Dzisiaj jest 27 Marca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 19 grudnia 2016

Ścieżka do Elżbietkowa już cała

Oddano do użytku kolejny, trzeci już odcinek ścieżki rowerowej  z Elżbietkowa do Pogorzeli. Zadanie sfinansowała gmina przy wsparciu powiatu gostyńskiego. Inwestycja kończy kilkuletni cykl, który pozwolił na przygotowanie ponad kilometra trasy od ul. Armii Poznań w Pogorzeli do Elżbietkowa.

Ścieżkę rowerową zaczynającą się od ul. Armii Poznań zaczął kilka lat temu budować samorząd powiatowy, który administruje drogą. Później przy współpracy gminy, a z czasem z jej inicjatywy przygotowywano kolejne etapy. Zakończony właśnie trzeci z nich finalizuje inwestycję, która pozwoliła na oddanie ponad kilometrowej trasy dla rowerów. 

- Oddaliśmy do użytku trasę z kostki brukowej, która pozwala na bezpieczny przejazd rowerem bez konieczności korzystania z drogi. Ogromny wkład w tę budowę mieli mieszkańcy Elżbietkowa, bo na wszystkich etapach budowy przekazano łącznie 100 tysięcy złotych z funduszu sołeckiego na ten cel – mówi Piotr Piorun z pogorzelskiego magistratu. Budowa ścieżki wymagała między innymi przygotowania przed ponad rokiem kanalizacji deszczowej na sporym odcinku. Jej koszt to ponad 50 tys. zł. - Skanalizowany został rów, który przykryliśmy, żeby móc tam poprowadzić ścieżkę. Mamy dzięki temu system pozwalający kierować wody opadowe, które nie będą stały na ścieżce. Sama trasa posiada własne kratki deszczowe – wyjaśnia Piotr Piorun.

Łączny koszt ostatniego z etapów inwestycji rozłożył się między trzech inwestorów. - Powiat zakupił kostkę za prawie 25 tys. zł. Pomoc finansową w tej samej wysokości przekazała wieś, a samorząd Pogorzeli wydał na budowę niemal 45 tys. zł. Budowa ścieżki Elżbietków – Pogorzela to jednak nie koniec rowerowych planów gminy. Chcemy jeszcze wykorzystać dukt kolejowy z Elżbietkowa i użyć go jako ścieżki prowadzącej aż do Szelejewa. Będzie to ścieżka szutrowa z solidną podbudową – zapowiada Piotr Piorun. Inwestycja miałaby być współfinansowania przez samorząd. Pogorzela chce w tej sprawie przygotować wnioski o pomoc finansową, być może do marszałka województwa.

(m)



Czytaj również

Komentarze (3)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez cyklista, w dniu 2016-12-19 12:35:17

BRAWO, BRAWO, BRAWO. Teraz czas na ruch Gminy Piaski, żeby coś zdziałała w tym kierunku i zrobiła coś ze swojej strony.

Dodane przez micz, w dniu 2016-12-19 16:10:57

Brawo. Takie rzeczy popieram, mimo mojej niechęci do lokalnych samorządów. Trzymam kciuki za ścieżkę do Szelejewa i dalej, do Piasków!

Dodane przez Rowerzysta , w dniu 2016-12-19 21:13:50

A może by tak ścieżke z gluchowa do pogorzeli?

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Wkrętarka DEWALT LI-LON DCD780M2 18V 4AH
1099,00 PLN
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN
MAKITA SZLIFIERKA KĄT. 230, 2200W GA9020R
499,00 PLN
METABO MBO-KHE5-40 1500W 11.9 J
1799,00 PLN
WKRĘTY FARMERSKIE OCYNKOWANE
Wiertarka METABO MBO-SBE650
265,00 PLN