Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Piaski , dodano: 13 kwietnia 2017

Śmieci "fruwają" między grobami

Odwiedzający groby na cmentarzu przy kościele w Strzelcach Wielkich skarżą się na panujący tam bałagan. Ich zdaniem proboszcz administrujący nekropolią zupełnie nie dba o porządek. - Śmieci, które leżą między grobami, powinien obejrzeć arcybiskup - grzmią czytelnicy. Z kolei proboszcz przyznaje, że problem jest mu doskonale znany, ale wina leży też po stronie odwiedzających cmentarz.

Osoby komentujące artykuł pt. "Podpalenie na cmentarzu?" nie szczędzą słów krytyki co do sposobu zarządzania cmentarzem przy kościele w Strzelcach Wielkich. Mają żal do proboszcza Zygmunta Łukowiaka o to, że panuje tam nieporządek i to od wileu lat. Największym problemem jest przepełniony śmietnik, a odpady przy silnym wietrze wpadają między groby. - Taki bałagan na cmentarzu?! Przy kościele? Wstyd! - grzmią czytelnicy. - Nikt tej góry śmieci nie widzi? Nikomu nie przeszkadza? (...)  Warto zadbać o cmentarz. - czytamy jeden z komentarzy. - (...)Ten cmentarz woła o pomstę do nieba(...) - pisze kolejny komentator. - (...) Szanowna redakcjo prosze przyjechac na cmentarz w okresie wakacyjnym, grobów nie widać tak wielkie zielsko, nie można przejść gankami, aby dojść do grobu (...) - pisze kolejna osoba. 
Ksiądz proboszcz Zygmunt Łukowiak z parafii pw. św. Marcina Biskupa sprawę widzi nieco inaczej. Co do harmonogramu wywozu śmieci nie wypowiedział się, ale przyznaje, że śmieci to  w parafii problem. - Myślimy nad jego rozwiązaniem od pół roku. - powiedział w rozmowie z nami proboszcz parafii pw. św. Marcina Biskupa w Strzelcach Wielkich. Uważa też, że wina po części leży po stronie odwiedzających groby bliskich. Ludzie nie zawsze wyrzucają śmieci do boksu, a wtedy robi się bałagan. - Pół boksu śmieci a ludzie wrzucaja ak popadnie na główny chodnik, a podem wiatr to wszystko rozmiata. - tłumaczy proboszcz Zygmunt Łukowiak. - Ja tego nie upilnuje. - skwitował proboszcz strzeleckiej parafii.

Osoby komentujące artykuł pt. "Podpalenie na cmentarzu?" nie szczędziły słów krytyki co do sposobu zarządzania cmentarzem przy kościele w Strzelcach Wielkich. Mają żal do proboszcza Zygmunta Łukowiaka o to, że panuje tam nieporządek i to od wielu lat. Największym problemem jest przepełniony śmietnik, a odpady przy silnym wietrze wpadają między groby. - Taki bałagan na cmentarzu?! Przy kościele? Wstyd! - grzmią czytelnicy. - Nikt tej góry śmieci nie widzi? Nikomu nie przeszkadza? (...) Warto zadbać o cmentarz - czytamy w komentarzach pod artykułem. - (...) Ten cmentarz woła o pomstę do nieba (...) - pisze kolejny czytelnik. - (...) Szanowna redakcjo, proszę przyjechać na cmentarz w okresie wakacyjnym, grobów nie widać, tak wielkie zielsko, nie można przejść gankami, aby dojść do grobu (...) - pisze kolejna osoba. 

Ksiądz proboszcz Zygmunt Łukowiak z parafii pw. św. Marcina Biskupa sprawę widzi nieco inaczej. Co do harmonogramu wywozu śmieci nie wypowiedział się, ale przyznaje, że śmieci to spory problem. - Myślimy nad jego rozwiązaniem od pół roku - powiedział w rozmowie z nami proboszcz parafii pw. św. Marcina Biskupa w Strzelcach Wielkich. Nie zdradza jednak, w jaki sposób zamierza go rozwiązać. Uważa też, że wina po części leży po stronie odwiedzających groby, ponieważ ludzie nie zawsze wyrzucają śmieci do boksu, a wtedy robi się bałagan. - Proszę zobaczyć, pół boksu śmieci, a ludzie wrzucają, jak popadnie na główny chodnik, a potem wiatr to wszystko rozmiata - tłumaczy proboszcz Zygmunt Łukowiak. - Ja tego nie upilnuję - podsumowuje proboszcz strzeleckiej parafii.

