Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 19 maja 2017

Rondo za dwa lata?

Być może w 2019 roku skrzyżowanie ul. Bojanowskiej i Kusza w Poniecu ma zastąpić rondo. Władze gminy mają już wszystkie niezbędne uzgodnienia w tej sprawie. Inwestycja będzie wymagała wyburzeń, ale ma znacząco poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Inwestorem ma być powiat, choć to gmina wzięła na swoje barki trudną kwestię uzgodnień z właścicielami i zarządcami terenów.

Decyzja o tym, by trudne komunikacyjnie skrzyżowanie zastąpić rondem, była jednym z drogowych priorytetów władz gminy. Budowa ronda będzie wymagała wielu zabiegów. Jego lokalizacja w tym miejscu zmusiła samorząd do skomplikowanych uzgodnień.

- Prowadziliśmy postępowanie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków. Konieczne było uzyskanie zgody na rozebranie części zabudowań byłego majątku Wydawy. Musimy wykroić tam działkę pod rondo właśnie. Mamy już wszystkie zgody. Ustalamy też konkrety z konserwatorem zabytków. Później nastąpi przejęcie od Agencji Nieruchomości Rolnych na cele publiczne - wyjaśnia burmistrz Ponieca Jacek Widyński.

Od tego momentu do samej budowy jest jeszcze długa droga proceduralna. Sam projekt inwestycji ma szansę powstać najwcześniej za rok. - Tam pod ziemią biegną media, w tym światłowody, kanalizacja, prąd. Sporo pracy więc jeszcze przed nami. Dokumentacja budowy ronda powinna być gotowa w przyszłym roku latem – mówi Widyński.

Inwestorem będzie zarządca drogi, czyli powiat gostyński. Samorząd Ponieca deklaruje swój udział w inwestycji tak jak ma to miejsce w przypadku innego zadania realizowanego na tej drodze. Na dniach ma rozpocząć się modernizacja drogi powiatowej w Dzięczynie łączącej Poniec z Krobią.

(m)

Czytaj również

Komentarze (5)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez piotr, w dniu 2017-05-19 11:53:07

Brawo Jacku!!!

Dodane przez wera, w dniu 2017-05-19 14:03:47

W końcu aż się prosilo o to rondo. Skrzyżowanie jest tragiczne

Dodane przez Irka, w dniu 2017-05-19 21:22:13

Jak droga jest powiatowa, to co się burmistrz tak przejmuje. Niech tylko robi swoje. Sukces też nie będzie jego, tylko starosty.

Dodane przez Maniek, w dniu 2017-05-20 00:05:16

Świetny burmistrz, szkoda, że jeżeli przejdzie pomysł PiS to nie będzie mógł ubiegać o kolejną kadencję.

Dodane przez ......, w dniu 2017-05-20 15:22:22

burmistrz świetny? szkoda, że wszystkie inwestycje za kredyty, które obciążają gminę, a poziom ich wykonania jest żenujący! nam mieszkańcom podnosi podatki, żeby sobie zwiększyć pensje, niech pracuje za pensje rzędu 2x najniższa krajowa, albo 3x, a nie grubo ponad 10 tys miesięcznie! Teraz pora na kiepskim skrzyżowaniem Kościuszki-Gostyńska-Szkolna-Harcerska

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE ZX
189 PLN 279 PLN
PLUS, wąż ogrodowy 3/4
75,00 PLN
Czapka Full Cap
Kominki
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
122 PLN 179,99 PLN