Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Krobia, dodano: 10 stycznia 2017

Poprawią drogę, gdy przejmą dworzec

- Stan drogi w okolicy dworca kolejowego jest koszmarny - alarmuje radna Paulina Wajnert. Gmina przyznaje, że jakiekolwiek prace remontowe w tym miejscu wymagałyby przejęcia drogi przez gminę. Starania o przejęcie gruntów i samego budynku dworca samorząd Krobi rozpoczął już kilka late temu. Jak dotąd PKP jednak nie podjęły decyzji w tej sprawie.

Temat stanu drogi w sąsiedztwie dworca PKP w Krobi radna Paulina Wajnert skierowała do władz gminy w formie interpelacji, wskazując, że droga ta wymaga pilnej naprawy. - Gmina skierowała pismo do odpowiedniej dyrekcji PKP odpowiedzialnej za nieruchomości kolejowe. Ponaglamy tym samym nasze wcześniejsze wnioski o wyrażenie zgody na przejęcie dworca wraz z drogą – mówi Michał Listwoń, wiceburmistrz Krobi.

Starania gminy trwają już od kilku lat. Samorząd otwarcie deklarował PKP chęć przejęcia budynku dworca kolejowego. - Niestety proces decyzyjny po stronie PKP jest dość długi, a rozpatrzeniu propozycji gminnego samorządu dotyczącej przejęcia nieruchomości nie sprzyjała jak do tej pory również rotacja na stanowiskach decyzyjnych w PKP – przyznaje Adam Sarbinowski z krobskiego magistratu.

Gmina chciałaby przejąć dworzec przede wszystkim dlatego, by chronić go od zniszczenia i dewastacji. Zabytkowy obiekt, datowany na 1891 rok, ujęty został w gminnej ewidencji zabytków. - Na chwilę obecną nie ma jednak jeszcze sprecyzowanych planów dotyczących przeznaczenia nieruchomości w przypadku wejścia w jego posiadanie przez gminę. Istotne jest to, że niezależnie od ewentualnego przeznaczenia nie zmieni się sytuacja mieszkaniowa osób, które obecnie część budynku zamieszkują. Czy i kiedy budynek uda się pozyskać, tego na chwilę obecną również nie wiadomo - wszystko zależy od PKP, aczkolwiek pojawiają się w tej kwestii bardziej optymistyczne informacje niż jeszcze kilka lat temu – dodaje Sarbinowski.

(m)

Czytaj również

Komentarze (3)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez mataj, w dniu 2017-01-10 11:55:35

ja bym zrobił Mini hotel oraz coś do zjedzenia

Dodane przez Olek, w dniu 2017-01-10 15:34:32

Muzeum ziemi krobskiej.

Dodane przez Chorągiew , w dniu 2017-01-10 18:42:31

Michal Listwoń jaki radny gminy gostyń był przeciw przejmowaniu dworca przez samorząd. Punkt widzenia zależy od ...

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Kiełbasa senatorska
11,99 PLN
OBUWIE DAMSKIE NIKE
160 PLN 219 PLN
Kominki
Wypożyczalnia narzędzi ogrodowych-wertykulator
80,00;/doba / 20,00;/godzina PLN
OBUWIE ADIDAS MĘSKIE
219 PLN 249 PLN