Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Pod patronatem Gostyn24, dodano: 25 sierpnia 2016

Przyjdź na festyn i pomóż Oskarowi!

Siedmioletni Oskar Zaremba z Daleszyna od ponad półtora roku zmaga się z nowotworem złośliwym. Choroba nie tylko wyniszcza jego organizm, ale też wiąże z ogromnymi kosztami, na które nie zawsze wystarcza pieniędzy. Możemy wszyscy pomóc chłopcu, wystarczy wziąć udział w festynie charytatywnym, który odbędzie się w gostyńskim parku miejskim.

Choroba chłopca wiąże się z ogromnymi kosztami leczenia. Po przeszczepie jaki mały Oskar przeszedł na początku lipca pojawiła się szansa na dalszą walkę z nowotworem, którą jest immunoterapia przeciwciałami anty-GD2 w klinice w niemieckim Greifswaldzie. Leczenie to jest jednak bardzo kosztowne - potrzeba 140 tys. euro. Rodzice Oskara, przeznaczając dotąd wszelkie oszczędności na walkę o zdrowie synka, nie są w stanie go sfinansować. Na szczęście osób chcących pomóc siedmiolatkowi stale przybywa. Na Facebooku powstała strona "Armia Małego Oskara - pomagamy". Tam prezentowane są najróżniejsze przedmioty czy usługi oferowane przez osoby, które poruszył los dzielnie walczącego chłopczyka, a które nabywają inni, wpłacając kwoty na konto Oskara. 
Teraz nadarza się kolejna okazja, by wspomóc Oskara w walce z chorobą. W najbliższą niedzielę, 28 sierpnia w parku miejskim przy ul. Strzeleckiej w Gostyniu planowany jest festyn charytatywny. - Każdy znajdzie coś dla siebie, a przy tym może pomóc Oskarowi w walce z chorobą. - mówi Aleksa Naskrent, która prowadzi tablicę "Armia Małego Oskara – pomagamy" oraz wpsółorganizatorka charytatywnej imprezy. 
Przygotownao szereg atrakcji. Na uczestników będzie czekał ogromny podnośnik z koszem, z któego chętni zobaczą panoramę miasta, wesołe ścianki do sesji fotograficznych, kąciki piękności, przejażdżki na kucykach, dmuchańce, tęczowe bańki mydlane, zabawy z clownem oraz niezliczona ilość animacji, gier oraz zabaw dla dzieci!
Wiele będzie się działo również na scenie. Wystąpią siostry Kozłowskie, zespoły: Anima, Wesołe Nutki, Fit Dance Show oraz gostyńska grupa Capoeira Brasil. Ze swoimi maszynami - motorami i quadami - zjawią się też żużlowcy amatorzy z klubu Tasmania Racing, a na pobliskim boisku przy ul. Leszczyńskiej o godz.13 rozpocznie się OskarCup - Turniej Piłkarski Dzikich Drużyn.
To jednak nie wszystko! Będzie można zostać posiadaczem vouchera na przejażdżkę czołgiem lub na spędzenie jednego dnia w fotelu Komendanta Policji w Gostyniu, czy plakatu z autografami piłkarzy Lecha Poznań. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie 7-latka.
Na wszystkich uczestników festynu będą czekały stosika pełne domowych wypieków - ciast i ciasteczek, ogromny grill z pysznymi kiełbaskami i dobra kawa.
Jak mówi stare, mądre porzekadło - „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Już dziś możemy sami przekonać się, jak to działa. Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc. Wystarczy wziąć udział w festynie lub przekazać dowolną kwotę na konto: 72 1240 3220 1111 0000 3528 6598 z dopiskiem Oskar Zaremba - Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu PKO.S.A.IV Oddział Poznań.
Patronem medialnym charytatywnej imprezy jest portal Gostyn24.pl i Gazeta Gostyńska. 

Historię małego Oskara Zaremby z Daleszyna przedstawiliśmy w czerwcu br., gdy redakcję Gazety Gostyńskiej i portalu Gostyń24 odwiedziła Oliwia, chcąca wspomóc w walce z chorobą zaledwie rok starszego chłopca poprzez ofiarowanie na jego rzecz swej skarbonki z oszczędnościami. Oskar nie miał jeszcze sześciu lat, gdy został zaatakowany przez okrutną chorobę. Jego życie po dziś dzień to dziesiątki badań, setki dni w szpitalach, miliony utraconych najpiękniejszych chwil dzieciństwa, hektolitry wylanych przez najbliższych łez. Mimo ogromnego cierpienia uśmiech nie znika z jego twarzy i chce jak najszybciej wrócić do "normalnego życia".

