyd za niektórych po prostu.

Dodane przez tak, w dniu 2017-06-26 12:51:09

propaganda trwa - cały on - co tam 28 mln kredytów - ściągnął jakieś pieniądze na coś tam. Pospieszyński ściągał dużo więcej i co? Czas na zmiany - po prostu

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Pieczeń rzymska
12,50 PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
299 PLN 349 PLN
Skrzynka narzędziowa TITAN PLUS NTP20C
29,00 PLN
Okulary ochronne z korekcją
140 PLN
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN