Dzisiaj jest 21 Lutego 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 11 stycznia 2017

Powiat dołoży do kanalizacji?

- Otrzymałem zapewnienie od starosty, że możemy liczyć na wsparcie powiatu przy realizacji kanalizacji w Czeluścinku - mówi wójt Pępowa Stanisław Krysicki. Samorząd chciałby w tym roku wyremontować drogę w tej niewielkiej wsi. Budowa wymaga jednak realizacji odwodnienia.

Droga w kierunku Czeluścinka od strony Magdalenek to jedna z tegorocznych inwestycji planowanych wspólnie przez gminę i powiat. Samorządy mają plan budowy około 600-metrowego odcinka. W samym Czeluścinku konieczny jest też remont drogi. Musi on jednak zostać poprzedzony budową kanalizacji deszczowej. Do wykonania jest około pół kilometra odwodnienia wraz z ułożeniem krawężników. Sama droga miałaby zostać również poszerzona. Gmina szuka na ten cel pieniędzy.

- Poprosiłem, żeby starosta łaskawszym okiem spojrzał na temat współfinansowania. Chcemy uniknąć sytuacji, że z inwestycją zostanie gmina i wieś, a powiat się nie dołoży. Dostałem zapewnienie od starosty, że jeśli będzie to kwota 15-20 tysięcy złotych, to możemy liczyć na powiat w tym zakresie. To ustna deklaracja, ale przyjąłem ją w dobrej wierze i liczę, że jak zaczniemy inwestycję, to tak faktycznie będzie – mówi wójt Pępowa Stanisław Krysicki.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Kurta damska Nike
89 PLN 159 PLN
Obuwie męskie NIKOPOL skóra
189 PLN
TRAMPKI JUNIOR
139 PLN 189 PLN
BUTY ADIDAS AX2 AQ4040
269zł PLN
MIU MIU
NOWOŚĆ! PLN
Salceson bawarski
13,20 PLN
Okulary korekcyjne do pływania
300 PLN