Dzisiaj jest 24 Maja 2017, Środa, imieniny obchodzą:

Pod patronatem Gostyn24, dodano: 25 sierpnia 2016

Przyjdź na festyn i pomóż Oskarowi!

Siedmioletni Oskar Zaremba z Daleszyna od ponad półtora roku zmaga się z nowotworem złośliwym. Choroba nie tylko wyniszcza jego organizm, ale też wiąże z ogromnymi kosztami, na które nie zawsze wystarcza pieniędzy. Możemy wszyscy pomóc chłopcu, wystarczy wziąć udział w festynie charytatywnym, który odbędzie się w gostyńskim parku miejskim.

Choroba chłopca wiąże się z ogromnymi kosztami leczenia. Po przeszczepie jaki mały Oskar przeszedł na początku lipca pojawiła się szansa na dalszą walkę z nowotworem, którą jest immunoterapia przeciwciałami anty-GD2 w klinice w niemieckim Greifswaldzie. Leczenie to jest jednak bardzo kosztowne - potrzeba 140 tys. euro. Rodzice Oskara, przeznaczając dotąd wszelkie oszczędności na walkę o zdrowie synka, nie są w stanie go sfinansować. Na szczęście osób chcących pomóc siedmiolatkowi stale przybywa. Na Facebooku powstała strona "Armia Małego Oskara - pomagamy". Tam prezentowane są najróżniejsze przedmioty czy usługi oferowane przez osoby, które poruszył los dzielnie walczącego chłopczyka, a które nabywają inni, wpłacając kwoty na konto Oskara. 
Teraz nadarza się kolejna okazja, by wspomóc Oskara w walce z chorobą. W najbliższą niedzielę, 28 sierpnia w parku miejskim przy ul. Strzeleckiej w Gostyniu planowany jest festyn charytatywny. - Każdy znajdzie coś dla siebie, a przy tym może pomóc Oskarowi w walce z chorobą. - mówi Aleksa Naskrent, która prowadzi tablicę "Armia Małego Oskara – pomagamy" oraz wpsółorganizatorka charytatywnej imprezy. 
Przygotownao szereg atrakcji. Na uczestników będzie czekał ogromny podnośnik z koszem, z któego chętni zobaczą panoramę miasta, wesołe ścianki do sesji fotograficznych, kąciki piękności, przejażdżki na kucykach, dmuchańce, tęczowe bańki mydlane, zabawy z clownem oraz niezliczona ilość animacji, gier oraz zabaw dla dzieci!
Wiele będzie się działo również na scenie. Wystąpią siostry Kozłowskie, zespoły: Anima, Wesołe Nutki, Fit Dance Show oraz gostyńska grupa Capoeira Brasil. Ze swoimi maszynami - motorami i quadami - zjawią się też żużlowcy amatorzy z klubu Tasmania Racing, a na pobliskim boisku przy ul. Leszczyńskiej o godz.13 rozpocznie się OskarCup - Turniej Piłkarski Dzikich Drużyn.
To jednak nie wszystko! Będzie można zostać posiadaczem vouchera na przejażdżkę czołgiem lub na spędzenie jednego dnia w fotelu Komendanta Policji w Gostyniu, czy plakatu z autografami piłkarzy Lecha Poznań. Dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie 7-latka.
Na wszystkich uczestników festynu będą czekały stosika pełne domowych wypieków - ciast i ciasteczek, ogromny grill z pysznymi kiełbaskami i dobra kawa.
Jak mówi stare, mądre porzekadło - „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Już dziś możemy sami przekonać się, jak to działa. Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc. Wystarczy wziąć udział w festynie lub przekazać dowolną kwotę na konto: 72 1240 3220 1111 0000 3528 6598 z dopiskiem Oskar Zaremba - Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu PKO.S.A.IV Oddział Poznań.
Patronem medialnym charytatywnej imprezy jest portal Gostyn24.pl i Gazeta Gostyńska. 

Historię małego Oskara Zaremby z Daleszyna przedstawiliśmy w czerwcu br., gdy redakcję Gazety Gostyńskiej i portalu Gostyń24 odwiedziła Oliwia, chcąca wspomóc w walce z chorobą zaledwie rok starszego chłopca poprzez ofiarowanie na jego rzecz swej skarbonki z oszczędnościami. Oskar nie miał jeszcze sześciu lat, gdy został zaatakowany przez okrutną chorobę. Jego życie po dziś dzień to dziesiątki badań, setki dni w szpitalach, miliony utraconych najpiękniejszych chwil dzieciństwa, hektolitry wylanych przez najbliższych łez. Mimo ogromnego cierpienia uśmiech nie znika z jego twarzy i chce jak najszybciej wrócić do "normalnego życia".

