Dzisiaj jest 26 Czerwca 2017, Poniedziałek, imieniny obchodzą:

Plebiscyt, dodano: 27 maja 2017

Plebiscyt na półmetku. Lista 10 najlepszych sołtysów!

Gdy rozpoczynaliśmy Plebiscyt na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim, mogło się wydawać, że ci, którzy ostro wystartowali i zdobyli znaczną przewagę nad pozostałymi, będą liderami do samego końca. Tymczasem zmiany następują każdego dnia i to bardzo znaczące. Miniony tydzień przyniósł kolejne niespodzianki. Wygląda więc na to, że na półmetku rywalizacja zaczyna dopiero nabierać rozpędu.

Miniony tydzień przyniósł kolejne nieoczekiwane zwroty akcji w Plebiscycie na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim. Pozycję procentowego lidera rankingu na dzień 27 maja godz. 11:00 stracił Roman Olejniczak, sołtys Starej Krobi, którego popiera już nie 83% naszych czytelników z gminy Krobia, a 80%. Ubiegłotygodniowego lidera wyprzedził zarówno Zdzisław Figielek sołtys Głuchowa w gminie Pogorzela (82% głosów w swojej gminie) oraz Szymon Jakubowski, sołtys wsi Pasierby w gminie Pępowo. Zdystansował on pozostałych sołtysów w tej gminie, zdobywając aż 87% głosów czytelników portalu Gostyn24.pl i „Gazety Gostyńskiej”.

Uzyskanie największego poparcia procentowego nie oznacza jednak największej ilości zebranych głosów, gdyż są one liczone w każdej gminie osobno. W tej klasyfikacji wygrywa Łucja Markowska, sołtys Łęki Wielkiej – 308 głosów, choć procentowo zgromadziła zaledwie 47% głosów z gminy Poniec. Wyprzedza ona Bernarda Dorsza, sołtysa Szelejewa II z gminy Piaski – 292 głosy, który uzyskuje obecnie 52% poparcia i najlepszego póki co sołtysa z gminy Pępowo Szymona Jakubowskiego, włodarza wsi Pasierby – 236 głosów – procentowo 87%. Jak widać, różnice w ilości zdobytych głosów pomiędzy trójką najlepszych są procentowo znaczące, a pod względem ilości zdobytych głosów niewielkie. To z kolei oznacza, że wszystko może się jeszcze zmienić.


Należy też wspomnieć, że system liczenia głosów jest tak skonstruowany, że na pierwszym miejscu ustawia zawsze tę gminę, w której oddano najwięcej głosów na wszystkich włodarzy walczących o tytuł Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim. Na dzień 27 maja godzina 11:00 najwięcej głosów oddano w gminie Poniec, choć na razie bierze w nim udział zaledwie czterech tamtejszych włodarzy. Drugie miejsce w tej rywalizacji przypadło gminie Piaski, a trzecie gminie Pępowo. Najmniej głosów oddano dotąd w gminie Gostyń, choć i tutaj rywalizacja jest bardzo zacięta. W ubiegłym tygodniu dwóch faworytów – Pawła Stachowiaka z Goli i Pawła Koncewicza z Krajewic wyprzedziła Katarzyna Pasieracka, sołtys Osowa, która jest nowym liderem w gminie Gostyń.


W pozostałych gminach też dzieje się wiele, chociaż liczba sołtysów, na których oddano jakiekolwiek głosy, jest niższa niż w ubiegłym roku. Wszystko to może się jednak zmienić, gdyż plebiscyt znajduje się na półmetku. Jest zatem sporo czasu, by sprężyć swój elektorat i powalczyć o najlepsze miejsca. - Podobnie wyglądało to w ubiegłym roku. Na początku był ostry start, potem lekkie spowolnienie i na koniec emocjonujące finiszowanie, podczas którego niektórym zabrakło czasu i przegrali nagrodę główną. Zwłaszcza że nagrody w tym roku są ciekawsze niż w latach ubiegłych - mówi Jarosław Jędrkowiak, wydawca portalu Gostyn24.pl i „Gazety Gostyńskiej”, organizatorów Plebiscytu.

LISTA SOŁTYSÓW, NA KTÓRYCH WYSŁANO NAJWIĘCEJ SMS-ÓW
1.Łęka Wielka - Łucja Markowska

2.Szelejewo II - Bernard Dorsz

3. Pasierby - Szymon Jakubowski

4. Głuchów - Zdzisław Figielek

5. Janiszewo - Dominika Ferens

6. Drzęczewo I - Zenon Słomiński

7. Stara Krobia - Roman Olejniczak

8 Czarkowo - Kazimierz Jakubowski

9. Grabonóg - Małgorzata Szuba

10. Dąbrówka - Tomasz Wujek

Na sobotę 27 maja godz. 11:00 to właśnie oni mają największe szanse na zwycięstwo w Plebiscycie na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim. Przypomnijmy, że w tym roku oprócz nagrody głównej dla siebie (wysokiej klasy telewizor 32 cale) sołtysi walczą też o markową lodówkę dla wsi, która reprezentują. Są też nagrody dla najlepszych sołtysów w poszczególnych gminach. To wysokiej klasy sprzęt AGD (odkurzacze lub roboty kuchenne).

