Dzisiaj jest 27 Czerwca 2017, Wtorek, imieniny obchodzą:

Pępowo, dodano: 11 stycznia 2017

Powiat dołoży do kanalizacji?

- Otrzymałem zapewnienie od starosty, że możemy liczyć na wsparcie powiatu przy realizacji kanalizacji w Czeluścinku - mówi wójt Pępowa Stanisław Krysicki. Samorząd chciałby w tym roku wyremontować drogę w tej niewielkiej wsi. Budowa wymaga jednak realizacji odwodnienia.

Droga w kierunku Czeluścinka od strony Magdalenek to jedna z tegorocznych inwestycji planowanych wspólnie przez gminę i powiat. Samorządy mają plan budowy około 600-metrowego odcinka. W samym Czeluścinku konieczny jest też remont drogi. Musi on jednak zostać poprzedzony budową kanalizacji deszczowej. Do wykonania jest około pół kilometra odwodnienia wraz z ułożeniem krawężników. Sama droga miałaby zostać również poszerzona. Gmina szuka na ten cel pieniędzy.

- Poprosiłem, żeby starosta łaskawszym okiem spojrzał na temat współfinansowania. Chcemy uniknąć sytuacji, że z inwestycją zostanie gmina i wieś, a powiat się nie dołoży. Dostałem zapewnienie od starosty, że jeśli będzie to kwota 15-20 tysięcy złotych, to możemy liczyć na powiat w tym zakresie. To ustna deklaracja, ale przyjąłem ją w dobrej wierze i liczę, że jak zaczniemy inwestycję, to tak faktycznie będzie – mówi wójt Pępowa Stanisław Krysicki.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Okulary ochronne z korekcją
140 PLN
Oprawa damska
Torebka dasmksa
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
OBUWIE MĘSKIE REEBOK
122 PLN 179 PLN
TRAMPKI DAMSKIE PUMA
129 PLN 159 PLN