Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 06 grudnia 2016

Spotkanie z leszczyńską pisarką

Ewa Rosolska, leszczyńska pisarka, była gościem Biblioteki Publicznej w Pogorzeli. Spotkała się z uczniami klas piątych miejscowej Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza. Była to okazja do zapoznania się z twórczością autorki i jej najnowszym tomem zatytułowanym "Po drugiej stronie", który przedstawiła jeszcze przed księgarską premierą.

Ewa Rosolska zaprezentowała w Pogorzeli najnowszy tom ze swojego cyklu "Tajemnica starego witraża". Egzemplarz był dosłownie gorący, bo jego promocja była przedpremierowa. Trzecia część cyklu zatytułowana "Po drugiej stronie"  ma trafić do księgarń 16 grudnia. - Ewa Rosolska zgrabnie przeniosła swoje ulubione motywy - tajemnicy, skarbu, przyjaźni, przyrody - pojawiające się w publikowanych przez nią dotąd pod pseudonimem Marta Osa powieściach obyczajowych dla dorosłych ("I po cholerę mi to było!", "Owce, barany i gminne szykany") w świat nastolatków, a zrobiła to z ujmującym wdziękiem, językową lekkością i specyficznym poczuciem humoru – mówi Dobrochna Błażejczak, nauczycielka i bibliotekarka z Pogorzeli.

Podczas spotkania autorka opowiadała uczniom o swojej pisarskiej przygodzie, przybliżając im barwne okoliczności powstawania kolejny tomów cyklu. - Wyjaśniała między innymi, że wkroczyła w świat fantazji, gdy podczas kilkudniowego wypoczynku w pewnym pięknym, pełnym antyków domu wystraszyła ją nocną porą… stara szafa. Tajemnica starego witraża miała być krótkim opowiadaniem przygotowanym na wieczorek czytelniczy w szkole. Opowiadanie rozrosło się do pięciu tomów  - dodaje D. Błażejczak.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
NEW BALLANCE MĘSKIE
299 PLN 349 PLN
Koszulka damska Adidas
74 PLN 99 PLN
Oprawa damska
Dres dziecięcy Puma
89 PLN 149 PLN
TERMOGENIKI - SPALACZE TŁUSZCZU