Dzisiaj jest 25 Czerwca 2017, Niedziela, imieniny obchodzą:

Pogorzela, dodano: 11 kwietnia 2017

Podglądali pracę policjantów

Kolejny raz uczniowie  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli mieli okazję  przyglądać się pracy gostyńskich policjantów. Placówka od kilku lat realizuje specjalny program o nazwie "Spotkania z kryminalistyką". Dzięki niemu licealiści mają też okazję do wyjazdów.

Poprzednia wizyta grupy uczniów w gostyńskiej komendzie miała miejsce jesienią. - Tym razem byli to uczniowie klasy pierwszej. Mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z technikiem kryminalistyki. Zapoznali się ze sposobami zbierania i zabezpieczania śladów pozostawionych przez sprawców na miejscu zdarzenia. Dokładnie mogli przyjrzeć się sprzętom używanym przez techników, czyli wyposażeniu ich specjalnych walizek – wyjaśnia Jarosław Adamczak, dyrektor ZSOiZ w Pogorzeli.

Licealiści mieli też rzadką okazję przyjrzeć się specjalistycznemu umundurowaniu oddziałów prewencji używanemu między innymi w czasie zgromadzeń i spotkań sportowych tak zwanego podwyższonego ryzyka. Nie tylko oglądali tarcze, hełmy i ochraniacze, ale mogli także samemu przekonać się, jak ubiera się taki ekwipunek. Uczniowie zwiedzili też komendę, w tym miejsce zwykle niedostępne dla osób postronnych, czyli izbę zatrzymań i pomieszczenia dla osób nietrzeźwych. W trakcie tej wizyty mieli okazję wysłuchać policyjnych rad i ostrzeżeń związanych z zagrożeniami. Finałem wizyty były oględziny jednego z policyjnych aut.

(m)

Czytaj również

Komentarze (0)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

Magiczna kula do prania
13 PLN
AIR MAX JUNIOR
339 PLN 379 PLN
PLUS, wąż ogrodowy 3/4
75,00 PLN
DOLCE & GABBANA
NOWOŚC! PLN
ADIDAS DAMSKIE
135 PLN 219 PLN
Oprawa damska
PLUS, wąż ogrodowy 1/2
46,00 PLN