Dzisiaj jest 24 Maja 2017, Środa, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 05 maja 2017

Poszerzą drogę za 250 tysięcy

Blisko 250 tysięcy złotych kosztować będzie drugi etap modernizacji drogi między Wziąchowem a Kromolicami. Powiat rozstrzygnął właśnie przetarg i wybrał wykonawcę prac. Roboty realizować ma kościański Infrakom, który wyprzedził w przetargu dwie inne firmy.

Modernizacja drogi miała być realizowana kompleksowo wspólnie przez powiat i gminę Pogorzela. Inwestycja zgodnie z założeniami starostwa miała opierać się na dofinansowaniu z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Powiat złożył w tej sprawie wniosek, który jednak nie zakwalifikował się do wsparcia. Znalazł się na 35 miejscu niegwarantującym pomocy z budżetu państwa. Pomysł realizacji remontu całej drogi szacowany na 2,5 miliona złotych trzeba było więc porzucić. Powiat zdecydował, że będzie remontował trasę etapami. W ubiegłym roku wykonano poszerzenie około 1,5-kilometrowego odcinka. Teraz starostwo rozstrzygnęło przetarg na drugi etap.

O zlecenie na remont odcinka drogi starały się trzy firmy: kościański Infrakom, podwarszawski Strabag i Drogbud z Gostynia. Najdroższa była oferta Strabagu opiewająca na blisko 300 tysięcy złotych. 268 tysięcy z oferty z Drogbudu przebił jednak Infrakom, zgadzając się na budowę odcinka za 247 tysięcy złotych.

 - W ramach tych prac zostanie wykonane poszerzenie już na całej trasie. Ta droga jest zbyt wąska i nie spełnia standardów drogi powiatowej. To jest najbardziej ruchliwa trasa w naszej gminie i jedna  z ruchliwszych w powiecie. Wielokrotnie radni i kierowcy zgłaszali problemy z przejazdem i ogromne zagrożenie dla mijających się aut. Ciężarówki rozjeżdżają pobocze, które dla samochodów osobowych staje się bardzo niebezpieczne, a nie da się tam inaczej wyminąć z większym pojazdem  - mówi Piotr Curyk, burmistrz Pogorzeli.  


Samorząd Pogorzeli nie porzuca pomysłu kompleksowej wymiany nawierzchni na całej drodze. Taki plan zakładała pierwotnie kompleksowa modernizacja całego czterokilometrowego odcinka w ramach ,,schetynówek''.  Być może uda się zrealizować te prace w przyszłości.

(m)

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Ona23, w dniu 2017-05-05 21:30:36

Droga między Zytowieckiem a Grodziskiem też do poszerzenia .....

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Słuchawka BT Samsung
49 PLN
Okulary słoneczne - polaryzacja i filtr UV
Oprawa damska
OBUWIE MĘSKIE PUMA
120 PLN 179 PLN
Czapka Full Cap
BLUZA TERMOAKTYWNA KOMPRESYJNA MĘSKA COLDGEAR ARMOUR MOCK UNDER ARMOUR
170zł PLN
HITACHI WKRĘTARKA 18V DS18DJL WK
799,00 PLN