Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Poniec, dodano: 29 kwietnia 2017

Pożar w nowym przedszkolu

Konieczna była ewakuacja Przedszkola Samorządowego w Poniecu, w obiekcie wybuchł pożar. Dzieci nie zostały poszkodowane. Problem z opuszczeniem placówki miała jedna z nauczycielek. Ogień odciął jej drogę i nie była w stanie wydostać się z piętra. Wezwano specjalny podnośnik. Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń...

Przedszkole Samorządowe w Poniecu to jedna z najnowocześniejszych, ale też największych tego typu placówek w powiecie gostyńskim. Na co dzień do przedszkola uczęszcza około 200 przedszkolaków. Aby w razie pożaru pomoc nadeszła jak najszybciej, w obiekcie zorganizowano ćwiczenia strażackie połączone z ewakuacją do sąsiedniego budynku, gdzie znajduje się tzw. aula. W ten sposób strażacy ćwiczyli swoje przygotowanie, a przedszkolaki mogły dowiedzieć się, jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

- Ćwiczenia przebiegły bardzo sprawnie. Obiekt jest przystosowany pod kątem zabezpieczeń przeciwpożarowych. Dzieci opuściły obiekt w ciągu 2-3 minut, wtedy strażacy mogli zacząć działać - mówił Michał Pohl, zastępca komendanta KP PSP Gostyń. Ćwiczenia były dobrą okazją na przetestowanie podnośnika hydraulicznego na zmodernizowanym obiekcie. - Zgodnie ze scenariuszem jedna osoba sprawdzająca obiekt po ewakuacji nie mogła wydostać się z pierwszego piętra. Użyliśmy podnośnika hydraulicznego, chcieliśmy sprawdzić, jaka jest możliwość jego wykorzystania, bo obiekt jest średniowysoki - dodał zastępca komendanta KP PSP Gostyń. W ćwiczeniach udział wzięły zastępy JRG Gostyń, OSP Poniec i OSP Pudliszki.

MiS

Czytaj również

Komentarze (2)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez ido.....i, w dniu 2017-05-01 11:40:23

Nawet głąby nie możecie zrozumieć kto jakie komentarze pisze

Dodane przez x, w dniu 2017-05-01 19:28:45

Czego się więc spodziewać ?!

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Oprawa damska
Torebka damska
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN
Suplementy diety dla sportowców
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV