Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Gostyń, dodano: 19 kwietnia 2017

Przed nami komunikacyjny "armagedon"?

Poważne utrudnienia czekają kierowców na odcinku krajowej "dwunastki" pomiędzy Gostyniem a Golą. W związku z budową ronda od wczoraj ruch odbywa się wahadłowo, a sterowany jest sygnalizacją świetlną. I tak przez najbliższe dwa tygodnie aż do zakończenia inwestycji.

Pierwsze prace drogowe związane z budową ronda, które połączy ul.Zachodnią z krajową "dwunastką" rozpoczęły się na początku marca. Póki co roboty miały niewielki wpływ na ruch samochodów. Od wczoraj na odcinku, gdzie prowadozna jest budowa wprwadzono ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. - Utrudnienia na tym odcinu mog apotrwać do końca realizacji inwestycji, a więc 2 maja. Najrawdopdobniej dziś ruch wahadłowy zostanie puszczony stroną północną rondą i będzie również odbywał się w sposób wahadłowy, sterowany sygnalizacją. -  mówił Roman Sobkowiak, zastępca naczelnika wydziału Rozwoju i Inwestycji UM w Gostyniu. 
Urzędnicy jaka na razie nie mają obaw co do terminu zakończenia prac przez firmę Drog-Bud. - Pokrzyżować może je jedynie aura. Mamy nadzieję, że nawrót zimy nie powtórzy się. Firma nie z lożyła wnisoku o przedłuzenie prac, więc jesteśmy dobrej myśli. - dodaje Roman Sobkowiak, zastępca naczelniak Wydziału Rozowju i Inwestycji UM w Gostyniu. 
Kierowcy jadący drogą krajową nr 12 powinni więc uzbroić sie w cierpliwość. Szczególnie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Wówczas, ze względu na bardzo duże natężenie ruchu, tworzą się tam korki.

Pierwsze prace drogowe związane z budową ronda, które połączy ul. Zachodnią z krajową "dwunastką", rozpoczęły się na początku marca. Póki co roboty miały niewielki wpływ na ruch samochodów. Od wtorku 18 kwietnia na odcinku, gdzie prowadzona jest budowa, wprowadzono ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. - Utrudnienia na tym odcinku mogą potrwać do końca realizacji inwestycji, a więc do 2 maja. Najprawdopodobniej dziś ruch wahadłowy zostanie puszczony stroną północną ronda i będzie również odbywał się w sposób wahadłowy, sterowany sygnalizacją - mówił Roman Sobkowiak, zastępca naczelnika wydziału Rozwoju i Inwestycji UM w Gostyniu. 

Urzędnicy, jak na razie, nie mają obaw co do terminu zakończenia prac przez firmę DrogBud. - Pokrzyżować może je jedynie aura. Mamy nadzieję, że nawrót zimy się nie powtórzy. Firma nie złożyła wniosku o przedłużenie prac, więc jesteśmy dobrej myśli - dodaje Roman Sobkowiak, zastępca naczelnika Wydziału Rozwoju i Inwestycji UM w Gostyniu. 

Kierowcy jadący drogą krajową nr 12 powinni więc uzbroić się w cierpliwość. Szczególnie w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego. Wówczas ze względu na bardzo duże natężenie ruchu tworzą się tam korki.

MiS

Czytaj również

Komentarze (9)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez aaa, w dniu 2017-04-19 11:05:53

"DROGBUD" - nauczy się redakcja rzetelności kiedyś?

Dodane przez Ywh, w dniu 2017-04-19 11:39:02

Planują na 2 mają to pewnie do koñca wakacji skończą

Dodane przez Lól, w dniu 2017-04-19 14:38:46

Super marny tekst

Dodane przez chlep w czopce, w dniu 2017-04-19 14:57:24

Ciagle sie czepiam i nie dostaje odpowiedzi.Komu lub czemu maja sluzyc barierki postawione wzdluz plotow na nowo budowanej ul.Polnej?Jest to najwiekszy ABSURD drogowy w Gostyniu,chociaz nie on jeden.Prosze komisje ruchu drogowego przejscie sie ulicami:Polna Starogostynska Poznanska Wroclawska-moze cos wam w oku blysnie.

Dodane przez Kazimierz Absurd, w dniu 2017-04-19 16:58:47

Chleb - komu ? Twojemu staremu . Temu bez czopki

Dodane przez kierowca, w dniu 2017-04-19 18:07:24

Dziś nie było źle...

Dodane przez modry, w dniu 2017-04-19 18:35:48

Panie Sadzki,wytłumacz pan temu chlepowi w czopce,bowiem on nie bardzo kuma.

Dodane przez modry, w dniu 2017-04-20 08:56:51

Armagedon to można zobaczyć w Poznaniu na odcinku dworzec PKS- rondo Rataje lub w Krakowie na odcinku Srodmieście-Łagiewnik

Dodane przez drogowiec, w dniu 2017-04-20 13:44:12

A co ten z wykształcenia rolnik Sadzki może wytłumaczyć, on tak się zna na drogach jak Zabłocki na mydle.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE DAMSKIE DRAGON
189 PLN 219 PLN
TRAMPKI DAMSKIE PUMA
129 PLN 159 PLN
Oprawy dziecięce
Płyn do prania LANOLINA
10 PLN
Avatary
Ramka HOME
15 PLN
Oprawa damska