Dzisiaj jest 28 Lipca 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 19 grudnia 2016

Ścieżka do Elżbietkowa już cała

Oddano do użytku kolejny, trzeci już odcinek ścieżki rowerowej  z Elżbietkowa do Pogorzeli. Zadanie sfinansowała gmina przy wsparciu powiatu gostyńskiego. Inwestycja kończy kilkuletni cykl, który pozwolił na przygotowanie ponad kilometra trasy od ul. Armii Poznań w Pogorzeli do Elżbietkowa.

Ścieżkę rowerową zaczynającą się od ul. Armii Poznań zaczął kilka lat temu budować samorząd powiatowy, który administruje drogą. Później przy współpracy gminy, a z czasem z jej inicjatywy przygotowywano kolejne etapy. Zakończony właśnie trzeci z nich finalizuje inwestycję, która pozwoliła na oddanie ponad kilometrowej trasy dla rowerów. 

- Oddaliśmy do użytku trasę z kostki brukowej, która pozwala na bezpieczny przejazd rowerem bez konieczności korzystania z drogi. Ogromny wkład w tę budowę mieli mieszkańcy Elżbietkowa, bo na wszystkich etapach budowy przekazano łącznie 100 tysięcy złotych z funduszu sołeckiego na ten cel – mówi Piotr Piorun z pogorzelskiego magistratu. Budowa ścieżki wymagała między innymi przygotowania przed ponad rokiem kanalizacji deszczowej na sporym odcinku. Jej koszt to ponad 50 tys. zł. - Skanalizowany został rów, który przykryliśmy, żeby móc tam poprowadzić ścieżkę. Mamy dzięki temu system pozwalający kierować wody opadowe, które nie będą stały na ścieżce. Sama trasa posiada własne kratki deszczowe – wyjaśnia Piotr Piorun.

Łączny koszt ostatniego z etapów inwestycji rozłożył się między trzech inwestorów. - Powiat zakupił kostkę za prawie 25 tys. zł. Pomoc finansową w tej samej wysokości przekazała wieś, a samorząd Pogorzeli wydał na budowę niemal 45 tys. zł. Budowa ścieżki Elżbietków – Pogorzela to jednak nie koniec rowerowych planów gminy. Chcemy jeszcze wykorzystać dukt kolejowy z Elżbietkowa i użyć go jako ścieżki prowadzącej aż do Szelejewa. Będzie to ścieżka szutrowa z solidną podbudową – zapowiada Piotr Piorun. Inwestycja miałaby być współfinansowania przez samorząd. Pogorzela chce w tej sprawie przygotować wnioski o pomoc finansową, być może do marszałka województwa.

(m)Czytaj również

Komentarze (3)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez cyklista, w dniu 2016-12-19 12:35:17

BRAWO, BRAWO, BRAWO. Teraz czas na ruch Gminy Piaski, żeby coś zdziałała w tym kierunku i zrobiła coś ze swojej strony.

Dodane przez micz, w dniu 2016-12-19 16:10:57

Brawo. Takie rzeczy popieram, mimo mojej niechęci do lokalnych samorządów. Trzymam kciuki za ścieżkę do Szelejewa i dalej, do Piasków!

Dodane przez Rowerzysta , w dniu 2016-12-19 21:13:50

A może by tak ścieżke z gluchowa do pogorzeli?

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Obuwie damskie Reebok
219 PLN
elektrody 3,25 Rutweld 12, OPAKOWANIE 4,5KG
44,00 PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 259 PLN
HALÓWKA NIKE
120 PLN 179 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV