Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Na sygnale, dodano: 15 czerwca 2017

Ruszyli na pomoc do sąsiedniego powiatu

Zastępy JRG Gostyń i OSP Piaski ruszyły na pomoc sąsiadom z Mszczyczyna. W bloku wielorodzinnym wybuchł pożar. Zadymienie w budynku było na tyle duże, że jedna z mieszkanek została uwięziona na jego piętrze. Kobieta miała problemy z oddychaniem.

Pożar miał miejsce w środę 14 czerwca około godz. 20:00. Do Stanowiska Kierowania PSP w Śremie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego w miejscowości Mszczyczyn. Kiedy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, zastały zadymiony budynek. Jedna z mieszkanek była uwięziona na piętrze bloku i wzywała pomocy. Udzielono jej pierwszej pomocy i wezwano karetkę z Borku Wlkp. Kobieta nie wymagała jednak hospitalizacji. W międzyczasie kierujący działaniami zdecydował o wezwaniu dodatkowych sił spoza terenu powiatu śremskiego, a konkretnie jednostki JRG Gostyń i OSP Piaski.

- Jak ustalono, doszło do pożaru w jednym z pomieszczeń piwnicy. Ogniem objęte były cztery metry kwadratowe. Płonął opał i odpady - mówił ogn. Arkadiusz Bąkowski, dyżurny KP PSP Śrem. jak wstępnie ustalono, powodem pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Stary oszacowano na 7 tys. złotych. Strażakom udało się uratować mienie o wartości około 400 tys. złotych.

MiS

 

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Oprawa damska
Oprawa damska
Organizer dla kosmetyczki
18 PLN
Słuchawka BT Samsung
49 PLN
Oprawa damska