Choroba chłopca wiąże się z ogromnymi kosztami leczenia. Po przeszczepie, jaki mały Oskar przeszedł na początku lipca, pojawiła się szansa na dalszą walkę z nowotworem, którą jest immunoterapia przeciwciałami anty-GD2 w klinice w niemieckim Greifswaldzie. Leczenie to jest jednak bardzo kosztowne - potrzeba 140 tys. euro. Rodzice Oskara, przeznaczając dotąd wszelkie oszczędności na walkę o zdrowie synka, nie są w stanie go sfinansować. Na szczęście osób chcących pomóc siedmiolatkowi stale przybywa. Na Facebooku powstała strona "Armia Małego Oskara - pomagamy". Tam prezentowane są najróżniejsze przedmioty czy usługi oferowane przez osoby, które poruszył los dzielnie walczącego chłopczyka, a które nabywają inni, wpłacając kwoty na konto Oskara. 

Teraz nadarza się kolejna okazja, by wspomóc Oskara w walce z chorobą. W najbliższą niedzielę, 28 sierpnia w parku miejskim przy ul. Strzeleckiej w Gostyniu o godz. 15:00 planowany jest festyn charytatywny. - Każdy znajdzie coś dla siebie, a przy tym może pomóc Oskarowi w walce z chorobą - zachęca Aleksa Naskrent, która prowadzi tablicę "Armia Małego Oskara – pomagamy" oraz współorganizatorka charytatywnej imprezy. 

Przygotowano szereg atrakcji. Na uczestników będzie czekał ogromny podnośnik z koszem, z którego chętni zobaczą panoramę miasta, wesołe ścianki do sesji fotograficznych, kąciki piękności, przejażdżki na kucykach, dmuchańce, tęczowe bańki mydlane, zabawy z clownem oraz niezliczona ilość animacji, gier oraz zabaw dla dzieci!

Wiele będzie się działo również na scenie. Wystąpią siostry Kozłowskie, zespoły: Anima, Wesołe Nutki, Fit Dance Show oraz gostyńska grupa Capoeira Brasil. Ze swoimi maszynami - motorami i quadami - zjawią się też żużlowcy amatorzy z klubu Tasmania Racing, a na pobliskim boisku przy ul. Leszczyńskiej o godz.13:00 rozpocznie się OskarCup - Turniej Piłkarski Dzikich Drużyn.

To jednak nie wszystko! Będzie można zostać posiadaczem vouchera na przejażdżkę czołgiem lub na spędzenie jednego dnia w fotelu Komendanta Policji w Gostyniu czy plakatu z autografami piłkarzy Lecha Poznań. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na leczenie 7-latka. Ponadto na uczestników festynu będą czekały stosika pełne domowych wypieków - ciast i ciasteczek, ogromny grill z pysznymi kiełbaskami i dobra kawa.

Jak mówi stare, mądre porzekadło: "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie". Już dziś możemy sami przekonać się, jak to działa. Liczy się każda, nawet najmniejsza pomoc. Wystarczy wziąć udział w festynie lub przekazać dowolną kwotę na konto: 72 1240 3220 1111 0000 3528 6598 z dopiskiem Oskar Zaremba - Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu PKO.S.A.IV Oddział Poznań.

Patronem medialnym charytatywnej imprezy jest portal Gostyn24.pl i Gazeta Gostyńska. 

MiS

Czytaj również

Komentarze (5)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Jurek, w dniu 2016-08-25 13:42:29

Będziemy i pomozemy. Brawo Armia.BRAWO

Dodane przez Gostyniacy, w dniu 2016-08-25 15:08:57

Armia Małego Oskara jesteście najlepsi, ludzie o ogromnych sercach, chęci, wiary i co najważniejsze DZIAŁACIE!! Szacunek dla Was! Wszyscy dzięki Wam, chcemy wstąpić do Armii Małego Rycerza Oskara!! :D

Dodane przez Zachwycona, w dniu 2016-08-25 15:14:24

Jestem pod ogromnym wrażeniem ilości zaplanowanych atrakcji. Dla każdego coś... mąż na pewno pójdzie z synem oglądać mecze i strażaków... córka już szykuje sukienkę.. ja odwiedze stoisko z książkami.. A i cel bardzo szczytny.. gratuluję organizatorom pomysłów, a Oskarkowi i Jego Rodzinie życzę szybkiego powrotu do zdrowia i normalności :) do zobaczenia w niedziele :)

Dodane przez Mts, w dniu 2016-08-25 19:56:47

Do zo w niedziele na boju ....

Dodane przez ida, w dniu 2016-08-26 13:03:14

Piękna akcja!!!Zdrowia Maluszku!!!!!

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

DOLCE & GABBANA
NOWOŚC! PLN
Kurta damska Nike
89 PLN 159 PLN
Koszulki Under Armour
169 PLN
Zestaw mebli technorattanowych
399 PLN
Torebka damska
BUTY ADIDAS AX2 AQ4040
269zł PLN
OBUWIE DAMSKIE REEBOK
158 PLN 239 PLN