Partnerami tegorocznego Plebiscytu są czołowe firmy działające w obszarze rolnictwa, których przedstawiciele będą czuwać także nad przebiegiem głosowania. Głównym partnerem jest
Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, oferująca znane w całej Polsce produkty mleczne. Kolejny partner to firma Procam, oddział w Krobi, ul. Poniecka 3, oferująca najlepsze środki ochrony roślin, nasiona i nawozy, a także Alior Bank, placówka partnerska Gostyń, ul. św. Floriana 3, oferująca między innymi kredyt dla dwojga oraz firma ARIS Bartłomiej Smorowiński, Gostyń, ul. Powstańców Wlkp. 36, zajmująca się ubezpieczeniami i odszkodowaniami dla rolników.

Patronat nad Plebiscytem na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim objęła
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Gostyniu oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) w Gostyniu. Honorowy patronat nad imprezą objął Jan Dziedziczak, poseł RP z okręgu kalisko-leszczyńskiego, wiceminister spraw zagranicznych.

Przypominamy, że w Plebiscycie na Najlepszego Sołtysa w Powiecie Gostyńskim głosować można na dwa sposoby – za pomocą wiadomości tekstowych,
wysyłając SMS pod numer 71160 o treści SOLTYSI.X - w miejsce X wpisując numer swojego faworyta (koszt 1,23 zł z VAT). Lista nazwisk dostępna jest online w portalu Gostyn24 przez całą dobę, a ilość oddanych głosów sumowana i przekazywana w czasie rzeczywistym. Głosować można również za pomocą specjalnych kuponów zamieszczanych w „Gazecie Gostyńskiej”, które następnie należy oddać w zamkniętej i podpisanej „G24” kopercie do placówki, w której kupiono gazetę lub w naszej redakcji przy ul. św. Floriana 3 w Gostyniu. Wszystkie głosy z gazety zostaną doliczone do głosów wysłanych drogą elektroniczną. Każdy SMS i każdy kupon to jeden głos.

MM

 


 

 

Czytaj również

Komentarze (13)

Drogi Czytelniku! - Dobrze wiesz, że w sieci nie jesteś anonimowy, a zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych – Komentuj. Nie obrażaj! Redakcja portalu Gostyń24.pl zastrzega sobie prawo do ingerowania lub całkowitego usuwania komentarzy jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego, a także, gdy będą naruszały normy prawne i obyczajowe.

Dodane przez Daria SSSSSSS, w dniu 2017-05-27 20:36:36

Brzydko to wygląda

Dodane przez Bunio, w dniu 2017-05-27 22:45:30

Mój głos ma pani Wojtkowiak :):):) zawsze ceniłam jej pracę bardzo wysoko. Nie dam złego słowa na nią powiedzieć. Super prezencja zewnętrzna :):) :)

Dodane przez Reniu, w dniu 2017-05-27 23:16:12

Jednomyślnie popieram Bunia

Dodane przez dario, w dniu 2017-05-29 10:41:11

dlaczego nie ma sołtyski z Bodzewa??????

Dodane przez Kaśka, w dniu 2017-05-29 21:41:05

Szkoda że nie ma największych przegranych wygrał by sołtys z Zalesia.

Dodane przez Alojz Cukrowski, w dniu 2017-05-30 19:29:07

Halinka Chuda- powalające wręcz zaangażowanie w piastowanie swej funkcji. Bierzcie przykład z tej sołtyski

Dodane przez chłop ze wsi, w dniu 2017-05-30 22:28:22

Ale ile tych esek było? to jest tak trudno napisać? może dwa może trzy ? ale procentowo to lepiej wygląda. Troszkę powagi i rzetelności w pracy dzienikarskiej.

Dodane przez Sołtys, w dniu 2017-05-31 08:29:02

A cos taki ciekawy? Strach cię obleciał że przegrasz? Troszkę dystansu do siebie albo do roboty

Dodane przez żonaty?????, w dniu 2017-05-31 09:37:50

Najciekawszym sołtysem jest sołtys Dąbrówki Tomasz Wujek

Dodane przez fan Lipy, w dniu 2017-05-31 09:39:34

Lipa jest najlepsza pani Beatko niech to pani zwycięży

Dodane przez Tom, w dniu 2017-05-31 10:02:13

Trudny wybór gdy wszyscy tacy sami he he he

Dodane przez stach , w dniu 2017-05-31 20:27:32

żenada ten konkurs ale skoro są chętni do glosowania.... ręce same składają się do oklasków

Dodane przez Głosujący, w dniu 2017-06-02 19:31:48

Po wyslaniu 20 smsow na jednego z sołtysów nie ma zadnej zmiany procentowej.Czy to mozliwe?Chyba powinno sie cos zmienic

Dodaj komentarz

dodaj
  • Poleć nas znajomemu:

Złap aktualne okazje

OBUWIE MĘSKIE ZX
189 PLN 279 PLN
OBUWIE DAMSKIE REEBOK
158 PLN 239 PLN
Zestaw mebli technorattanowych
399 PLN
Oprawa damska
Organizer dla kosmetyczki
18 PLN
OBUWIE MĘSKIE ADIDAS
180 PLN 249 PLN