Dzisiaj jest 18 Sierpnia 2017, Piątek, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 05 maja 2017

Poszerzą drogę za 250 tysięcy

Blisko 250 tysięcy złotych kosztować będzie drugi etap modernizacji drogi między Wziąchowem a Kromolicami. Powiat rozstrzygnął właśnie przetarg i wybrał wykonawcę prac. Roboty realizować ma kościański Infrakom, który wyprzedził w przetargu dwie inne firmy.

Modernizacja drogi miała być realizowana kompleksowo wspólnie przez powiat i gminę Pogorzela. Inwestycja zgodnie z założeniami starostwa miała opierać się na dofinansowaniu z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Powiat złożył w tej sprawie wniosek, który jednak nie zakwalifikował się do wsparcia. Znalazł się na 35 miejscu niegwarantującym pomocy z budżetu państwa. Pomysł realizacji remontu całej drogi szacowany na 2,5 miliona złotych trzeba było więc porzucić. Powiat zdecydował, że będzie remontował trasę etapami. W ubiegłym roku wykonano poszerzenie około 1,5-kilometrowego odcinka. Teraz starostwo rozstrzygnęło przetarg na drugi etap.

O zlecenie na remont odcinka drogi starały się trzy firmy: kościański Infrakom, podwarszawski Strabag i Drogbud z Gostynia. Najdroższa była oferta Strabagu opiewająca na blisko 300 tysięcy złotych. 268 tysięcy z oferty z Drogbudu przebił jednak Infrakom, zgadzając się na budowę odcinka za 247 tysięcy złotych.

 - W ramach tych prac zostanie wykonane poszerzenie już na całej trasie. Ta droga jest zbyt wąska i nie spełnia standardów drogi powiatowej. To jest najbardziej ruchliwa trasa w naszej gminie i jedna  z ruchliwszych w powiecie. Wielokrotnie radni i kierowcy zgłaszali problemy z przejazdem i ogromne zagrożenie dla mijających się aut. Ciężarówki rozjeżdżają pobocze, które dla samochodów osobowych staje się bardzo niebezpieczne, a nie da się tam inaczej wyminąć z większym pojazdem  - mówi Piotr Curyk, burmistrz Pogorzeli.  


Samorząd Pogorzeli nie porzuca pomysłu kompleksowej wymiany nawierzchni na całej drodze. Taki plan zakładała pierwotnie kompleksowa modernizacja całego czterokilometrowego odcinka w ramach ,,schetynówek''.  Być może uda się zrealizować te prace w przyszłości.

(m)

Czytaj również

Komentarze (1)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Ona23, w dniu 2017-05-05 21:30:36

Droga między Zytowieckiem a Grodziskiem też do poszerzenia .....

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Torebka damska
OBUWIE NIKE JUNIOR
198 PLN 239 PLN
Oprawa damska
OBUWIE ADIDAS MĘSKIE
219 PLN 249 PLN
Avatary
Oprawa damska