Choroba chłopca wiąże się z ogromnymi kosztami leczenia. Po przeszczepie, jaki mały Oskar przeszedł na początku lipca, pojawiła się szansa na dalszą walkę z nowotworem, którą jest immunoterapia przeciwciałami anty-GD2 w klinice w niemieckim Greifswaldzie. Leczenie to jest jednak bardzo kosztowne - potrzeba 140 tys. euro. Rodzice Oskara, przeznaczając dotąd wszelkie oszczędności na walkę o zdrowie synka, nie są w stanie go sfinansować. Na szczęście osób chcących pomóc siedmiolatkowi stale przybywa. Na Facebooku powstała strona "Armia Małego Oskara - pomagamy". Tam prezentowane są najróżniejsze przedmioty czy usługi oferowane przez osoby, które poruszył los dzielnie walczącego chłopczyka, a które nabywają inni, wpłacając kwoty na konto Oskara. 

Teraz nadarza się kolejna okazja, by wspomóc Oskara w walce z chorobą. W najbliższą niedzielę, 28 sierpnia w parku miejskim przy ul. Strzeleckiej w Gostyniu o godz. 15:00 planowany jest festyn charytatywny. - Każdy znajdzie coś dla siebie, a przy tym może pomóc Oskarowi w walce z chorobą - zachęca Aleksa Naskrent, która prowadzi tablicę "Armia Małego Oskara – pomagamy" oraz współorganizatorka charytatywnej imprezy. 

Przygotowano szereg atrakcji. Na uczestników będzie czekał ogromny podnośnik z koszem, z którego chętni zobaczą panoramę miasta, wesołe ścianki do sesji fotograficznych, kąciki piękności, przejażdżki na kucykach, dmuchańce, tęczowe bańki mydlane, zabawy z clownem oraz niezliczona ilość animacji, gier oraz zabaw dla dzieci!

Wiele będzie się działo również na scenie. Wystąpią siostry Kozłowskie, zespoły: Anima, Wesołe Nutki, Fit Dance Show oraz gostyńska grupa Capoeira Brasil. Ze swoimi maszynami - motorami i quadami - zjawią się też żużlowcy amatorzy z klubu Tasmania Racing, a na pobliskim boisku przy ul. Leszczyńskiej o godz.13:00 rozpocznie się OskarCup - Turniej Piłkarski Dzikich Drużyn.

To jednak nie wszystko! Będzie można zostać posiadaczem vouchera na przejażdżkę czołgiem lub na spędzenie jednego dnia w fotelu Komendanta Policji w Gostyniu czy plakatu z autografami piłkarzy Lecha Poznań. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie 7-latka. Ponadto na uczestników festynu będą czekały stosika pełne domowych wypieków - ciast i ciasteczek, ogromny grill z pysznymi kiełbaskami i dobra kawa.

Jak mówi stare, mądre porzekadło: "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie". Już dziś możemy sami przekonać się, jak to działa. Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc. Wystarczy wziąć udział w festynie lub przekazać dowolną kwotę na konto: 72 1240 3220 1111 0000 3528 6598 z dopiskiem Oskar Zaremba - Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu PKO.S.A.IV Oddział Poznań.

Patronem medialnym charytatywnej imprezy jest portal Gostyn24.pl i Gazeta Gostyńska. 

MiS

Czytaj również

Komentarze (5)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Jurek, w dniu 2016-08-25 13:42:29

Będziemy i pomozemy. Brawo Armia.BRAWO

Dodane przez Gostyniacy, w dniu 2016-08-25 15:08:57

Armia Małego Oskara jesteście najlepsi, ludzie o ogromnych sercach, chęci, wiary i co najważniejsze DZIAŁACIE!! Szacunek dla Was! Wszyscy dzięki Wam, chcemy wstąpić do Armii Małego Rycerza Oskara!! :D

Dodane przez Zachwycona, w dniu 2016-08-25 15:14:24

Jestem pod ogromnym wrażeniem ilości zaplanowanych atrakcji. Dla każdego coś... mąż na pewno pójdzie z synem oglądać mecze i strażaków... córka już szykuje sukienkę.. ja odwiedze stoisko z książkami.. A i cel bardzo szczytny.. gratuluję organizatorom pomysłów, a Oskarkowi i Jego Rodzinie życzę szybkiego powrotu do zdrowia i normalności :) do zobaczenia w niedziele :)

Dodane przez Mts, w dniu 2016-08-25 19:56:47

Do zo w niedziele na boju ....

Dodane przez ida, w dniu 2016-08-26 13:03:14

Piękna akcja!!!Zdrowia Maluszku!!!!!

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
OBUWIE DAMSKIE ADIDAS
229 PLN 259 PLN
Nakładka słoneczna - polaryzacja i filtr UV
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
219 PLN 279 PLN