Dzisiaj jest 22 Stycznia 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:
Pępowo, dodano: 11 stycznia 2017

Powiat dołoży do kanalizacji?

- Otrzymałem zapewnienie od starosty, że możemy liczyć na wsparcie powiatu przy realizacji kanalizacji w Czeluścinku - mówi wójt Pępowa Stanisław Krysicki. Samorząd chciałby w tym roku wyremontować drogę w tej niewielkiej wsi. Budowa wymaga jednak realizacji odwodnienia.

Droga w kierunku Czeluścinka od strony Magdalenek to jedna z tegorocznych inwestycji planowanych wspólnie przez gminę i powiat. Samorządy mają plan budowy około 600-metrowego odcinka. W samym Czeluścinku konieczny jest też remont drogi. Musi on jednak zostać poprzedzony budową kanalizacji deszczowej. Do wykonania jest około pół kilometra odwodnienia wraz z ułożeniem krawężników. Sama droga miałaby zostać również poszerzona. Gmina szuka na ten cel pieniędzy.

- Poprosiłem, żeby starosta łaskawszym okiem spojrzał na temat współfinansowania. Chcemy uniknąć sytuacji, że z inwestycją zostanie gmina i wieś, a powiat się nie dołoży. Dostałem zapewnienie od starosty, że jeśli będzie to kwota 15-20 tysięcy złotych, to możemy liczyć na powiat w tym zakresie. To ustna deklaracja, ale przyjąłem ją w dobrej wierze i liczę, że jak zaczniemy inwestycję, to tak faktycznie będzie – mówi wójt Pępowa Stanisław Krysicki.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary przeciwsłoneczne damskie - Belutti
od 150 PLN
DOLCE & GABBANA
NOWOŚC! PLN
Torebka dasmksa
Centrum Gwiazdkowe
SUPER CENY! PLN
Avatary
od 170 PLN
Papa Termozgrzewalna Mida PYE PV250 AJ-5 S5
10,20zł brutto/mb PLN