MiS

Czytaj również

Komentarze (30)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez parafianin innej parafii, w dniu 2017-04-13 17:21:40

wysłać zdjęcia e-mailem biskupowi niech zobaczy jak jego podwładni przejmują się majątkiem i na nim gospodarują

Dodane przez cichy, w dniu 2017-04-13 17:23:25

zmienić tego proboszcza on nic nie robi do parafi tylko pieniądze woła

Dodane przez paraf, w dniu 2017-04-13 17:57:26

ciekawa jest też sprawa knajpy pod bokiem kościoła. Słyszałem że byli chętni którzy chcieli dać więcej za wynajem żeby tam prowadzić działalność, ale spławiono ich. Kto czerpie korzyści i jak duże z tego wynajmu, albo kto komu w łapę daje?

Dodane przez Fyr, w dniu 2017-04-13 18:42:49

Zamienię się na księdza z Zalesia hehe

Dodane przez zenek blus, w dniu 2017-04-13 18:48:25

zdaje sie że kościół i cmentarz należy do parafian i to ich wstyd i ich sprawa jak wygląda.

Dodane przez poborcaskarbowy, w dniu 2017-04-13 19:01:17

zenek blus - płacąc za pogrzeb mam prawo wymagać od jego zarządcy jeżeli uważasz, że jest inaczej to miotła, taczka i do roboty.

Dodane przez emerytka, w dniu 2017-04-13 19:20:50

Bałagan bałaganem , ale wyrzucanie śmieci nie należy do proboszcza , świadczy tylko o bogobojnych parafianach , którzy ten bałagan stworzyli . Jest jeszcze problem z kradzieżami na drugim cmentarzu. Taki jest obraz i wizerunek tych bogobojnych.

Dodane przez kfffiatek, w dniu 2017-04-13 19:48:22

Fyr - nie tylko ty chętnie oddasz księdza z Zalesia - ja też !!!

Dodane przez Ten, w dniu 2017-04-13 20:35:14

Ten człowiek nie powinien mieć żadnej Parafi!!!! On nigdy nic nie robił , czerpał tylko korzyści dla siebie i używa sobie.

Dodane przez Maja, w dniu 2017-04-13 21:42:43

A ja mam pytanie kto odpowiada za rosnace chwasty na wolnych miejscach? Zgadzam sie sa balaganiarze wsrod odwiedzajacych groby ale nie sa winni takiemu zaniedbaniu to wina gospodarza a wiec proboszcza .nikt nie sprzata na cmentarzu a my dbamy o groby rodziny.

Dodane przez Zagubiony, w dniu 2017-04-13 21:49:03

Nie mam nic do powiedzenia na ten temat. Nawet nie wiem po co tu wchodzę i to czytam.

Dodane przez Yyy, w dniu 2017-04-13 21:49:28

Zenek blus! Jezeli kosciol i cmentarz nalezy do parafian to dlaczego musimy placic za wszystkie USŁUGI ksiedza .sakramenty nie są przedmiotem handlu

Dodane przez xxx, w dniu 2017-04-13 21:50:23

a może zmienić lokalizację śmietnika, bo widząc na zdjęciach jest nie w tym miejscu w którym powinien być

Dodane przez marisnek, w dniu 2017-04-13 23:34:25

Sprawa powinien zajac sie sanepid zdaje sie ze od tego sa . ups zapomnislem ze licza kury i golebie u rolnikow

Dodane przez uiner, w dniu 2017-04-13 23:49:10

Taka prawda że proboszcz tych smieci nie robi(wywala) tylko ci co krzyczą i mają problem z sobą , Kiedyś zwróciłem uwagę osobie wywalającej śmieci że troszeczke dalej jest śmietnik (a wyrzucała z ulicy około 2m ) to taką litanie dostałem że ...

Dodane przez z, w dniu 2017-04-14 00:18:24

nie tylko za pogrzeby płacą parafianie bo przy podatku sołtysi zbierali po 20 zl na wywóz śmieci ze cmentarza oczywiscie na proźbę księdza proboszcza to się pytam dlaczego sa nadal te smieci czyszby w dziurach nie było już miejsca tak jak ostatni te smieci co leciały na łąkę pana W....

Dodane przez wierzący, w dniu 2017-04-14 07:26:06

Ludzie sobie zgotowali ten los... nie żebym bronił proboszcza (ja z nim akurat żadnych problemów nie mam), ale ludzie sami naśmiecą, a później krzyczą - z tego co wiem, to śmietnik jest po przeciwnej stronie drogi, ale ludziom się nie chce i wyrzucają gdzie popadnie... Zastanówcie się, kto to "produkuje" - proboszcz? raczej nie!!! Co do roboty proboszcza - dach na kościele, elewacja, oświetlenie, kamery - czy dalej wymieniać.... otwórzcie oczy i przejdźcie się raz po raz do kościoła!

Dodane przez zenek blus, w dniu 2017-04-14 08:34:25

no i co ... no i gówno, obrazili się niektórzy " przecież zapłaciłem " a gówno zapłaciłeś, nikt cie do tego nie zmuszał, tak jak nikt cie nie zmusza do tego żebyś wierzył w tego czy tamtego boga i zakopał ciało na tym czy innym cmentarzu. Malutkie rozumki mają ludzie oj malutkie. lepiej żeby wzięli się do roboty i posprzątali, a jeżeli twierdzą że zapłacili no to możecie iść do tego komu zapłaciliście (jak gdzieś ktoś napisał podobno sołtysa) i niech sprząta skoro wzioł kasę.

Dodane przez Azor, w dniu 2017-04-14 09:39:00

Zenek blus! Malutki rozumek to u ciebie.Jezeli cmentarz.kosciol i plebania naleza do parafian to jak nazwac to ze ksiadz chcial sprzedac cudza wlasnosc to(kradziez).on jest odpowiedzialny za chwasty siegajacy 2 metry wysokosci.nalezy opryskac i po klopocie a nie tylko wycieczki i unikanie odpowiedzialnosci

Dodane przez Blus bez zenks, w dniu 2017-04-14 10:35:36

Ludzie siegnijcie po Życie Gostynia z 2014 to zobaczycie cmentarz w calej okazalosci i tu nie chodzi o smietnil tylko o cmentarz,a na drzewie przy wejsciu tabliczka USZANUJ MIEJSCE SWOJEJ PRZYSZLOSCI a ksiadz jak szanuje w jakim otoczeniu spoczywaja dzieci aniolki na pomniku wyciagaja reci i peno modla sie aby ksiadz sprzatnal chwasty.na preparat owadobojczy kase powinien miec bo msza trwajaca 15min odprawiona w trzech intencjach czyli po 50zl kazda.kto z was zarabia 150 przez kwadrans.no moze Zenek blus

Dodane przez xyz, w dniu 2017-04-14 10:39:03

Dobry temat-świąteczny:-)

Dodane przez znuzona, w dniu 2017-04-14 11:31:45

TAK BARDZO DOBRY TEMAT NIE TYLKO NA SWIETA ALE NA SOBOTE , NIEDZIELE .Otwieram ( poraz ostatni) ten portal bo te cmentarze zrobily sie nudne . A pamietajmy ze kazdy z nas tam spocznie . Zadbajmy o groby swoich bliskich i darujmy sobie z tego miejsca sensacji WESOLYCH SWIAT

Dodane przez Filip, w dniu 2017-04-14 11:54:08

Znuzona ale to przykry fakt ze nasi bliscy spoczywaja w takim burdlu .dzisiaj podjam decuzje razem z moim tata .nasze zwloki spoczna nacmentarzu w Lesznie.

Dodane przez smieciarz, w dniu 2017-04-14 15:59:52

a w gostyniu smietniki az kipia

Dodane przez zenek blus, w dniu 2017-04-14 19:09:58

najpierw dajecie księdzu kase a pózniej płaczecie na portalach, kto was zmusza do tago żeby dawać na msze.

Dodane przez Leon, w dniu 2017-04-14 21:04:56

Zeneku bus .za darmo to nawet sie nie przezegna a gdzie mowic o mszy.nie masz kasy nie ma pogrzebu,przestan cwaniakowac poplecznku kataniarzy.lec na msze a nie pisz glupstw

Dodane przez Fred, w dniu 2017-04-15 06:54:28

Myślicie że jak zaniesiecie na groby tony chińskiej plastikowej tandety śmiecia za którego płacicie duża kasą to pomożecie zmarłym, Jakie to śmieszne plastikowe lampki na baterie , jeszcze kolorowe jak na choince . Jaki to jest szacunek dla zmarłych ?

Dodane przez Czerwony, w dniu 2017-04-15 11:06:25

Fred szacunku do zmarlych to nie ma ksiadz ,groby mieszcza sie poprostu na smietniku.Tak lamki nic nie daja kwiaty pewnie tez ,a co daje kasa dla ksiedza.jak dasz wiecej CO LASKA tobedzie ględził dwie godziny jak mniej 30 minut .i co to daje zwroci mi tym zmarlego Nie dlatego nigdy nie nabijam kieszeni klechy,modlitwy na nic juz sie nie przydadza jedynie zwieksza wyjazdy na wycieczki tego pseudo ksiedza.milych swiąt

Dodane przez Jan, w dniu 2017-04-15 16:04:51

Ciekawe czy będziesz taki mądry gdy staniesz przed rezonansem czy tomografem

Dodane przez ruda, w dniu 2017-04-20 20:39:14

jeszcze ja oddam księdza z zalesia paranoja jak się zachowuje a potem się dziwi że nie ma nikogo w kościele

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Pieczeń rzymska
12,50 PLN
Torebka damska
VOUCHERY O WARTOŚCI 20, 50 I 100 ZŁ
Oprawa damska
Wypożyczalnia elektronarzędzi
nowa,szersza oferta-przyjdź i sprawdź PLN
Oprawy Vogue
Promocyjna cena PLN