Dzisiaj jest 24 Lipca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 06 lipca 2017

Przetarg unieważniony, oferta za droga

Wójt Pępowa unieważnił przetarg na modernizację trzech ulic w gminie. Choć najtańszą ofertę złożył Drogbud, to gmina za najkorzystniejszą uznała propozycję Infrakomu. Jednym z powodów był okres gwarancji dłuższy niż u konkurencji. Oferta z Kościana była jednak droższa niż obliczona przez samorząd wartość kosztorysowa. 

Wczoraj informowaliśmy o wynikach tak zwanego otwarcia ofert na przetarg dotyczący modernizacji ulic: 1 Maja w Pępowie - etap II polegający na wykonaniu warstwy ścieralnej jezdni z betonu asfaltowego o powierzchni 2137,50 m2 oraz ułożeniu chodnika z kostki brukowej betonowej o powierzchni 330 m2 oraz przebudowy Promienistej. W ramach tego samego zamówienia ma też zostać przebudowana droga dojazdowa do gruntów rolnych w Siedlcu o długości jednego kilometra.

Chęć realizacji zamówienia złożyły dwie firmy: Drogbud i konsorcjum Infrakom. Pierwsza za 632 tysiące złotych, druga za 698 tysięcy złotych. Tu jednak okazało się, że w ocenie władz Pępowa to nie tańsza z ofert była tą korzystniejszą.

- Zgodnie z treścią zawiadomienia o unieważnieniu najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Infrakom Kościan sp. z o.o. sp. k. i Infrakom sp. z o.o. z siedzibą w Kościanie, a powodem unieważnienia jest fakt, że cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, czyli zwiększyć środków w budżecie do wysokości zaoferowanej ceny – oświadczyła Małgorzata Waleńska, podinspektor do spraw rolnictwa, inwestycji i zamówień publicznych Urzędu Gminy w Pępowie.

Prawdopodobnie jednym z powodów wskazania na firmę z Kościana był okres gwarancji. Infrakom proponował 9-letnią, z Drogbud o dwa lata krótszą. - Zgodnie z ustawą cena nie może stanowić więcej niż 60 procent wagi kryterium. Po przeprowadzeniu oceny złożonych ofert i przyznaniu punktów oferta firmy Drogbud znalazła się na 2 miejscu w rankingu pomimo zaoferowania niższej ceny – wyjaśnia M. Waleńska.

Przetarg został więc unieważniony i teraz władze gminy będą decydować o tym, czy ponowią go w tej samej formie i z tym samym założonym budżetem czy też dokonają korekt.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
180 PLN 249 PLN
OBUWIE DAMSKIE NIKE
160 PLN 219 PLN
Oprawa damska
Kurta damska Nike
89 PLN 159 PLN
Blaty łazienkowe
Pieczeń rzymska
12,50 PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
219 PLN 259 PLN