Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 30 kwietnia 2017

Są szczęśliwi. Spełniło się marzenie ich syna

Na chwilę zapomniał, że jeździ na wózku. Spełniło się też jego marzenie - jazda na motocyklu. Wszystko dzięki zaangażowaniu członków klubów motocyklowych MESCALEROS MC POLAND i VENDETTA GOSTYŃ, którzy odpowiedzieli na apel wolontariuszy Tęczowej Armii. Jakież było zaskoczenie chłopca i jego rodziców, gdy przed domem zjawiło się prawie siedemdziesięciu motocyklistów.

Sześcioletni Stasiu Szymański z Ponieca urodził się z niedowładem czterokończynowym spastycznym z przewagą kończyn dolnych. Chłopiec wymaga intensywnej rehabilitacji, potrzebuje też specjalistycznego sprzętu, który wymaga sporych nakładó finansowych. Z pomocą w zbiórce funduszy dla chłopca przyszła Tęczowa Armia. Po pewnym spotakniu z chłopcem i jego rodziacami postanowili spełnić też jego wielkie marzenie, a była to przejażdżka motocyklem. - Postanowiliśmy działać i poprosić zaprzyjaźnionych motocyklistów do wspólnej akcji. - opowiada Aleksa Naskrent z Tęczowej Armii. - Celem było zaproszenie 4-5 osób, które wezmą udział w przejażdżce...Po kilku dniach okazało się, że Stasia zamierza odwiedzić blisko 70-ciu motocyklistów z klubów - VENDETA GOSTYŃ oraz  MESCALEROS MC POLAND. Do teraz jesteśmy zszokowani takim odzewem. - dodała wolontariuszka Tęczowej Armii. 
Poruszeni historią Stasia motocykliści w niedzielne popołudnie w sile 70-ciu odwiedzili Stasia. - Jestem bardzo szczęśliwy. - powtarzał 6-latek. Wzruszenia nie kryli też rodzice. - Dla mnie jako dla mamy to ogromne przeżycie. Stasiu jest ogromnie szczęśliwy. - mówiła Aneta Szymańska, mama 6-latka. - Tak naprawdę do samego końca Stasiu nie wiedział co go czeka, był więc lekki efekt zaskoczenia, ale też dla nas ako rodziców. Kiedy widzimy ile osób postanowiło wesprzeć Stasia w spełneniu marzenia...łzy cisną sie do oczu. - dodała. Chłopiec miał okazję jechać tzw. trajką. - To motocykl z silnikiem od BMW o mocy 140 koni mechanicznych, który własnorecznie udoskonalałem. - mówił Jacek Skorupski, motocyklista z Krzemieniewa. - Cieszę się, że dzięki swoej pasji mogłem sprawić frajdę Stasiowi. Aż trudno mi to tym mówić...Stasiu jest szczęśliwy. - dodał Jacek Skorupski. Niespodzianek było więcej. Motocyklisci obdarowili Stasia prezentami.
Cała akcja nie doszłaby do skutku, gdyby nie współpraca dwóch klubów motocyklowych  VENDETA GOSTYŃ i MESCALEROS MC POLAND. - Moją uwagę zwrócił wpis na Facebooku o tym, że Stasiu z Ponieca bardzo lubi motocykle i ma marzenie, aby przejechać się na jednym z znich. Razem z Żakiem z klubu motocyklowego MESCALEROS MC POLAND postanowiliśmy zrobić mu niespodziankę i odwiedzieć, a przy okazji wybrać się na wspólną przejażdżkę. Stasiu nie może jeździć motocyklem, to motocykle przyjechały do niego...I tak jesteśmy w sile około 70-ciu. - mówił Słoma President VENDETA GOSTYŃ. - Zawsze warto pomagać. Każdego z nas może to spotkać w życiu i będzie potrzebował pomocy a  uśmiech na twarzy Stasia jest dla nas bezcenny i to jest dla nas najlepsze podziękowanie. - dodał Żaku President MESCALEROS MC POLAND. 
Z czasem zgłaszały się kolejne osoby chętne do pomocy w organizacji wydarzenia. - Dzięki panu Waldemarowi Rajewskiemu czekał na wszystkcih poczęstunek, a dzieki soąsaidowi Stasia , panu Edmundowi motocyklisci mogli bezpiecznie zaparkwoać swoej maszyny. Dziękujemy wszystkim. - mówiła Aleksa Naskrent z Tęczowej Armii.

Sześcioletni Stasiu Szymański z Ponieca urodził się z niedowładem czterokończynowym spastycznym z przewagą kończyn dolnych. Chłopiec wymaga intensywnej rehabilitacji, potrzebuje też specjalistycznego sprzętu, który wymaga sporych nakładów finansowych. Z pomocą w zbiórce funduszy dla chłopca przyszła Tęczowa Armia. Po spotkaniu z chłopcem i jego rodzicami postanowili spełnić też jego wielkie marzenie, którym była jazda na motocyklu. - Postanowiliśmy działać i poprosić zaprzyjaźnionych motocyklistów do wspólnej akcji - opowiada Aleksa Naskrent z Tęczowej Armii. - Celem było zaproszenie 4-5 osób, które wezmą udział w przejażdżce. Po kilku dniach okazało się, że Stasia zamierza odwiedzić prawie siedemdziesięciu motocyklistów z klubów VENDETTA GOSTYŃ oraz MESCALEROS MC POLAND. Do teraz jesteśmy zszokowani takim odzewem - dodała.

