Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 14 czerwca 2017

Spacerowo szlakiem rewitalizacji

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pierwsze w historii Krobi tak zwane spacery studyjne, czyli odwiedzenie z mieszkańcami miasta miejsc, które w kolejnych latach diametralnie zmienią swoje oblicze. O planach i działaniach opowiadała grupie blisko 90-osobowej osobiście profesor nadzorująca zespół ekspertów oraz urzędnicy. 

Krobia postanowiła skorzystać z wzorca innych miast i pokazać mieszkańcom, co i w jaki sposób chce odnowić w gminie w najbliższym czasie, nad czym pracuje już od ponad pół roku sztab projektantów i urzędników. - W ciągu dwóch różnych spacerów z tej oferty skorzystało 88 osób. W trakcie spotkań zaprezentowano między innymi koncepcję zagospodarowania terenu dawnej cegielni w Pudliszkach, w której znaczącą rolę przypisano zbiornikom wodnym, wzmacniającym funkcję rekreacyjno-sportową obszaru, zaś wiceburmistrz Krobi Michał Listwoń odniósł się do potencjału krobskiej fosy i jej najbliższego otoczenia. Jak się okazuje, Krobia utożsamiana jest właśnie między innymi z tym, że jako jedno z nielicznych miast w Polsce posiada w swoim centrum fosę, stanowiącą doskonałe miejsce wypoczynku i rekreacji – mówi Adam Sarbinowski z krobskiego Urzędu Miejskiego.

O tym, czy i które plany dotyczące rewitalizacji gminy uda się zrealizować, ma pokazać skuteczność w zabieganiu o pieniądze zewnętrzne. Pierwszy duży sukces to dofinansowanie zdobyte już na stworzenie krobskiego „Kopernika”. Za kilka miesięcy centrum edukacyjne ma mieścić się w podniszczonym dziś budynku gospodarczym na Wyspie Kasztelańskiej, który także odwiedzono podczas spaceru, podobnie jak starą gazownię i krobski rynek. Lokalny Program Rewitalizacji Gminy Krobia zakłada działania zmieniające oblicze miasteczka aż do roku 2022.

(m), fot. UM w Krobi

Czytaj również

Komentarze (4)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Martha, w dniu 2017-06-14 08:23:59

Nie wszyscy urzędnicy są nastawieni na rozmowy z mieszkańcami

Dodane przez xxx, w dniu 2017-06-14 12:32:15

i wszedzie schody, a o podjazdach dla niepełnosprawnych i matek z wozkami z dziecmi to juz sie nie pomysli , po co komus ułatwic zycie, lepiej utrudnic

Dodane przez reniu, w dniu 2017-06-14 14:14:28

specjaliści od utrudniania

Dodane przez Teresa, w dniu 2017-06-14 16:01:45

Woxkiem nie idzie przejechac w KROBI.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary damskie słoneczne - polaryzacja, filtr UV
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 289 PLN
Oprawa damska
OBUWIE DAMSKIE NIKE
160 PLN 219 PLN
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
219 PLN 279 PLN
Oprawa damska