Dzisiaj jest 28 Lipca 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 12 stycznia 2017

Projektują kolejny etap w Dzięczynie

100 tysięcy złotych kosztować będzie opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy drogi powiatowej w Dzięczynie. Chodzi o kolejny etap inwestycji. Pierwszy ma ruszyć jeszcze w tym roku. Powstanie kilometr nowej drogi od strony Karca wraz ze ścieżką rowerową. 

Na rozpoczęcie modernizacji drogi w Dzięczynie powiat zdobył dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. - Wniosek został oceniony pozytywnie i zakwalifikowany do realizacji w 2017 roku. W I kwartale bieżącego roku zostanie przeprowadzone postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, ogłoszony przetarg nieograniczony celem wyłonienia wykonawcy przedsięwzięcia. Następnie zostanie zawarta umowa z wojewodą wielkopolskim o dofinansowanie dotacją celową z budżetu państwa - mówi Grzegorz Mayer z Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Gostyniu.

Na budowę pierwszego odcinka drogi wydane zostaną blisko 2 miliony złotych. Ponad 900 tysięcy pochodzi z dofinansowania. Dziś na sesji powiatu zostaną zagwarantowane środki powiatowe na ten cel. Swoją część dołoży też gmina Poniec. Remont obejmie odcinek blisko kilometra od wjazdu z kierunku Pudliszek i Karca w stronę centrum wsi. Poza drogą powstanie też nowa ścieżka rowerowa.

Powiat tymczasem przygotowuje się do modernizacji kolejnego etapu drogi w Dzięczynie. Już w stronę Ponieca. Zlecone zostało opracowanie dokumentacji technicznej i wybrany wykonawca. - Umowa zastała zawarta z Biurem Projektowo-Konsultingowym MKM-Projekt Marcin Kuciak z Poznania za cenę brutto 104 550,0 zł. Termin wykonania - do 23 czerwca br. – dodaje Grzegorz Mayer. 

(m)

Czytaj również

Komentarze (2)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez drogomistrz, w dniu 2017-01-12 11:11:10

Dziwny zbieg okoliczności, Pan inż. Kuciak za czasów RDP w Gostyniu był przełożonym Grzegorz Mayer z Wydziału Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Gostyniu

Dodane przez xxxxx, w dniu 2017-01-12 15:11:42

FATALNE DROGI W GMINIE PONIEC W POLSCE ZAJMUJE GMINA OSTATNIE MIEJSCE W RANKINGU

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Blaty kuchenne
Okulary korekcyjne do pływania
300 PLN
Oprawa damska
Magiczna kula do prania
13 PLN
ADIDAS DAMSKIE
135 PLN 219 PLN
Organizer dla kosmetyczki
18 PLN