Poruszeni historią Stasia motocykliści w niedzielne popołudnie 30 kwietnia odwiedzili Stasia. - Jestem bardzo szczęśliwy - powtarzał 6-latek. Wzruszenia nie kryli też rodzice. - Dla mnie jako dla mamy to ogromne przeżycie. Stasiu jest ogromnie szczęśliwy - mówiła Aneta Szymańska, mama 6-latka. - Tak naprawdę do samego końca Stasiu nie wiedział, co go czeka, był więc lekki efekt zaskoczenia, ale też dla nas jako rodziców. Kiedy widzimy ile osób postanowiło wesprzeć Stasia w spełnieniu marzenia, łzy cisną się do oczu - dodała. Chłopiec miał okazję jechać tzw. trajką. - To motocykl z silnikiem od BMW o mocy 140 koni mechanicznych, który własnoręcznie udoskonalałem - mówił Jacek Skorupski, motocyklista z Krzemieniewa. - Cieszę się, że dzięki swojej pasji mogłem sprawić frajdę Stasiowi. Aż trudno mi to tym mówić... Stasiu jest szczęśliwy - dodał Jacek Skorupski. Niespodzianek było więcej. Motocykliści obdarowali Stasia prezentami.

Cała akcja nie doszłaby do skutku, gdyby nie współpraca dwóch klubów motocyklowych VENDETTA GOSTYŃ i MESCALEROS MC POLAND. - Moją uwagę zwrócił wpis na Facebooku o tym, że Stasiu z Ponieca bardzo lubi motocykle i ma marzenie, aby przejechać się na jednym z nich. Razem z Żakiem z klubu motocyklowego MESCALEROS MC POLAND postanowiliśmy zrobić mu niespodziankę i odwiedzić, a przy okazji wybrać się na wspólną przejażdżkę. Stasiu nie może jeździć motocyklem, to motocykle przyjechały do niego... I tak jesteśmy w sile około 70 - mówił Słoma President VENDETTA GOSTYŃ. - Zawsze warto pomagać. Każdego z nas może to spotkać w życiu i będzie potrzebował pomocy, a uśmiech na twarzy Stasia jest bezcenny i to jest dla nas najlepsze podziękowanie - dodał Żaku President MESCALEROS MC POLAND.

Z czasem zgłaszały się kolejne osoby chętne do pomocy w organizacji wydarzenia. - Dzięki panu Waldemarowi Rajewskiemu czekał na wszystkich poczęstunek, a dzięki sąsiadowi Stasia, panu Edmundowi, motocykliści mogli bezpiecznie zaparkować swoje maszyny. Dziękujemy wszystkim - mówiła Aleksa Naskrent z Tęczowej Armii.

MiS

Czytaj również

Komentarze (12)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Żaku MESCALEROS MC POLAND, w dniu 2017-04-30 22:56:54

W imieniu Mescaleros MC Poland oraz Vendety Gostyń dziekuje wszystkim obecnym motocyklistom i osobom ktore przyczynily sie do tego aby Staś przezyl piekny dzień

Dodane przez Asia, w dniu 2017-05-01 10:51:09

Super,że są tacy ludzie.

Dodane przez d, w dniu 2017-05-01 11:06:57

a panowie z piaskow sie nie przyłączyli

Dodane przez natalia, w dniu 2017-05-01 11:15:58

bosko chłopcy brawo

Dodane przez Irena, w dniu 2017-05-01 12:29:56

Szacun dla organizatorów z Tęczowej Armii, dla motocyklistów i wszystkich, którzy spowodowali uśmiech na twarzy małego chłopca. Czasem nie potrzeba wiele aby się serce uradowało wierząc, że są jeszcze życzliwi i dobrzy ludzie.

Dodane przez empatia, w dniu 2017-05-01 13:12:39

szacunek dla tych motocyklistow ! Apel dla ludzi z oswiaty- pozwolcie temu chlopcu uczesczac do ogolno dostepnej szkoly. Nie tworzcie barier, Ludzie zdrowi ucza sie empati szacunku i nabywaja wiele innych pozytywnych cech przebywajac z niepelnosprawnymi. Obopólna korzysc.

Dodane przez Tyci, w dniu 2017-05-01 15:33:56

Brawo motocykliści i Trajkarz! :-)

Dodane przez ELA, w dniu 2017-05-01 16:55:33

SUPER CHŁOPCY JESTEŚCIE WIELCY SZACUN DLA WAS

Dodane przez ola, w dniu 2017-05-01 20:33:37

krawaciarze i tyle niemaja pojecia gdzie olej sprawdzic

Dodane przez Jaky, w dniu 2017-05-01 22:49:15

Ola nie prowokuj Jakos w krawacie nikt z motocyklistow nie przyjechał. Cel byl szczytny i liczył sie usmiech Stasia :-) Rozumiem ze jezdzilas bez oleju i teraz wiesz gdzie sie go sprawdza ;-) Gratuluje :-)

Dodane przez Monika, w dniu 2017-05-02 02:11:55

Stasiu mały wielki chłopczyk o cudownym uśmiechu:-)Brawa dla wszystkich którzy przyczynili się w tak wspaniały sposób do wywołania uśmiechu na małej buzi :-)

Dodane przez Marzena , w dniu 2017-05-02 15:03:49

Gratulacje dla tych ludzi

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Oprawa damska
OBUWIE DAMSKIE REEBOK
199 PLN 259 PLN
OBUWIE ADIDAS MĘSKIE
219 PLN 249 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
TRAMPKI MĘSKIE
169 PLN 219 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV